Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 43

Temat: Szybkie leczenie - zmiany ( na lepsze )

  1. #16
    AloneInTheDark
    Konto usunięte
    Coś tu nie halo, czemu dyskusja tyczy się V2?

  2. #17
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał AloneInTheDark Zobacz post
    Coś tu nie halo, czemu dyskusja tyczy się V2?
    Tyczy się v3. Coś źle zrozumiałeś. Przeczytaj jeszcze raz.

  3. #18
    AloneInTheDark
    Konto usunięte
    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    Tyczy się v3. Coś źle zrozumiałeś. Przeczytaj jeszcze raz.
    Tak?

    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    Właśnie. W v2 najchętniej pływałbym z Salamandrii na Arkadię i tam kupował miksy lvl1 (im niższy lvl tym bardziej się to opłaca). Nawet wliczając koszty podróży statkiem ( 1kk w jedną stronę - razem 2kk ) wychodzi się na plus. Pływałbym... gdyby nie, jak to eufemistycznie ująłeś, denerwujące ograniczenie limitu zakupu do 999 sztuk.
    Szlag człowieka trafia, jeśli chce kupić kilkaset tysięcy miksów. Naprawdę nie wiem po co jest takie ograniczenie....
    Zamiast wpisać odpowiednią liczbę, to człowiek musi godzinami klepać to 999, 999, 999, ....

    Zatem przez ten denerwujący limit w v2 można ograniczyć się do kupowania miksów lvl3. Traci się na tym złoto, ale oszczędza... zdrowie psychiczne (miksów lvl3 można kupić troszkę mniej niż lvl1).




    Nieee. Na całe szczęście w tej wersji działa to normalnie: podajesz dowolną liczbę. Na razie nie widzę ograniczeń.

  4. #19
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał AloneInTheDark Zobacz post
    Tak?
    Tak.

    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    zarówno tu w v3, jak i tam w v2 to się bardzo opłaca.
    Sprawdź w słowniku co oznaczają: analogia, przykład, porównanie.


    Twoje bezsensowne czepianie się i... hmmm... dziwne uwagi:
    Cytat Napisał AloneInTheDark Zobacz post
    Dajcie mu BAN bo chyba nie rozumie że tak ma być. [...] Jeszcze raz ponawiam prośbę o Ban'a dla ego pana.
    niewiele wnoszą do tej dyskusji.

    Przy okazji możesz sprawdzić w słowniku co znaczą terminy:
    - regulamin (i w jakim celu się go stosuje),
    - dyskusja,
    - argument,
    - sensowny,
    - oponent,
    - tolerancja,
    - kompromis.

    Tyle na początek chyba wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez TeraMisiu ; 10-08-2011 o 03:57

  5. #20
    musaraj
    Konto usunięte
    A ja bym prosił moda o sprawdzenie w słowniku terminu "zamknięcie tematu" jeśli panowie dalej się będą kłócić.
    TeraMisiu, spokojnie.

    P.S. Sprawdziłem Twoje terminy.
    regulamin - polecam punkty 3A i 3B. POst z "analogią" nie wniósł nic do tematu, ba, nawet z grą był minimalmnei związany. Ten teraz też
    dyskusja - dobrze, dyskutujecie, ale już bez kłótni i proszenia o bany itd. (AloneInTheDark, ty mimo wszystko też nienajlepiej)
    argument- argument? offtop, kłótnie na forum... Do tego nie przekonujesz jakoś innych swoim hmmm... "dążeniem do celu"
    sensowny - radziłbym tobie znaleźć ten termin i połaczyć z Twoimi niektórymi postami
    oponent - nie wiem co to ma do rzeczy
    tolerancja - racja, posty: AloneInTheDark o BANIE i MapY'ego o ubiciu to przesada. Wbij 10 reputów i daj im po minusie
    kompromis - zamknięcie tematu
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 10-08-2011 o 09:07

  6. #21
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Tak mniej poważnie:
    Kompromis - wyjście z sytuacji, z którego nie jest zadowolona żadna ze stron.

    Tak bardziej poważnie:
    Już mi trochę ręce opadają. Przepraszam musaraj, ale nawet nie będę odpowiadał na to co napisałeś - szkoda czasu.


    Miałem napisać krótki poradnik z Ekonomii szybkiego leczenia, ale na razie umieszczę szybkie wyliczenia tutaj.

    Załóżmy, że bijemy sobie stworki i po każdej walce musimy się wyleczyć.
    Obecnie, gdy na około 30 poziomie gracze mają średnio 1800-1900 życia, będzie się zdarzało, że będziemy leczyli np. 801 HP.

    Dlaczego 801, a nie 800? Dlatego, że zakładam pesymistycznie, że liczba ta nie będzie wielokrotnością HP z przedmiotu/mikstury.
    A dlaczego akurat 801, a nie np. 501? Dlatego, że i takie i takie sytuacje będą się zdarzać. 801 HP jest tylko dla przykładu.


    Gdy wzrośnie poziom postaci, coraz częściej będziemy musieli leczyć 1200 HP, 1600 HP i więcej, coraz więcej.


    Marchewka Jabłko Mikstura Życia 1 Mikstura Życia 2 Mikstura Życia 3
    Cena za sztukę 6 12 20 100 200
    Leczone HP 150 300 400 800 1300
    Ilość potrzebna do wyleczenia 801 HP 6 3 3 2 1
    Koszt wyleczenia 801 HP 36 36 60 200 200
    1000 * Koszt wyleczenia 801 HP
    36.000 36.000 60.000
    200.000
    200.000
    Ilość potrzebna do wyleczenia 1201 HP 9 5 4 2 1
    Koszt wyleczenia 1201 HP 54 60 80 200 200
    1000 * Koszt wyleczenia 1201 HP
    54.000
    60.000
    80.000
    200.000
    200.000
    Ilość potrzebna do wyleczenia 1601 HP 11 6 5 3 2
    Koszt wyleczenia 1601 HP 66 72 100 300 400
    1000 * Koszt wyleczenia 1601 HP
    66.000
    72.000
    100.000
    300.000
    400.000



    Zakładając, że codziennie 100 razy wyleczymy 801 HP przy pomocy Marchewek zamiast przy pomocy Mikstur Życia 1, to po 10 dniach zaoszczędzimy zaoszczędzimy 24.000 złota.
    Przy 1000 leczeń 1201 HP i 1601 HP oszczędzamy odpowiednio 26.000 i 34.000 złota.
    Im więcej postać ma maksymalnego HP, tym więcej HP trzeba leczyć i tym więcej oszczędzamy.

    Oczywiście wszystkie powyższe kalkulacje są liczone z grubsza i nie uwzględniają np. prawdopodobieństwa różnych przypadków.
    Cokolwiek by nie mówić, oszczędności są.

    Nawet jeśli miesięcznie można zaoszczędzić "tylko" 50.000, to nikt mi nie wmówi, że się to nie opłaca.



    Tyle z ekonomii. Powtórzę zatem pytania:

    1. Zarówno w plecaku (przedmiotach), jak i w szybkim leczeniu jest podobna ilość miejsca.
    Skoro w plecaku można pokazać prawidłową ilość, to dlaczego nie można jej pokazać w szybkim leczeniu?

    2. Jest utworzony mechanizm Wylecz całkowicie dla mikstur.
    Dlaczego nie można zastosować go do przedmiotów?
    Ostatnio edytowane przez TeraMisiu ; 10-08-2011 o 10:47

  7. #22
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    1. Zarówno w plecaku (przedmiotach), jak i w szybkim leczeniu jest podobna ilość miejsca.
    Skoro w plecaku można pokazać prawidłową ilość, to dlaczego nie można jej pokazać w szybkim leczeniu?

    2. Jest utworzony mechanizm Wylecz całkowicie dla mikstur.
    Dlaczego nie można zastosować go do przedmiotów?
    1.Nie jest wcale podobna. Opieram się w tej chwili na najdłuższej Miksurze w Szybkim Leczeniu, MO2. Jeśli możesz, spójrz do szybkiego Leczenia - MO2 zabiera praktycznie całe miejsce. Teraz spójrz do plecaka.
    Feel the difference.

    2.Jedyne w czym masz rację, co sam popieram.

    Co do twojego poradnika ekonoma. Oparłeś się na dwóch błędnych założeniach:
    1. Ilość HP do wyleczenia nigdy nie będzie wielokrotnością liczby 400, ani liczbą niższą (to jest np. 395, 715, 1157 itd.).
    2. Będziemy się leczyć co ruch.

    Ja sam praktycznie nigdy nie leczę się co 1-3 ruchy. Leczę się dopiero wtedy, gdy ilość mojego HP wynosi MAXHP-(400a+300+x), gdzie a jest dowolnym współczynnikiem naturalnym, a x jest dowolną liczbą w zakresie 1-100.Wtedy ta tabelka wygląda neico inaczej (za chwile edytuje posta aby wszystko pokazać).
    Ogółem rozważę tylko możliwości mojego wzoru dla a ={0,1,2}, gdyż w tej chwili średnie HP na poziomie 31 to ok. 1578 (strzelam, lecz oscyluje w tych granicach ), a do tego rzadko kiedy musismy się leczyć z sytuacji gdy mamy poniżej 400 HP.

    Marchewka Jabłko Mikstura Życia 1 Mikstura Życia 2 Mikstura Życia 3
    Cena za sztukę 6 12 20 100 200
    Leczone HP 150 300 400 800 1300
    Ilość potrzebna do wyleczenia 301-399 HP 3 2 1 1 1
    Koszt wyleczenia 301-399 HP 18 24 20 100 200
    1000 * Koszt wyleczenia 301-399 HP
    18.000 24.000 20.000
    100.000
    200.000
    Ilość potrzebna do wyleczenia 701-799 HP 5-6 3 2 1 1
    Koszt wyleczenia 701-799 HP 30-36 36 40 100 200
    1000 * Koszt wyleczenia 701-799 HP
    30-36.000
    36.000
    40.000
    100.000
    200.000
    Ilość potrzebna do wyleczenia 1101-1199 HP 8 4 3 2 1
    Koszt wyleczenia 1101-1199 HP 48 48 60 200 200
    1000 * Koszt wyleczenia 1101-1199 HP
    48.000
    48.000
    60.000
    200.000
    200.000

    Wniosek: Owoce są zbyt przepakowane Jeśli się nie mylę, to zostały poprawione po czerwcowym UpDacie. Wyjścia są 2: obniżyć ceny mikstur lub obniżyć ilość HP leczonego przez owoce Tak czy siak Oszczędności nie są ogromne, chociaż małe też bardzo nie są. To miesięcznie 36k, do tego zakładając, że leczymy się na kilka spoosobó i mniej niż 100 razy dziennie, to będzie to ok. 32k miesięcznie. Do tego nie wyobrażam sobie, że ktoś po walce by zajadał kilka marchewek naraz


    I do tego: Ta cała Twoja ekonomia ma się kompletnie nijak do propozycji nr 1.
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 10-08-2011 o 12:37

  8. #23
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Ja nadal jestem na nie co do pokazywania miksow. 999 starczy.
    Wylecz calkowicie dla przedmiotow (marchewka, jablko)-moze byc.
    Ogarnijcie sie, TeraMisiu podaje dobry analogiczny przyklad, a wy musicie jak zwykle sie poklocic.

  9. #24
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jaskier Zobacz post
    a wy musicie jak zwykle sie poklocic.
    Spróbujmy zatem spokojnie podyskutować. Bez kłótni.



    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    1.Nie jest wcale podobna. Opieram się w tej chwili na najdłuższej Miksurze w Szybkim Luczeniu, MO2. Jeśli możesz, spójrz do szybkiego Leczenia - MO2 zabiera praktycznie całe miejsce. Teraz spójrz do plecaka. Feel the difference.
    1. Miałem na myśli Marchewki, Jabłka, Ciemne winogrona itp. oraz Mikstury Życia i Mikstury Many.

    2. Dla Mikstury Odnowienia faktycznie zostaje mniej miejsca, ale:
    a) Jakoś nie wierzę, że ktoś stosuje Mikstury Odnowienia z Szybkiego leczenia. Jest ktoś, aż tak rozrzutny?
    b) Nawet tutaj można znaleźć rozwiązanie, np.
    - skrócić nazwę do M. Odnowienia, a nawet do MO2
    - dla MO pozostawić limit 999


    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    gdyż w tej chwili średnie HP na poziomie 31 to ok. 1578 (strzelam, lecz oscyluje w tych granicach )
    Ty masz akurat coś około tego. Większość graczy ma więcej, ale to akurat nie jest jakąś specjalnie istotną kwestią.


    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Co do twojego poradnika ekonoma. Oparłeś się na dwóch błędnych założeniach:
    1. Ilość HP do wyleczenia nigdy nie będzie wielokrotnością liczby 400...
    Tak takie przyjąłem założenie. Przeczytaj to co napisałem powyżej:
    Oczywiście wszystkie powyższe kalkulacje są liczone z grubsza i nie uwzględniają np. prawdopodobieństwa różnych przypadków.
    Załóżmy, że masz 1500 HP. Po walce straciłeś HP i chcesz się wyleczyć.
    Jakie jest prawdopodobieństwo, że będziesz leczył wielokrotność 400 HP? Możliwe przypadki:
    a) 1100 HP
    b) 700 HP
    c) 300 HP
    Wszystkich przypadków: 1499.

    Prawdopodobieństwo, że będziesz leczył wielokrotność 400 HP = 3/1499 = 0,002.

    Co daje około 2 przypadki na 1000. Chyba można zaniedbać? Prawda?


    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    ...ani liczbą niższą (to jest np. 395, 715, 1157 itd.).
    A możesz powiedzieć gdzie tak powiedziałem?
    Niczego takiego nie widzę. Wręcz przeciwnie, moje wyliczenia uwzględniają takie przypadki.


    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    2. Będziemy się leczyć co ruch.
    Ja sam praktycznie nigdy nie leczę się co 1-3 ruchy. Leczę się dopiero wtedy, gdy....
    1. Tego nie powiedziałem, ale mogłeś odnieść takie wrażenie.
    O ile pamiętam, to punkt energii odnawia się co 7minut 12sekund = 7.2 minuty. Na dobę mamy zatem 24 * 60minut / 7.2 minuty = 200 punktów.

    Napisałem:
    A. Zakładając, że codziennie 100 razy wyleczymy...
    B. Przy 1000 leczeń...
    • Z A. wynika, że będzie, to co około drugi raz.
    • Przy B. widać już wyraźnie, że nie precyzuję, co który raz tak będziemy się leczyć, po prostu mam na myśli 1000 takich przypadków.


    Co więcej: nie mówię, że co chwilę będziemy leczyć tyle samo HP, że co chwilę będzie to 801 HP....
    ...ale nie chce mi się już tutaj robić kolejnego wykładu ze statystyki.
    Wiadomo, że będą to różne wartości, a to jest tylko jakieś przybliżenie, przykład.

    2. Jeśli leczysz się co 1-3 ruchy i to dopiero jak masz odpowiednio mało HP, to najprawdopodobniej więcej mikstur zużywasz w samej walce.
    Ja mam tak ułożony skrypt, że zużywam minimalne ilości mikstur w walce i prawie po każdej walce muszę się leczyć.


    a) Leczysz się po walce - mniej mikstur zużyjesz w walce.
    b) Nie leczysz się po walce - więcej mikstur zużyjesz w walce.


    Przy czym w walce nie masz wyboru. Zużywasz droższe Mikstury Życia.


    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    I do tego: Ta cała Twoja ekonomia ma się kompletnie nijak do propozycji nr 1.
    Ma się. I to całkiem dobrze. W jednym z poprzednich postów pisałem już jak szybko będzie ubywać marchewek...



    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Do tego nie wyobrażam sobie, że ktoś po walce by zajadał kilka marchewek naraz
    Hmmm, a to dlaczego?
    Ja mam w szybkim leczeniu marchewki i winogrona ustawione na pierwszym miejscu. Naciskam Wylecz i zjadam.

    Tak. Tu nie opłaca się naciskać użyj jednej, bo się zaklikamy na śmierć i w przypadku, gdy ilość do wyleczenia nie jest wielokrotnością 150 HP, to część HP idzie na wiwat.
    Przydałaby się opcja wylecz ekonomicznie: leczymy całkowitą ilość marchewek do liczby nie przekraczającej maksymalnego HP...
    ...ale to już większy hard-core, skoro już w tym momencie są takie problemy...
    Ostatnio edytowane przez TeraMisiu ; 10-08-2011 o 17:18

  10. #25
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    TeraMisiu, watpie, zeby ktos kto chce cala energia wylazic expiac, co kazdy ruch leczyl sie przedmiotami, bo to najzwyczajniej w swiecie nudne, monotonne i czasochlonne.

  11. #26
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    A jak jest różnica w leczeniu miksturami i leczeniu przedmiotami?
    Poza oczywistym większym kosztem w przypadku mikstur.

  12. #27
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Taka, ze podczas walki nie uzyjesz 10 marchewek naraz, zeby sie wyleczyc; poza walka malo komu chcialoby sie po kazdym ruchu leczyc przedmiotami.

  13. #28
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jaskier Zobacz post
    Taka, ze podczas walki nie uzyjesz 10 marchewek naraz, zeby sie wyleczyc;
    Nie użyję:
    Świeża, soczysta marchewka. Odnawia 150 HP poza walką.

    Cytat Napisał Jaskier Zobacz post
    poza walka malo komu chcialoby sie po kazdym ruchu leczyc przedmiotami.
    Nie rozumiem. To jak się ludzie leczą poza walką?

    Ja po prawie każdym ruchu (jeśli jest tak potrzeba) naciskam Wylecz i... tak to robię.
    Jak mi się chce bawić to ewentualnie naciskam kilka razy Użyj jednej.

  14. #29
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Jak sie lecza poza walka? "Wylecz".
    Moze to ja jak expie, nie uzywam tego guziczka co kazdy ruch, jednak mysle, ze i tak malo kto po kazdym ruchu leczy sie.

  15. #30
    musaraj
    Konto usunięte
    Dlatego ja naciskam co 3-4 ruchy (czasem więcej) Ctrl+ Spacja jednak to ma pewną wadę, którą chyba nawet mi się zechcę opisać

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •