Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 77

Temat: Prowizja - handel MFami.

  1. #31
    Na dodatek kolejna, dziwna sprawa dla mnie jest fakt, ze 5 i 10mf daja po 50 i 100 ruchow, a nie 50% i 100%...
    Przypomnij sobie ile wynosił limit energii na początku testów. Przypomnę: 100 pkt i nie zwiększał się wraz z poziomem postaci. To, co teraz masz ponad 100 pkt jest "bonusem" ;)

    No widzisz VaanDee, całkowicie Cię rozumiem, sam w ten sposób robię ALE gdyby te pkt nie trafiły do Ciebie czy do mnie, zostałyby wydane na usługi przez naszych "klientów". Takie osoby kupią kolejne punkty (zdziwiłbyś się z jaką łatwością dzieciaki wysyłają takie SMS-y), my też kupilibyśmy, gdyby nas przycisnęło (reset statystyk, turniej?). Co gorsze (nie dla nas), pewnie spora część tych, która kupowałaby punkty MF, ich obecnie nie kupuje poprzez przelew/SMS, a skupuje je od innych graczy.

    "Legalizację" handlu punktami MF sam proponowałem, wtedy jednak podchodząc do tego z zupełnie innego punktu widzenia. To miało po prostu ograniczyć ilość graczy naciągniętych i oszukanych na płatności SMS poprzez innych graczy.

    W każdym razie uważam, że nie ma co narzekać. Handel punktami MF wciąż jest możliwy, jedynie nieco mniej opłacalny (zaktualizujcie swoje cenniki i po sprawie).

  2. #32
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    więc może zaproponujmy jakieś nowe usługi, takie które przydadzą sie graczom i nie będą za bardzo faworyzowały graczy którzy wykupią ta usługę ;]

    większość skorzysta z MF jak przyjdzie UP i będzie wbijanie lvl'i

  3. #33
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Jedyną alternatywą jest całkowite wycofanie tej opcji - jeszcze miesiąc temu nikomu by do głowy nie przyszło, że takie coś w ogóle może wejść.
    To był swojego rodzaju test - są wynaturzenia, więc wprowadzamy korekty. Złoto tu nic nie zmieni, bo to właśnie MF'y mają się wytracać jeśli są używane niezgodnie z naturalnym przeznaczeniem. Wymiana za MFy to miało być w założeniu coś bardzo rzadkiego - wtedy prowizja nie robi większej różnicy. W sumie od początku powinna być.

  4. #34
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Nie, nie wycofuj handlu MFami. Jest on korzystny zwlaszcza dla was, bo przynosi zysk, dzieciaki moga wyslac esa i kupic sobie eq, jest to jakas alternatywa jak sie ma maly poziom i nie ma zlota.
    Naciagania (takiego typowego oszustwa) raczej nie ma, wiec plusy sa.
    Jednak prowizja... Cos ten przyklad z piekarnia obrazuje moje podejscie do tego.

  5. #35
    Cos ten przyklad z piekarnia obrazuje moje podejscie do tego.
    Co nie zmienia faktu, że jest błędny ;)

    Kupujesz punkty MF, dostając w zamian pełną (oficjalną) usługę - prowizja nic tutaj nie zmienia. Reszta jest dodatkiem, a skoro w pewnym sensie szkodliwym, to naturalnym jest, że próbuje się je ograniczyć.

  6. #36
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Gra tak naprawdę korzyści z tej opcji nie ma (nie zwiększa to zakupów MF, a możliwe że zmniejsza) - jest to głównie korzyść dla graczy - bezpieczna wymiana (to był główny powód wprowadzenia tej opcji) i możliwość zdobycia MF przez graczy, którzy nie mają pieniędzy/nie chcą sami kupować MF'ów (to wyszło niejako przy okazji).
    Gdybyśmy tak bardzo chcieli zarobić to byśmy dali handel MF'ami u NPC - co jest przecież powszechnym zjawiskiem w grach tego typu. Nie zapominajcie, że gra musi się z czegoś utrzymywać - w taki czy inny sposób. Tego "innego" sposobu staramy się unikać.

  7. #37
    Ja nie wiem po co w ogóle zabieram tu głos ...
    Ja nie handluje tutaj MF, niczego nie sprzedałem ani nie kupiłem w tej walucie,
    więc powinienem się przymknąć i dać szanse tym graczom którzy ten sposób
    wykorzystują w pełni
    Skoro ma być prowizja (bo Admin ma zawsze racje) to niech będzie, ale jak już
    wspomniałem, w wyjątkowych okolicznościach. Czyli takich kiedy faktycznie MFy
    przechodzą z rąk do rąk na drodze handlu eqw. Drobne ustępstwo w tej sferze
    widziałbym jedynie w sytuacji kiedy chciałbym kogoś wspomóc tymi punktami.
    Bo nie dość, że wyrażam chęć pomocy to jeszcze za taką pomoc mam płacić ...
    Może jakiś limit w posługiwaniu się MF w handlu? Raz na dzień lub na tydzień
    możliwość posługiwania się tą walutą w handlu - limit w ilości posługiwania się
    tą walutą. Szybki przykład ... gracze do poziomu 10, w tygodniu mogą za pomocą
    handlu wydać 10 MF lub więcej ( co 10 poziomów limit zwiększa się o 10 lub więcej MF)
    Ostatnio edytowane przez VaanDee ; 07-07-2011 o 01:49

  8. #38
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Dobra Tomi, nastepna kwestia. Czemu prowizja wynosi 10%, a w zlocie 5%?
    Czy nie moze byc tak jak juz ktos proponowal, ze w przypadku prowizji 10%, bylby wykorzystywany przelicznik?
    (prowizja -1mf=przykladowo 10k? (zalezne od lvla?)?

  9. #39
    Dobra Tomi, nastepna kwestia. Czemu prowizja wynosi 10%, a w zlocie 5%?
    Właściwie nie wiem dlaczego bezpośrednio porównujesz te prowizje. Zresztą, ciężko byłoby zabrać pół punktu MF ;)

    A prowizję na targu i w handlu po raz kolejny proponuje podnieść. 5% to wciąż wartość śmiesznie niska i jak widać wciąż za niska (dropy z bossów/potworów wciąż maleją).

    (prowizja -1mf=przykladowo 10k? (zalezne od lvla?)?
    Cytat Napisał Tomi
    Złoto tu nic nie zmieni, bo to właśnie MF'y mają się wytracać jeśli są używane niezgodnie z naturalnym przeznaczeniem.

  10. #40
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał Jaskier Zobacz post
    Dobra Tomi, nastepna kwestia. Czemu prowizja wynosi 10%, a w zlocie 5%?
    Czy nie moze byc tak jak juz ktos proponowal, ze w przypadku prowizji 10%, bylby wykorzystywany przelicznik?
    (prowizja -1mf=przykladowo 10k? (zalezne od lvla?)?
    10%, bo nie chcemy, aby MF'y krążyły. Przy takim współczynniku po 10 wymianach wypadają z puli -> to bardzo dobry współczynnik i dobrze współgra z kwotami podzielnymi przez 10 (najczęściej używane). Tak jak wyżej pisałem - MFy mają zmieniać właściciela jeden raz, a nie 5 czy 10.

    A tak poza tym to prowizja goldowa też pewnie jeszcze wzrośnie i będzie w sam raz.

  11. #41
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Moze i masz racje, w sumie rozumiem.
    Ale z podnoszeniem tych prowizji to nie przesadzajcie-handel mial byc wolny, a coraz mniej oplaca sie handlowac...

  12. #42
    A co ma brak moderacji targu (aka "wolność") do wysokości prowizji? Prowizje prędzej czy później będą musiały podskoczyć, w przeciwnym wypadku nie będzie opłacało się expić.

  13. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    myślę że prowizja golda i tak jest duża
    5% to sporo nawet jesli nie trzyma się na banku :P
    chcesz zwiększyć do 10%? To bez sensu, w tym upie czuje że najdroższy item zejdzie za jakiś 1kk, to aż 100k by było prowizji ;]

    żeby zlikwidować "chomiki" na niskich lvl'ach wystarczyłoby dać limit posiadanego złota na postaci, np. dla 1lvl'a byłoby to 100k, z każdym lvl;em rosłoby o 20k
    na 10lvl'u przeskoczyłoby na 400k i rosło o 50k
    na 20lvl'u znowu jakaś inna suma...max lvl'e tylko ustawiać bez limitu

    do tego dołożyć póle złota na przedziały poziomowe, 1-10lvl miałyby swoją pulę, 11-20 swoją już większą póle itd. skoro martwicie sie że przez chomiki niskie lvl'e dostawały mniej złota (wyższe zresztą też)
    połączenie limitu z pólami złota wg. przedziałów poziomowych rozwiązałoby problem

    i pomysł żeby prowizja rosła wraz z posiadanym złotem? nie przemyślałem tego jeszcze, ale jakby gracz posiadający 1kk+ miał prowizje zwiększoną o 1% (musiałoby też zależeć od pozimu jak dalej zwiększałaby sie prowizja), złoto byłoby zliczane ze wszystkich postaci, czyli jak na jednej masz 500k a na 4 pozostałych po 200k to już ci liczy prowizje 6% nie zależnie od tego z jakiej postaci kupujesz
    Ostatnio edytowane przez Mita bank ; 07-07-2011 o 02:21

  14. #44
    chcesz zwiększyć do 10%?
    Do 23% :D

    To bez sensu, w tym upie czuje że najdroższy item zejdzie za jakiś 1kk, to aż 100k by było prowizji ;]
    No tak, sprzedajesz przedmiot, który wziął się "znikąd", zarabiasz na nim 900k i jeszcze Ci źle?

  15. #45
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    @up
    Gdyby prowizja złota wzrosła do 23% to ekonomia tej gry by upadła
    Nikt, powtarzam nikt by nie sprzedawał niczego na targu, wymiana handlowa istatniała by na podstawieprzedmiot za przedmiot (lub gem, czy zdolność)
    Skutkiem tego każdy miałby przy sobie po kilka mln złota (bo wydawaliby by kase tylko na miksy życia).
    Pvp też by upadło, ponieważ wiele osób z braku możliwości kupna przedmiotów na targu (nikt by nic nie wystawiał na trag) nie dało by rady skompletować całego eq na dany lv.

    Więc podsumowując prowizja 23% golda = koniec gry
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •