Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 190

Temat: Łowcy artefaktów - jak doszliście do liczby?

  1. #1
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145

    Łowcy artefaktów - jak doszliście do liczby?

    Temat robię, bo fajnie wiedzieć, gdzie kto grzebał i do czego doszedł.
    Ogólnie jakie mamy informacje?

    1.Rozwiązaniem jest liczba między 1000000 (milion) a 10000000 (10 milionów)

    2.Na posągu jest napisane:
    "divide inferno"

    3.Na posągu jest napisane:
    "et impera"


    4.Nie ufaj swym oczom.
    Warte uwagi jest tylko to, co wypowiedziane lub wyryte zostało!

    5. To, co wypowiedziane przez kheer'amana zostało:




    Zacznę od moich liczb, które wpisałem:
    1. Moim pierwszym tropem było zamiłowanie mopa do historii i gdyby połączyć to z boską komedią, to znalazłem https://pl.wikipedia.org/wiki/Vexilla_regis_prodeunt < data się układała w 7 cyfr, więc w miarę pasowało (19 11 569). No, oczywiście tylko miejscami.

    2. Drugie co mi się rzuciło to divide inferno / et impera, co powiązałem z zasadą "dziel i rządź" wykorzystaną chyba najbardziej rozpoznawalnie w https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_...aunijskich_451 < i też wpisałem datę (20 06 451)

    3. Trzecie, co mi przyszło na myśl, to https://it.wikipedia.org/wiki/Nel_me...di_nostra_vita i wpisałem kalkę tego: (IV 23, 6-10)
    nie wiem jak to zrobiłem że się zmieścilo ale w każdym razie też nie pasowało xD

    Jakie były wasze typy i faile?

  2. #2
    Ja wcale nie ośmielałem się próbować bo czułem, że w życiu mi się nie uda, ale to głównie dlatego, że korzystałem tylko tych słów wyrytych z posągu i szukałem dat. No i nic nie znalazłem. Po przeczytaniu tego tematu spróbowałem ten pierwszy raz, gdyż pomyślałem że to wszystko schodzi do jednego: INFERNO. Przerobiłem litery te na cyfry, wpisałem 9565956 i księga się zamknęła na kolejne 11 godzin. Czas na odpoczynek.
    Ostatnio edytowane przez Patryk Szczęście ; 26-10-2016 o 01:21

  3. #3
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Myślałem o alfabecie numerologicznym, ale to chyba nie dziedzina MoPa.
    Bididididid!

  4. #4
    Ja zacząłem grzebać w boskiej komedii, na posągu napisano "dziel piekło", więc podzieliłem na 9 kręgów, na podstawie słów pana na k skupiłem się na 34 pieśni i Lucyferze, wątpię żeby była to jakaś data, próbowałem wpisać kolejne cyfry opisujące właśnie Lucyfera, nie pykło. Jak wrócę spróbuję poszukać jeszcze w pax romana, ale coś czuję, że to jest bardziej związane z boską komedią

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2013
    Postów
    38
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Ja zacząłem grzebać w boskiej komedii, na posągu napisano "dziel piekło", więc podzieliłem na 9 kręgów, na podstawie słów pana na k skupiłem się na 34 pieśni i Lucyferze, wątpię żeby była to jakaś data, próbowałem wpisać kolejne cyfry opisujące właśnie Lucyfera, nie pykło. Jak wrócę spróbuję poszukać jeszcze w pax romana, ale coś czuję, że to jest bardziej związane z boską komedią
    Ja bym właśnie tak interpretował wskazówkę, jako dziel piekło i wygrywaj, czyli że biorąc pod uwagę inne wskazówki mamy podzielić piekło na odpowiednie numery i to będzie prawidłowa odpowiedź. Jednak łaciny się nigdy nie uczyłem, więc nie wiem czy taka interpretacja jest prawidłowa.

  6. #6
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Dante zmarł w nocy z 13 na 14 września 1321 - sprawdzałem 14 9 1321, ale nie działa.

    BTW - dlaczego akurat musimy czekać 11 godzin (co jest pogrubione)? Dlaczego nie 6, 8, 12, 24, tylko 11? "Warte uwagi jest tylko to, co wypowiedziane lub wyryte zostało!". Może to też podpowiedź? Może są w tym dwie jedynki? Może 11?
    Bididididid!

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Artefakt jest jeden, a wy pomagacie innym... Ktoś ma inne teorie a w połączeniu z waszymi odkryciami może to mu dać sukces

    Ale dzięki za podpowiedzi, jak do weekendu nikt nie zgodnie to może się tam przejdę

  8. #8
    Użytkownik Avatar PatrioSaint
    Dołączył
    11-11-2015
    Postów
    27
    ''La molta gente e le diverse piaghe'' pochodzi z 29 pieśni, ''ora sen va per un secreto calle'' z 10 a ''vexilla regis prodeunt inferni'' w 34 wersie 1. To na pewno musi być coś od Dantego, spróbowałem wpisać 2910341 ale się nie udało.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2013
    Postów
    38
    Bo idąc tą taktyką powinieneś wpisać 291 (pieśń 29 wers pierwszy), 101 (pieśń dziesiąta wers pierwszy) 341 ( pieśń 34. wers pierwszy). Ale wtedy wyjdzie 9 cyfr, więc za dużo. Moim zdaniem o numery wersów tu nie chodzi, bo w każdej pieśni jest podany pierwszy. Może to ma nam zasugerować, którym pieśniom powinniśmy się dokładniej przyjrzeć?

  10. #10
    Użytkownik Avatar PatrioSaint
    Dołączył
    11-11-2015
    Postów
    27
    ew. jakieś wyobrażenie piekła w Biblii np Stary testament z księgi rodzaju.
    Np:37:35, 42:38, 44:29, 44:31

  11. #11
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Krycha Zobacz post
    "Warte uwagi jest tylko to, co wypowiedziane lub wyryte zostało!". Może to też podpowiedź? Może są w tym dwie jedynki? Może 11?
    wyryte, a nie zapisane, nie?
    btw. nie ufaj oczom, ale czytaj to co zostało wyryte, ookeeej...
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 26-10-2016 o 13:30

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    27-02-2015
    Postów
    28
    jak jest się w rytualnej sali i włączy muzykę jest pewien fragment jak by ktos szeptał ,czy mi sie wydaje

  13. #13
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,530
    Cytat Napisał Bank Absolute Zobacz post
    jak jest się w rytualnej sali i włączy muzykę jest pewien fragment jak by ktos szeptał ,czy mi sie wydaje
    Tak, ale to tylko słowa piosenki. W sumie to fajny pomysł na ukryty przekaz.

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    27-02-2015
    Postów
    28
    dobrze się wsłuchać to szepcze jakieś cyfry

  15. #15
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,530
    Cytat Napisał Bank Absolute Zobacz post
    dobrze się wsłuchać to szepcze jakieś cyfry
    Nie sądzę.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •