Zobacz wyniki ankiety: Czy chcesz dodania expowiska i globala do Eventa Walentynkowego?

Głosujących
80. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, sądzę że to uatrakcyjni eventa i sprawi że ten będzie znacznie ciekawszy.

    56 70.00%
  • Nie, powołując się na własny merytoryczny i rozsądny post w tym temacie sądzę że to zły pomysł

    24 30.00%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Temat: Walentynki

  1. #1
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte

    Walentynki



    Chciałbym zaproponować ulepszenie walentynek, obecnie na tym evencie nie ma nic do roboty, jest piekielnie nudny. Chciałbym zaproponować dodanie expowiska jakiegoś i globala w Parku Zakochanych. Zwiększy to atrakcyjność i grywalność eventa. Obecnie większość czasu na tym evencie gracze się nudzą, a z gry wyjść się nie da (nie licząc nocy) bo w każdej chwili może zostać dodany ślub na ostatnią chwilę.

    Najczęstsze kontrargumenty:
    1. Nie bo nie - tak bo tak.
    2. Walentynki to święto miłości a nie walk - gry się rządzą własnymi prawami i nie mogą być nudne, a obecnie ten event jest okropnie nudny. Miłość w MFO nie istnieje (nie licząc jednostkowych przypadków). Ty oczywiście możesz obchodzić eventa po swojemu, ale nie każ innym się nudzić.
    3. Zajmie dużo roboty i opóźni Nordię - nie musi. Całość dałoby się zrobić w niecały tydzień. Nie trzeba dodawać mapek, a przeciwnicy też nie muszą być mega skomplikowani, bo tacy skomplikowani nawet wkurzają.
    4. Ledwo coś było dodawane - tak, ale nie jest to nic co mogłoby zająć graczy przez cały event i sprawić by się nie nudzili. Do przejścia na raz, a nie na cały event. Jest to miły dodatek, ale nie nadaje się jako główna atrakcja.
    5. Jak się nie podoba to usuńmy wszystko - ale co to jest w ogóle za argument? Nie mamy prawa o nic poprosić? Gracze mają prawo składać propozycje. Po za tym lepszy taki event niż żaden.
    6. Jest niepotrzebne - dla ciebie może i tak, ale dla wielu graczy nie i wiele graczy by tego chciało. Expowisko i global mogą się przydać jeśli chcesz zbić enę w klimacie eventa i wypełnić czas.
    Ostatnio edytowane przez DEWASTATOR Leon Full ; 25-12-2019 o 02:48

  2. #2
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Przecież w walentynki jest dungeon.

  3. #3
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    dodać homośluby i po sprawie

  4. #4
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler I Zobacz post
    Przecież w walentynki jest dungeon.
    Podpunkt 4. Rozrywka na raz.

    Cytat Napisał Fallschirmjager Zobacz post
    dodać homośluby i po sprawie
    I co to zmieni? Event będzie dalej nudny.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Dla mnie event świąteczny jest nudniejszy.

    Nie bo nie.

    Btw. bawi mnie jak twierdzisz, że każdy może obchodzić event po swojemu, ale z gry się wyjść nie da. Normalnie SAO, Tomi uwięził graczy w grze, a śmierć w grze to śmierć w prawdziwym życiu.

    BK

    Z trójką się zgadzam

    Jak przejdziesz dungeon na hardzie to się wypowiadaj, że jest na raz, a nie na cały event. A główną atrakcją jest ślub postaci z ukochaną.

  6. #6
    3. Zajmie dużo roboty i opóźni Nordię - nie musi. Całość dałoby się zrobić w niecały tydzień. Nie trzeba dodawać mapek, a przeciwnicy też nie muszą być mega skomplikowani, bo tacy skomplikowani nawet wkurzają.
    No nie zupełnie.
    Musisz wziąć pod uwagę parę czynników: ktoś musi to zaprojektować (co nie jest większym problemem, bo wśród grona testerskiego znajdzie się ktoś kto by się tego podjął - ale z tym nadal wiąże się duża odpowiedzialność, no i musi to być ciekawe). Po drugie wymaga to testów - walentynki poszły ledwo w terminie, choć jest parę rzeczy ktore nadal wymagają zmian. Pod uwagę trzeba wziąć KAŻDY poziom, na którym dostępny jest dany event, i to po parę razy.
    Po trzecie - nigdy nikogo nie zadowolisz, więc jednym będzie się to podobało a innym nie, i będą uważali to za zbędne. Taka sytuacja jak jest teraz.
    Po czwarte - kwestie techniczne leżą na barkach jednej osoby + może paru które mogą jakoś z tym pomóc, a rozdwoic się nie da.
    A no i event może być niepotrzebny w tym roku

  7. #7
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,530
    Mój własny merytoryczny i rozsądny post, z pewnością bardziej niż ta propozycja.

    OOooooo dodajcie jakiegoś globala dajcie jakieś expowisko, wymyślajcie sami.

  8. #8
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Dla mnie event świąteczny jest nudniejszy.

    Nie bo nie.

    Btw. bawi mnie jak twierdzisz, że każdy może obchodzić event po swojemu, ale z gry się wyjść nie da. Normalnie SAO, Tomi uwięził graczy w grze, a śmierć w grze to śmierć w prawdziwym życiu.

    BK

    Z trójką się zgadzam

    Jak przejdziesz dungeon na hardzie to się wypowiadaj, że jest na raz, a nie na cały event. A główną atrakcją jest ślub postaci z ukochaną.

    0. No jest tam co robić, expienie (od 2 połowy eventa kiedy chcesz, a w 1 i tak dużo czasu ci zajmuje), global przez 8/9 eventa + dodatkowa atrakcja (taka jak dungeon). W walentynki jest tylko ślub których jest mało i dungeon.
    1. Chyba nie zrozumiałeś że argument nie bo nie to nie argument i równie dobrze można odbić to przeciwnym stwierdzeniem. Ok, możemy tak do upadłego. Tak bo tak. Niestety wiele osób używa tego argumentu bo tak im się podoba.
    2. Chyba nie zrozumiałeś, że, tak możesz wyjść z gry jak się nudzisz, ale w każdej chwili może w takim wypadku być ślub pod twoją nieobecność. Więc czekasz na MFO na taki ślub i się nudzisz a mógłbyś robić coś lepszego. Po za tym, nawet jak wyjdziesz, problem nudy w grze zostaje.
    3. Ok.
    4. Jeśli masz dobre eq to przejdziesz od razu, jak nie i tak nie przejdziesz. W każdym wypadku maksymalnie po kilku godzinach kończysz.
    4.1. Nie nadaje się to na główną atrakcję przez losowość tego wydarzenia. Gdyby ślub trwał 24/7, były rozdawane torty to spoko, ale jak jest kilka ślubów na dobę, nie ma mowy. W jaki sposób to wpływa na nudzenie się w grze?

    No nie zupełnie.
    Musisz wziąć pod uwagę parę czynników: ktoś musi to zaprojektować (co nie jest większym problemem, bo wśród grona testerskiego znajdzie się ktoś kto by się tego podjął - ale z tym nadal wiąże się duża odpowiedzialność, no i musi to być ciekawe). Po drugie wymaga to testów - walentynki poszły ledwo w terminie, choć jest parę rzeczy ktore nadal wymagają zmian. Pod uwagę trzeba wziąć KAŻDY poziom, na którym dostępny jest dany event, i to po parę razy.
    Po trzecie - nigdy nikogo nie zadowolisz, więc jednym będzie się to podobało a innym nie, i będą uważali to za zbędne. Taka sytuacja jak jest teraz.
    Po czwarte - kwestie techniczne leżą na barkach jednej osoby + może paru które mogą jakoś z tym pomóc, a rozdwoic się nie da.
    A no i event może być niepotrzebny w tym roku
    Serio? Ojej, nie wiedziałem. Zaraz okaże się że jednego mini robi się pół roku. Na evencie musi być coś do roboty, a nie wymyślany ZUPEŁNIE NOWY NIEUŻYWANY boss zbalansowany NA GRANICY albo i nie. Źle podchodzicie do prac. Mało kto się obrazi jak coś będzie fajne i łatwo ubijalne i mało skomplikowane. Nie musicie dodawać bossom setek statusów. Zróbcie coś prostego to i szybko pójdzie, znacznie, znacznie szybciej niż przekombinowana instancja

    OOooooo dodajcie jakiegoś globala dajcie jakieś expowisko, wymyślajcie sami.
    Perła wśród tych postów. Nie wysłałem Denolowi rok temu dwóch projektów eventa na PW? A nawet jak nie pasują - wymyślenie czegoś innego naprawdę nie jest trudne.
    Ostatnio edytowane przez DEWASTATOR Leon Full ; 24-12-2019 o 21:44

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Ev. walentynkowy ma wg mnie raczej charakter symboliczny w MFO3 a nie w jakiś sposób ma być rozbudowany czy zmaterializowany. Uważam że nie trzeba w nim żadnych zmian, w MFO3 jest i tak co robić, sporo graczy narzeka na brak energii, a na horyzoncie jeszcze Nordia.

  10. #10
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,530
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Perła wśród tych postów. Nie wysłałem Denolowi rok temu dwóch projektów eventa na PW? A nawet jak nie pasują - wymyślenie czegoś innego naprawdę nie jest trudne.
    A, to fajnie, że mam dostęp do PW Denola.
    I tak nie wejdzie, bo nie.
    Daj palec, wezmą rękę. Zrobili mini-event walentynkowy, chcieliście powiększenia, dostaliście. Oczywiście, jeszcze więcej chcecie, jakby to i tak nie wystarczyło.

  11. #11
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Nie no, byłem pewny że Denol upublicznił moją fantazję na testowym.
    Pkt 1.
    Każdy chciał od początku powiększenia w tradycyjny sposób, daliście instancję która nie wypcha całego eventa, zamiast po prostu zrobić event expowisko + global to teraz macie. Nie zrobię kolejnego tematu za rok jak wejdzie po prostu nawet najprostsze expowisko i global. To nie jest palec ani ręka, raczej paznokieć.

  12. #12
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,530
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Nie no, byłem pewny że Denol upublicznił moją fantazję na testowym.
    Najwyraźniej twoja propozycja była słaba.

    Ja mam jeszcze lepszą propozycję ogólnie. Wywalcie ten event, tylko problemy robicie przez niego, więc jak się nie podoba, to po co wam on?

  13. #13
    Ev. walentynkowy ma wg mnie raczej charakter symboliczny w MFO3 a nie w jakiś sposób ma być rozbudowany czy zmaterializowany. ~Mapy i ja też.

    Na evencie NIE musi być zawsze czegoś do roboty, walentynki to takie o święto, to dodali takie o śluby. Osobiście nawet nie interesuje mnie ten park czy co to tam jest, imo niepotrzebne, ale ktoś zrobił to niech jest. Tak jak nic nie stałoby na przeszkodzie, żeby zrobić 1 dniowy event prima aprilisowy (chyba że jest, jest?), na zasadzie kilku ważniejszych/częściej odwiedzanych npc nas trolluje, np. kowal za ulepszenie woła 5k żetonów. Po evencie zwraca. Miły, śmieszny evencik, tyle że zaraz podniosą się krzyki leonów, że powinien być global, expowisko 1x i 2x, 3 minibossy, reset stat, bonus do mfów, unikat na przedział, 3 kolekcjonerki, odśpiewany hymn i średnia hawajska dla każdego, oczywiście hetero. No nie, są eventy małe, są eventy duże, świąteczny jest duży, walentynkowy jest mały.

    Nad argumentacją nawet się nie ma co rozwodzić, bo wychodzisz z błędnego założenia, ten event nie jest po prostu jakoś szczególnie potrzebny. A zanim wyskoczysz z "gracze tego chcom muwie to jako ich krul", gracze są chyba najgorszym źródłem rozwiązań dobrych dla graczy.

  14. #14
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Jestem przeciwko dodawaniu kolejnych expowisk eventowych i minibossów. Nie każdy event musi być aż tak rozbudowany, są eventy większe/mniejsze, walentynkowy zalicza się do tych drugich.

    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    gracze są chyba najgorszym źródłem rozwiązań dobrych dla graczy.
    +1

    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Ev. walentynkowy ma wg mnie raczej charakter symboliczny w MFO3 a nie w jakiś sposób ma być rozbudowany czy zmaterializowany.
    bardzo rzadko się to zdarza ale zgadzam się z mapym xD
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 24-12-2019 o 22:00

  15. #15
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Jestem przeciwko dodawaniu kolejnych expowisk eventowych i minibossów. Nie każdy event musi być aż tak rozbudowany, są eventy większe/mniejsze, walentynkowy zalicza się do tych drugich.

    +1

    bardzo rzadko się to zdarza ale zgadzam się z mapym xD
    +3

    spokojnie starczy już expowisk eventowych, jeśli już, to na wakacje coś dodać, a nie na walentynki.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •