Zobacz wyniki ankiety: Czy powinna być wprowadzona blokada broni zależnie od profesji?

Głosujących
58. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za

    26 44.83%
  • Nie, jestem przeciw

    32 55.17%
Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 122

Temat: Blokada broni zależnie od profesji

  1. #61
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cóż, będąc szczerym, muszę powiedzieć, że mam totalnie gdzieś, czy twórcy zdecydują się po raz kolejny karać graczy za pomysłowość, zamiast tego promując build bezdefa, bo pvp dla mnie nawet z paladynami jest zbyt ograniczone przez twórców. Jeśli zmiany nie dotkną fabulaków (a zazwyczaj dotykały), to możecie równie dobrze usunąć całkowicie pvp jak dla mnie, albo po prostu przyznawać automatyczną wygraną temu, który ma większy atak w bazie, mnie to tam rybka. Szkoda tylko, że gra, która właściwie kojarzyła się z promowaniem myślenia, tak została zniszczona.

  2. #62
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Żeby dodać zaklęcie magiczne wojownikowi trzeba stracić jedno polecenie w skrypcie. Dodatkowo jedna mikstura many nie wystarczy, trzeba dodać kolejną. Bijąc różdżka na start walki mam już 2 polecenia w skrypcie mniej. Jeśli przeciwnik straci jedno polecenie na osłonę magiczną to jest uczciwie. Co do normalizowania Mobilizacji/Skupienia to można też normalizować regenerację/osłonę. Wychodzi na to, że normalizacja mobilizacji jest po prostu ryzykowna.
    Normalizacja moblizacji/skupienia jest ryzykowna? A co w przypadku krwawego szalu? Jak ktoś go używa to musimy normować skupienia bo ma je 4. Nie masz argumentów popierających swoje słowa dlatego już piszesz, że coś jest ryzykowne. I czemu na szał nie moge zareagować defensywnym natarciem które niejako wesżło jako kontra? Bo jesteś wojownikiem.

  3. #63
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    20-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Normalizacja moblizacji/skupienia jest ryzykowna? A co w przypadku krwawego szalu? Jak ktoś go używa to musimy normować skupienia bo ma je 4. Nie masz argumentów popierających swoje słowa dlatego już piszesz, że coś jest ryzykowne. I czemu na szał nie moge zareagować defensywnym natarciem które niejako wesżło jako kontra? Bo jesteś wojownikiem.
    Kontrą na krwawy szał jest cios ciszy. Można też użyć na sobie przeczekania, albo trującego ataku na przeciwniku. Jest sporo możliwości.

  4. #64
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Kontrą na krwawy szał jest cios ciszy. Można też użyć na sobie przeczekania, albo trującego ataku na przeciwniku. Jest sporo możliwości.
    Cios ciszy nie nadaje się z kolei na wojownika czyli nadal jest to zdolka w plecy na auto, jeśli zmienisz się na wojownika. Znajdź sensowny argument.
    Druga sprawa skad warunki w auto ze na skupe daje trujaka skoro juz teraz sie nie mieszczą? Skad warunki na oslone mag, mobilki skupy itp? Mam 29 poleceń.

  5. #65
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Cóż, będąc szczerym, muszę powiedzieć, że mam totalnie gdzieś, czy twórcy zdecydują się po raz kolejny karać graczy za pomysłowość, zamiast tego promując build bezdefa, bo pvp dla mnie nawet z paladynami jest zbyt ograniczone przez twórców. Jeśli zmiany nie dotkną fabulaków (a zazwyczaj dotykały), to możecie równie dobrze usunąć całkowicie pvp jak dla mnie, albo po prostu przyznawać automatyczną wygraną temu, który ma większy atak w bazie, mnie to tam rybka. Szkoda tylko, że gra, która właściwie kojarzyła się z promowaniem myślenia, tak została zniszczona.
    Ile myślenia wymaga taka walka?
    https://mfo3.pl/r/b35eb5abe

  6. #66
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Normalizacja moblizacji/skupienia jest ryzykowna? A co w przypadku krwawego szalu? Jak ktoś go używa to musimy normować skupienia bo ma je 4. Nie masz argumentów popierających swoje słowa dlatego już piszesz, że coś jest ryzykowne. I czemu na szał nie moge zareagować defensywnym natarciem które niejako wesżło jako kontra? Bo jesteś wojownikiem.
    Kontra na 2 Mikstury Skupienia i 2 Krwawe Szały od wojownika paladyna to 2 Osłony Magiczne i 2 Normalizacje. Chociaż to są dodatkowe polecenia w skrypcie. Nikt cię nie zmusza do użycia Defensywnego Natarcia.

    Głównym problemem jest to że walcząc offline jesteś zmuszony używać profilu którego paladyn z łatwością kontruje, chyba że się ustawisz pod paladyna to wtedy kontrowany jesteś przez graczy walczących zwyczajnie. Zawsze można zbudować profil przeciwko potencjalnemu paladynowi. Wszyscy się zgadzamy że walki offline auto z paladynami bywają śmieszne, jednak jeśli stawiasz propozycję, która porusza całe PvP, to powinieneś się zastanowić nad alternatywą.

    Cytat Napisał tosenevrati Zobacz post
    Ile myślenia wymaga taka walka?
    https://mfo3.pl/r/b35eb5abe
    Raczej tyle, ile możesz się przygotować przed walką. Mind games.

  7. #67
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    20-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Cios ciszy nie nadaje się z kolei na wojownika czyli nadal jest to zdolka w plecy na auto, jeśli zmienisz się na wojownika. Znajdź sensowny argument.
    Druga sprawa skad warunki w auto ze na skupe daje trujaka skoro juz teraz sie nie mieszczą? Skad warunki na oslone mag, mobilki skupy itp? Mam 29 poleceń.
    Mi się mieszczą osłony magiczne w skrypcie na woja i mam tam jeszcze miejsce. Woj bijący różdżką nie jest magiem. Jeśli go skontrujesz to wygrywasz. Taki cios ciszy może wygrać walkę z hybrydą, mino że w starciu z magiem nie gwarantuje zwycięstwa.

    Cytat Napisał tosenevrati Zobacz post
    Ile myślenia wymaga taka walka?
    https://mfo3.pl/r/b35eb5abe
    Przeciwnik był hiterem bez luka i deffa w bazie.

  8. #68
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Mi się mieszczą osłony magiczne w skrypcie na woja i mam tam jeszcze miejsce. Woj bijący różdżką nie jest magiem. Jeśli go skontrujesz to wygrywasz. Taki cios ciszy może wygrać walkę z hybrydą, mino że w starciu z magiem nie gwarantuje zwycięstwa.
    Tobie się mieszczą bo wiesz z jaką profesją przyjdzie Ci walczyć.

  9. #69
    Już sobie wyobrażam narzekania, gdybyśmy stworzyli bossa, który ma zmienną profesję i w zależności od czynnika losowego raz jest wojem, raz magiem Może spróbuję zaproponować coś takiego na kolejny mini upek, gracze pve też będą mieli okazję do wykazania się pomysłowością. Dzięki za inspirację.

  10. #70
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Tobie się mieszczą bo wiesz z jaką profesją przyjdzie Ci walczyć.
    Ale nie wie, jakich defów użyje przeciwnik, o ile użyje.

    Generalnie to się zastanawiam, czy atak ma minimalne punkty, jaką można ustawić w bazie. Bo chyba tak jest z obronami, szybkością i szczęściem.

  11. #71
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Normalizacja moblizacji/skupienia jest ryzykowna? A co w przypadku krwawego szalu? Jak ktoś go używa to musimy normować skupienia bo ma je 4. Nie masz argumentów popierających swoje słowa dlatego już piszesz, że coś jest ryzykowne. I czemu na szał nie moge zareagować defensywnym natarciem które niejako wesżło jako kontra? Bo jesteś wojownikiem.
    A to jest w gruncie rzeczy inny problem, nie wiem, po co znerfiono defensywne natarcie, które było dobre, jak dawało obydwie osłonki na tyle samo tur i działało na potworki.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Ale nie wie, jakich defów użyje przeciwnik, o ile użyje.

    Generalnie to się zastanawiam, czy atak ma minimalne punkty, jaką można ustawić w bazie. Bo chyba tak jest z obronami, szybkością i szczęściem.
    Każda stata oprócz hp i mp ma ograniczenie, że nie możesz zwiększyć jej ponad czterokrotność dowolnej innej staty. Czyli atak może być maksymalnie czterokrotnie mniejszy od najwyższej statystyki, jaką posiadasz.. Obrony dodatkowo mogą myć max dwukrotnie większe/mniejsze od siebie, żeby ograniczyć antymagów i antywojów, którzy w v2 byli plagą.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał tosenevrati Zobacz post
    Już sobie wyobrażam narzekania, gdybyśmy stworzyli bossa, który ma zmienną profesję i w zależności od czynnika losowego raz jest wojem, raz magiem Może spróbuję zaproponować coś takiego na kolejny mini upek, gracze pve też będą mieli okazję do wykazania się pomysłowością. Dzięki za inspirację.
    Przecież hybrydy nie są niczym nadzwyczajnym w fabule. Bicie rekordów poziomowych takich bossów właściwie opiera się na ubraniu pod jedną obronę i modlenie się do rngesusa, by ten boss bił tylko tym jednym rodzajem ataków.

  12. #72
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Widzę że strasznie mocna dyskusja się nawiązuje, która na dłuższą metę nic nie wnosi: sprawa jest prosta - została poruszona sprawa włóczni turniejowej i w dużej mierze ona w tym momencie zawadza, (o 65 nie warto rozmawiać, bo umarło i nie prędko wstanie), zatem w czym problem, może nie blokujcie paladynów tylko poprawcie włócznię turniejową (wyklęty pierścień dostał już nerfa), później jakieś zmiany w EQ, spada opłacalność i po problemie. Kolejna kwestia że paladyni na 80 poziomie tracą mocno na opłacalności, ponieważ nie ma odpowiedniego EQ zapewniającego atak na Nordii.

    Ja wojownikiem z różdżką bije Necrona i wolałbym żeby mi tego nie blokowali, bo w zasadzie ten mój paladyn odkąd zmieniłem staty to więcej zabijałem nim minibosów niż walczyłem - fajnie się sprawdzał i sprawdza obniżony atak, szczególnie teraz jak większość osób wbiła 70+.

  13. #73
    Czyli można się zastanowić nad tym atakiem. Na 80lvl, po odliczeniu HP na potki*110% i MP na 2 leczenia, trzeba przydzielić przynajmniej 34 punktów w atak, aby zmaksymalizować resztę statów. Czyli te 34 punktów idzie plecy grając przeciwną profesją. Może to za mało albo wystarczająco - jak myślicie?

    Co do Defensywnego Natarcia, to można ustawić, że używający zdolności zyskuje osłonę zależną od ostatnio przyjętych ataków, chociaż kamienie/runki mogą to trochę skontrować, ale w tym wypadku można ustawić sobie warunek na ostatnio przyjęte obrażenia albo zaimplementować także, że użyte przedmioty ofensywne nie wpływają na efekt Defensywnego Natarcia.
    Ostatnio edytowane przez Patryk Szczęście ; 02-10-2020 o 13:26

  14. #74
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Widzę że strasznie mocna dyskusja się nawiązuje, która na dłuższą metę nic nie wnosi: sprawa jest prosta - została poruszona sprawa włóczni turniejowej i w dużej mierze ona w tym momencie zawadza, (o 65 nie warto rozmawiać, bo umarło i nie prędko wstanie), zatem w czym problem, może nie blokujcie paladynów tylko poprawcie włócznię turniejową (wyklęty pierścień dostał już nerfa), później jakieś zmiany w EQ, spada opłacalność i po problemie. Kolejna kwestia że paladyni na 80 poziomie tracą mocno na opłacalności, ponieważ nie ma odpowiedniego EQ zapewniającego atak na Nordii.

    Ja wojownikiem z różdżką bije Necrona i wolałbym żeby mi tego nie blokowali, bo w zasadzie ten mój paladyn odkąd zmieniłem staty to więcej zabijałem nim minibosów niż walczyłem - fajnie się sprawdzał i sprawdza obniżony atak, szczególnie teraz jak większość osób wbiła 70+.
    Nietylko włócznia właśnie bo masz jeszcze miecz arktosa, włocznie gniewu, rozge zorzy i berło udręki które są również bardzo mocne w rękach paladyna, ale powtórzę Ci poraz kolejny, żę zgodzę sie z toba ze powinno to dotyczyć jedynie walki na poziomie rankingowym, natomiast PvE dalej możliwe byłoby zakładanie przeciwnych broni aby chociażby poprawiac atrybuty.

    Nawet byn się pokusił podpiąć pod mocna broń dla paladyna kryształowa włócznie, której pasywka wrecz by zgniatala przeciwników odpowiednio nabita.

    Szkoda też ze 80% osób które są przeciw poza zaznaczeniem opcji w ankiecie nawet nie zabrały głosu i nie podały powodu

    Będąc ciekaw opinii zapytałem jednej z osób co dały przeciw dlaczego tak uważa, a to jest odpowiedź:
    https://gyazo.com/133b08f7d095441f74846b12354d72b8
    https://gyazo.com/2c4a957e78d7bc48683deb414d4db314
    https://gyazo.com/6b2859fda1b3c621151df3c155245c58

    Dlatego chce żeby Ci przeciw mieli argumenty, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Atronis ; 02-10-2020 o 13:55

  15. #75
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    20-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Czyli można się zastanowić nad tym atakiem. Na 80lvl, po odliczeniu HP na potki*110% i MP na 2 leczenia, trzeba przydzielić przynajmniej 34 punktów w atak, aby zmaksymalizować resztę statów. Czyli te 34 punktów idzie plecy grając przeciwną profesją. Może to za mało albo wystarczająco - jak myślicie?
    Ja mam ponad 100 ataku w bazie i hybryda mi działa. Bijąc różdżką tracę znacznie więcej niż te 34pkt. Posiadając 34 ataku w bazie nie byłbym w stanie zdawać takich obrażeń: https://mfo3.pl/r/b35eb5abe. Są różne sposoby gry hybrydą i każdy z nich da się pokonać w inny sposób.

    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Nietylko włócznia właśnie bo masz jeszcze miecz arktosa, włocznie gniewu, rozge zorzy i berło udręki które są również bardzo mocne w rękach paladyna, ale powtórzę Ci poraz kolejny, żę zgodzę sie z toba ze powinno to dotyczyć jedynie walki na poziomie rankingowym, natomiast PvE dalej możliwe byłoby zakładanie przeciwnych broni aby chociażby poprawiac atrybuty.

    Nawet byn się pokusił podpiąć pod mocna broń dla paladyna kryształowa włócznie, której pasywka wrecz by zgniatala przeciwników odpowiednio nabita.
    Berło udręki jest słabe nawet w rękach maga, moim zdaniem. Różdżka zorzy się nie opłaca na hybrydzie. Co do maga bijącego uzbrojeniem dla woja to w grę wchodzą tylko rękawice i włócznia turniejowa. Z tym, że ta włócznia wymaga grania magiem z dużą ilością luka. To może znacznie utrudnić walkę różdżką mag vs mag. Jak ostatnio pisałem, że włócznia turniejowa to najlepsze eq w grze to ludzie nie brali mnie na poważnie. Teraz uwierz mi na słowa, że kryształową włócznią nie pograsz na magu. Mieczem Arktosa coś da się zrobić, ale będzie słabszy od rękawic.

    Wcześniej gracze nie doceniali włóczni turniejowej, a teraz jest przeceniana. Jej zmiany nie są potrzebne, jest zbalansowana. Ona na starcie zabiera 15 pkt szczęścia. To w połączeniu z -10% celności znacie utrudnia walkę.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •