Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 77

Temat: Prowizja - handel MFami.

  1. #16
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Zamiast prowizje na handel Admin mógł podwyższyć ceny punktów MF
    Skoro płace 4,92 za 10 MFów to chce 10 MFów a nie 9

  2. #17
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Dostajesz 10mf, nie musisz ich przekazywac handlem.
    Jednak tez jest za brakiem prowizji. Moze juz nie komentujcie, poczekajmy na wypowiedz Tomka lub Jacka.

  3. #18
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Prowizja zostaje. MF'y zaczęły przejmować funkcje pieniądza - lepszego od złota, bo za handel MF->Eq nie ponosiło się kosztów i nie podlega inflacji. Transkacje za MFy mają być głównie jednorazowe (w większości wypadków raz zmieniać właściciela) a nie krążyć bez ustanku po grze. W ogóle transakcje handlowe to nie jest główna funkcja MF'ów - są nimi usługi i jeśli się wykorzystuje MFy w ten sposób to prowizja nic nie zmienia.

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    heh, sami na siebie sprowadziliście prowizje kupując MFy po to żeby sprzedawać za złoto lub kupić eq :P
    żeby raz, czy dwa...ale przy prawie każdej aukcji na forum była cena MF, a przy większości nie można było płacić złotem

  5. #20
    No to może chociaż prowizja za chęć kupna eqw za pośrednictwem handlu.
    Natomiast za przekazanie MF bez kupowania czegokolwiek nie byłoby
    obciążone podatkiem.

  6. #21
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Dla mnie i tak bez sensu, bo za MFy placimy kasiorke w realu...

  7. #22
    Felix
    Konto usunięte
    Nadal nie rozumiem posunięcia Administracji. Tak jak wypowiedzieli się poprzednicy jest to kompletnie bez sensu. Handel mf zachęcił jedynie niektórych graczy do kupowania ich. Ludzie, którym nie za bardzo chce się handlować, dropić non stop itemy, kupują mf i mogą je sprzedać w grze za złoto czy konkretne przedmioty. Z kolei gracze, którzy nie mogą sobie pozwolić na kupowanie mf, mogą sprzedać złoto, które dzięki temu krąży w grze,a nie pozostaje u jednego właściciela (redukcja chomikowania).
    Nałożenie podatku na handel mf odstraszy ludzi od handlu, czego skutkiem będzie brak kupna mf przez część graczy - chyba nie o to chodzi, prawda ? Dlatego nie rozumiem kompletnie tego kroku.
    Tomi ,skoro upierasz się przy zostawieniu prowizji, może załatwić to w inny sposób, np nałożyć umówioną prowizję złota za daną transakcję mf. Przypuśćmy : gracz sprzedaje/ wymienia 10 mf (do jednego pkt mf doliczona jest z gory ustalona kwota w goldzie), w ten sposób doliczana jest prowizja (w granicach rozsądku oczywiście), a nikt nie traci mf.

    Co więcej, jeszcze nie widziałem żeby ktokolwiek pochwalił te zmiany. Gra jest przecież tworzona dla użytkowników, więc skoro jest aż tak wielu przeciwników, dlaczego by nie załatwić tego w sposób ugodowy? Dojdźmy do jakiegoś porozumienia. Skoro nie da się całkowicie odwołać prowizji, znajdźmy inne, "normalniejsze" rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez Felix ; 07-07-2011 o 00:41

  8. #23
    Dla mnie i tak bez sensu, bo za MFy placimy kasiorke w realu.
    Problem w tym, że obecnie pewnie spora część z tych punktów krąży w grze, zamiast być wydawana na usługi. Spora część graczy, która obecnie skupuje punkty MF (za złoto lub przedmioty), wysłałaby przelew lub SMS-a, czego teraz nie zrobią. Dodatkowo, im więcej czasu mija, tym więcej punktów pozostaje "zamrożonych" w "walucie" i służy wyłącznie do handlu (zamiast być wydana i kupiona na nowo).

    Pewnie po testach okazało się, że to rozwiązanie jest nieefektywne ekonomicznie (dla administracji). W założeniach pewnie miało to pobudzić sprzedaż punktów MF - widocznie niewielka część z tych punktów jest kupowana z myślą o handlu, przez co nie rekompensuje to straty z tych graczy, którzy kupują punkty MF od graczy, zamiast bezpośrednio poprzez przelew/SMS.

    które dzięki temu krąży w grze,a nie pozostaje u jednego właściciela (redukcja chomikowania).
    To w żaden sposób nie polepsza sytuacji ze złotem, bo ono wciąż jest u graczy. To nie ma nic wspólnego z wysysaniem złota z gry (sklep, prowizje, przegrane walki z bossami/potworami), które trafia do "puli", z której "wypłacane są" dropy z bossów/potworów.

  9. #24
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Moze i tak, jednak pobieranie prowizji jest wg mnie (i nie tylko bledem).
    A wiesz czemu gracze nie wydaja MFow? Bo sie nie oplaca. Sry, jakbym mial wydawac 10mf, zeby dostal 3k expa i bodajze z 25-30k zlota to nie dzieki...

  10. #25
    Piszesz to z punktu widzenia osoby, która osiągnęła limit poziomu w grze. Na niższych poziomach te 100 pkt energii "czuć". A jednak większość graczy to ci z niższymi poziomami.

  11. #26
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Tak, mam tez postac na 20lvlu, na tym lvlu szkoda az marnowac MFy na ruchy...
    Na dodatek kolejna, dziwna sprawa dla mnie jest fakt, ze 5 i 10mf daja po 50 i 100 ruchow, a nie 50% i 100%...

  12. #27
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Przy wprowadzeniu tej opcji były narzekania, że to bez sensu, a teraz nagle namnożyło się zwolenników handlu MF'ami ;]
    Nie będzie to zmienione, MF'y mają zmieniać właściciela tylko w wyjątkowych przypadkach, a nie być drugą walutą.

  13. #28
    Uwaga, bo jeszcze zostanie wprowadzona data ważności MF na koncie.
    Ja osobiście MF wole sobie zatrzymać, gdyż wydawanie na siłę na pierdoły
    byłoby posunięciem lekkomyślnym. Z drugiej strony nie mam na co ich wydać.
    Więcej energii w puli nie potrzebuje, doładowanie energii też w gre nie wchodzi
    gdyż ledwo starcza mi czasu na pozbycie się tej zregenerowanej. Depozytu
    powiększać nie muszę z wiadomych względów, zmiana ikony postaci to wręcz
    zmarnowane punkty MF (chyba że była by opcja wstawienia własnych), zmiana
    nazwy tylko dla tych którzy nie potrafią napisać swojej nazwy poprawnie lub
    nie posługują się/nie posiadają stałego nicku. Reset stat dla "fighterów",
    albo dla tych którzy nie myślą podczas ich rozdawania.
    Reasumując, dostępne usługi są nie dla mnie, ponadto nie jestem pewnie
    w tym myśleniu odosobniony, ale uważam że w przyszłości MFy mogą być bardziej
    pożądane niż teraz, więc po co się ich pozbywać?

  14. #29
    Felix
    Konto usunięte
    Rozumiem Wasz punkt widzenia, ale dlaczego nie chcecie dojść do jakiegoś porozumienia. Po co nakładać prowizję na mf, skoro punkty z prowizji "marnują się" ,nie redukują niczego w grze, nie ma z tego żadnych korzyści. Dzięki nałożeniu prowizji do handlu mf w postaci złota, można by wyssać pewną ilość złota od graczy co byłoby na +.

  15. #30
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Zgadzam sie z VD.
    Ja jedynie moglbym robic resy, bo lubie walczyc i stosowac rozne strategie, jednak nie majac optymalnego eq (czekam na upka-wiem, ze mi sie zejdzie) nie ma co na sile probowac...

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •