Zobacz wyniki ankiety: Którą z profesji preferujesz?

Głosujących
1061. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Mag

    588 55.42%
  • Woj

    473 44.58%
Strona 38 z 41 PierwszyPierwszy ... 283637383940 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 556 do 570 z 602

Temat: Mag vs Woj

  1. #556
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Czy można by w końcu zrobić coś po tylu latach z balansem rózga maga vs broń wojownika? Przecież to absurdalne, że z tytułu lepszej broni mag na każdym lvl otrzymuje ok. 5% ogólnych statystyk totalnie za friko ;]
    Czy ktoś z testerów potrafi w ogóle liczyć?

  2. #557
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    To kiedy nerfimy magów?
    Żygać mi się chce od 100% przegranych z dobrymi magami i 100% wygranych z wojami xd
    Nie wiem jak wy tam macie na 80, ale na niższych to jest patola z tymi darmowymi statystykami maga i konsekwentnie nerfionym wpływem szczęścia. Równie dobrze moglibyście zrobić oddzielną arenę dla maga i woja.

  3. #558
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,337
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    To kiedy nerfimy magów?
    Żygać mi się chce od 100% przegranych z dobrymi magami i 100% wygranych z wojami xd
    Nie wiem jak wy tam macie na 80, ale na niższych to jest patola z tymi darmowymi statystykami maga i konsekwentnie nerfionym wpływem szczęścia. Równie dobrze moglibyście zrobić oddzielną arenę dla maga i woja.
    Nazwa:  2021-12-14_20h44_08.png
Wyświetleń: 408
Rozmiar:  42.1 KBNazwa:  unknown.png
Wyświetleń: 406
Rozmiar:  60.0 KB

    Na moje wojownicy nawet dobrze sobie radzą mimo przewagi magów, w top 5 na 40 i 50 poziomie jedynymi magami są postacie Burmestera.
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  4. #559
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    To sugeruję ci z nim powalczyć wojem i zobaczyć jak wygląda mag na niższych lvl. Ja osobiście na mojej postaci mam póki co 0% porażek z wojami i 8 czy 9 z magami, czyli już ponad 50%. Serio... 0 porażek do coinflipa, a obrony mam prawie zawsze po równo, więc nie ma mowy o jakiejś specjalizacji. Topka z przedziału 40-50 jest zresztą totalnie niemiarodajna bo prawie nikt nie nastawia się na czyste pvp (Burg i Guzik wyjątki) jako, że całkowicie nie ma z kim walczyć. Wszyscy tracą ranking z powodu nieaktywności.

    Burmestera tak między nami to wojem się nie da zabić (biłam na niego w średnim +6,5 na slot z delikatną przewagą atry i żadnych szans nie miałam), ale to jednostkowe, a nie reguła. Można wygrać z magiem, ale jest to bez porównania trudniejsze niż wygrana z wojem, bo mag ma potężną ilość dodatkowych statystyk z rózgi. Im wyższy lvl tym się to wypłaszcza, bo przyrost many nie jest wprost proporcjonalny względem kosztów zaklęć, ale na lvl 20-40 zysk statystyk jest bardzo mocno odczuwalny. Jak spojrzysz na wojowników z wymienionych przez Ciebie poziomów i zerkniesz na ich walki to żaden nie ma wygranych walk z wyekwipowanymi walkami poza lvl 30. Jeśli wygrywają to dlatego, że mają przewagę ekwipunku lub walczą z magami na bardzo specyficznych lvl, gdzie wojownik otrzymuje tymczasową przewagę eq, która częściowo równoważy straty bazowe statystyk (np. lvl 30, 36 i 38), ale na innych omija się magów szerokim łukiem.

    Poza tym ponieważ mag jest tak silny na niskich to nie potrzeba im stosować umiejętnego doboru eq i magowie są absurdalnie leniwi, natomiast woj cały czas kombinuje co też w niewielkim stopniu równoważy dysproporcję. Podam jako przykład weterana na 30 lvl, gdzie NIKT (sic!) z magów nie stosował lodu z oszronioną ani nie nałożył płomiennej zamiast Gryfiej lub Kobrzej, ani (aczkolwiek tu nie mam naturalnie pewności) też nałożenia gryfiej peleryny zamiast ogrzego. Nic, totalnie nic. Jak bozia stworzyła tak magus podchodzi do każdego woja w tym samym zestawie eq - niczym robot. Wojowie mieszają, mag nie ma takiej potrzeby.

  5. #560
    To sugeruję ci z nim powalczyć wojem i zobaczyć jak wygląda mag na niższych lvl. Ja osobiście na mojej postaci mam póki co 0% porażek z wojami
    https://mfo3.pl/r/b6e7aee08

    Podam jako przykład weterana na 30 lvl, gdzie NIKT (sic!) z magów nie stosował lodu z oszronioną ani nie nałożył płomiennej zamiast Gryfiej lub Kobrzej, ani (aczkolwiek tu nie mam naturalnie pewności) też nałożenia gryfiej peleryny zamiast ogrzego. Nic, totalnie nic. Jak bozia stworzyła tak magus podchodzi do każdego woja w tym samym zestawie eq - niczym robot. Wojowie mieszają, mag nie ma takiej potrzeby.
    Chyba wszystko co wymieniłeś nie jest efektywne.
    1. Pojechanie lodem vs rękawice magii ognia trochę mija się z celem, bo woj może mieć 25% ognia i lodu bez straty na niczym. (matematycznie jest na plus, ale jest to dość niebezpieczna walka).
    2. Nałożenie gryfiej zamiast ogrzej -> zbyt duże ryzyko, że woj zmieni sobie na broń zwykłą i mamy instant lose.

    W tym wypadku najskuteczniejsze są uniki.

    Wydaje mi się, że jedynie 40lv jest mocno skierowany w stronę maga, przez absurdalnie silną wampirzą różdżkę.

  6. #561
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    dużo tekstu
    xD

    Woj jest obrzydliwie silny - jedyny poziom na którym woj przegrywa to 45. Cała reszta jest deklasacją.
    Akurat trochę walczyłem postacią w tym przedziale +/-2 miesiące temu.
    Statystyki z postaci Mo Fan (walki manualne - skrypty były pisane na kolanie, dlatego kompletnie nie oddają potencjału):

    vs mag 6:0
    vs woj 11:2

    obie porażki były tylko i wyłącznie z mojej głupoty (kto by się spodziewał, że akceptowanie walki 40v42 może być tak niemądre)

    To, że biegasz z piką i każdy mag musi mieć ją nabitą, wcale nie oznacza że "mag jest op".
    To, że wojownicy zwykle nie nabijają piki na maks, bo mogą nosić ją sami, wcale nie oznacza że "mag jest op".
    Mag jest op tylko na 45 poziomie, gdzie woj nie ma dostępu do broni o powiększonych obrażeniach, a magowie mają wyższe gwiazdki na zaklęciach.

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Wydaje mi się, że jedynie 40lv jest mocno skierowany w stronę maga, przez absurdalnie silną wampirzą różdżkę.
    Woj ma pikę, która jest silniejsza niż wampirza rózga. Problem polega na tym, że włócznię da się nabić, mag zawsze może korzystać z pocisku.
    Korzystanie z piki to 3iq move, na auto bierzesz bastart i czeka, wtedy nagle połowę skryptów ludziom wysadza xD
    Ostatnio edytowane przez Leonardo ; 15-12-2021 o 17:04

  7. #562
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    To sugeruję ci z nim powalczyć wojem i zobaczyć jak wygląda mag na niższych lvl. Ja osobiście na mojej postaci mam póki co 0% porażek z wojami i 8 czy 9 z magami, czyli już ponad 50%. Serio... 0 porażek do coinflipa, a obrony mam prawie zawsze po równo, więc nie ma mowy o jakiejś specjalizacji. Topka z przedziału 40-50 jest zresztą totalnie niemiarodajna bo prawie nikt nie nastawia się na czyste pvp (Burg i Guzik wyjątki) jako, że całkowicie nie ma z kim walczyć. Wszyscy tracą ranking z powodu nieaktywności.

    Burmestera tak między nami to wojem się nie da zabić (biłam na niego w średnim +6,5 na slot z delikatną przewagą atry i żadnych szans nie miałam), ale to jednostkowe, a nie reguła. Można wygrać z magiem, ale jest to bez porównania trudniejsze niż wygrana z wojem, bo mag ma potężną ilość dodatkowych statystyk z rózgi. Im wyższy lvl tym się to wypłaszcza, bo przyrost many nie jest wprost proporcjonalny względem kosztów zaklęć, ale na lvl 20-40 zysk statystyk jest bardzo mocno odczuwalny. Jak spojrzysz na wojowników z wymienionych przez Ciebie poziomów i zerkniesz na ich walki to żaden nie ma wygranych walk z wyekwipowanymi walkami poza lvl 30. Jeśli wygrywają to dlatego, że mają przewagę ekwipunku lub walczą z magami na bardzo specyficznych lvl, gdzie wojownik otrzymuje tymczasową przewagę eq, która częściowo równoważy straty bazowe statystyk (np. lvl 30, 36 i 38), ale na innych omija się magów szerokim łukiem.

    Poza tym ponieważ mag jest tak silny na niskich to nie potrzeba im stosować umiejętnego doboru eq i magowie są absurdalnie leniwi, natomiast woj cały czas kombinuje co też w niewielkim stopniu równoważy dysproporcję. Podam jako przykład weterana na 30 lvl, gdzie NIKT (sic!) z magów nie stosował lodu z oszronioną ani nie nałożył płomiennej zamiast Gryfiej lub Kobrzej, ani (aczkolwiek tu nie mam naturalnie pewności) też nałożenia gryfiej peleryny zamiast ogrzego. Nic, totalnie nic. Jak bozia stworzyła tak magus podchodzi do każdego woja w tym samym zestawie eq - niczym robot. Wojowie mieszają, mag nie ma takiej potrzeby.
    https://mfo3.pl/r/b6e7aee08 przecież przegrałaś z wojem, po czym zwyzywałaś przeciwnika na PW. Teraz stwierdziłaś że nie walczyć, a oskarżyłaś Soada o wbicie atrybutu na Ciebie. Balans na 40 poziomie

  8. #563
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    xD

    Woj jest obrzydliwie silny - jedyny poziom na którym woj przegrywa to 45. Cała reszta jest deklasacją.
    Akurat trochę walczyłem postacią w tym przedziale +/-2 miesiące temu.
    Statystyki z postaci Mo Fan (walki manualne - skrypty były pisane na kolanie, dlatego kompletnie nie oddają potencjału):

    vs mag 6:0
    vs woj 11:2

    obie porażki były tylko i wyłącznie z mojej głupoty (kto by się spodziewał, że akceptowanie walki 40v42 może być tak niemądre)

    To, że biegasz z piką i każdy mag musi mieć ją nabitą, wcale nie oznacza że "mag jest op".
    To, że wojownicy zwykle nie nabijają piki na maks, bo mogą nosić ją sami, wcale nie oznacza że "mag jest op".
    Mag jest op tylko na 45 poziomie, gdzie woj nie ma dostępu do broni o powiększonych obrażeniach, a magowie mają wyższe gwiazdki na zaklęciach.



    Woj ma pikę, która jest silniejsza niż wampirza rózga. Problem polega na tym, że włócznię da się nabić, mag zawsze może korzystać z pocisku.
    Korzystanie z piki to 3iq move, na auto bierzesz bastart i czeka, wtedy nagle połowę skryptów ludziom wysadza xD
    O tak, widziałam Twoje walki jak porównywałam klasy. Same magusy od 40 co latają bez eq z wyjątkiem Cyjana ;]
    Nie biegam tylko z piką, ale z piką i czekanem (karmazynową +6 btw. też), co nie ma większego znaczenia bo nawet OP, OP pika na maga ma gorszą pasywkę niż wampirza rózga. Nawet +25% atry z czekana niewiele daje. Totalnie pojęcia nie masz o pvp więc się nie wypowiadaj.

    @ Sensei Owszem, tę walkę jako jedyną pominęłam bo była trochę niemiarodajna. Nie do końca byłam przebrana, miałam sporą stratę w atry i fatalne RNG. No, ale nawet jeśli ją liczyć to masz 1 woja vs 50% magów ;]

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    https://mfo3.pl/r/b6e7aee08


    Chyba wszystko co wymieniłeś nie jest efektywne.
    1. Pojechanie lodem vs rękawice magii ognia trochę mija się z celem, bo woj może mieć 25% ognia i lodu bez straty na niczym. (matematycznie jest na plus, ale jest to dość niebezpieczna walka).
    2. Nałożenie gryfiej zamiast ogrzej -> zbyt duże ryzyko, że woj zmieni sobie na broń zwykłą i mamy instant lose.

    W tym wypadku najskuteczniejsze są uniki.

    Wydaje mi się, że jedynie 40lv jest mocno skierowany w stronę maga, przez absurdalnie silną wampirzą różdżkę.
    W przypadku Weta ryzyko było jedynie 50-50 bo nie miał mp na broń atrybutową - jedynie obie pary rękawic.

    Może mieć... ale nie miał. Teoretyzowanie. Śmigał na -16% lodu non stop. Nawet oszronionej nie miał kupionej czy gemów (gemy zresztą są za dużym ryzykiem). ŻADEN mag nie dostosował się, a miał pewnie z 50 walk z nimi na tym 30. Bo po co skoro magus to jest autoplay niewymagający mózgu?

    Jedyna pociecha, że mag dostanie po łapkach już wkrótce, ale to co się odwala z rózgami to przechodzi ludzkie pojęcie.

    Btw. czy ty naprawdę zasugerowałeś uniki dla maga na 30 przeciw rękawicom? Chyba ci ten 80 za mocno wszedł

  9. #564
    Użytkownik
    Dołączył
    12-02-2021
    Postów
    42
    Zgadzam sie z wszystkimi powyzej i rowniez uwazam, ze mag powinien dostac sporego boosta albo woj nerfa.

  10. #565
    Btw. czy ty naprawdę zasugerowałeś uniki dla maga na 30 przeciw rękawicom? Chyba ci ten 80 za mocno wszedł
    Tak.
    Najskuteczniejszą obroną przed broniami magicznymi są uniki, nawet jeżeli są rękawice(szczególnie jak przeciwnik ubierał mniej lucka)

  11. #566
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    To oczywiście prawda, ale nie mam pojęcia jak chcesz na 30 lvl robić efektywnie uniki magiem, gdzie magusy grają na min lucku i skoro nie ma potrzeby ubierania się w unik poza tym jednym przypadkiem to żaden magus nie ma na to kierunkowych itemów. A +10% cela w międzyczasie swoje robi.

  12. #567
    Użytkownik Avatar Infinitum
    Dołączył
    03-03-2019
    Postów
    147
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    Woj ma pikę, która jest silniejsza niż wampirza rózga.
    tia tylko i tak w przypadku wamiprzej rózgi, mag w walce vs pika przy full mp co najwyżej wyjdzie na 0 jesli odejmiemy mp odebrane z włóczni od pasywu, a przy małym aktualnym mp, mag i tak wyjdzie na +
    Dlatego imo i tak najlepsza bronia są pazury szczura, które dają ci bust do dmg

  13. #568
    Cytat Napisał Infinitum Zobacz post
    tia tylko i tak w przypadku wamiprzej rózgi, mag w walce vs pika przy full mp co najwyżej wyjdzie na 0 jesli odejmiemy mp odebrane z włóczni od pasywu, a przy małym aktualnym mp, mag i tak wyjdzie na +
    Dlatego imo i tak najlepsza bronia są pazury szczura, które dają ci bust do dmg
    Pika działą jak atakujesz / wampirza co turę. To się zgadza.

    To oczywiście prawda, ale nie mam pojęcia jak chcesz na 30 lvl robić efektywnie uniki magiem, gdzie magusy grają na min lucku i skoro nie ma potrzeby ubierania się w unik poza tym jednym przypadkiem to żaden magus nie ma na to kierunkowych itemów. A +10% cela w międzyczasie swoje robi.
    Jak czervik odda mi eq to bym pokaże ;(
    Mag uniker ma rózgę na 30lv mega mocną pod uniki + pierek uników i buty refleksu. Minluck wystarczy.
    https://mfo3.pl/r/b3e12abc9
    Po tym jak ogarnąlem skrypt wyrównałem Weterana(nie użyłem odno 2 przez błąd). Chociaż wtedy już przeszedł na bronie atrowe, co biorac mojego defa pod uwagę było lepsze niż klepanie mnie rękawicami

  14. #569
    Użytkownik
    Dołączył
    12-11-2021
    Postów
    26
    Mag lepszy ale różnica pomiędzy magiem a wojem jest git

    - - - - - - - - - -

    ale przyznam wkurza mnie to ze zaleznosc profesji dziala tak mocno na pvp bo w niektorych przedzialach mag ma latwiej i wpj ma latwiej i to nie ma sensu najlepiej jak juz by sie nerfilo to obie profesje by mozna bylo normalnie walczyc lub zmienienie wartosci szczescia dla magow w grze

    - - - - - - - - - -

    I powinno tp byc zmienione bo pvp przestanie miec sens

    - - - - - - - - - -

    I jakoś 30% graczy nie będzie sie chciało wgl grać bo to taka zrombana mechanika
    Ostatnio edytowane przez TanKer ; 19-12-2021 o 00:41

  15. #570
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2016
    Postów
    345
    Co sądzicie o Mieczu Kapłana?
    Ja uważam że Miecz Kapłana na PvP jest OP ponieważ można praktycznie w statystykach mieć minimaly atak a i tak zadawać obrażenia 1/3 HP średnio raz na 4 ataki. Patrząc że mamy prawie znikomy atak na wojowniku z tym mieczem to możemy zużyć punkty na zdecydowanie więcej szczęścia/szybkości/obron zadając przy tym co jakiś czas stosunkowo wysokie obrażenia. Przy wybraniu statystyk pod defera można z łatwością odbić każdego wojownika na arenie. Co do maga uważam że odpowiednie defy, szybkość oraz nakładanie statusów raczej wystarczą.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •