Zobacz wyniki ankiety: Czy powinna być wprowadzona blokada broni zależnie od profesji?

Głosujących
58. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za

    26 44.83%
  • Nie, jestem przeciw

    32 55.17%
Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 122

Temat: Blokada broni zależnie od profesji

  1. #46
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Miseris chodzi o to, że nie wiadomo kto wyrywa. Nie da się stwierdzić kto jest hybrydą dopóki przeciwnik nie odpowiada na skupienie.
    Dokładnie, walka była na wyrównanym poziomie, w skrypcie jednego brakło po prostu osłony magicznej.

  2. #47
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2012
    Postów
    212
    Na nie, a dlaczego to ten post dobrze to tłumaczy. Ludzie się przyzwyczaili dawać minimalne wartości obron, full atak-speed lub buildy pod lucka pod konkretną broń, a jak ktoś to skontruje to nagle ten build jest zbyt op? Im więcej możliwości w walkach tym lepiej, a nie granie ciągle tym samym. Żeby w ten sposób grała co 2 osoba i żeby ta taktyka dawała rzeczywiście jakąś dużą przewagę, można by było myśleć nad zmianami, a to są pojedyncze osoby

    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    To jest opinia. Uważasz tak, bo jesteś przyzwyczajony do tego, że "tak było zawsze". Jak na moje, meta ma prawo się zmieniać. Mówisz, że osoba rozdająca tylko w atak nie powinna być poszkodowana. A dlaczego twierdzisz, że jest poszkodowana? Dlaczego nie twierdziłeś, że osoba rozdająca tylko w obrony nie była wcześniej poszkodowana? Albo osoba bez lucka? Ofensywa była zawsze op w stosunku do defensywy i tylko dlatego wydaje ci się, że jak idąc full ofensywnie przegrywasz z full defferem, to jesteś poszkodowany. Tylko dlatego, że twój dawniej op build przestał być tak op.

  3. #48
    Dla mnie to taktyka na równi ze zmianą profesji za MF podczas okna przygotowania. Teraz dowiaduję się, że zamiast naprawiać tamten "błąd" wystarczyło użyć osłonki magicznej.

  4. #49
    "Hybryda" kojarzy mi się raczej z takim buildem, który jest mieszany, a nie że mamy walkę raz z wojem, raz z magiem. Trochę nietrafione określenie, ale ok.

    Druga kwestia - piszecie o zróżnicowaniu, zaskoczeniu. Że hiter czy tam uniker na auto gwarantuje identyczne zaskoczenie. To prawda, ale możliwość kontry jest większa. Takie buildy mają wady i każdy kto już trochę gra orientuje się, co może z tym zrobić. Np: żeby bić komuś w normalnym eq ponad 2000 hp trzeba mieć spore braki w obronach lub szybkości, przeważnie taka walka trwa do 5 tur. Pocisk fortuny to samo. Uniker zbija szybkość i często obrony.

    Zastanawiałabym się, czy osoba, która rozda statystyki tak, by bezproblemowo i bez strat w defach/szybkości może zmieniać co walkę profesję jest w takiej samej sytuacji co hiter/uniker/lucker/etc
    Może mieć 50 ataku w bazie i ponad 100 obron, 200 szybkości. Przygotowanie do walki z kimś takim to loteria, bo albo ubieramy się pod konkretną profesję i mamy faktycznie spore szanse na wygraną, albo nie trafiamy (vide moja walka z 'hybrydą' podlinkowana wyżej). Owszem problem jest mniejszy jeśli ma się w bazie sporo obron. Istnienie hybryd niekoniecznie wpływa na zróżnicowanie, bo co jeśli tych hybryd namnoży się i jedynym słusznym buildem stanie się defer

    Doceniam kreatywność, choć ten build migał już przed devos, tylko wtedy nie było tylu eq z atakiem fizycznym/magicznym i było dużo trudniej.
    Doceniam też doświadczenie w pvp potrzebne do stworzenia paladyna, ale nie wiem dlaczego wydaje mi się że robienie hybrydy jest ucieczką od normalnych walk po to, by wygrywać, co się w tych normalnych nie udawało.

    Przemawia teraz przeze mnie pokrzywdzony bezdef, wiadomo, ale i tak jest wiele różnych sposobów na tego typu buildy - kłujące, psioniczne, odbicia, duży atak, duży speed, po co jeszcze hybryda

  5. #50
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Dlatego właśnie należy spojrzeć na sytuację z szerszej perspektywy: Jak w mecie będą się rzeczywiście przewijać tylko hybrydy, to znaczy, że problem rzeczywiście jest. Jeśli są to pojedyncze osoby (czyli tak jak jest obecnie), to problem istnieje tylko w głowach "pokrzywdzonych".
    Tak jak mówiłem, teraz głównie jedna broń jest do przetestowania, czy rzeczywiście nie jest op.

  6. #51
    Moderator
    Dołączył
    26-12-2016
    Postów
    713
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Pamiętam, że w topce była hybryda Senseja i EneDueRabe. Oni wydzielili jedną ze swoich postaci do pvp (dali tam staty nadające się tylko do pvp). Dodatkowo mieli dobry ekwipunek na 65lvl. I oni potrafią walczyć, mają doświadczenie. Nawet bez istnienia hybryda bogaci gracze dojdą do topki. Poza tym przed Nordią nikomu nie chciało się walczyć w pvp. Będąc w Topce miałem 4 graczy w swoim przedziale rankingowym.

    Można z tym też Łatwo wygrać, jak jesteś w topce i wiesz, że jedyni wojownicy w twoim przedziale rankingowym to hybrydy. Wystarczy zapisać się z profilem na maga. To jest jak walka z hiterem. Jak masz leczenie w skrypcie poniżej 1700 hp a on Ci bije 2500hp na hita to nie da się wygrać walki auto. Chyba, że spodziewamy się walki z hiterem.
    Grałem paladynem na 65 lvl, zrobiłem te statystyki dla próby jest to naprawdę bez sensu, osoba która jest zapisana na 24 H na arenie automatycznie jest z góry przegrana ponieważ w grze są 2 profesje "Mag i Wojownik". To po co do istnieją 2 profesję a nie 3?. Teraz opisze jak to wygląda z mojej perspektywy, osoba która jest non stop zapisana auto ma ustawione tylko 2 profile "Mag i Wojownik", i teraz atakujemy system pokazuje, że atakujący jest wojownikiem to bierze nam profil na wojownika jednakże atakujący jest paladynem i bije z magii co kończy się przegraną (brak barierki magicznej w skrypcie bo po co?, uzbrojenie na wojownika, gemy obrony fizycznej). Teraz pokaże moje przykładowe walki tam gdzie miałem staty paladyna, można powiedzieć że prawie 95% walk kończyły się zwycięstwem ponieważ "biłem z magii a przeciwnik był ubrany na wojownika". Dam tutaj przykład Kim Chi vs moja postać 65 lvl paladyn
    ~ Totalna dominacja nawet 50 pkt przewagi nad e mną nic nie dało XD?
    1 ~ https://mfo3.pl/r/b0c7a2f25
    2 ~ https://mfo3.pl/r/b9e5b5b9a
    3 ~ https://mfo3.pl/r/b94e394e5
    4 ~ https://mfo3.pl/r/b83245060
    5 ~ https://mfo3.pl/r/bbb5febc5

    Dam tylko 5 przykładów bo jest stos takich walk dam tutaj screeny


    A tutaj analiza przewaga mikstur jest ogromna można powiedzieć, że wręcz drastyczna, nawet te 50 pkt przewagi nie pomogło.

    Tutaj dam ssy, każda z tych walk wyglądała podobnie.

    ANALIZA


    Jedynie osoba online może się bronić, ale to nie zawsze da się wyczuć czy ubrać się pod maga czy wojownika bo paladyna może maniupulować dwoma profesjami.

    Dawajcie tutaj swoje uwagi i przemyślenia .

  7. #52
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Nie bez powodu w grze są dwie profesje. Jeśli byłaby opcja noszenia dwóch rodzajów broni to niech wejdzie do gry trzecia profesja paladyn, żeby można było się odpowiednio wcześniej do takiej walki przygotować. To nie totolotek

  8. #53
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,728
    Udało się połączyć nową ankietę ze starym tematem, także można głosować jeszcze raz tutaj.
    ***** ***

  9. #54
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Nie trudno zauważyć że w walkach jakie wrzucił Ene przeciwnik był ubrany w uniki, także strzelam że Kim miał spore braki w innych statystykach, ponieważ podbił sobie szczęście?

    Żeby pokonać paladyna wystarczy mieć jakiegoś defa (jest sporo możliwości rozdania stat), aczkolwiek dominowali i dominują hiterzy z małym defem i teraz nagle zrobiła się afera bo jedna, czy dwie osoby dały na 80 wojowi rózgę. Z tym że na 80 jest trudniej niż na 65, bo jest mniej ekwipunku kierunkowego w atak.

    Strzelam że stanie się jak w przypadku refleksu i uników, czyli pójście na łatwiznę, bo przecież mag uniker został zabity Sprytnym Ciosem, prawda i chyba nikt nie korzysta już z Precyzji, Pomyślności? Takie zmiany pokazują że nie warto kombinować, bo zaraz komuś nagle zacznie przeszkadzać Twoja chęć zabawy i nagle wszyscy walczący wnioskują o zmiany, totalne zero zabawy, a zróbcież sobie wszyscy paladyna i niech arena to będzie loteria i zabawa, przynajmniej coś się będzie działo. Wcześniej ludzie też się bawili np. magami z Amaterasu bijącymi mieczem i jakoś nikomu to nie przeszkadzało, Leonardo zabijał mieczem i nie było takiej krytycznej reakcji.

    Dodam, że jeśli faktycznie wprowadzicie blokadę to wydaje mi się że powinno to być tylko dla walk arenowych (w walce arenowej informacja "broń nie pasująca do profesji"), ponieważ czasem na magu przebijam i naprawiam atrybuty walcząc w grupie z grupą potworów bronią dla wojownika, ponieważ wtedy nie tracę na zmiany u Mistrza Areny.

  10. #55
    Moderator
    Dołączył
    26-12-2016
    Postów
    713
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Nie trudno zauważyć że w walkach jakie wrzucił Ene przeciwnik był ubrany w uniki, także strzelam że Kim miał spore braki w innych statystykach, ponieważ podbił sobie szczęście?

    Żeby pokonać paladyna wystarczy mieć jakiegoś defa (jest sporo możliwości rozdania stat), aczkolwiek dominowali i dominują hiterzy z małym defem i teraz nagle zrobiła się afera bo jedna, czy dwie osoby dały na 80 wojowi rózgę. Z tym że na 80 jest trudniej niż na 65, bo jest mniej ekwipunku kierunkowego w atak.

    Strzelam że stanie się jak w przypadku refleksu i uników, czyli pójście na łatwiznę, bo przecież mag uniker został zabity Sprytnym Ciosem, prawda i chyba nikt nie korzysta już z Precyzji, Pomyślności? Takie zmiany pokazują że nie warto kombinować, bo zaraz komuś nagle zacznie przeszkadzać Twoja chęć zabawy i nagle wszyscy walczący wnioskują o zmiany, totalne zero zabawy, a zróbcież sobie wszyscy paladyna i niech arena to będzie loteria i zabawa, przynajmniej coś się będzie działo. Wcześniej ludzie też się bawili np. magami z Amaterasu bijącymi mieczem i jakoś nikomu to nie przeszkadzało, Leonardo zabijał mieczem i nie było takiej krytycznej reakcji.

    Dodam, że jeśli faktycznie wprowadzicie blokadę to wydaje mi się że powinno to być tylko dla walk arenowych (w walce arenowej informacja "broń nie pasująca do profesji"), ponieważ czasem na magu przebijam i naprawiam atrybuty walcząc w grupie z grupą potworów bronią dla wojownika, ponieważ wtedy nie tracę na zmiany u Mistrza Areny.
    O czym ty teraz mówisz, jedynie z tych paladynów, którzy byli przed upkiem jesteś ty, ja i Oma XD ( i tylko ja chce zmiany z tej grupki). Rozumiem że nie chcesz zmian bo nie są na twoją rękę, wiele osób się wypowiedziało na ten temat więc nie ma co teraz tutaj przekonywać że nie jest to jakąś wielką przewagą?. Poruszyłem tutaj kwestie Kima bo miał 50 pkt przewagi, zaraz mogę wstawić multum walk z innymi graczami on był tylko przykładem. I sam napisałeś że był ubrany pod uniki, czyli sam przyznałeś, że jest to zwykłe oszukiwanie przecież gdyby Kim Chi wiedział że będę bił go z magii nie założył by chyba uników co nie XD? I gdzie w tym sprawiedliwość?
    Ostatnio edytowane przez EneDueRabe ; 02-10-2020 o 02:28

  11. #56
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    To ja dodam coś od siebie apropo walk auto: podobno dodanie samej bariery magicznej w skrypcie coś da, gdzie już w obecnej chwili nie ma miejsca, a co jeśli ktoś normuje mobilizacje? To jest kolejne polecenia, więc trzeba dodać normowanie skupienia. Dodatkowo bronie typu miecz arktosa, wlocznia gniewu, berło udreki czy rozga zorzy nadaja statusy skupienie/mobilizacja. Może mi ktoś powie ze mam wziac defenyswne natarcie na auto? Ależ ono też nic nie da Info: Zadaje standardowe obrażenia fizyczne oraz nakłada status Bariera lub Bariera Magiczna na 3 tury, w zależności od profesji przeciwnika. Działa tylko na graczy. Wiec jesli wojownik bedzie hybryda to da mi zwykla oslone na 3 tury. Czemu zdolki nie wiedzą że wojownik może być magiem? Bo są dwie profesje i przed walką przygotowuje się na tą na która jest napisane w oknie.



    Osoby które są przeciw nawet nie walczą PvP, więc skąd mają znać realia?
    Ostatnio edytowane przez Atronis ; 02-10-2020 o 02:15

  12. #57
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    O czym ty teraz mówisz, jedynie z tych paladynów, którzy byli przed upkiem jesteś ty, ja i Oma XD ( i tylko ja chce zmiany z tej grupki). Rozumiem że nie chcesz zmian bo nie są na twoją rękę, wiele osób się wypowiedziało na ten temat więc nie ma co teraz tutaj przekonywać że nie jest to jakąś wielką przewagą?. Poruszyłem tutaj kwestie Kima bo miał 50 pkt przewagi, zaraz mogę wstawić multum walk z innymi graczami on był tylko przykładem. I sam napisałeś że był ubrany pod uniki, czyli sam przyznałeś, że jest to zwykłe oszukiwanie przecież gdyby Kim Chi wiedział że będę bił go z magii nie założył by chyba uników co nie XD? I gdzie w tym sprawiedliwość?
    Przecież nigdzie nie wymieniłem liczby osób walczących taktyką zakładania broni niezgodnej z profesją. Jak dla mnie zmiana może wejść co za różnica, tylko najśmieszniejsze jest to że w Devos temat był poruszany i nie zostało to zmienione (gdzie trzy, a może cztery osoby tak walczyły), a teraz jedna osoba nie zmieniła taktyki i nagle zaczyna to komuś przeszkadzać, bo nikomu nie chce się kombinować, tyle w temacie. Czerwik nie miał trudności z zabijaniem paladynów, także chyba jednak nie jest to awykonalne. Jeśli chodzi o offline to jeśli wiesz że Kim ma uniki, równie dobrze możesz go Sprytnym Ciosem zabić.

    Zastanawiam się tylko kiedy poruszycie kwestie rózgi Garudy skoro mówisz o sprawiedliwości, bo przecież zawodników offline też można kosić tą (nie)taktyką.

  13. #58
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Może mi ktoś powie ze mam wziac defenyswne natarcie na auto?
    Może mi ktoś powie, że mam wziąć Odbicie na maga? Sprytny Cios na deffera? Magiczne Uderzenie na woja? #strawmanfallacy

    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Osoby które są przeciw nawet nie walczą PvP, więc skąd mają znać realia?
    Jestem niechętny co do walk PvP teraz, bo brnę przez poziomy 66-79 w którym PvP jest nieopłacalne (aktualizacja 07-02-2017). Są wyjątki - jak walki są ciekawe. Znaczy walczę z jednym przeciwnikiem raz i wystarczy, bo kolejne walki wyglądają tak samo, biorą te same profile, te same skrypty. Z paladynem jest inaczej, bo może raz zagrać wojem, raz magiem, i z powrotem jako woj. Walki z paladynami są ciekawsze bo nie trzymają się sztywno tego samego schematu po wygranej walce.

    Jednak twierdzisz że gracze niewalczący PvP nie mają tutaj wiarygodności, a stawiasz propozycję zmiany na szerszą skalę, nie tylko PvP. Moim zdaniem można rozważyć pewne niedogodności związane z absurdalnością paladyna, m.in. dyskutować o konkretnej broni, walkach automatycznych offline, ale jeśli chodzi o wprowadzenie kolejnej blokady w MFO3, bo obecna sytuacja przeszkadza części graczy, to jestem przeciw, bo równie dobrze po takiej blokadzie mogą znaleźć się osoby oburzeni wprowadzoną blokadą.

  14. #59
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    Skoro kilka osób pisze, że ta zmiana tak ich zaboli poza PvP, to może da się zrobić tak jak napisał sensei czyli będzie dało się zakładać broń ale pojawi sie komunikat, że w walce rankingowej nie można mieć założonej broni przeciwnej profesji. Chciałbym nadmienić, że Defensywne natarcie nie jest jedyną taką zdolnością, która nakłada status od profesji. Kolejną jest Wredna Chmura, która nie ma tego w opisie jednakże jest obecnie fajną kontrą na walkach automatycznych na skupienie/mobilizację, a nakłada Ślepotę/Klątwę zależnie od PROFESJI. Proszę podać sensowne argumenty, bo pisanie Patryka o sprytnym ciosie na defera/magicznym uderzeniu na woja jest już takie na siłe. Po to jest opis zdolności, żeby się zgadzał z tym co jest w rzeczywistości.

  15. #60
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    20-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    To ja dodam coś od siebie apropo walk auto: podobno dodanie samej bariery magicznej w skrypcie coś da, gdzie już w obecnej chwili nie ma miejsca, a co jeśli ktoś normuje mobilizacje? To jest kolejne polecenia, więc trzeba dodać normowanie skupienia. Dodatkowo bronie typu miecz arktosa, wlocznia gniewu, berło udreki czy rozga zorzy nadaja statusy skupienie/mobilizacja. Może mi ktoś powie ze mam wziac defenyswne natarcie na auto? Ależ ono też nic nie da Info: Zadaje standardowe obrażenia fizyczne oraz nakłada status Bariera lub Bariera Magiczna na 3 tury, w zależności od profesji przeciwnika. Działa tylko na graczy. Wiec jesli wojownik bedzie hybryda to da mi zwykla oslone na 3 tury. Czemu zdolki nie wiedzą że wojownik może być magiem? Bo są dwie profesje i przed walką przygotowuje się na tą na która jest napisane w oknie.
    Żeby dodać zaklęcie magiczne wojownikowi trzeba stracić jedno polecenie w skrypcie. Dodatkowo jedna mikstura many nie wystarczy, trzeba dodać kolejną. Bijąc różdżka na start walki mam już 2 polecenia w skrypcie mniej. Jeśli przeciwnik straci jedno polecenie na osłonę magiczną to jest uczciwie. Co do normalizowania Mobilizacji/Skupienia to można też normalizować regenerację/osłonę. Wychodzi na to, że normalizacja mobilizacji jest po prostu ryzykowna.

    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    O czym ty teraz mówisz, jedynie z tych paladynów, którzy byli przed upkiem jesteś ty, ja i Oma XD?
    Był jeszcze Xandir, wtedy chyba nazywał się Katsuyoshi.
    Ostatnio edytowane przez Oma Ghostrick ; 02-10-2020 o 10:50

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •