Zobacz wyniki ankiety: Którą z profesji preferujesz?

Głosujących
1061. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Mag

    588 55.42%
  • Woj

    473 44.58%
Strona 24 z 41 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 346 do 360 z 602

Temat: Mag vs Woj

  1. #346
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2012
    Postów
    106
    Nie prawda bo ja go tępie moją różdżką Potępienia słabszych +3 mam w ciiuuuu szczęscia bo takie ze mnie szczęsciwe dziecie nigdy mnie nie trafia do tego mam jeszcze bryze a on zapomniał normy bije mu 55% jego hp a on mi po marne 300 musi sobie dac many 1 a ja wiem że ma niespodziankę wiec sie lekam

    ale na koniec on mi wali w 2 tury 2 krytyki po 1,5k i jest gg

    Nerf it nawet jesli ostatnia linijka potwierdza się raz na 10 lat :D

    to jest moje zdanie.
    Ostatnio edytowane przez adamekch ; 05-08-2015 o 11:23

  2. #347
    Antek nie wiem jak, ale ja majac znikoma ilosc lucka w bazie i nieduzo lucka z eq sprawiam czasami chybienia u woja nawet w rękawicach.

    Drugi zarzut jest juz bardziej trafny, chociaz tutaj wskazywalbym tez twoja chyba niska ilosc many.
    Tutaj też będą prowadzone prace nad zmianami, ale sa one niezwykle delikatne, bo aktualnie istnieje balans woj-mag(uniker)
    Tylko ze po tych zmianach co zrobic z magiem unikerem

  3. #348
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2013
    Postów
    353
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Antek nie wiem jak, ale ja majac znikoma ilosc lucka w bazie i nieduzo lucka z eq sprawiam czasami chybienia u woja nawet w rękawicach.

    Drugi zarzut jest juz bardziej trafny, chociaz tutaj wskazywalbym tez twoja chyba niska ilosc many.
    Tutaj też będą prowadzone prace nad zmianami, ale sa one niezwykle delikatne, bo aktualnie istnieje balans woj-mag(uniker)
    Tylko ze po tych zmianach co zrobic z magiem unikerem
    Dobra, Ty już lepiej nic nie wymyślaj i nic nie zmieniaj.

    Gdyby nawet napisał, że ma 200 mp, napisałbyś żeby dał 220. Gdyby miał 220, napisałbyś żeby dał 250. I tak bez końca.

  4. #349
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Teorytycznie celność podstawowa to 100%, uniki w butach 10%. Więc celność wojownika to 90%. Zaklęcia kosztują 34MP, mag powinien mieć 34*9=306 Many

    Oczywiście tutaj gdy mag i woj maja tyle samo lucka.
    Więc woj daje 33ptk w mane by mieć 86 (chyba nie trzeba tłumaczyć). Mag trochę więcej, tak z... 108? (odjąłem 35ptk jako ze najwięcej many ma różdzka jaszczurza 70)
    Ostatnio edytowane przez Qwiker ; 24-07-2015 o 20:21

  5. #350
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    Teorytycznie celność podstawowa to 100%, uniki w butach 10%. Więc celność wojownika to 90%. Zaklęcia kosztują 34MP, mag powinien mieć 34*9=306 Many
    Mag ma 5% obrażeń więcej w odpowiadającej broni (miecz / topór) dodatkowo rózgi mają więcej pkt stat jak bronie.


    Dobra, Ty już lepiej nic nie wymyślaj i nic nie zmieniaj.

    Gdyby nawet napisał, że ma 200 mp, napisałbyś żeby dał 220. Gdyby miał 220, napisałbyś żeby dał 250. I tak bez końca.
    Zwiększanie kosztu zdolek musi wejść ze względu na kolejne poziomy.
    200mp jest akceptowalne, 220 tym bardziej, chociaż raczej z pajęczą. Tak to 240 już jest git

  6. #351
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    Teorytycznie celność podstawowa to 100%, uniki w butach 10%. Więc celność wojownika to 90%. Zaklęcia kosztują 34MP, mag powinien mieć 34*9=306 Many
    Nie bardzo tak to powinno wygladac. Nadal uwazam ze mag powinien miec many na jakies 7 zaklec, dlaczego? Wezmy te 5% obrazen maga, oraz krytyki wojownika. Kryt to 140% obrazen, szansa na niego to (o ile dobrze pamietam) 17%. Zakladajac na 80 tur (latwiejsze liczenie) wychodzi okolo 12 krytykow, z racji ze przyblizamy, 12. A wiec bijac po 100 z normalnego ataku, zadajemy 7480 obrazen. Pomijam rozrzuty. Mag zada 7350. Wiec mag w 80 tur traci do wojownika 1 ture. Osobiscie "zaplacilbym" i piec razy tyle za niezawodnosc. Ale dalej. Za te 1 ture mag dostaje nie tylko pewnosc, ale i wieksze pole do popisu zdolnosciami dla obu klas, no bo przynajmniej w tym momencie mag uzyje 3 dreny, i zostanie mu wiecej niz polowa many, wojownik uzyje ledwo 2, na trzeci nie starczy. Oraz zdolnosci niejako kontrujace wojownika, takie jak odbicie. Jak dla mnie to uczciwy uklad. Swego czasu bylem za wprowadzeniem "magicznego odbicia", jednak to mogloby dac juz przewage wojownikowi. W tym momencie jest rowno. I bedzie tak jeszcze przez conajmniej dwa upki, mag zyska przewage, gdy odno 1 nie bedzie juz uzupelnialo calej many wojownika i trzeba bedzie uzywac mikstur many.

    Tyle ode mnie, pozdrawiam, dobranoc
    Ostatnio edytowane przez Lisu aka wróciłem ; 25-07-2015 o 01:38

  7. #352
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2012
    Postów
    106
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Nie bardzo tak to powinno wygladac. Nadal uwazam ze mag powinien miec many na jakies 7 zaklec, dlaczego? Wezmy te 5% obrazen maga, oraz krytyki wojownika. Kryt to 140% obrazen, szansa na niego to (o ile dobrze pamietam) 17%. Zakladajac na 80 tur (latwiejsze liczenie) wychodzi okolo 12 krytykow, z racji ze przyblizamy, 12. A wiec bijac po 100 z normalnego ataku, zadajemy 7480 obrazen. Pomijam rozrzuty. Mag zada 7350. Wiec mag w 80 tur traci do wojownika 1 ture. Osobiscie "zaplacilbym" i piec razy tyle za niezawodnosc. Ale dalej. Za te 1 ture mag dostaje nie tylko pewnosc, ale i wieksze pole do popisu zdolnosciami dla obu klas, no bo przynajmniej w tym momencie mag uzyje 3 dreny, i zostanie mu wiecej niz polowa many, wojownik uzyje ledwo 2, na trzeci nie starczy. Oraz zdolnosci niejako kontrujace wojownika, takie jak odbicie. Jak dla mnie to uczciwy uklad. Swego czasu bylem za wprowadzeniem "magicznego odbicia", jednak to mogloby dac juz przewage wojownikowi. W tym momencie jest rowno. I bedzie tak jeszcze przez conajmniej dwa upki, mag zyska przewage, gdy odno 1 nie bedzie juz uzupelnialo calej many wojownika i trzeba bedzie uzywac mikstur many.

    Tyle ode mnie, pozdrawiam, dobranoc
    a chybienia wojownika? a uzupełnienie mp maga?

  8. #353
    Cytat Napisał Trixie Mattel Zobacz post
    Skąd ci się wzięło 17% szansy na cios krytyczny?
    "O ile dobrze pamietam", nikt mnie nie okrzyczal ze herezjuje wiec pewnie dobrze pamietam.

    @adamekch
    Chybienia i uzupelnianie many wliczone w ogolne obrazenia. Nie zamiescilem notki o tym bo myslalem ze to jasne.

    Dodatkowo w obliczeniach jest blad, pewnie dlatego ze pisalem pozno, powinno byc 7680 przy wojowniku, nadal akceptowalne.

  9. #354
    musaraj
    Konto usunięte
    Na krytyka przy celnym ciosie jest bazowo 10%

    - - - - - - - - - -

    Tak w drobnej ciekawostce - w walce wojownika z autorozdawarki w sklepowym EQ na skrypcie bezobslugowym z takim samym magiem, wygrywa ten, co zaczyna walkę. Czyli teoretyczny balans profesji jest.
    Każda próba zmiany statystyk/EQ (np. odejmowanie lucka w statach przez maga, zakładanie specyficznego EQ itd.) to próba przechylenia szali. I tak naprawdę zaburzenie balansu powstaje dopiero wtedy, gdy pojawia się EQ, które daje znaczący bonus tylko jednej profesji.
    Na 30 poziomie to były Okulary
    Na 40 poziomie - Wampirza Różdżka
    Na 50 poziomie - Buty Gothar
    W Devos była Różdżka Potępienia, teraz - zobaczymy. Jest kilka silniejszych przedmiotów pod 2 profesje, ale się równoważą wzajemnie.

  10. #355
    Czarci helm mocniej faworyzuje maga

  11. #356
    musaraj
    Konto usunięte
    Wojownik ma Astralny Pierścień.
    Jeżeli zareplikujesz Krzyżykiem Zwycięzcy, odpowiem Hełmem Walkirii (Notabene hełm bardzo mocny jest, ale jako mag nie będę za szybko z niego korzystał)

    Mówiłem że się równoważą

  12. #357
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Wojownik ma sobie cały czas pod ręką manę na użycie zdolności. Łatwiej mu normować maga i obliczając jego manę użyć miksa specjalnego w takim momencie, żeby nie dało się go znormować.

    Mag ma niby dużo many, ale ciężko trafić, żeby była na dobrym poziomie w idealnym momencie na użycie jakiejś zdolności, a jeśli nawet to po użyciu zdolności nie ma się many na następny atak.

    Jednym słowem kicha.

  13. #358
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Wojownik ma sobie cały czas pod ręką manę na użycie zdolności. Łatwiej mu normować maga i obliczając jego manę użyć miksa specjalnego w takim momencie, żeby nie dało się go znormować.

    Mag ma niby dużo many, ale ciężko trafić, żeby była na dobrym poziomie w idealnym momencie na użycie jakiejś zdolności, a jeśli nawet to po użyciu zdolności nie ma się many na następny atak.

    Jednym słowem kicha.
    Nie rozumiem, jak wojownik ma caly czas mane? Gram wojownikiem i jednak zawsze mana mi sie konczyla.
    Dalej, skoro wojownik moze policzyc mane maga i uzyc miksa kiedy ten nie ma many na norme, to chyba mag tez moze to zrobic, ba nawet jest to latwiejsze, mana wojownika w devos oscyluje przy 100.
    Nie rozumiem dlaczego malo many > duzo many

  14. #359
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2013
    Postów
    172
    Zdecydowanie łatwiej policzyć wojowi stan mp, niż magowi. Wystarczy użycie normy i jest ogromne prawdopodobieństwo, że na użycie drugiej wojowi mp już nie wystarczy. W przypadku maga z bonusem 4mp co turę staję to się nierealne.

  15. #360
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2012
    Postów
    106
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Nie rozumiem, jak wojownik ma caly czas mane? Gram wojownikiem i jednak zawsze mana mi sie konczyla.
    Dalej, skoro wojownik moze policzyc mane maga i uzyc miksa kiedy ten nie ma many na norme, to chyba mag tez moze to zrobic, ba nawet jest to latwiejsze, mana wojownika w devos oscyluje przy 100.
    Nie rozumiem dlaczego malo many > duzo many
    100% racji..

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •