Zobacz wyniki ankiety: Określ stanowisko

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za

    9 50.00%
  • Nie, jestem przeciw

    9 50.00%
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Powiadomienia o użyciu wartościowego przedmiotu

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650

    Powiadomienia o użyciu wartościowego przedmiotu

    Propozycja jest kontynuacją tematu wcześniej zgłaszanego przeze mnie jako błąd

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php?44113

    Warto zapoznać się z całym tematem, natomiast sama propozycja polega na:

    Pokazywaniu powiadomień czerwonych gdy walczymy automatycznie z potworem zwykłym: "W walce użyto wartościowego przedmiotu, upewnij się że tego oczekujesz" (lub podobny opis).

    A więc dotyczy to tylko walk auto, przy walce manualnej wszystko się normalnie wyświetla. Nie dotyczy to walk PvP, TvT, potwory unikatowe, minibossy, bossy fabularne.

    To rozwiązanie jest na początek, a długoterminowo można pomyśleć nad rozwiązaniem systemowym.

    Pozostała kwestia ustalenia przedmiotów wartościowych, uznałbym to za:
    - mixy odnowienia
    - runa magii/kamień
    - osłony
    - mix rege
    - mikstura skupienia
    - mikstura szybkości
    - mikstura ożywienia

    Potwór zwykły powinien być auto pokonany bez używania tych przedmiotów, jeśli tak nie jest - coś jest nie tak.

    Jeśli komuś by takie powiadomienie przeszkadzało (podobne np. do powiadomienia o dołączeniu gracza do walki) można dodać opcję w ustawieniach by tych powiadomień nie było.
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 17-12-2020 o 18:11

  2. #2
    Bergsteiger
    Konto usunięte
    Nie dotyczy to walk PvP, PvE, TvT.
    Czyli nie dotyczy żadnych walk w grze?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Dotyczy tylko walk automatycznych z potworami zwykłymi (także eventowymi)

    Nie dotyczy: PvP , TvT, potwór unikatowy, miniboss, boss fabularny (auto i manual)
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 17-12-2020 o 18:28

  4. #4
    No pomysł genialny często się zagapialem i używałem skryptu pvp na potworki przy całej energii

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał Książę Zobacz post
    No pomysł genialny często się zagapialem i używałem skryptu pvp na potworki przy całej energii
    Dlatego proponowałem by docelowo systemowo zakazać używania przedmiotów wartościowych w walkach z potworami zwykłymi (przynajmniej tych automatycznych, w manualnych nikt świadomie nie będzie tak robić). Być może to jest problem tajemniczego znikania mixów odnowienia u nowych graczy, nie wiedzą że w walkach z potworami nie powinno się ich używać.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Brakuje mi w ankiecie opcji: "moim zdaniem zbędne, ale jak to dodadzą, to nie będę płakał", więc muszę wybrać, że jestem na nie.

    Jak już się wyraziłem w temacie o błędzie: Na pewno jestem przeciw twardej blokadzie, sam nie korzystam z tych przedmiotów, ale jakby dostosowywać użycie przedmiotów innych graczy do mnie, to by trzeba było zablokować całą zakładkę "przedmioty". Jeśli ktoś chce (bo go stać, więc chodzi sobie na najdroższe możliwe expowisko), to nie powinno się mu tego zabraniać. Ogółem te itemy istnieją w pve właśnie po to, by sobie ułatwiać wszelkiego rodzaju potworki. Bossy i minibossy są też są do pokonania bez tych przedmiotów, ale one świetnie służą do nadrobienia braku kilku poziomów.

    Jeśli z kolei rozmawiamy o blokadzie "miękkiej", tzn. ściągalnej w ustawieniach, czy też powiadomienia, które można wyłączyć, niech sobie będzie, aczkolwiek jeśli gracz nie potrafi użyć mózgu lub oczu do spojrzenia na to, jakiego profilu używa, to jak na moje jest to jego problem. Osobiście uważam, że nie ma co traktować graczy jak 3latków, prowadząc ich na siłę za rękę na każdym kroku, bo "oj jeden gracz na kilka tysięcy nie potrafi przypilnować profilu, więc uprzykrzmy życie całej reszcie, żeby było po równo".
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    To nie ma być uprzykrzanie życia większości graczy, bo niby jak? Może być rozwiązanie kompromisowe: można używać "przedmiotów wartościowych" w walkach auto z potworami zwykłymi, gdy ich liczba na początku walki >1. W walkach 1vs1 to już na pewno nie trzeba używać takich mixów by wygrać.

    Używanie MO/rege na potworach zwykłych auto jest sytuacją kuriozalną. Nikt o zdrowych zmysłach nie powinien tak robić - to całkowita nieopłacalność. Chętnie zobaczę raport z takiej walki, ale pewnie nie będzie bo są krótko przechowywane.

    Problem dotyczy też ochrony u nowych graczy aby nie leczyli się w walkach z potworami zwykłymi mixami odnowienia, to zły nawyk. Uważam że admin jednak nie powinien całkiem pozostawiać tej sytuacji samej sobie. Jeśli jednak nie zdecyduje się na żadne zmiany, dalej będzie tak jak jest.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •