Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 48

Temat: Blokada PvP w pewnych godzinach oraz propozycja KG

  1. #16
    ad 1) Tu się rozchodzi o brak czasu/chęci żeby wejść wcześniej przed eventem i na spokojnie stoczyć walkę. Nie bardzo wyobrażam sobie blokadę systemową walk na arenie jako takich bo za ileś minut są igrzyska czy tam KG. Lepsza wydaje mi się opcja zwiększenia czasu zapisywania się na igrzyska (niedawno chyba padła taka propozycja), bo nawet jeśli ktoś kogoś złapie po zalogowaniu, można w miarę komfortowo zawalczyć i jeszcze zdążyć na event.

    ad 2) o ile sytuacje takie nie należą do zakładanych i pożądanych (podobno saboty na iś są ok) to jak najbardziej można je ograniczać i piętnować.

  2. #17
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    Witam
    1 propozycja dotycząca blokady PvP:
    Chodzi mi dokładnie o blokadę walk PvP w Niedziele w godzinach 19:55-20:00, aby można było udać się na IŚ i tak samo w środy i soboty podczas zapisów KG (one trwają trochę dłużej, więc 18:00-18:50 lub jakiś inny przedział, gdzie każdy kto jest na wyzwaniu może w spokoju się zapisać).

    2 propozycja dotycząca KG:
    Założyć na forum dział z raportami KG i dodawane by tam były raporty z oddawanych specjalnie walk na KG.
    Karą by było np. brak wstępu na kolejne KG lub coś innego co wam przychodzi do głowy (Mopek wiem, że o tym myślał).

    Tak, wiem będzie sporo hejtu, szczególnie od graczy Asasyni, ale ta propozycja jest skierowana do Adminów i graczy, którzy mają podobne problemy.
    1. Nie, właśnie tak ma być, aby trzeba było walczyć, a jeśli nie masz zamiaru, to nie wchodź do gry i po problemie. Beczysz tylko dlatego, że padłeś z SOADem. To jest funkcja, która była od dawna, a jakoś tylko tobie najbardziej nie pasuje (jak zresztą większość innych rzeczy), więc to jest propozycja dla ciebie, a nie innych.

    2. Żałosne, mają być kary za udział w evencie? Pomijając już fakt, że sam tak robiłeś i nawet admin kiedyś napisał, że nie będzie żadnych kar za saboty na igrzyskach, to tym bardziej śmieszne miałoby być, gdyby tutaj jakieś były, ponieważ po prostu wielu graczy nie chciałoby nawet brać udziału w takich wydarzeniach. Event jest dla graczy, a nie gracze dla eventu. A jeśli sam MoP pisał, że o tym myślał, to niech to potwierdzi, ponieważ wątpię, aby sam twórca wydarzenia miał coś takiego chcieć wprowadzić. Osłabienia broni i zdolności jeszcze można zrozumieć, ale teraz to wygląda na to jakbyś ty dyktował, jak ma ten event wyglądać.

    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Dwójka na nie, nie chcę być karany za to, że system dał mi słabe eq i chcę za te 30k, które wydałem, chociaż trochę się zabawić.
    Dwójka byłaby problemem, gdyby notorycznie wynajmowano takie osoby. Jednakże jeśli robi się to dla przyjaciela, bo wie się, że samemu nie ma się szans, a przyjaciel może mieć, to to nic złego.
    No dokładnie, jeśli ktoś wylosował beznadziejne uzbrojenie, to normalne, że woli oddać walkę zaufanemu niż przypadkowemu, więc tym bardziej bez sensu go karać za losowość w niemal dosłownym znaczeniu. Może w sumie nie wejść na arenę, ale to przecież chyba jego sprawa, a nie gry, co zrobi ze swoimi życiami.

    Cytat Napisał esq Zobacz post
    ad 2) o ile sytuacje takie nie należą do zakładanych i pożądanych (podobno saboty na iś są ok) to jak najbardziej można je ograniczać i piętnować.
    Na Królu nie ma czegoś w rodzaju "sabotującej ekipy igrzyskowej", a przynajmniej jeszcze nie, bo w końcu ktoś kiedyś może coś takiego zrobić i tylko wtedy ta propozycja miałaby sens, pomimo że oryginał ostatecznie i tak był niewypałem. Co jeszcze bardziej żałosne/śmieszne - sam twórca tej propozycji do niej należał, a to przez nią zaczęły się masowe sabotaże, ale pominę tę kwestię, ponieważ jest już od dawna nieaktualna.

  3. #18
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Jak najbardziej na TAK. Xez,dziodziek o czym wy w ogóle piszecie?... Magician przez ostatni miesiąc co KG oddaje któremuś z was walki. Jakby poddawał każdemu innemu graczowi to nie miałbym ŻADNYCH zastrzeżeń jednak to jest celowe działanie,które działa na szkodę innych graczy którzy muszą tracić miksy w uczciwych walkach.

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2013
    Postów
    51
    Jak wyżej pisał Asasynek oddawanie walk jest tym samym co saboty na IŚ, jak widzisz za sabotowanie nie ma żadnych kar więc proste jest że za oddawanie też nie będzie...

  5. #20
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Fakt, faktem. To nie igrzyska śmierci, a król góry, więc zasady powinny być troszkę inne. Z drugiej jednak strony nie popadajmy w paranoję - jeżeli zostanę sam na sam ze znajomym to oczywiste że ktoś z nas odda walkę (przykład: https://mfo3.pl/r/bddfdcfee). I za coś takiego mam niby dostać bana? No śmieszne.

    Nie wyobrażam sobie żeby czysta uprzejmość miałaby być karana. Ale faktycznie weluś ma trochę racji. Jako że boostowanie i tak nie ma najmniejszego sensu, jeżeli ten "boostowany" nie ma odpowiednio silnego eq, to można by zwrócić delikatną uwagę na to co się dzieje na pierwszym piętrze (większe grono przeciwników = mniejsza szansa na kogoś znajomego) i faktycznie wyciągnąć jakieś konsekwencje w kierunku osób które postępują w taki sposób. Bo w gruncie rzeczy, taka walka walka https://mfo3.pl/r/b0327e5ec też może zostać przez niektórych uznana za poddanie :v

    Granica jest cienka i (przynajmniej ja) nie widzę żadnego rozwiązania poza rozpatrywaniem wszystkiego indywidualnie (chociaż to i tak nie ma sensu - gdy ktoś chce przegrać, to może się po prostu nie wyleczyć -_- , zwykłe błędy skryptu/gracza też mają być uznane za oddanie walki?).

    W gruncie rzeczy zaliczyłbym to po prostu jako taktykę dla słabeuszy którzy samodzielnie nie potrafią nic ugrać dlatego trzymają się w stadzie. To że kręgosłup moralny takich jednostek jest zerowy nie jest winą systemu - i system nie może na coś takiego nic poradzić.

    edit: mnie wciąż denerwuje że próba dania skupienia/mobilizacji przeciwnikowi jest uznawana za próbę sabotażu, podczas gdy to zwykła taktyka pod odbicie -_-
    To samo kamyk na siebie, też jest traktowany jako sabot. Możecie to wyłączyć na kg?
    Ostatnio edytowane przez Leonardo ; 05-12-2016 o 16:28

  6. #21
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Cytat Napisał tyg Zobacz post
    Jak wyżej pisał Asasynek oddawanie walk jest tym samym co saboty na IŚ, jak widzisz za sabotowanie nie ma żadnych kar więc proste jest że za oddawanie też nie będzie...
    w takim razie za oddanie mi każdej walki bez marnowania miksów na kg place 100k

  7. #22
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał PlaTyNoWy Zobacz post
    w takim razie za oddanie mi każdej walki bez marnowania miksów na kg place 100k
    Przed, czy po? xD

    Jak już mówiłem, nie bd wychodził z Kg, tylko dlatego, że mi wylosowało słabe eq. No chyba, że gra mi zwróci moje 30k.
    Wolę walkę oddać znajomemu.

  8. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2013
    Postów
    51
    Cytat Napisał PlaTyNoWy Zobacz post
    w takim razie za oddanie mi każdej walki bez marnowania miksów na kg place 100k
    Chcesz to płać, przecież ci nikt nie broni

  9. #24
    Your Nightmare
    Konto usunięte
    Cytat Napisał PlaTyNoWy Zobacz post
    Jak najbardziej na TAK. Xez,dziodziek o czym wy w ogóle piszecie?... Magician przez ostatni miesiąc co KG oddaje któremuś z was walki. Jakby poddawał każdemu innemu graczowi to nie miałbym ŻADNYCH zastrzeżeń jednak to jest celowe działanie,które działa na szkodę innych graczy którzy muszą tracić miksy w uczciwych walkach.
    To akurat prawda, u nich zdarza się to notorycznie

  10. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2013
    Postów
    353
    Do przewidzenia było, że na KG pojawi się coś w rodzaju "sabotów". Jeśli ktoś bierze udział w evencie tylko po to, żeby oddać walkę znajomemu to jest jego problem i strata czasu. Nie widzę sensu w nakładaniu kar za coś takiego.

    Co do blokowania areny przed eventami - na nie. Wel skoro wiesz, że masz wyzwanie i chcesz wziąć udział w Igrzyskach to zaloguj się na postać odpowiednio wcześnie, żeby móc stoczyć walkę i zapisać się na event. Jeśli jest to dla Ciebie w jakiś sposób niemożliwe to po prostu musisz wybrać, co jest ważniejsze: obrona pierwszego miejsca w PvP, czy udział w evencie.

  11. #26
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał SoShy Zobacz post
    Jeśli ktoś bierze udział w evencie tylko po to, żeby oddać walkę znajomemu to jest jego problem i strata czasu. Nie widzę sensu w nakładaniu kar za coś takiego.
    To jest jego problem, że traci czas? On nie traci czasu odda walkę, ktoś odda mu kiedyś. Problem jest taki, że niszczy założony system gry. Za obchodzenie systemu gry są bany. Nie uważam, że za coś takiego od razu ban ale brak możliwości wejścia na KG i IS przez 14 dni to bardzo dobry pomysł.
    Ostatnio edytowane przez Hiter ; 05-12-2016 o 19:26

  12. #27
    Magician
    Konto usunięte
    halo halo, wel proszę Cię sam wiele razy bawisz się ze swoją ekipą w oddawanie walk na kg a kierujesz oskarżenia głównie na nas ? na iś dostajemy saboty i nie płaczę, zdecydowanie na nie, saboty na iś są to czemu nagle ma być zabronione na kg ponownie przez twój płacz ? szukasz byle pretekstu do zmian oczywiście zawsze wyłącznie na swoją korzyść a każdą propozycje kierowaną od nas zawsze hejtujesz, nie oceniasz pomysłu tylko graczy, więc inni robią to samo w stosunku do ciebie

  13. #28
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Powtórzę pytanie.

    Jak chcecie oceniać czy ktoś oddaje walkę? Nie wyleczę się albo wywali mi neta czy też przeciwnik nie spali żadnych potek to ban?

  14. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2013
    Postów
    353
    halo halo, wel proszę Cię sam wiele razy bawisz się ze swoją ekipą w oddawanie walk na kg a kierujesz oskarżenia głównie na nas ?
    No i właśnie w tym momencie pojawia się problem, tzn. "Kiedy my poddajemy walki/sabotujemy to jest dobrze. Kiedy wy robicie to samo - należą się bany!"
    Tutaj nie pomogą żadne bany, ani antysaboty. Gracze mają dokładnie taką grę, jaką sami tworzą.

  15. #30
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał SoShy Zobacz post
    No i właśnie w tym momencie pojawia się problem, tzn. "Kiedy my poddajemy walki/sabotujemy to jest dobrze. Kiedy wy robicie to samo - należą się bany!"
    Tutaj nie pomogą żadne bany, ani antysaboty. Gracze mają dokładnie taką grę, jaką sami tworzą.
    Tutaj potrzeba trochę wiedzy o tym kto kiedy sabotuje a kiedy się słucha płaczu innych graczy. Bo kiedy słyszę na skype: co on zrobił ? po co tu wbijał? Walczymy staramy się a po wygranej przegrana drużyna spamuje, że to był sabot etc. To trzeba odróżniać sabota od misslicka, czy przypadku. Odnosząc się do tego postu jest takie powiedzenie" Lepiej siedzieć cicho (...) , niż się odezwać i rozwiać wszystkie wątpliwości".
    Automatycznie przechodzi się do tego bardzo dobrego pytania:
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    Powtórzę pytanie.
    Jak chcecie oceniać czy ktoś oddaje walkę? Nie wyleczę się albo wywali mi neta czy też przeciwnik nie spali żadnych potek to ban?
    Kiedy widzisz,że przeciwnik od razu klika poddaj się to oczywiste. Gdy wejdzie opcja banu kg/iś za to, znajomy nie będzie od razu poddawać. Tutaj moim zdaniem wchodzi tylko jedna fajna możliwość, że osoby które będą w przyszłości z jednej gildii czekają dłużej aby móc się złapać (KG). Dzięki temu sabotowanie wystąpi tylko w przypadku kiedy na koniec zostanie epika która się zna lub dwójka ludzi która jest razem w gildii. Odnosząc się do gildii, ludzie będą zmieniać przed KG/IS na inna i tyle? Dać zmianę raz na 7dni + lekki bonus z rozwiniętej gildii i już po problemie (takie bonusy gildii są w wielu grach).
    Ostatnio edytowane przez Hiter ; 05-12-2016 o 19:56

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •