Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za?

Głosujących
4. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Na tak

    3 75.00%
  • Na nie

    0 0%
  • Wypowiem się w komentarzu

    1 25.00%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Temat: Powołanie zespołu ds. reklamy.

  1. #16
    Użytkownik Avatar Pierrozek
    Dołączył
    08-07-2021
    Postów
    30
    Z jednej strony jak dla mnie, fajna inicjatywa, z drugiej strony zaś - kto ma to wszystko zorganizować i za jakie pieniądze? Kolejne strony; są reklamy, głównie przez reklamę zacząłem w to grać jakieś 6 lat temu. Może nie klikają się aż tak jak kiedyś pewnie się klikały, ale zawsze. Odkąd zacząłem grać od nowa, zauważyłem jedną rzecz. Średnia ilość graczy online na 24h wzrosła o jakieś 15 może 20 osób (teraz od 65 do 80 graczy online, kiedyś od 45 do 70 w zależności od pory dnia), może to zależy od tego że są wakacje, ale nie do końca.
    Kolejna rzecz - konkurencja, jest wiele gier podobnych do MFO, więc żeby zareklamować coś dobrego o tej grze (lepszego niż to co jest w innych) no to najpierw trzeba to zrobić. Nie mówię, że gra nie ma zalet, ale w porównaniu do innych jak np; limit energii, gdzie po 10-15 minutach biegania w te i we w te kończy ci się tak naprawdę czas robienia czegokolwiek w grze, prawie każdy quest wymaga energii do pełnego wykonania go. Cena MF jest naprawdę przystępna, ale przykładowo zwiększenie limitu energii o 50 co kosztuje 25mf to trochę przesada. Mniejsza już o to wszystko, ale najpierw trzeba wymienić wszystkie minusy i plusy gry, a następnie zacząć od marketingu.
    Co do powołania nowego zespołu, tak naprawdę go nie potrzeba - sami gracze jak chcą, niech reklamują na discordach, FB itd. Poza tym BA! można zrobić własnego discorda społeczności MFO3, co jeszcze bardziej wzmocni więź graczy z innymi graczami, kanały do rozmów czy wymian mini-bossów? No czemu nie.
    Jak dla mnie ostatecznie gracze niech sami na razie wezmą się za reklamowanie tej gry na mediach społecznościowych niż wymyślanie kolejnych działów za które administracja ma płacić a tak właściwie można by to mieć za darmo bez żadnego powołanego zespołu.

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    06-09-2015
    Postów
    17
    Kampania reklamowa będzie najbardziej efektywna i najtańsza w krajach wschodu lub południowo-amerkańskich.
    Administracjo, zainwestujcie pieniądze w wyjście poza Polskę, dobre rozegranie na pewno się opłaci

  3. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    12-02-2021
    Postów
    42
    Najbardziej realną możliwością na zwiększenie popularności MFO jest wydanie jej na androida. Ludziom wyświetlałaby się w proponowanych w sklepie Play i na pewno przyciągnęłoby to sporą rzeszę nowych graczy. Ale też czasochłonne, a prowadzenie fanpage na fb, czy też 'odświeżenie' reklam już nie jest, dlatego zacząłbym od tych małych kroczków. Bo nic nie robiąc, MFO robi niestety kroczki do tyłu.

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,336
    Jak pisał mój przedmówca, małe kroki. Zamiast od razu inwestować w wyjście poza Polskę może zainwestujmy w zwiększenie ilości aktywnych graczy do 100 (xd). Jak było pisane, fanpage na fb, inne social media, można spróbować reklamowania gry poprzez influencerów na IG. Nie wiem jak wygląda sytuacja na rynku gier komputerowych ale konta 100.000-500.0000 obserwujących na instagramie oferują 24- godzinny post oraz story za $30-$50. Myślę, że gdyby na początku gracze byliby bardziej prowadzeni za rączkę wielu z nowych graczy pozostałoby przy gierce.

    Tak wygląda to w przypadku margonem, 3000 obserwujących, posty raz na 5 dni. Konkursy, ciekawostki, wyzwania- MFO również tego potrzebuje. Widać, że ta gra żyje. MFO wygląda na wymarłą grę, nie patrząc nawet na ilość aktywnych (i nowych, ostatnio jak zerkałem było to 12) graczy.
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  5. #20
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    372
    Można by zapytać Bonuska o reklame

  6. #21
    Użytkownik Avatar Golden Fish
    Dołączył
    04-01-2019
    Postów
    111
    Po tym co odwalił na rundkach to może jednak nie XD

  7. #22
    Użytkownik Avatar Kagome
    Dołączył
    13-02-2019
    Postów
    236
    Cytat Napisał Destroyer Zobacz post
    Tak wygląda to w przypadku margonem, 3000 obserwujących, posty raz na 5 dni. Konkursy, ciekawostki, wyzwania- MFO również tego potrzebuje. Widać, że ta gra żyje. MFO wygląda na wymarłą grę, nie patrząc nawet na ilość aktywnych (i nowych, ostatnio jak zerkałem było to 12) graczy.
    To jest bardzo dobry pomysł, tylko potrzebna jest osoba/ osoby, które by się tym zajmowały aktywnie.
    No matter the era, whichever the society, people always gaze at the stars when young.
    Then they stretch out their hands and try to catch them.
    And then one day, they realize their arms are not long enough to catch the stars, and that’s when they grow up.

  8. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,336
    Cytat Napisał Kagome Zobacz post
    To jest bardzo dobry pomysł, tylko potrzebna jest osoba/ osoby, które by się tym zajmowały aktywnie.
    Fanpage MFO na FB ostatnio aktualizował xani ale nie jest pewne, czy ma teraz czas i chęci na aktywniejsze działania na innych platformach społecznościowych. @Hubiot?
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  9. #24
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Szanuje wasz zapał i miałem taki sam przez pewien czas, ale po prostu szkoda na to czasu i chęci.

    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    Ta gra nie ma graczy bo twórcy tak chcą. Trzeba to uszanować.
    Nic na to nie poradzimy i nie ważne co kto tutaj napisze, zrobią po swojemu. Oni mają wywalone jajca, ja już też, wam polecam to samo. Jedyne co mnie tu trzyma to nostalgia i nic więcej.

  10. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,336
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Szanuje wasz zapał i miałem taki sam przez pewien czas, ale po prostu szkoda na to czasu i chęci.



    Nic na to nie poradzimy i nie ważne co kto tutaj napisze, zrobią po swojemu. Oni mają wywalone jajca, ja już też, wam polecam to samo. Jedyne co mnie tu trzyma to nostalgia i nic więcej.
    Szkoda nie spróbować. Wiem, było już próbowane, ale trochę smutne widzieć jak gierka w którą się grało od małego wymiera przez brak działań. Na moje warto coś jeszcze zrobić. Jeżeli nie będzie chętnych mogę pomóc w działaniach marketingowych na platformach społecznościowych oraz opłacić parę shoutoutów.
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •