Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 77

Temat: event tvt

  1. #1
    Magician
    Konto usunięte

    event tvt

    Witam, wpadłem na propozycję dodania do gry kolejnego eventu, wydaje mi się, że bardzo ciekawego i nieprzewidywalnego. Jako, że jak wszyscy wiemy TvT umiera byłby to event drużynowy.
    Polegałby on na tym, że każdego uczestnika przydzielałoby do losowej 4-osobowej grupy i taką oto grupę należałoby ogarnąć i doprowadzić do zwycięstwa w walkach TvT. Można by było być w grupie dosłownie z każdym, chociaż możnaby dać jakieś ograniczenia, by nie powstawały grupy z 3-4 osobami z topki.

    Po upływie czasu na zapis dostajemy informacje o tym, do jakiej grupy nas przydzieliło i z kim przyjdzie nam tym razem współpracować. Po wejściu do poczekalni dostajemy zaklęcia, gemy, zdolki, eq itd., ustalamy atry i od tego momentu mamy 30 minut na ogarnięcie drużyny, ustalenie, co kto bierze itd. Dostępny byłby handel między członkami grupy, tak więc jeżeli ktoś by wylosował np. 2 dobre pary butów to mógłby jedną z nich komuś oddać, tak samo z gemami, zdolkami itd. Jeżeli nie ma opcji typu 'ukryj graczy spoza grupy' to możnaby podzielić poczekalnię na sektory, każda grupa byłaby w swoim osobnym sektorze (żeby nie handlować z kimś spoza swojego składu). W poczekalni jak i w całym evencie nie byłby dostępny żaden kowal/jubiler ani sklepik z dodatkowym eq/gemami/zdolkami - jeżeli ktoś dostałby coś dla niego nieciekawego, to jedyną szansą byłaby wymiana między członkami grupy. Kluczem do zwycięstwa w evencie byłaby umiejętność współpracy z losowymi graczami. Jeżeli zaszłaby sytuacja, że jakaś osoba ciągle stosowałaby wyzwiska i psuła atmosferę to możnaby zakazać jej wstępu na event.

    Mikstury myślę, że mogłyby się co walkę odnawiać (z jednym wyjątkiem, ale to zaraz), bo niektóre walki da się skończyć bardzo szybko (hiterzy), a inne mogłyby trwać bardzo długo, przez co powstałaby nieuczciwa przewaga mikstur. Myślę, że dostępne mogłyby być wszystkie mikstury ze sklepów + runy i kamienie.

    Możnaby dodać przedmiot Mega-Eliksir (tzn. chyba już jest taki, ale nieużyty), który posiadałaby jedna osoba z każdej grupy i byłby on jednorazowy na cały event. Odnawiałby on HP i MP całej drużynie (czy do pełna to nie wiem), taka ostatnia szansa.

    Co do uzbrojenia, to proponuję, by każdy dostawał 2 bronie, 1 zbroję, 1 hełm, 1 buty i 1 dodatek, a poza tym 2 inne losowe przedmioty (ale nie kolejne bronie) - czyli mogłaby wyjść sytuacja, że ktoś dostanie 3 zbroje itd. - wtedy można oddać nadmiar komuś innemu ze składu. Uzbrojenie to dostawałoby się z losowymi plusami.

    Gemy - każdy dostawałby 10 gemów: 2 obrony lv2, 2 obrony magicznej lv2, 1 gem statusowy (losowy, ale bez gemów na zatrucie/skamienienie..) i 5 losowych gemów statystyk lv2 (hp/mp/def/defmag/atk/atkmag/luck/speed), od razu nabite (lub jeśli to niemożliwe, to gdzieś dać nabijaczkę). Niedopasowane gemy można wymieniać z członkami drużyny oczywiście.

    Zdolki - 8 zdolek na osobę, w tym jedna obowiązkowo dwuslotowa (czyli jednej z nich nie założymy bez eq możliwości) i każdy dostawałby obowiązkowo ożywienie. Zdolki oczywiście jakieś do TvT, a nie, że ktoś dostanie drenaż/kurację. Przynajmniej jedna osoba z drużyny musiałaby dostać jakieś mega leczenie. Co do poświęcenia to myślę, że byłoby ciekawiej, gdyby miała ją tylko 1 osoba (ewentualnie dwie) ze składu, a pozostałe mogłyby w zamian dostać jakieś ciekawe obszarówki dostępne wyłącznie podczas eventu. (albo można też zrobić tak, że osoby z pośką mają 1 specjalną zdolkę, a bez mają dwie zdolki) Zdolności (poza ożywieniem) dostawałoby się w formie zwojów, aby móc nimi również handlować.

    Co do nowych obszarówek i ogólnie zdolności, to mam takie wstępne pomysły: (maksymalnie jedna na osobę, i każdy w drużynie miałby inną, ewentualnie każdy dwie takie zdolki? Chyba by wyszło za dobrze, ale do ustalenia.)
    Mega Normalizacja - wiadomo. Ciężko mi ocenić siłę takiej zdolności, gdyby wyszła za słaba to możnaby dorzucić obrażenia zwiększające się wraz z ilością zdjętych statusów? Użycie 1 na walkę, koszt ~100MP.
    Toksyczne Cięcie - dla wojownika, mogłaby nadawać zatrucie na 2 tury i paraliż na 1 turę wszystkim przeciwnikom i zadaje obrażenia, 2 użycia.
    Wodny Bąbel - dla maga, pomylenie na 1 turę z małą szansą + zadaje dmg, 2 użycia?
    Powrót Feniksa - ożywia sojusznika z 100%HP/MP, nadaje mu regenerację i przyspieszenie na 2 tury. 1 użycie.
    Mega Koncentracja - nadaje całej drużynie skupienie i mobilizację (zależnie od profesji) na 2 tury, 1 użycie.
    Spartańska Furia - nadaje sojusznikowi furię i mobilizację na 3 tury i zdejmuje z niego ślepotę jeżeli ją ma, 1 użycie.
    Mega Bryza - nadaje całej drużynie osłonę, osłonę magiczną i regenerację na 2 tury, 1 użycie.
    Przeładowanie Mocy - naznacza przeciwnika ze skupieniem lub mobilizacją na śmierć, obniżając jego obrony i ułatwiając jego dobicie, 1 użycie.
    Zapewne takich zdolek byłoby więcej, zapisałem swoje najciekawsze pomysły.

    Walki odbywałyby się losowo, bez żadnego łapania, po prostu od razu twoja grupa walczyłaby z jakąś inną. Czas walki myślę, że 25min, a potem auto? I po każdej walce trochę czasu na ogarnięcie dalszej taktyki (5-10min?) Oczywiście aktywny antysabot, a jeżeli ktoś by i tak sabotował to można wykluczyć go z eventu.

    Jeżeli jakiejś grupie zabrakłoby przeciwnika to mogłaby ona walczyć z drużyną NPC, która nie byłaby ani bardzo wymagająca, ani za słaba. Jej taktyka opierałaby się głównie na używaniu obszarówek i uniemożliwianiu dobijania graczom, jako, że nie jest (z tego co wiem) możliwe ożywianie NPC.

    W przypadku, gdy ktoś się zapisze na event za późno i nie ma z kim być w ekipie, to prawdopodobnie nie będzie mógł on wtedy uczestniczyć w evencie, tak więc lepiej zapisywać się od razu. Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł jak to rozwiązać.

    Nagrody - trochę MF dla zwycięskiej grupy? (dostawałby je każdy członek grupy, a nie tylko 1 osoba, bo inaczej by nie chcieli współpracować "bo i tak na końcu padnę", może 20MF/osoba?) I oczywiście medaliki kolekcjonerskie. Ponadto dla wszystkich grup jakieś nagrody pocieszenia (50k golda+10żet/wygrana walka?) jako odpowiednik prezentów z IŚ. Osoby, które wygrałyby event kilka (5?) razy mogłyby otrzymywać Order Współpracy. Ranking byłby dla pojedynczych osób, a nie grup (bo grupy co event i tak byłyby inne). Żeby event się nie znudził to proponuję organizować go co 2 tygodnie, wtedy dłużej zachowałby świeżość, bo np. taki Król Góry jest dwa razy w tygodniu i już trochę rutyna się zrobiła, nie wspominając o Igrzyskach.

    Pomysł powstał z mojej inicjatywy oraz konsultacji z innymi graczami z mojej drużyny i Asasynka. O wielu rzeczach mogliśmy zapomnieć, więc chętnie wysłucham czego brakuje.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    21-10-2012
    Postów
    134
    Jak najbardziej WIELKIE ZA!

    każdą tego typu propozycje popieram ,nie czytałem ale dość ciekawe ;D

    PS. Admini też nie czytajo...

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2013
    Postów
    51
    Jestem Za, jak każdy wie bójki i różnego rodzaju tvt (nie wliczając iś) wymarło wraz z wprowadzeniem Devos.
    Na taki event z racji że byłby on co 2 tygodnie przychodziłby według mnie dużo osób.
    Popieram.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    27-06-2016
    Postów
    2
    Wracając do tego, jęsli ktoś nie zdąży się zapisać, moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem byłoby, żeby dany gracz, trafił do losowej grupy, albo do grupy, w której brakuje jednego gracza. Ale pomysł, bardzo dobry .

  5. #5
    Elitek
    Konto usunięte
    Absolutnie jestem za! Dziś TvT umiera a takie coś mogłoby to ożywić ;D Ale można by zrobić tak że do tego eventu może się zgłaszać zarówno: Drużyna (4-osoby) i zwykli gracze co drużyny nie mają i im mogli by się po prostu losować ci którzy też nie mają drużyny

  6. #6
    Użytkownik Avatar Spaav
    Dołączył
    30-03-2015
    Postów
    127
    Jestem na nie, ponieważ nie widze konieczności robienia kolejnej mini gierki dla graczy. Proponuje, aby administracja skupiła się tylko i wyłącznie na wprowadzeniu kolejnego miasta, które jeszcze nie jest gotowe. Wtedy można pomyśleć o czymś nowym, przy czym będzie można spokojnie czekać na azarad ;_; #niedoczekamysięnigdy

    Propozycja nie jest zła. Tylko czas to pieniądż.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402
    Na nie

  8. #8
    Magician
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Xarxas Zobacz post
    Absolutnie jestem za! Dziś TvT umiera a takie coś mogłoby to ożywić ;D Ale można by zrobić tak że do tego eventu może się zgłaszać zarówno: Drużyna (4-osoby) i zwykli gracze co drużyny nie mają i im mogli by się po prostu losować ci którzy też nie mają drużyny
    Tyle, że właśnie zabawa w tym evencie ma polegać, że dostajemy nieznanych nam graczy, może nawet takich za którymi nie przepadamy i jesteśmy zmuszeni z nimi współpracować

  9. #9
    Użytkownik Avatar Alvi
    Dołączył
    29-11-2014
    Postów
    551
    Cytat Napisał Xarxas Zobacz post
    Absolutnie jestem za! Dziś TvT umiera a takie coś mogłoby to ożywić ;D Ale można by zrobić tak że do tego eventu może się zgłaszać zarówno: Drużyna (4-osoby) i zwykli gracze co drużyny nie mają i im mogli by się po prostu losować ci którzy też nie mają drużyny
    To by bylo jak is tylko z losowaniem czego innego a chodzi o to by z innymi graczami wygrac z ktorymi sie nie gra razem na tak fajny pomysl.

  10. #10
    Użytkownik Avatar PlayMaster
    Dołączył
    29-12-2015
    Postów
    124
    Na tak teraz mało kto chce 4v4

  11. #11
    Magician
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Spaav Zobacz post
    Jestem na nie, ponieważ nie widze konieczności robienia kolejnej mini gierki dla graczy. Proponuje, aby administracja skupiła się tylko i wyłącznie na wprowadzeniu kolejnego miasta, które jeszcze nie jest gotowe. Wtedy można pomyśleć o czymś nowym, przy czym będzie można spokojnie czekać na azarad ;_; #niedoczekamysięnigdy

    Propozycja nie jest zła. Tylko czas to pieniądż.
    Wprowadzone oczywiście nie musi być to teraz, jeśli zostałoby dobrze przyjęte przez graczy i dopracowane to choćby i dopiero po update mogłoby być wprowadzone

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    Na nie
    Prosiłem o uwagi i zachęcam do dyskusji, a nie coś takiego, że nie bo nie, może mógłbyś chociaż uzasadnić dlaczego jesteś na nie ?

  12. #12
    Rebellious
    Konto usunięte
    Po 1: co 2 tygodnie? Lepiej chyba co tydzień, nie jest aż tak źle z Igrzyskami, przecież dużo osób przychodzi. (najlepiej w piątek o 19.00/20.00 co tydzień)
    Po 2: z tym, że jeśli ktoś nie będzie miał grupy na event, bo była nieparzysta ilość graczy, można zrobić, że wrzuca go do jakiejś grupy jako 5 osobę, wtedy co rundę jakaś inna osoba zostaje w poczekalni i po prostu czeka.
    Po 3: to jest top pvp, a większość osób grających pod pvp albo nie gra tvt, albo nie jest mocna w tej rywalizacji. Więc raczej ograniczenia nie są tu potrzebne.


    Do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń, pomysł oczywiście na tak. Mam nadzieję, że wejdzie wkrótce (albo w ogóle wejdzie ;d)

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    27-06-2016
    Postów
    2
    Cytat Napisał Domagedon Zobacz post
    Po 1: co 2 tygodnie? Lepiej chyba co tydzień, nie jest aż tak źle z Igrzyskami, przecież dużo osób przychodzi. (najlepiej w piątek o 19.00/20.00 co tydzień)
    Po 2: z tym, że jeśli ktoś nie będzie miał grupy na event, bo była nieparzysta ilość graczy, można zrobić, że wrzuca go do jakiejś grupy jako 5 osobę, wtedy co rundę jakaś inna osoba zostaje w poczekalni i po prostu czeka.
    Po 3: to jest top pvp, a większość osób grających pod pvp albo nie gra tvt, albo nie jest mocna w tej rywalizacji. Więc raczej ograniczenia nie są tu potrzebne.


    Do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń, pomysł oczywiście na tak. Mam nadzieję, że wejdzie wkrótce (albo w ogóle wejdzie ;d)
    Popieram, lepiej żeby było co tydzień

  14. #14
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Magician Zobacz post
    i jesteśmy zmuszeni z nimi współpracować
    A potem nagle dziwne, że w co 3ciej drużynie saboty będą...

  15. #15
    Magician
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Domagedon Zobacz post
    Po 1: co 2 tygodnie? Lepiej chyba co tydzień, nie jest aż tak źle z Igrzyskami, przecież dużo osób przychodzi. (najlepiej w piątek o 19.00/20.00 co tydzień)
    Po 2: z tym, że jeśli ktoś nie będzie miał grupy na event, bo była nieparzysta ilość graczy, można zrobić, że wrzuca go do jakiejś grupy jako 5 osobę, wtedy co rundę jakaś inna osoba zostaje w poczekalni i po prostu czeka.
    Po 3: to jest top pvp, a większość osób grających pod pvp albo nie gra tvt, albo nie jest mocna w tej rywalizacji. Więc raczej ograniczenia nie są tu potrzebne.


    Do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń, pomysł oczywiście na tak. Mam nadzieję, że wejdzie wkrótce (albo w ogóle wejdzie ;d)
    Są duże nagrody, dla zwycięzców po 20 mf dla 4 graczy, więc co tydzień takie nagrody to by było raczej za dużo i co 2 tygodnie to też większa motywacja i oczekiwanie, nie chcemy też chyba tego, żeby się znudziło za szybko.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •