Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Celność/Uniki

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650

    Celność/Uniki

    Jak są dokładnie rozliczne te statystyki?
    Często pytają mnie gracze, czy jak będzie mieć ich po 100% to zawszę będą trafiać fizykiem i unikać ich. Wiem, że jest na pewno inaczej. Gram magiem, więc nie przykładałem większej uwagi do tych statystyk (zwłaszcza celność), ale chcę wiedzieć by dobierać odpowiednio eq i staty.
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 28-06-2011 o 10:08

  2. #2
    Coni
    Konto usunięte
    Szansa na trafienie = celność - uniki.
    Przykładowo gracz A ma 100% celności i 15% uników, a gracz B ma 90% celności i 10% uników.
    To gracz A ma szansę na trafienie 100% - 10% = 90%, za to gracz B 90% - 15% = 75%.

    Jestem prawie pewien, że tak to działa.

  3. #3
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...5172#post15172

    Zapomniałeś, że statystyka szczęście również ma wpływ na celność.

  4. #4
    Coni
    Konto usunięte
    Tak, nie brałem jej pod uwagi. Podałem ogólnie
    Zależność szczęścia między graczami zwiększa/zmniejsza celność i uniki, powiedzmy, że te przykłady co podałem w nich już było to wliczone ;P

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Czyli gdy wyjdzie mi, że mam minimum 100% celności to będę zawsze trafiać?

    Kompletny wzór będzie taki?

    SZANSA_NA_TRAFIENIE = (SZCZĘŚCIE_MOJE/SZCZĘŚCIE_PRZECIWNIKA)*CELNOŚĆ_MOJA - UNIKI_PRZECIWNIKA

    A uniki tak?
    SZANSA_NA_UNIKNIĘCIE = (SZCZĘŚCIE_MOJE/SZCZĘŚCIE_PRZECIWNIKA)*UNIKI_MOJE-CELNOŚĆ_PRZECIWNIKA

  6. #6
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Czyli gdy wyjdzie mi, że mam minimum 100% celności to będę zawsze trafiać?
    Nie, będzie pomniejszone przez uniki (przynajmnije to wywnioskowałem z tematu)

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Nie, będzie pomniejszone przez uniki (przynajmnije to wywnioskowałem z tematu)
    Chodzi mi o wartość wyliczoną z tego wzoru już...

    Szansa na trafienie = celność - uniki.
    Mam celność 120% a uniki przeciwnik 15%

    120%-15%=105%
    Pomijam szczęście (ale zakładam że wspł. będzie >1)
    Więc będę ostatecznie posiadał 105%. Czyli zawsze trafiam?
    Czy są jakieś min,max wartości skrajne lub inne utrudnienia?

  8. #8
    Coni
    Konto usunięte
    Więc będę ostatecznie posiadał 105%. Czyli zawsze trafiam?
    Czy są jakieś min,max wartości skrajne lub inne utrudnienia?
    Nie wiem jak z celnością, ale uników można mieć max (prawie pewien jestem) 50%.
    Wydaję mi się jednak, że można mieć 100% trafień, bo grając luckerem sam miałem sporo walk bez chybień.
    Ostatnio edytowane przez Coni ; 29-06-2011 o 14:22

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    No to może ktoś z adminów ujawni jak to jest, no i nurtuje mnie jeszcze kwesta zależności szczęścia do statusów.

  10. #10
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    SZANSA_NA_TRAFIENIE = (CELNOŚĆ_MOJA - UNIKI_PRZECIWNIKA) * MNOŻNIK ZE SZCZĘŚCIA

    jeśli dobrze pamiętam: MNOŻNIK ZE SZCZĘŚCIA przyjmuje wartości od 0.7 do 1.3 -> wartości graniczne są przy dwukrotnej przewadze w szczęściu (z uwzględnieniem spłaszczenia tj. +40 pkt dla obu graczy)

  11. #11
    Coni
    Konto usunięte
    No to jednak tak. Nie wiedziałem dokładnie jak wpływa statystyka szczęście na to.

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    I celności/uników można posiadać ile się chce tak? Nie ma jakiegoś ograniczenia jak np. w atrybutach magicznych?

    Szkoda tylko, że to nie jest nigdzie napisane jak to jest liczone, bo spora część graczy z Low Lv nadal sądzi, że to błąd gdy mają >=100% celność i nie trafiają ;[
    Co jak co, ale jak działa system powinno być a jakimś stopniu dostępne, (dla zaawansowanych) bo takie władanie statów na oślep jest nieprofesjonalne.

  13. #13
    Coni
    Konto usunięte
    Jak już pisałem gdzieś mi się obiło o uszy, że uników można mieć max 50% jak z celnością to nie wiem.
    Warto, żeby znów się wypowiedział administrator.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •