Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 77

Temat: Prowizja - handel MFami.

  1. #1
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381

    Prowizja - handel MFami.

    Dzieki mozliwosci handlowania z pomoca MFow mysle, ze zyski znacznie sie zwiekszyly. Ale czy ta prowizja to nie przesada? Wysysanie zlota to dobry pomysl, jednak wysysanie MFow, ktore ktos kupuje i chce za nie przykladowo cos kupic to juz przesada...
    Piszcie swoje opinie.

  2. #2
    strasznie się rozhulaliście z tymi MFami ;>
    To jest gra online, a walutą w niej jest złoto, MFy są tylko dodatkiem, który od samego początku powinien być opodatkowany

  3. #3
    Dzieki mozliwosci handlowania z pomoca MFow mysle, ze zyski znacznie sie zwiekszyly.
    Wątpię.

    Po prostu prowizję trzeba będzie wrzucić w koszta i na nowo przeliczyć swoje cenniki ;)

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Też nie wiem co admin chce przez to osiągnąć, bo kasy od tego nie przybędzie adminowi, wręcz przeciwnie, handel MFami przestanie być opłacalny, 10%? Może lepiej prowizję w postaci złota? Za każdy 1MF trzeba zapłacić 1k złota. No i można w handlu z MFami pobrać nie 1 pkt. energii a 5.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    @up
    Popieram

    Ta prowizja to głupota.

    Przecież wystarczy że "kupując" Mf'y tracimy 5% przy prowizji złota!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #6
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Dokladnie-pomysl Mapyego jest oplacalny. Sorry, ale to tak jakbym poszedl do piekarni, kupil chleb, nie dosc, ze place z podatkiem, to jeszcze nie dostaje calego bohenka, ale te 90%. Przesada.

  7. #7
    Cytat Napisał Jaskier Zobacz post
    Sorry, ale to tak jakbym poszedl do piekarni, kupil chleb, nie dosc, ze place z podatkiem, to jeszcze nie dostaje calego bohenka, ale te 90%. Przesada.
    Trafne spostrzeżenie. Prowizja w złocie była wprowadzona dlatego, aby pozbyć się jego nadmiaru w grze. Uważam, że było to świetne posunięcie. Po prostu nie wiadomo było co robić z jego nadmiarem. Inaczej sprawa wygląda z punktami MF. Owe punkty sa tylko dla wybranych. Nie każdy musi je posiadać. Ale jeśli już ktoś zdecyduje się je zakupić to dlaczego zabierać mu radość z handlu nimi. Sytuacja, która teraz nastała nie doprowadzi do niczego dobrego. Potencjalni kupcy MF widząc do czego doszło po prostu w przyszłości zrezygnują z ich zakupu. Teraz wygłoszę zdanie, którym mogę się co niektórym narazić ale... PANOWIE ADMINI ZAJMIJCIE SIĘ LEPIEJ KONTYNUOWANIEM FABUŁY LUB WPROWADZANIEM PANELU GM, A NIE TAKIMI BZDETAMI BO WSZYSCY WIEMY, ŻE TO JEST W TEJ CHWILI NAJWAŻNIEJSZE. To chyba wszystko z mojej strony, pozdro.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    W ogóle wprowadzenie MFów do handlu zaburzyło nieco system handlowy. Teraz jeszcze kolejny podatek. Coś czuję 2. IRLANDIĘ Prezesa Rady Ministrów, czyli kryzys. Kupując MFy za złoto prowizję płaci kupujący złoto (5%) i sprzedający MFy (10%). Co się dzieje ze złotem i MFami po prowizji? znikają bezpowrotnie. Wolałbym takie złoto przeznaczyć na jakieś itemy do walki. No więc trudno, decyzję Admina trzeba przyjąć z dystansem. Ciekawe tylko gdzie następna prowizja się pojawi :>

  9. #9
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Juz wolalbym zwiekszenie prowizji zlota do 10% niz wprowadzanie jakiejkolwiek prowizji MFow...

  10. #10
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Prowizja przy kupowaniu przedmiotów w sklepie.Niby mikstura życia lv2 kosztuje 100 G ale będziemy płacić 110.
    Albo 100 G za zagadanie z Anastazym.
    Za zabicie potworka dostalibyśmy 100 G ale dostaniemy 90 bo nam zabierze z Vatu (mimo że go zabiliśmy)

  11. #11
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Squadron, nie jaraj zielska, nie pij alkoholu, wytrzezwiej i dopiero napisz z sensem o co Ci chodzi.

  12. #12
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Ciekawe tylko gdzie następna prowizja się pojawi :>
    Dałem tylko propozycje :P

  13. #13
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Ja mam taką cichą nadzieję że jednak ta prowizja to tylko taki żart, i zostanie wycofana z gry w najbliższych dniach.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  14. #14
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Ja też mam taką nadzieję. Bo nie uważam że ta prowizja zwiększy dochody więc Administrator ją wycofa.

  15. #15
    Zastanówmy się w jakim celu zostało opodatkowane przekazywanie złota w handlu?
    Z początku tego nie było, a zostało to dodane dlatego, iż gracze chomikowali złoto i
    nie ponosili żadnych strat przy jego przekazywaniu. Pobierana prowizja miała zasilić system
    złota panującego w grze, czy coś ... Nawiązując do punktów MF ta
    zasada kompletnie nie ma sensu, opodatkowanie tych punktów kompletnie nie przynosi
    Administracji żadnych korzyści ( chyba że o czymś nie wiem*), a jedynie stratę dla graczy.
    Należy mieć też na uwadze to, iż złoto w grze jest zdobywane bez kosztów i można na nie
    nałożyć jakiś podatek, ale zdobycie MF'ów niesie za sobą konieczność wydawania realnej kasy.
    Sorry, ale dla mnie to jakiś nonsens, dodane tylko po to by nas zirytować.

    * chyba że w zamyśle jest zmuszenie graczy do wysyłania jeszcze więcej SMS, efekt kiepski
    patrząc na ilość negatywnych opinii.
    Ostatnio edytowane przez VaanDee ; 06-07-2011 o 23:56

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •