Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 35

Temat: Pomocnicy

  1. #1
    tibier
    Konto usunięte

    Pomocnicy

    W grze zaobserwowałem coraz większą ilość nowo zarejestrowanych graczy, to pewnie przez bannery reklamowe które widziałem już na kilku stronach.
    Co do nowych graczy to kiedy z nimi rozmawiam zauważam że nie potrafią sobie poradzić z grą.
    Nie rozdają statystyk (nie wiedzą nawet ze takowe są), nie zakładają EQ itp
    Po kilku rozegranych walkach (często przegranych) poddają się i wylogowują, mimo że byli w grze nawet 40 minut.
    Gra jest trochę skomplikowana, a każdemu zależy żeby grało w nią jak najwięcej graczy.
    Wpadłem na pomysł jak my możemy pomóc nowicjuszom.

    Wprowadzamy punkty "pomocy" i ich ranking.

    Każdy nowy gracz (do 5 poziomu) miałby pod prawym przyciskiem pozycję "Pomógł mi" którą klikałby na graczu który pomógłby mu rozdać statystyki, założyć EQ, wyjaśnić walkę automatyczną itp.

    Kiedy ten nowy gracz osiągnąłby powiedzmy 7 poziom, osobowa która mu pomogła dostawałaby + 1 pkt pomocy.

    Dlaczego nie od razu dostawałaby punkt pomocy?
    Żeby nie było tak że ktoś tłumaczy tylko nowicjuszowi jak kliknąć "Pomógł mi" zamiast nauczyć go podstaw gry, tak żeby osiągnął ten 7 poziom.

    Dlaczego 7 poziom?
    Odstraszyłoby to chętnych do robienia multi , dla zyskania 1 pkt. Łatwiej poświecić komuś około 10 minut niż 2 godziny expić na 7 czy 8 poziom.

    Można się jeszcze zastanowić nad tym żeby powiedzmy za 14 poziom nowego gracza osoba która mu pomogła dostawała jeszcze + 1 pkt, tak żeby pomagający pomagał także w późniejszym etapie gry i zależało mu na tym żeby nowicjusz nie przestał grać.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Nie.
    Bardziej przydałby się jakiś tutorial dla nowych graczy.
    Jakaś wiadomość że po wbiciu lv można rozdać pkty statystyk.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  3. #3
    MaX Zino
    Konto usunięte
    Jak najbardziej Pomoc nowym graczom i zachęcanie ich do gry jest czymś wskazanym. Punkty pomocy też są dobrym pomysłem, ale... Po co one komu skoro by nic nie dawały. Najlepiej byłoby wprowadzić je do rankingu lub też za ilość udzielonych pomocy np. kolorowy nick :]

  4. #4
    tibier
    Konto usunięte
    @Max Zino
    Tak samo nic nie daje CI ranking pvp

    Tak jak napisałem trzeba dodać ranking tych punktów. Pomysł z kolorowymi nickami ciekawy, można dodać outfity lub jakieś medale.
    Tutoriale się nie sprawdzają i są już dodane. Mało kto lubi czytać, tutorialowi nie zadasz tez pytania.

  5. #5
    musaraj
    Konto usunięte
    moim zdaniem powinny się pojawiac strzałeczki np. przy sttystykach po wbiciu 1 lv, po uzyskaniu pierwszego uzbrojenia itd.
    A ten 7 lv to źle podałeś
    Bo ja wszystkie dodatkowe postacie robiłem do 8 lv, aby pokonać galaretke

  6. #6
    tibier
    Konto usunięte
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    moim zdaniem powinny się pojawiac strzałeczki np. przy sttystykach po wbiciu 1 lv, po uzyskaniu pierwszego uzbrojenia itd.
    A ten 7 lv to źle podałeś
    Bo ja wszystkie dodatkowe postacie robiłem do 8 lv, aby pokonać galaretke
    To już jest.
    Co do poziomu może być nawet 15.

  7. #7
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Nie. Gra nie jest skomplikowana, wystarczy odwiedzic wszystkie zakladki, przeczytac FaQ i wszystko juz wiadomo. Punkty pomocy i ich ranking? Moze zrobimy jeszcze rankingi, kto najwiecej czasu spedza w grze, kto wysyla najwiecej smsow, kto jest najstarszy, albo kto jest najwyzszy?

  8. #8
    tibier
    Konto usunięte
    Dla Ciebie nie jest. Tylko co 15 osoba co się zarejestruje , gra w nią chociaż 1 dzień.

  9. #9
    musaraj
    Konto usunięte
    Skąd masz takie statystyki o.0?
    To nie szkodzi. Ta gra jest dla najlepszych.
    A skoro już tak posługujesz się statystykami, to popytaj czemu koncza grę.

  10. #10
    tibier
    Konto usunięte
    Liczba aktywnych, Statystyki itp.
    Jak gra się nie rozwija to się może szybko skończyć (albo adminom chęć na jej dalsze robienie).
    Kończą grę bo nie wiedzą jak w nią grać bo jest skomplikowana, nikogo nie znają kto w nią gra bo jest nowa?

  11. #11
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Nie, nie dla mnie nie jest... kazdy kto przeczyta FaQ, ogarnie wszystkie zakladki, bedzie wiedzial co i jak... w innym wypadku gratuluje takiej osobie myslenia. musaraj on ma dobre statystuki, slyszalem, ze co 30 osoba grajaca w mfo nie ma jednej reki.

    Co do Ciebie tibierze... masz 3 lv i nie mozesz ogarnac gry z tego co widze

    I skad mozesz wiedziec, ze tyle osob rezygnuje bo nie ogarnia, skoro sam grasz - 0 dni 0 godzin i 14 minut...
    Ostatnio edytowane przez Nyhariel ; 22-06-2011 o 16:24

  12. #12
    tibier
    Konto usunięte
    Liczba aktywnych graczy wzrasta może o 10 dziennie mimo ze rejestruje się jednego dnia po 130-150 osób. Liczba aktywnych jest tylko dlatego ok 1/6 całości bo ostatnio wzrosła nagle liczba rejestrujących się dzięki reklamie.

  13. #13
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Cytat Napisał MaX Zino Zobacz post
    Jak najbardziej Pomoc nowym graczom i zachęcanie ich do gry jest czymś wskazanym. Punkty pomocy też są dobrym pomysłem, ale... Po co one komu skoro by nic nie dawały. Najlepiej byłoby wprowadzić je do rankingu lub też za ilość udzielonych pomocy np. kolorowy nick :]
    Stanowczo na nie dla kolorowego nicku.

    Nie przesadzajmy...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Wszystko jest łopatologicznie wytłumaczone, wystarczy tylko czytać informacje w chmurkach Jak komuś się spodoba gra to będzie w nią grał, a jeśli ktoś jest idiotą(za przeproszeniem) to i tak nie zrozumie. Jedynie dzięki swoim pomocnikom da się naciągnąć na 10MF za 50k i stwierdzi, że gra nie jest darmowa, itp.

  15. #15
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Ostatnimi czasy pododawane zostały różne podpowiedzi na niskich poziomach - dosyć łopatologiczne. Może dorzucę jeszcze jakiegoś NPC z dodatkowymi podpowiedziami. Oczywiście nic nie zastąpi kolegów wciągających do gry i tłumaczących co do czego - w taki sposób najlepiej pozyskuje się graczy.
    Nie jestem przekonany czy dodatkowe punkty za pomoc przyniosły by porządany efekt. Najlepiej, aby każdy pomagał choćby swoim REF'om ;]

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •