Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 111

Temat: Bonus MP w broniach Wojownika

  1. #31
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Każdy ma prawo do własnej opinii... mana w uzbrojeniu przyda się zarówno magowi jak i wojowi

  2. #32
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Jest pierscien dajacy mane, i pewnie nie jedna rzecz jeszcze taka bedzie, ale nie bron. Wtedy juz magiem nie byloby sensu grac. Woj potrzebuje mp tylko do zdolnosci, a mag do zdolnosci i do zwyklego atakowania. Nawet bez zdolnosci musi leczyc mane, a woj nie. Moze po prostu zrobmy jedna profesje, bo wprowadzajac mp w uzbrojeniu dla woja nie widzielibysmy zadnego maga w topce. Mag nie mialby najmniejszych szans z wojem.

  3. #33
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Jak to ktoś miał w prezie "Mag leczy mane, a woj chybia i leczy manę - największy błąd tej gry" co jest całkiem trafne. Poruszany jest temat many, lecz on nigdy nie zgaśnie. Można by ustawić, że zdolności woja zabierają 0MP jak multi-atak (limit użyć pozostaje bez zmian) lecz wtedy magowie (nawet ci co pisali, że "woj z mp to już nie woj) zaczną protestować.

    Zdolności maga mogą zabierać MP bo są magiczne (trujący pocisk, bryza)
    Zdolności woja mogą być np. 0mp ale potrzeba jakiegoś składnku (np. do trującego ataku potrzebny by był flakon trucizny - 100-400gp w sklepie.) lub poprostu bez (krytyczny cios to kwestia nie MP lecz farta/wytrenowania)

    Nigdy nie będzie tu 100% klimatyczności i 100% balansu.

    Na klimatyczność mogę podać łatwy przykład.
    Wyobraża sobie ktoś maga w pełnej zbroji płytowej? Bo ja nie
    Ostatnio edytowane przez Qwiker ; 19-07-2011 o 18:10

  4. #34
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Co do Twojego cytatu, mag leczy mane bo musi nawet jak nie uzywa zdolnosci, bo potrzebna mu jest do ataku, a woj tylko do zdolnosci. Na dodatek woj ma krytyki, ktorych nie ma mag. Kiedy zdolnosci sie skoncza woj atakuje i tyle, a mag "chybia" ladujac mane (mag wiecej razy musi ladowac mane w propownaniu do tego ile woj chybia). Te sprzeczanie sie, ktora profesja jest lepsza tylko pokazuje, ze sa dobrze zbalansowane, ale slabej baletnicy bedzie przeszkadzal nawet rabek u spodnicy.

  5. #35
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Wiem. Teraz akurat jak pamiętasz z naszej walki zostało naprawione szczęscie i watro go używać (nie chybialem w ciebie chyba wcale).

    Poprostu uważam, że jest ok. Chociaż boje się że będzie potem tak, że woj ma prawie tyle many co mag.

  6. #36
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Kwestia dobrego wywazenia. Taka bron moglaby byc slabsza pod wzgledem ataku i obrazen, przeciez wiadome, ze wszystko musi byc dobrze wywazone.

    mntm wiem, ze jest magiczny pierscien, ale dla mnie jest on slabiutki, jakis unikat by sie przydal.

  7. #37
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    najlepiej zasłonić sie zdaniem "PvP będzie zniszczone"
    magowie też używają zdolności ;]
    dzięki swoim bonusom Mp z broni daja MP nie wiele wiecej niż wojownik, do tego szczęścia kilka razy mniej
    wojownik ma przeciętnie 45-55 szczęścia i 25MP w bazowych
    a mag z 20szczęścia i 30-35 w MP


    powiecie że taki urok bo mag leczy mane, a woj chybia i ma krytyki ;]
    wojownik też, nawet częściej, do tego chybia, nasze krytyki to tylko 130% normalnego hita, czyli jak raz chybimy to żeby nam się zwróciło powinnismy wsadzić krytyka 3-4razy! (zwykle jest tak że chybień ma sie więcej niż krytów)


    pierścień? heh, to mag już w ogóle by nie potrzebował dawać w statystyke MP ;], po za tym jest już, bardzo słaby pierścionek którego się nie opłaca zakładać (nie tylko dlatego że MP daje mało, całe jego staty są kiepskie)


    napisał też ktoś że mag do ataku potrzebuje MP ;]
    wojownik nie, ale do leczeń i zdolności tak, więc może niech magowie nie mogą posiadać zdolności? ich różdżki miałyby z 2 sloty na leczenia i na tym koniec ;]


    tak zmiany chca tylko wojownicy itp.... najlepiej by było jakby wojownikom odpowiadało że są słabsi i nie chcieli by zmian, tak samo jak magom teraz odpowiada bycie lepszymi ;]
    i bossy łatwiej i PvP ;]

  8. #38
    Nyhariel
    Konto usunięte
    "do tego szczęścia kilka razy mniej/wojownik ma przeciętnie 45-55 szczęścia i 25MP w bazowych" - wyrwane z kontekstu... kilka razy mniej? a myslisz, ze ile mag ma szczescia? tez musi dawac, zeby mial mozliwosc dawania w szybkosc.



    ale to zdanie mnie rozwalilo najbardziej:
    "napisał też ktoś że mag do ataku potrzebuje MP ;]
    wojownik nie, ale do leczeń i zdolności tak, więc może niech magowie nie mogą posiadać zdolności? ich różdżki miałyby z 2 sloty na leczenia i na tym koniec ;]"

    Mag rowniez potrzebuje many do zdolnosci i leczen wyobraz sobie, tak jak woj, czyli tutaj mamy rowno tak? A teraz uwaga, niespodzianka, mag co kazdy swoj atak rowniez traci mane! Niespodzianka? Na Twoim lv nie powinno to juz dziwic bo cokolwiek o grze zapewne wiesz. Kiedy koncza sie zdolnosci woj nie musi ladowac many, po prostu atakuje, a mag caly czas musi.

    Nie mam sily sie z Toba sprzeczac, bo wojownik z Ciebie wielki, ale Twoje rozumowanie jest przerazajace. Teraz walne cos w Twoim stylu - Skoro magowie mieliby nie miec zdolnosci, to moze wojowie nie beda mieli mozliwosci uzywania mikstur zycia? Niezle nie?
    Ostatnio edytowane przez Nyhariel ; 20-07-2011 o 00:14

  9. #39
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    nawet lepiej niż nieźle

    tu masz wyrwane tematy z pomoc->statystyki
    na początek magowie, szczęścia wystarczyło mu 21 żeby mieć szybkości 80+, MP ma 32
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php?4271-31-lvl
    kolejny, szcześcia 21, MP 32 ;] szybkość 80+
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...a-31-lvl-D-PvP

    tu mamy dla odmiany wojownika
    szczęścia ma 60 (3x więcej niż przeciętny mag)
    padły 3 rady od graczy, tylko w jednej było napisane żeby MP zredukował do 40, reszta poradziła 55szczęścia i 60 szczęścia
    no ok, miał 12MP, ale nawet gdyby przeniósł ze szczęścia te 13MP to by miał 47lucka
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2839-Woj-30lvl-PvE

    to by było na tyle jesli chodzi o szczęście u maga żeby mógł do speeda dać...myślałem że dasz rade na spokojnie przeanalizować co napisałem i jeśli w czyms sie myliłem to sensownie mi wytłumaczyć w czym gdyby nie tak żart z mixami życia uznałbym twój post za całkiem głupi


    "Mag rowniez potrzebuje many do zdolnosci i leczen wyobraz sobie, tak jak woj, czyli tutaj mamy rowno tak? A teraz uwaga, niespodzianka, mag co kazdy swoj atak rowniez traci mane! Niespodzianka? Na Twoim lv nie powinno to juz dziwic bo cokolwiek o grze zapewne wiesz. Kiedy koncza sie zdolnosci woj nie musi ladowac many, po prostu atakuje, a mag caly czas musi." więc tak...kiedy kończą się zdolności (a zwykle szybciej kończy się walka) wojownikowi nic nie zostaje, jest zdany tylko na szczeście (2 tury pod rząd i 2 krytyki, ale też nie zawsze ;] czasem magowi może zostać kilka hp, np. jak miał full hp przed tą akcją)

    "Nie mam sily sie z Toba sprzeczac, bo wojownik z Ciebie wielki, ale Twoje rozumowanie jest przerazajace. Teraz walne cos w Twoim stylu - Skoro magowie mieliby nie miec zdolnosci, to moze wojowie nie beda mieli mozliwosci uzywania mikstur zycia? Niezle nie?" na serio chyba se to gdzieś zapisze i będe opowiadał znajomym, hahaha, super
    myślałem że podyskutujemy trochę na ten temat, ale wolisz sobie robić żarty gdy widzisz że ktoś napisał coś co Tobie nie jest na rękę, wielki magiku


    Ale Ty masz fajne ironiczne zarty, na prawde strasznie fajny jestes. Chyba jestem nieprzecietnym magiem bo mam prawie 30 szczescia. Szybkie walki masz skoro szybciej konczy Ci sie walka niz zdolnosci.

    PS. Widze, ze masz sie czym znajomym chwalic, Wasze rozmowy musza byc wyjatkowo interesujace i ciekawe. Musisz miec boskich znajomych.
    dziękuje za inteligentną odpowiedź na temat ;]
    takim żartem miałbym się nie pochwalić?
    wspaniale prowadzisz dyskusje, zgasiłes mnie, zwłaszcza tym tak wjechałeś na moje życie osobiste, poczułem że chciałeś mnie obrazić...
    tak do twojej wiadomości, znajomych mam tak jak napisałes, boskich, rozmowy mamy ciekawe, sami też jesteśmy interesujący, a o tym żarcie to też była ironia w razie gdybyś był zbyt... żeby to zrozumieć, tak naprawdę twój żart był słaby, możesz z nim do familiady iść :P



    a zapomniałem dodać, co do twojej wyjątkowości to tu masz kolejnego dobrego maga (wcześniej wojownika który też uznał że woj ssie i przerzucił się na maga)
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2867-Mag-30-Lv.
    luck 21, mp 32

    a tu kilku wojowników jeszcze
    80 szczęścia, MP 25...sporo
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...-juz-30%29-PvB

    luck 52, MP co prawda mniej trochę, ale jakby przełożyć żeby uzupełnic do 25 to luck wychodzi ok. 40
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...wnik-30lvl-PvE

    luck 47, rada od coniego żeby zwiekszyć, MP 15, ale w sumie ta sama sytuacja, zamiast w szczęście mógłby 10 w MP
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...30-lvl-woj-PvP


    też edytowałeś...nie prowadze walk już tak jak kiedyś, ale czasem obejrzę jakieś ;] może dlatego że mag stał się za silny?
    Ostatnio edytowane przez Mita bank ; 20-07-2011 o 01:03

  10. #40
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Ale Ty masz fajne ironiczne zarty, na prawde strasznie fajny jestes. Chyba jestem nieprzecietnym magiem bo mam prawie 30 szczescia. Szybkie walki masz skoro szybciej konczy Ci sie walka niz zdolnosci. (edit. Wlasnie przegladalem walki, na prawde szybkie, nie dziwie sie, ze Ci sie koncza nim uzyjesz zdolnosci)

    PS. Widze, ze masz sie czym znajomym chwalic, Wasze rozmowy musza byc wyjatkowo interesujace i ciekawe. Musisz miec boskich znajomych.
    Ostatnio edytowane przez Nyhariel ; 20-07-2011 o 00:59

  11. #41
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Nie wjezdzajcie juz sobie.
    Mita jesli rzeczywiscie Twoje walki koncza sie przed skonczeniem zdolnosci, to masz pewnie malo speeda, skoro tak szybko padasz lub taki mocny jestes, ze tak szybko zabijasz...

    Zamiast dyskutowac o propozycji, to Ty Mita dyskutujesz o statach, a Ty Ash niepotrzebnie komentujesz. Wiadomo, sa zaleznosci stat i eq, ale zrobil sie lekki OT. Mysle, ze jak mowilem wczesniej MP mogloby byc tez bonusem dla broni woja w przypadku, gdy bedzie to odpowiednio wywazone, przykladowo mniejszy atak, to czemu nie? Na jedno wyjdzie, w statach bazowych zamiast w MP bedzie musial dac w atak, bo przez taka bron bedzie go mial zwyczajnie mniej.

  12. #42
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    Tylko obczaj że wojownik przez tą mane jest w tyle za magiem, mag daje w mane nie wiele więcej niz wojownik, do tego w szczeście daje o wiele mniej.
    Ten problem może rozwiązać MP w broniach dla wojownika, lub podwyższenie kosztu zaklęć i zdolności dla maga, albo obniżenie bonusów MP z broni dla maga...
    To nie było zejście z tematu, chciałem pokazać czemu wojownik powinien mieć MP z broni. Speeda mam dużo, jakieś 160. Walczyłem jak nie maiłem eq, teraz już kupiłem lepsze, ale przestało mnie do walk rwać, po za tym teraz wiekszość magów (wojowników też z resztą) ma atry do miecza ;]
    wojownik albo miecza używa, albo buławy, czyli może sobie wyrobić atry do miecza.

  13. #43
    Coni
    Konto usunięte
    Dlatego przerzuciłem się na niskie lvle a nie męczę na 30 Tam było lepiej zbalansowane bo nie było problemów ze zdolnościami

    Zresztą już sporo osób zaczyna robić drugie postacie i ranking wkrótce przerzuci się na niskie lvle.
    Poczekajmy na 40lvl gdzie znów dorzucą po 5 zdolności .. zamiast wszystko po trochu.

  14. #44
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2011
    Postów
    42
    Wojownik też potrzebuje many.Ci co mówią że 15 mp starcza to widać że się nie znają leczenie 1***** wymaga już 20mp

  15. #45
    Cytat Napisał Tysiek Zobacz post
    Wojownik też potrzebuje many.Ci co mówią że 15 mp starcza to widać że się nie znają leczenie 1***** wymaga już 20mp
    Chodzi im o dodanie 15 punktów statystyk w MP, tak, aby mieć 50MP do zdolności na 30lv.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •