Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Obniżenie poziomu używania uzdrowienia.

  1. #1
    Vanitas
    Konto usunięte

    Obniżenie poziomu używania uzdrowienia.

    Miałbym propozycję, aby umożliwić używanie tej zdolności od 45 lvl. Jaki jest tego powód? Bardzo prosty.
    45 lvl jest optymalnym poziomem, żeby zacząć wymieniać kapłana, a 55 lvl, żeby wymieniać demona. Zrespienie w/w minibossów wymaga zabicia określonej ilości odpowiednio nieumarłych lub gargulców. Obie grupy potworów używają jednak takiej zdolności jak dotyk śmierci, która nie tylko może nałożyć status zombi, ale ponadto zadaje obrażenia fizyczne. Posiadania 75% odpo na zombi nie daje 100% szans na uniknięcie tego statusu. Wobec powyższego, jeżeli nasza postać mając ponad 50% hp, co jest wartością powyżej progu używania mikstur życia zostanie "dotknięta śmiercią" i wejdą jej zarówno obrażenia fizyczne oraz status zombi jest w sytuacji bez wyjścia bez posiadania zdolności uzdrowienia. Tylko za pomocą tej zdolności można zdjąć status zombi i jednocześnie choć trochę się podleczyć, żeby przeżyć następny cios potwora. Bez posiadania tej zdolności nasza postać jest z góry skazana na przegraną, czego przykładem może być np. walka pod linkiem: https://mfo3.pl/r/bfa253f77. W turze 15 mając 55,92% hp została na mnie użyta zdolność dotyk śmierci po czym zostało mi 650 hp i jednocześnie miałem status zombi. Bez możliwości użycia zdolności uzdrowienie nie miałem żadnych szans, aby przeżyć następny ruch gargulca.

    Z powyższych przyczyn celowym jest, aby była możliwość używania tej zdolności od 45 lvl, a więc od tego samego poziomu, od którego przeciętnie gracze mogą mieć styczność z potworami używającymi zdolności dotyk śmierci.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Błyskawiczka Zobacz post
    Miałbym propozycję, aby umożliwić używanie tej zdolności od 45 lvl. Jaki jest tego powód? Bardzo prosty.
    45 lvl jest optymalnym poziomem, żeby zacząć wymieniać kapłana, a 55 lvl, żeby wymieniać demona. Zrespienie w/w minibossów wymaga zabicia określonej ilości odpowiednio nieumarłych lub gargulców. Obie grupy potworów używają jednak takiej zdolności jak dotyk śmierci, która nie tylko może nałożyć status zombi, ale ponadto zadaje obrażenia fizyczne. Posiadania 75% odpo na zombi nie daje 100% szans na uniknięcie tego statusu. Wobec powyższego, jeżeli nasza postać mając ponad 50% hp, co jest wartością powyżej progu używania mikstur życia zostanie "dotknięta śmiercią" i wejdą jej zarówno obrażenia fizyczne oraz status zombi jest w sytuacji bez wyjścia bez posiadania zdolności uzdrowienia. Tylko za pomocą tej zdolności można zdjąć status zombi i jednocześnie choć trochę się podleczyć, żeby przeżyć następny cios potwora. Bez posiadania tej zdolności nasza postać jest z góry skazana na przegraną, czego przykładem może być np. walka pod linkiem: https://mfo3.pl/r/bfa253f77. W turze 15 mając 55,92% hp została na mnie użyta zdolność dotyk śmierci po czym zostało mi 650 hp i jednocześnie miałem status zombi. Bez możliwości użycia zdolności uzdrowienie nie miałem żadnych szans, aby przeżyć następny ruch gargulca.

    Z powyższych przyczyn celowym jest, aby była możliwość używania tej zdolności od 45 lvl, a więc od tego samego poziomu, od którego przeciętnie gracze mogą mieć styczność z potworami używającymi zdolności dotyk śmierci.
    Może od razu 35? w końcu wampiry też nakładają zombie. ALBO NAJLEPIEJ OD 10 BO SZKIELETY TEŻ TO ROBIĄ!
    Dla mnie to nie jest dobry powód dla zmiany.

  3. #3
    Vanitas
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Może od razu 35? w końcu wampiry też nakładają zombie. ALBO NAJLEPIEJ OD 10 BO SZKIELETY TEŻ TO ROBIĄ!
    Dla mnie to nie jest dobry powód dla zmiany.
    A umiesz odróżnić zdolność "zombi", która tylko nakłada status zombi od zdolności "dotyk śmierci", która nakłada nie tylko status zombi, ale też jednocześnie zadaje obrażenia fizyczne? Nie wiem co robią wampiry, ale szkielety na pewno nie używały dotyku śmierci, zadając jednocześnie obrażenia fizyczne z nałożeniem statusu.

  4. #4
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Zwiększ defy to nie będziesz obrywać po 30% za jednym atakiem.
    Wygrałbyś, gdybyś się uleczył turę wcześniej. Przecież wiesz, ile masz obron i znasz swoje atrybuty. Po prostu przewiduj takie sytuacje i ustaw sobie odpowiedni skrypt.

    Na nie.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Błyskawiczka Zobacz post
    A umiesz odróżnić zdolność "zombi", która tylko nakłada status zombi od zdolności "dotyk śmierci", która nakłada nie tylko status zombi, ale też jednocześnie zadaje obrażenia fizyczne? Nie wiem co robią wampiry, ale szkielety na pewno nie używały dotyku śmierci, zadając jednocześnie obrażenia fizyczne z nałożeniem statusu.
    Serio trzeba ci tłumaczyć, że wina leży w twoich defach?

  6. #6
    Nie przejdzie, bo uzdrowienie jest z pomiota.
    Najwyżej dać mu cap 60lvl

  7. #7
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Nie przejdzie, bo uzdrowienie jest z pomiota.
    Najwyżej dać mu cap 60lvl
    Dokładnie. Nie przejdzie przez drop, ale na 60 lvl może być. Oczywiście można dać drop z czegoś innego np. Wampy czy Rendelsa wtedy można zmienić nawet na 35 lvl. Wampiry używają Zombie Ataku(dotyk śmierci na 1 os zamiast wszystkich) a Syreny na 2 i więcej Dotyku Śmierci.

  8. #8
    never
    Konto usunięte
    usuńcie zombie i uzdrowienie odrazu

  9. #9
    Vanitas
    Konto usunięte
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Nie przejdzie, bo uzdrowienie jest z pomiota.
    Najwyżej dać mu cap 60lvl
    No i co z tego, że jest z pomiota? Rapsa też spokojnie można zabić na 55 lvl, co otwiera drogę do w/w unikata, umożliwiając jego bicie.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Raps jest zrobiony tak, że dla casuale powinni go ubijać na poziomie 60-65. To samo z unikatem, więc lvl 55 nie przejdzie. Lvl 60 jeszcze...

  11. #11
    musaraj
    Konto usunięte
    Szukasz trudnych ekspowisk -> musisz się znacznie lepiej przygotować.
    Opcja 1 - zwiększ defy
    Opcja 2 - zmień skrypt, aby zapobiec takim sytuacjom.
    Opcja 3 - weź pod uwagę przy optymalizacji ekspowiska loserate, a nie "mam wygrywać wszystkie walki które mi się umyślą"
    Opcja 4 - popłacz na forum że na 50 poziomie nie dajesz rady Rapsowi #2 i trzeba wprowadzić Annihilator - w końcu Raps#2 jest bossem fabularnym, więc blokuje fabułę i bez Annihilatora różni gracze nie będą w stanie przejść gry !!11!!

    Natomiast w tej propozycji kusi, żeby w przyszłości był boss/uni dropiący EQ/zdolki na poziom niższy od minimalnego do jego pokonania - typu jakby z Tonberrego dropiła po raz pierwszy Ślepa Furia. Fajna dźwignia dla handlu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •