Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Wyrzucanie do panelu

  1. #1

    Wyrzucanie do panelu

    Jestem na arenie, na wyzwaniach, przeglądam inną kartę i widzę, że zakładka mfo mi się podświetla, czyli ktoś mnie zaatakował, klikam na kartę mfo i widzę, że ostatnie 5-10 sekund na przygotowanie(widzę, że czas się maleje) i jak przymierzam się do zmiany profilu(nawet nie zdążę nic kliknąć, oprócz zamknięcia komunikatu) wyrzuca mnie do panelu, wchodzę i walka. Może jakieś opóźnienie i gdy wchodzę na kartę mfo widzę, że jeszcze mam chwilę, a tak na prawdę pewnie już walka się zaczęła, ale nawet w tym przypadku jest to jakaś niewygoda, że mnie wyrzuca na początki walki z gry, bo nie byłem akurat na karcie z mfo.
    W ogóle tragedia z tym komunikowaniem o ataku, może jak nie da się jakoś lepiej informować o rozpoczętej walki powinno się wydłużyć czas na przygotowanie?

    ff 45.0.1

  2. #2
    Kim Chi
    Konto usunięte
    To pewnie ma związek z tym, że firefox nie obsługuje komunikatów javascript, jeśli karta jest nieaktywna.

  3. #3
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Te objawy świadczą albo o bardzo długim trzymaniu nieaktywnej zakładki, albo wręcz o wytraceniu sesji - stąd wyrzut do panelu, przeglądarka tylko chwilowo pokazuje zaległe rzeczy, a tak naprawdę już jest panel od jakiegoś czasu. W sumie ciężko stwierdzić, bez zbadania takiego przypadku w praktyce.
    Niestety, możliwość kontrolowania "przetwarzania" skryptów na nieaktywnej zakładce jest mocno ograniczona, im dłużej jest ona nieaktywna, tym większe są szanse na duże opóźnienia. Od jakiegoś czasu FF nie przerzuca też na okno z alertem (tylko pogrubienie czcionki na zakładce), stąd przywrócenie starego rozwiązania (miganie tytułu zakładki), które z kolei jest podatne na opóźnienia wynikające z nieaktywności, szczególnie jeśli jest ona długa. Czy da się to jakoś obejść - zobaczymy.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •