Zobacz wyniki ankiety: Czy powinna być wprowadzona blokada broni zależnie od profesji?

Głosujących
58. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za

    26 44.83%
  • Nie, jestem przeciw

    32 55.17%
Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 122

Temat: Blokada broni zależnie od profesji

  1. #106
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Panowie ale dyskutujcie na normalnym poziomie.

    Ankieta jest, owszem, jednak jak wspomniał Ene, sporo głosujących nie ma pojęcia o istnieniu areny, także trudno takich osób zdanie brać pod uwagę. Odnośnie zmian i osłabieniu o której ktoś wspominał (sam w sumie o tym pisałem) to na dobrą sprawę może być to dość trudne, ponieważ wszystko rozbija się o niskie bazowe defy, jeśli ktoś dostaje z runy / kamienia za 1100 to normalne że bicie go zaklęciem będzie skuteczne jeśli jest ubrany na woja.

    Nie znam wzoru, ale wypadałoby policzyć dmg w zależności od ubioru przeciwnika itd. @Atronis może byłbyś w stanie przedstawić takie wyliczenia?

  2. #107
    Moderator
    Dołączył
    26-12-2016
    Postów
    711
    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    no ale to sie może przydać nie tylko do PvP, nie widzę w pierwszym poście nic o tym, że to dotyczy tylko pvp

    - - - - - - - - - -

    więc uważam że nie powinno być takiej blokady
    Powiedź mi do czego statystki paladyna będą miały zastosowanie oprócz pvp? Przecież chyba nie będziesz bił bossów różdżką będąc wojem XD?

  3. #108
    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    Przecież chyba nie będziesz bił bossów różdżką będąc wojem XD?
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Ja wojownikiem z różdżką bije Necrona
    Fajnie byłoby gdybyście przestali przekonywać dlaczego [nie] powinna być wprowadzona blokada na broń, bo czytam w kółko to samo. Przekonaliście mnie już, że nie da się obiektywnie podejść do tej sprawy z paladynem i każdy ma swoje poglądy, do których nie da się przekonać niektórych. Zostawmy ostateczną decyzję Tomiemu, bo jak będzie musiał to wszystko czytać, to szybko decyzji nie podejmie.

    Jednak alternatywne pomysły (poza jednoznacznymi za albo przeciw) zawsze się miło czyta, gdyż jedynie one coś nowego wnoszą w tym temacie.

  4. #109
    Np aby zabic viviene ponizej 65 lvl inną taktyką niż na hita, mag musi uzyc broni dla woja

  5. #110
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    Np aby zabic viviene ponizej 65 lvl inną taktyką niż na hita, mag musi uzyc broni dla woja
    No tak, dlatego zdecydowanie nie popieram płaskiej i bezwzględnej blokady używania broni innej profesji. Natomiast nie ma wątpliwości, że coś takiego powinno zostać znacznie osłabione.

    Można np. ustawić, żeby pasywki z broni woja nie działały, jeżeli używający jest magiem (i vice versa).
    Można zablokować używanie broni przeciwnej profesji wyłącznie w PvP (to już bliższe prawdy).
    Można ustawić blokadę w statystykach, że nie można mieć 2x więcej punktów rozdanych w którąś obronę niż w atak.
    Nie można utrzymywać obecnego rozwiazania.

  6. #111
    Zagłosowałem za blokadą, ale wolałbym inne rozwiązanie ograniczające swobodne skakanie pomiedzy deferem magiem, a deferem wojem. Świadomie umożliwiono tworzenie hybrydy przez wprowadzenie odpowiedniego uzbrojenia, a teraz się z tym walczy.
    Jesli bonusy ataku/ataku mag nie mają byc wykorzystywane do ukrytej zmiany profesji to starczy nałożyć ograniczenie na profesje: woj ma zawsze 10 ataku magicznego, a mag 10 ataku i nie przejmuje nic z uzbrojenia.

  7. #112
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    Zagłosowałem za blokadą, ale wolałbym inne rozwiązanie ograniczające swobodne skakanie pomiedzy deferem magiem, a deferem wojem. Świadomie umożliwiono tworzenie hybrydy przez wprowadzenie odpowiedniego uzbrojenia, a teraz się z tym walczy.
    Jesli bonusy ataku/ataku mag nie mają byc wykorzystywane do ukrytej zmiany profesji to starczy nałożyć ograniczenie na profesje: woj ma zawsze 10 ataku magicznego, a mag 10 ataku i nie przejmuje nic z uzbrojenia.
    To jest ciekawe rozwiązanie tego problemu. Jak najbardziej za.

  8. #113
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    Zagłosowałem za blokadą, ale wolałbym inne rozwiązanie ograniczające swobodne skakanie pomiedzy deferem magiem, a deferem wojem. Świadomie umożliwiono tworzenie hybrydy przez wprowadzenie odpowiedniego uzbrojenia, a teraz się z tym walczy.
    Skoro zamierzeniem było umożliwienie wprowadzenia hybryd, a robi się z tego problem ponieważ na Nordii defy bazowe zbyt mocno u większości nie wzrosły to może warto się zastanowić nad zmianą w ekwipunku? MasterOfFlair zabił paladyna https://mfo3.pl/r/b13415ceb z ubiorem defowym pół na pół (także się da), dlatego skoro hybrydy były zamierzone przez administrację to możliwości są dwie:
    - osłabienie EQ dające bonusy atak (tutaj jak wspomniałem wypadłoby się zastanowić jaki max atak powinna móc wyciągnąć hybryda - teraz jest to +/- 180 pkt: 10 baza, 100 rózga, 34 buty, 34 sygnet),
    - brak możliwości przyswajania z EQ ataku poza bronią na ręce.

    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    Jesli bonusy ataku/ataku mag nie mają byc wykorzystywane do ukrytej zmiany profesji to starczy nałożyć ograniczenie na profesje: woj ma zawsze 10 ataku magicznego, a mag 10 ataku i nie przejmuje nic z uzbrojenia.
    Jeśli faktycznie zostałoby coś takiego wprowadzone to przecież będzie równoznaczne z zabiciem możliwości korzystania z odwrotnego ekwipunku, bo przecież głównym przyrostem ataku magicznego dla wojownika jest broń na ręce + buty + dodatek (któremu już zabrano 6 punktów z max bonusu w atak).

  9. #114
    Dawno temu, za czasów Dilli gdy jeszcze nie mieliśmy 6 lvl'u, w domu mistrza Solidusa nieopodal jeziora adminów poproszono nas o wybór profesji. Był to wybór jeden z ważniejszych dla naszej postaci, ponieważ trzeba było zadecydować, jaką ścieżką będziemy podążać.

    Także nasza postać od prawie samego początku swojej egzystencji rozpoczyna podróż ścieżką magii jako MAG lub ścieżką "krwi i topora" jako WOJOWNIK.

    MAG z lvl'a na lvl uczy się władać zaklęciami a WOJOWNIK zdobywa umiejętność posługiwania się różnego rodzaju bronią. Sztuka władania zaklęciami jak również posługiwania się najróżniejszymi rodzajami broni wymaga od naszej postaci dużego zaangażowania i czasu aby opanować te umiejętności w stopniu mistrzowskim.

    Więc jakim cudem MAG trzymający w rękach pierwszy raz broń fizyczną potrafi się nią posługiwać?
    Dlaczego WOJOWNIK potrafi rzucać zaklęcia? - pewnie dlatego, że kiedyś mógł się ich nauczyć przez pomyłkę, bo był głupim noob'em i nie wiedział, że zaklęcia są dla magów.

    PODSUMOWANIE:
    1. nauka zaklęć powinna być zablokowana dla profesji WOJOWNIK.
    Dlaczego?
    Chociażby z takiego powodu, że nowi gracze mający postać wojownika uczą się również zaklęć bo myślą, że skoro jest taka możliwość to im się to przyda.

    2. możliwość zakładania broni przeznaczonych dla przeciwnej profesji powinna być zablokowana.
    Dlaczego?
    Wyobraźmy sobie następującą sytuację:
    Wyszukało nam walkę na arenie, mamy jedynie 60 sekund by się przygotować do walki.
    Co robimy w pierwszej kolejności? - Sprawdzamy informację o profesji przeciwnika.
    Co następnie? - Ubieramy profil przygotowany wcześniej na odpowiednią profesję.
    Co jeszcze? - Sprawdzamy czy w profilu się wszystko zgadza, czasem zmieniamy jakieś drobne elementy typu gemy, eq.
    Co się okazuje? - Nasz przeciwnik nie jest WOJOWNIKIEM jak pokazuje informacja w oknie przygotowania się do walki. Gra nas okłamuje??? Miał być wojownik a jest mag! Atakuje nas zaklęciami (dla przykładu przyjmijmy, że mamy niskie obrony w statystykach oraz przeciwnik atakuje nas przeciwnym atrybutem magicznym, na który się nie przygotowaliśmy bo spodziewaliśmy się wojownika) i otrzymujemy ogromne obrażenia przez które przegrywamy walkę.
    Ta wyżej wymieniona sytuacja nasila się jeszcze bardziej w walkach automatycznych, gdy zostawimy postać offline na arenie i nawet nie ma możliwości szybkiej edycji profilu.

    Alternatywne rozwiązanie:
    Zawsze można wykasować informację o profesji gracza z okna przygotowania się do walki (i najlepiej z profilu gracza też) bo skoro i tak ta informacja nie zawsze jest wiarygodna. Następnie można wydłużyć czas przygotowania się do walki do 180 sekund. - wtedy sobie każdy sam sprawdzi w raportach z poprzednich walk jaką profesję nasz rywal ma na prawdę

  10. #115
    A może pora na pasywki zależne od profesji? Np. woj mógłby mieć zwiększone obrażenia ogólne o 5% lub z jakiejś broni atrybutowej o 7% lub z rękawic o 10%; analogicznie u maga mogłoby to być 5% ogólnych obrażeń, 7% z zaklęć atrybutowych lub 10% z pocisku [a może nawet zależne od many jakieś bonusowe obrażenia, bo nie wiem czy przez kogokolwiek jest efektywnie wykorzystywana mikstura many 4 (może w tvt albo na mini ale idk)]
    procenty losowe, przykładowe, nie ja bym się miał w balans bawić, ale imo takie bonusy mogłyby wytwarzać jakąś przewagę (ewentualnie w inne statystki główne też)

    no a ogólnie to popieram pomysł Jeahoka, jeżeli hybrydy staną się uciążliwe, będzie ich za dużo

  11. #116
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    20-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Rumplestiltskin Zobacz post
    1. nauka zaklęć powinna być zablokowana dla profesji WOJOWNIK.
    Dlaczego?
    Chociażby z takiego powodu, że nowi gracze mający postać wojownika uczą się również zaklęć bo myślą, że skoro jest taka możliwość to im się to przyda.
    Jeśli chcesz zmienić swoją profesje na maga, to potrzebujesz nabitych zaklęć. Żeby to zrobić trzeba ich używać w walkach z potworami. Jest jeszcze ten boss z areny devos, którego trzeba być ogniem.

  12. #117
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Jeśli chcesz zmienić swoją profesje na maga, to potrzebujesz nabitych zaklęć. Żeby to zrobić trzeba ich używać w walkach z potworami. Jest jeszcze ten boss z areny devos, którego trzeba być ogniem.
    Którego bossa areny devos trzeba bić ogniem? Ja wojem zabiłem wszystkie fizycznie. Zresztą jakby nie patrzyć arena devos jest od 65lvla bo dotyczy miasta Devos.
    Ostatnio edytowane przez Atronis ; 04-10-2020 o 21:27

  13. #118
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Którego bossa areny devos trzeba bić ogniem? Ja wojem zabiłem wszystkie fizycznie.

    Zresztą jakby nie patrzyć arena devos jest od 65lvla bo dotyczy miasta Devos.
    Nie wszyscy wyciągają tyle ataku, by zahicić vivienne, skończ być egoistą.

    Co to zmienia?

  14. #119
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    20-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Którego bossa areny devos trzeba bić ogniem? Ja wojem zabiłem wszystkie fizycznie. Zresztą jakby nie patrzyć arena devos jest od 65lvla bo dotyczy miasta Devos.
    Aby Viviene Uzdrowicielka przestała się leczyć zdolnością zasklepienie ran. Trzeba użyć 3x ogień 3 a następnie 2x atak fizyczny, czynność trzeba powtórzyć 15 razy.

    Pewnie po prostu zrobiłeś wypad i gniewny atak. Tak też można

  15. #120
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Nie wszyscy wyciągają tyle ataku, by zahicić vivienne, skończ być egoistą.

    Co to zmienia?
    Ok przyznaję się do błędu bo arene devos robiłem w 2016 roku i tylko odpaliłem analizę swojej walki. Druga sprawa, że zaklęć nadal będzie można używać więc na tego bossa to nie wpłynie bo można ich używać bez założonej różdżki.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •