Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 52

Temat: Wielkie zmiany w TvT.

  1. #31
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    A mamy zrobić głosowanie i zobaczyć kto jest za Upkiem Ranku TvT a upkiem Nordi??
    Nie wiem skąd to przekonanie, że każdy upek spowalnia upek głównej fabuły. Parę lat temu kiedy tomi siedział nad wszystkim być może tak było, ale teraz przy ekipie siedzącej nad upkami takie myślenie jest co najmniej dziwne

  2. #32
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    No to jest chyba jasne i nie muszę Ci tego tłumaczyć, ale dam przykład:

    Coś co robi 3 osoby, to 2x tyle zrobi to szybciej.
    To ja też na prostym przykładzie:
    Sęk w tym, że osoby chętne do zrobienia projektu A niekoniecznie mają czas i chęci na angażowanie się w projekt B, przez co jeśli porzucimy projekt A przerzucając osoby pracujące nad nim do projektu B, ich praca będzie nieefektywna, o ile nie zerowa w porównaniu z tym, co byliby w stanie zrobić w projekcie A.
    Nawet mop ci ostatnio w temacie o upku urkaden napisał, że były do wyboru 2 "plany":
    A) Upek urkaden i brak upka nordii,
    B) Brak upka urkaden i brak upka nordii.

    Jeśli tego nie pojmujesz, że ludzi, którzy nie chcą/nie potrafią/nie sprawia im to frajdy/whatever nie przymusza się do czegoś, czego nie zrobią z wymienionych powodów, a można ich o wiele lepiej spożytkować, to ja już ci tego lepiej nie wytłumaczę.

    ps. byłbyś cienkim logistykiem jeśli myślisz że więcej ludzi przy 1 rzeczy = szybciej, lepiej i efektywniej wykonana praca

    Cytat Napisał Nattat Zobacz post
    3*2=6. A jak wiemy: "Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść". To by tłumaczyło głód w Afryce
    Mniej więcej o to mi chodziło, tylko wytłumaczyłem bardziej jak "krowie na rowie" ;D
    Ostatnio edytowane przez SystemOfADown ; 13-11-2016 o 23:59

  3. #33
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Zamiast płakać dalej nad nordia piszcie to o czym jest temat.

    Topic
    Co do medali trzeba by było coś wykombinować z tym, że się chyba wciąż dostaje rank za walki 65+65vs7+7. Nie chcemy chyba przelewania rankingu
    Przynajmniej taką akcja kiedyś była (tak coś mi się kojarzy
    ***** ***

  4. #34
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Zamiast płakać dalej nad nordia piszcie to o czym jest temat.

    Topic
    Co do medali trzeba by było coś wykombinować z tym, że się chyba wciąż dostaje rank za walki 65+65vs7+7. Nie chcemy chyba przelewania rankingu
    Przynajmniej taką akcja kiedyś była (tak coś mi się kojarzy
    + wciąż pozostaje decyzja nad przynależnością rankingu (do teamu, czy do gracza), bo obecny stan rzeczy jest bezsensowny. Moim zdaniem, jeśli chodzi o to, to jednak ranking powinien należeć do teamu, bo nie dość, że ułatwi to kwestie możliwości walki między danymi drużynami, czy też problem z przenoszeniem przez graczy ranku do innego teamu, to jakby nie patrzeć, ranking ten pokazuje, że w danej drużynie dani gracze dobrze współpracują ZE SOBĄ, co niekoniecznie musi znaczeć, że ci sami gracze będą dobrze współpracować z innymi.

  5. #35
    Magician
    Konto usunięte
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Zamiast płakać dalej nad nordia piszcie to o czym jest temat.

    Topic
    Co do medali trzeba by było coś wykombinować z tym, że się chyba wciąż dostaje rank za walki 65+65vs7+7. Nie chcemy chyba przelewania rankingu
    Przynajmniej taką akcja kiedyś była (tak coś mi się kojarzy
    Takie osoby by były po prostu karane lub można wprowadzić ograniczenie podobne do tego w bójkach.

  6. #36
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Zamiast płakać dalej nad nordia piszcie to o czym jest temat.

    Topic
    Co do medali trzeba by było coś wykombinować z tym, że się chyba wciąż dostaje rank za walki 65+65vs7+7. Nie chcemy chyba przelewania rankingu
    Przynajmniej taką akcja kiedyś była (tak coś mi się kojarzy
    Można to rozwiązać w mniej więcej taki sposób że walka o punkty rankingowe jest tylko możliwa jeżeli różnica poziomowa dwóch drużyn nie przekracza więcej niż X (z jakąś tolerancją) w pozostałych sytuacjach brak walki o punkty rankingowe (0 rankingu - 0 żetonów)

    np. 65/65 vs 65/65 walka o punkty rankingowe
    65/65 vs 7/7 walka bezrankingowa
    65/65 vs 65/63 walka rankingowa (ponieważ mieści się w tolerancji różnic poziomowych)

    to tylko takie przykłady na szybko

    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    + wciąż pozostaje decyzja nad przynależnością rankingu (do teamu, czy do gracza), bo obecny stan rzeczy jest bezsensowny. Moim zdaniem, jeśli chodzi o to, to jednak ranking powinien należeć do teamu, bo nie dość, że ułatwi to kwestie możliwości walki między danymi drużynami, czy też problem z przenoszeniem przez graczy ranku do innego teamu, to jakby nie patrzeć, ranking ten pokazuje, że w danej drużynie dani gracze dobrze współpracują ZE SOBĄ, co niekoniecznie musi znaczeć, że ci sami gracze będą dobrze współpracować z innymi.
    Tu się z Tobą osobiście zgodzę i popieram tą kwestie jeśli chodzi o utrzymaniu rankingu w drużynie.

    Zwiększenie liczby członków drużyny do większej wartości pozwoliło by na utrzymywaniu się stałych drużyn. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Większe możliwości jeśli chodzi o walki TvT ze względu na dostępną ilość graczy łatwiej jest np. z 8 osób w drużynie trafić na 3-4 zdolnych do walki którzy będą online niż jak to obecnie możemy zauważyć. Dodatkowo jest to dobry punkt integracyjny i zachęciło by to większą ilość do graczy do współpracy w drużynach. A ranking przynależny do drużyny podkręcał by klimat gry, drużyny stały by się bardziej prestiżowe i miały by to coś, czego w tym momencie w tej grze brakuje.
    Ostatnio edytowane przez Paranormal Heskey ; 14-11-2016 o 20:05

  7. #37
    Przypominam temat watku: rozbudowa/uatrakcyjnienie tvt(nie Nordia), posprzatam później
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  8. #38
    Magician
    Konto usunięte
    hmm, już wiele pomysłów zostało podanych, jakaś reakcja może od kogoś z góry ?

  9. #39
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Będą prace nad gildiami to się pomyśli, tyle w temacie

  10. #40
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Będą prace nad gildiami to się pomyśli, tyle w temacie
    Czyli od 4 lat nic w sprawie gildii nie ruszyło do przodu?

  11. #41
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Czyli od 4 lat nic w sprawie gildii nie ruszyło do przodu?
    Ruszyło.

  12. #42
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Miałem bardziej na myśli zaawansowane prace, w których można przejrzeć propozycje i sukcesywnie dodawać różne rzeczy i je testować czy działają

  13. #43
    Ja mam taką propozycję co do tvt. Obecnie drużyny liczą 4 os i zawsze jest problem by wszyscy byli online, natomiast jak będzie zwiększona liczba graczy w drużynach/gildiach to automatycznie zmniejszy się liczba drużyn. Trochę bez sensu, im więcej będzie można mieć osób w jednej drużynie tym niej będzie drużyn/przeciwników. Dlatego proponuję solowe walki drużynowe (tak oksymoron) wyglądały by następująco:
    1. Każdy gracz miał by dodatkowo własny ranking "drużynowy"
    2. Ranking drużynowy można by było zdobyć w następujący sposób:
    a) Arena (taka sama jak do pvp)
    - Gracz zapisuje się na arenę, system dobiera mu 3 sojuszników i 4 przeciwników ( może wyskakiwać takie same okno jakie wyskakuje g nas ktoś zaatakuje na arenie pvp), czas na przygotowanie 2/3 min ( trzeba się dogadać kto co bierze) oraz możliwość otwarcia czatu "sprzymierzeńców" przed walką. Walka tvt wyglądała by normalnie ( żadnych zmian) jedynie bym dodała limit czasowy 25 min, gdy minie uruchamia się auto. Po walce żetki przyznawane by były ze wzoru: rekompensata za wszystkie wykorzystane miksy przez drużynę +100 podzielone na 4, natomiast drużyna przegrana dostawała by połowę. Jeśli chodzi o rankig to był by przydzielany tak samo jak za walki pvp, ranking drużyny to suma rankingów graczy.
    b) Bójki:
    - Tutaj nie było by większych problemów bo większość została zrobiona, nie da się atakować zbyt słabszych graczy od nas, do agresora nie może dojść zbyt silny pomocnik, jedynie brakuje jakiejś blokady by nie można było oddawać/ sprzedawać rankingu. Dlatego jak dla mnie sama arena by wystarczyła.


    Taka luźna propozycja, może kogoś zainspiruje ;P

  14. #44
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    I może rank teamu, to by była suma ranku każdego z graczy/4
    albo
    suma ranku każdego z graczy/ilość graczy w teamie

  15. #45
    Elitek
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Belnel Zobacz post
    Gracz zapisuje się na arenę, system dobiera mu 3 sojuszników i 4 przeciwników
    Lepiej nie. Jak już mają być walki tvt to pomiędzy drużynami bo tak wpada do ciebie 3 ludzi których nic nie znasz, nie wiesz jakie staty mają, jakie eq, jakie zdolki i.t.p. niech to będą po prostu normalne walki pomiędzy drużynami i będzie dobrze przynajmniej według mojego zdania.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •