Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 146

Temat: Reputacja za współtworzenie Projektu MF

  1. #1

    Reputacja za współtworzenie Projektu MF

    Skoro gracze nie chcą klikać, trzeba będzie chyba nagradzać ręcznie.

    Na początek mała uwaga. Proszę podchodzić do tego jak do "wynagrodzenia" za "umowę o dzieło". Proponuję:

    Mapy: 1-2 pkt Reputacji
    Mapa powinna zostać opisana w następujący sposób. Proszę unikać rysowania strzałek. Ilość opisanych elementów na mapie:
    • 1-15 opisane elementy - 1 pkt
    • 15+ opisane elementy - 2 pkt

    Questy: 1-3 pkt Reputacji
    Opis misji powinien zostać wykonany według następującego schematu. W razie wątpliwości, proszę przejrzeć zaakceptowane opisy misji i na nich się wzorować. 1-2 pkt Reputacji za zawartość merytoryczną opisu misji oraz 1 pkt Reputacji za poprawność językową i stylistykę.

    Uzbrojenie: 1-3 pkt Reputacji
    Spis powinien być stworzony według następującego schematu. 2 pkt Reputacji za kompletny spis zawierający wszystkie informacje oraz dodatkowy punkt za linkowanie do odpowiednich tematów z mapami informacji o dostępności przedmiotu.

    Poradnik: 1-5 pkt Reputacji
    Każdy poradnik będzie oceniany indywidualnie. 1-4 pkt Reputacji za treść oraz dodatkowy punkt za poprawność językową i stylistykę.
    W momencie przenoszenia waszego tematu z poczekalni do odpowiedniego działu, moderator będzie określał ile pkt jest wart wasz materiał.

    Jakieś pytania lub uwagi?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    1-2
    3-5
    od czego będzie zalezec czy dostane 3 czy 5 pkt.?

  3. #3
    Pewnie od poziomu trudności stworzenia poradnika.
    Za mapę małej lokacji - typu "Karczma" przyznawany będzie raczej 1 pkt, a za mapę większych rozmiarów "Wiekowy las" 2 pkt.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Pewnie od poziomu trudnosci i tego jak ladnie go opracujesz.
    Spis uzbrojenia-chodzi o caly, czy dany przedzial lvlowy i tylko eq bez plusow?

  5. #5
    Cytat Napisał Jaskier Zobacz post
    Pewnie od poziomu trudnosci i tego jak ladnie go opracujesz.
    Spis uzbrojenia-chodzi o caly, czy dany przedzial lvlowy i tylko eq bez plusow?
    Chodzi pewnie o jeden temat czyli np. po kolejnym update będzie to - "Dodatki (30-40)"

  6. #6
    W przypadku map najlepiej oprzeć się o ilość opisanych elementów (nie licząc opisów przejść między lokacjami). Do trzech opisanych elementów 1 pkt, powyżej - 2 pkt.

    Co do reszty, za treść 3-4 pkt plus jeden za stylistykę (w tym poprawność językową).

    Spis uzbrojenia-chodzi o caly, czy dany przedzial lvlowy i tylko eq bez plusow?
    Tak, jak jest obecnie, każdy temat liczony osobno. Standardem będzie 5 pkt (czyt. niekompletne w jakikolwiek sposób spisy nie wyjdą z poczekalni), mniej punktowane będą spisy samych unikatów (bo to często powstaje na bazie istniejących już tematów z kompletem informacji) oraz spisy zdolności (no chyba, że ich ilość nie będzie znacznie odbiegać od średniej ilości uzbrojenia w tego typu spisie) czy przedmiotów.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Hmm a jak już jakieś tematy nie są w poczekalni, ale nie sa ocenione?
    Np. https://forum.mfo3.pl/showthread.php...bro%C5%84-woja.

    Temat przydatny, ale nie dostałem za niego żadnego punkcika (od graczy)


    Albo jeśli temat będzie bardzo obszerny?
    Np. Mój spis bossów drużynowych
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...u%C5%BCynowych

    W którym będą informacje z kilku update.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #8
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Mysle, ze spis bossow druzynowych Chaosa to swietna robota i jak najbardziej powinien dostac za to wynagrodzenie. Generalnie czym wiecej tego typu prac pomocniczych tym lepiej, wiec dobrze, ze zachecacie do dzialania.

  9. #9
    Gracze klikają, wprawdzie niewiele, ale zawsze. Uważam, że to rozwiązanie byłoby świetne, gdyby było to robione po cichu. Reputacja na forum powinna być adekwatna raczej do aktywności, prawdziwej pomocy graczom. Weźmy na przykład, przychodzi świeżak na forum, opisze 4 mapki i mając 4 posty ma 10pts. Reputacji, a chociażby aktywnie udzielający się ludzie-legendy MFO, tacy jak Ashariel, Val Gaav nie są doceniani. Zmierzam do tego, żeby wszyscy mieli równe szanse otrzymania reputacji:
    1. Rzucenie "zaakceptowanej" propozycji - 5pts
    2. Odnalezienie błędu, dziury w grze (oczywiście mówię tu o poważnych problemach) - 5pts
    3. Za każdą udzieloną poradę w dziale "Rozmowa" (liczy się pierwsza odpowiedź wyczerpująca pytanie) - 2pts.

    Nie możemy się zamykać z punktami reputacji tylko w obrębie działu "Projekt MF"

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    3. Za każdą udzieloną poradę w dziale "Rozmowa" (liczy się pierwsza odpowiedź wyczerpująca pytanie) - 2pts.
    bez przesady ;]

    ale za błędy czy zaakceptowane propozycje mogłyby być jakies pkt. np. po 2-5 w zalezności od błędu/propozycji

    "Weźmy na przykład, przychodzi świeżak na forum, opisze 4 mapki i mając 4 posty ma 10pts. Reputacji, a chociażby aktywnie udzielający się ludzie-legendy MFO, tacy jak Ashariel, Val Gaav nie są doceniani. Zmierzam do tego, żeby wszyscy mieli równe szanse otrzymania reputacji"
    ale co z tego ze nowy gracz otrzyma reputacje? Tylko starzy wyjadacze powinni ją dostawać? Tu masz v3 oni startują z tego miejsca co inni
    sam grałem w MFO v2 kilka lat, z 2 lata temu skończyłem i jakoś chce żeby mnie wypunktowali za fakt że miałem całkiem dobre miejsca w v2

  11. #11
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Mi na punktach reputacji nie zalezy, jestem w stanie zrobic cos bez wynagrodzenia, ktora dla niektorych tutaj jest czyms na prawde waznym. Jezeli nowy gracz opisze jakies mapki czy cos innego jak najbardziej nalezy mu sie reputacja. Ja juz zostalem doceniony, pare pomyslow, ktore wypisywalem na mfo2 zostalo wcielone w mfo3 i to jest dla mnie wynagrodzenie.

  12. #12
    Chwila, widziałem ostatnio sporo błędów znalezionych przez Val Gaava, co chwilę widzę wypowiedzi Ashariela w różnych działach forum, to co mówię ma swoje pokrycie, nie powiesz Mita, że nie.

  13. #13
    Vito Corleone
    Konto usunięte
    Jakie znaczenie ma to, czy ktoś jest "człowiekiem-legenda" (cokolwiek to znaczy) czy nie, skoro jak sam twierdzisz, reputację powinni dostawać wszyscy równo?

  14. #14
    Na ten przykład chciałem dać kogoś rozpoznawalnego (tu muszę sprostować, cały czas miałem na myśli VaanDee, nie Val Gaava).
    Takim ludziom nie bardzo się chce robić opisy questów itd., a często udzielają się na forum i mają duży wkład w grę i jej tworzenie.

  15. #15
    Hmm a jak już jakieś tematy nie są w poczekalni, ale nie sa ocenione?
    Dużo takich tematów nie ma to się je oceni ;)

    Albo jeśli temat będzie bardzo obszerny?
    Np. Mój spis bossów drużynowych
    https://forum.mfo3.pl/showt...u%C5%BCynowych

    W którym będą informacje z kilku update.
    Nie widzę problemu, że aktualizację traktować w takim wypadku jako "osobny poradnik" i nagradzać kolejnymi punktami.

    Gracze klikają, wprawdzie niewiele, ale zawsze. Uważam, że to rozwiązanie byłoby świetne, gdyby było to robione po cichu. Reputacja na forum powinna być adekwatna raczej do aktywności, prawdziwej pomocy graczom. Weźmy na przykład, przychodzi świeżak na forum, opisze 4 mapki i mając 4 posty ma 10pts. Reputacji, a chociażby aktywnie udzielający się ludzie-legendy MFO, tacy jak Ashariel, Val Gaav nie są doceniani. Zmierzam do tego, żeby wszyscy mieli równe szanse otrzymania reputacji:
    1. Rzucenie "zaakceptowanej" propozycji - 5pts
    2. Odnalezienie błędu, dziury w grze (oczywiście mówię tu o poważnych problemach) - 5pts
    3. Za każdą udzieloną poradę w dziale "Rozmowa" (liczy się pierwsza odpowiedź wyczerpująca pytanie) - 2pts.

    Nie możemy się zamykać z punktami reputacji tylko w obrębie działu "Projekt MF"
    Nie chcę propozycji wymyślanych na siłę, także to nigdy nie będzie dodatkowo nagradzane. A za pomoc w rozmowie czy pomocy gracze zazwyczaj odwdzięczają się sami.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •