Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 62

Temat: Prawdziwe problemy, a realne zmiany.

  1. #31
    Użytkownik
    Dołączył
    13-06-2015
    Postów
    6
    Cytat Napisał Jack Sparrow Back Zobacz post
    Takim impulsem byłby restart gry na obecnym serwerze, mechanizmem co dwutygodniowe patche, a przypływ nowych graczy z okazji nowego otwarcia był na tyle skuteczny by update nowych miast wystarczał raz na rok (w założeniu że nowe przychody będą na tyle motywujące by przyspieszyć prace).

    Ryzyko żadne, zyskać można sporo.
    Jeśli zresetowałbyś servery to myślę że większość AKTUALNYCH graczy porzuciła by grę tracąc setki wszystko co zarobili przez setki godzin spędzonych tutaj.Nowi gracze w 90% prawdopodobnie nie byli zostaliby tutaj na dłużej.

    Ryzyko duże,zyski niepewne.


    Moim zdaniem administracja powinna się skupić na tym żeby zatrzymać stałych bywalców a dopiero potem zająć się sprawą nowych graczy.

  2. #32
    Cytat Napisał Zero Zobacz post
    Jeśli zresetowałbyś servery to myślę że większość AKTUALNYCH graczy porzuciła by grę tracąc setki wszystko co zarobili przez setki godzin spędzonych tutaj.Nowi gracze w 90% prawdopodobnie nie byli zostaliby tutaj na dłużej.

    Ryzyko duże,zyski niepewne.


    Moim zdaniem administracja powinna się skupić na tym żeby zatrzymać stałych bywalców a dopiero potem zająć się sprawą nowych graczy.
    Znam osoby które grały razem ze mną już w 2007 roku, spędziły więcej niż tysiące godzin na tej grze i są w stanie wrócić. Jeśli chodzi o stałych bywalców to ilu ich masz? 200?
    Nie podejmując ryzyka nie dojdziesz w życiu do niczego.

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    13-06-2015
    Postów
    6
    Cytat Napisał Jack Sparrow Back Zobacz post
    Znam osoby które grały razem ze mną już w 2007 roku, spędziły więcej niż tysiące godzin na tej grze i są w stanie wrócić. Jeśli chodzi o stałych bywalców to ilu ich masz? 200?
    Nie podejmując ryzyka nie dojdziesz w życiu do niczego.
    Ile znasz takich osób które są w stanie wrócić i zostać na dłuższy okres czasu oraz wyłożyć jakieś pieniądze na gre?Więcej niż te 200 osób które aktualnie gra?

  4. #34
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,530
    Cytat Napisał Jack Sparrow Back Zobacz post
    Najpierw trzeba dać impuls do zmian, później dać mechanizm, który pozwoli grze przetrwać od update do update, a następnie martwić się o to by gra była na tyle rentowna żeby update był regularnie.
    Takim impulsem byłby restart gry na obecnym serwerze, mechanizmem co dwutygodniowe patche, a przypływ nowych graczy z okazji nowego otwarcia był na tyle skuteczny by update nowych miast wystarczał raz na rok (w założeniu że nowe przychody będą na tyle motywujące by przyspieszyć prace).

    Co więcej nowe otwarcie generuje nowe zyski, jestem przekonany że w pierwszych tygodniach polecą setki PLN, a każdy kolejny co dwutygodniowy patch będzie generował nowe resety, więc też trwałe długofalowe zyski, więc jakaś rentowność dla nowo zatrudnionej osoby byłaby.
    Umowę na zlecenie możesz zawrzeć nawet na dowolną stawkę za wykonaną pracę, więc niewiele ma to do stawek o umowę o pracę, dlatego to twórcy musieliby zdecydować o tym, czy, a jeśli to kogo i za ile chcieliby zatrudnić.

    Dobra Reklama z informacją o restarcie gry i nowych patchach będzie świetnym wabikiem dla starszych graczy z v2 i v3, a także kulą śnieżną w budowaniu zasięgów poprzez portale społecznościowe (fb, twitter, instagram itp.), a te są nieskończonym źródłem zasięgu.
    To tak nie działa. Czy ty naprawdę myślisz, że to wszystko jest takie proste? Za rok też będziesz spamował tymi patchami mimo tego, że masz już tyle wyjaśnień, że trzeba chyba nie mieć wyobraźni, żeby nadal nie rozumieć.

  5. #35
    Widzicie tylko negatywy. Spójrzcie z szerszej perspektywy. Czy naprawdę jesteście aż tak ograniczeni?
    Sam zarabiam na zasięgach z portali społecznościowych, więc coś o tym wiem, obecnie budowanie zasięgów jest banalne i wymaga odrobiny zaangażowania i niewielkiej wiedzy. Wystarczy otworzyć swój horyzont poza monitor.

  6. #36
    Użytkownik
    Dołączył
    13-06-2015
    Postów
    6
    Porównywanie portali społecznościowych do przeglądarkowej gry MMO XD
    Tutaj chyba skończę tę dyskusję

  7. #37
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Jack Sparrow Back Zobacz post
    Widzicie tylko negatywy. Spójrzcie z szerszej perspektywy. Czy naprawdę jesteście aż tak ograniczeni?
    Sam zarabiam na zasięgach z portali społecznościowych, więc coś o tym wiem, obecnie budowanie zasięgów jest banalne i wymaga odrobiny zaangażowania i niewielkiej wiedzy. Wystarczy otworzyć swój horyzont poza monitor.
    Widzisz tylko pozytywy, nie patrzysz na przeciwne argumenty. Spójrz z szerszej perspektywy. Czy naprawdę jesteś aż tak ograniczony?

  8. #38
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Zgadzam się z tobą, najlepszą metodą na reklamę gry były by upki, ludzie by polecali grę znajomym dlatego że były by po co grać.
    Teraz to wygląda tak, fabuła do 65, stanie na poziomie, nudzenie się gry i koniec. Jakby daty upków były pewniejsze i nie trzeba było by za długo czekać (nie jak w przypadku Devos zwiastun w 2012 roku a wejście miasta w 2015). Ponoć mfo3 to hobby adminów, ale każdy by chciał utrzymywać się ze swojego hobby nieprawdaż?

    ''Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować''


    Niestety nie ode mnie zależy co z tym faktem zrobi administracja.

  9. #39
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Widzisz tylko pozytywy, nie patrzysz na przeciwne argumenty. Spójrz z szerszej perspektywy. Czy naprawdę jesteś aż tak ograniczony?
    W trakcie tego tematu nie padł ani jeden konkretny argument. Są tylko zdania które odwracają sens moich argumentów, czytaj negatywy. Negatywy to nie argumenty.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Zero Zobacz post
    Porównywanie portali społecznościowych do przeglądarkowej gry MMO XD
    Tutaj chyba skończę tę dyskusję
    Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Przeczytaj jeszcze raz i poznaj kontekst, później się wypowiadaj.
    Tworząc markę na danym portalu społecznościowym musisz budować jej wartość, budując wartość poszerzasz zasięgi, a później to już tylko efekt kuli śniegowej. Tak samo możemy zrobić z MFO, nadajesz impuls (reset), tworzysz markę poprzez portale i reklamę, a później to już kwestia kuli śniegowej. Zyski z tego działania powinny przyspieszyć powstawanie kolejnych update. Pieniądz mobilizuje każdego.

    - - - - - - - - - -

    Nie mogę odpowiadać na każdą głupotkę wynikającą z braku przeczytania tematu, czy poznania szerszego kontekstu danego zagadnienia. Następna okazja na odpowiedź będzie w niedziele, bo wtedy mam czas. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Jack Sparrow Back ; 25-04-2019 o 14:46

  10. #40
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    933
    Szczerze mówić ta gra bardzo umarła, kiedyś było 1000-2000 osób online a teraz przez te bardzo wolne upki, wiadomo, że ludzie ci którzy robią tą grę mają też robotę w pracy, może nawet szkołę i oczywiście zycie prywatne obecnie ładna pogoda jest. Najlepszym sposobem było tak jak mówicie reklama, szybsze upki, nie widziałem nawet o filmikach promocyjnych. Reset gry za bardzo nie chce, ponieważ jakby był to bym odechciało mi się w to grać i jak inni olali by tą szczerze grę. A tak to mam nadzieję na rozwój , że coś się zmieni. Wiadomo, że na dany upek aby mieć wszystko trzeba z 1-2 lata grać. Obecnie system jest bardzo surowy dla gracza bo ciężko zarobic dla nowych graczy i do tego trzeba kupić mf, aby być lepszym, a dla starszych graczy to ciężko sprzedać to co jest "zbędne". Szczerze jeszcze jakby pare mf było za darmo na zachętę na grę to, by też zachęciło do gry.
    (Sory za sformułowaniai pisze z fona)

  11. #41
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    183
    Jeśli zostałby zrobiony reset większość aktualnych graczy z pewnością porzuciła by mfo. Tutaj nie dość, że chodzi o wydane na grę pieniądze to jeszcze dochodzi poświęcony jej czas.
    Poza tym jeden rok to zbyt mało czasu biorąc pod uwagę rozbudowanie i możliwości które daje Devos np. jubiler, a Nordia zapewne będzie jeszcze kilka razy większa.
    Tak jak już wcześniej pisałem jedyną opcją jest raczej nowy serwer a na to potrzeba więcej graczy
    Ostatnio edytowane przez Fresher ; 25-04-2019 o 15:58

  12. #42
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    87
    Cytat Napisał Jack Sparrow Back Zobacz post
    Takim impulsem byłby restart gry na obecnym serwerze, mechanizmem co dwutygodniowe patche, a przypływ nowych graczy z okazji nowego otwarcia był na tyle skuteczny by update nowych miast wystarczał raz na rok (w założeniu że nowe przychody będą na tyle motywujące by przyspieszyć prace).
    a może otwarcie drugiego świata w mfo3?

  13. #43
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte

  14. #44
    Łukasz
    Konto usunięte
    Skoro tacy mądrzy jesteście i macie tyle pomysłów , to czemu nie odkupicie gry od administracji i sami się nie zajmiecie jej rozwojem.
    *Bez urazy*

  15. #45
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Ponieważ będzie to niepewna inwestycja. Wydatek rzędu 10000 pln (tak na oko, nie wiem ile dokładnie), który może (i raczej) się nie zwróci. Reset całkowity to najgorszy możliwy pomysł. Raczej nikt z aktualnych graczy nie grałby dalej w mfo po takim resecie. W końcu to 3 lata mojego życia, a innych nawet 8.

    Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście upki fabularne i wyczekiwane przez wszystkich ważne, lub mniej ważne, propozycje z forum. Warto też przydzielić kogoś do zarządzania FP na FB.

    Nie porównuj proszę Mfo do LoLa. Nad LoLem pracuje kilkutysięczna ekipa z całego świata z normalnym wynagrodzeniem. Profesjonaliści. A mfo to hobbystyczny projekt. W LoLu upki co 2 tygodnie to podstawa, ponieważ nie da się idealnie zbalansować wszystkich postaci. w Mfo takie zmiany w eq mogłyby być tragiczne w skutkach. Zmiany w rekordach ubicia bossa, czy przewaga woja/maga.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •