Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Okno z wynikiem walki w nieodpowiednim momencie

  1. #1

    Okno z wynikiem walki w nieodpowiednim momencie

    Gdy jesteśmy z kimś zgrupowani i mamy "Tryb walki: Manualna", a wcześniej przed tym trybem mieliśmy "Tryb walki: Auto: Pokaż wyniki" to jeśli osoba zaatakuje na auto pojawia nam się okno z wynikiem walki, czyli informacja o stoczonej walce pojawi się zgodnie z tym co mieliśmy ostatnio wybrane w trybach auto.

    To tak nie do końca jest błąd, można by to równie dobrze uznać za propozycję, ale wydaję mi się, że przy ustawionym trybie "Manualna" te okienkowe komunikaty powinny być domyślnie zastąpione komunikatami w zakładce czatu głównego albo walki.

    =========================================
    @down: f5 to już w ogóle zżyte z mfo, powinno próbować coś się zrobić, żeby nie wciągało gracza do walki z mini w grupie, gdy ma to się zakończyć koniecznością wciśnięcia f5
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 01-03-2016 o 23:48

  2. #2
    Yohi
    Konto usunięte
    co do walk to blokuje postacie jak jest sie np w targu a ktos atakuje. Po tym wielka zwiecha tylko f5 działa

  3. #3
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    To tak nie do końca jest błąd, można by to równie dobrze uznać za propozycję, ale wydaję mi się, że przy ustawionym trybie "Manualna" te okienkowe komunikaty powinny być domyślnie zastąpione komunikatami w zakładce czatu głównego albo walki.
    Niektórzy wolą opcję "pokaż wyniki", jak sam zauważyłeś, to nie błąd, tylko odpowiednie ustawienia, ponieważ przyciski trybu walki zmieniają wiele ustawień w tym samym czasie. Jeśli ktoś standardowo używa "pokaż wyniki", to na manu, kiedy jego sojusznik zaatakuje auto, też chciałby mieć takie ustawienia.

  4. #4
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Niektórzy wolą opcję "pokaż wyniki", jak sam zauważyłeś, to nie błąd, tylko odpowiednie ustawienia, ponieważ przyciski trybu walki zmieniają wiele ustawień w tym samym czasie. Jeśli ktoś standardowo używa "pokaż wyniki", to na manu, kiedy jego sojusznik zaatakuje auto, też chciałby mieć takie ustawienia.
    Ja nie wolałem, a miałem, bo widocznie kiedyś przełączyłem błędnie na pokaż wynik zamiast manu. A więc zgodnie z twoim rozumowaniem, ja wolałem walkę manualną w tamtej chwili, a zostałem zmuszony do auto przez uczestnika grupy. Więc w sumie masz racje, może powinno w takim przypadku wymuszać walkę manualną, a członkowie grupy z trybem automatycznym by mieli po prostu od razu włączoną auto-walkę.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    Może powinno w takim przypadku wymuszać walkę manualną, a członkowie grupy z trybem automatycznym by mieli po prostu od razu włączoną auto-walkę.
    od zawsze tak uważałem, fajnie, że ktoś też to zauważył

  6. #6
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    Cytat Napisał Yoh Zobacz post
    co do walk to blokuje postacie jak jest sie np w targu a ktos atakuje. Po tym wielka zwiecha tylko f5 działa
    Nie zwiecha, tylko nie wyświetla tych ikonek nad postaciami i nie można się ruszać. :P tak jakby postać nadal była w trakcie akcji. Btw, raz zdarzyło mi się mieć otwarte okno targu podczas pvp manu przez arenę, ale nie pamiętam jak to zrobiłem.
    Ostatnio edytowane przez proskiler ; 02-03-2016 o 18:55

  7. #7
    Yohi
    Konto usunięte
    No ja już miałem tak wiele razy nie wraca nawet na targ tylko mam mapkę otwarta bez wyniku walki

  8. #8
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem istotę zgłaszanych tu uwag.

    Przełączanie trybów auto/manual, a pokazywanie okna wyników - to jest tak, że powrót z auto do manual nie zmienia ustawienia "okna wyników". Przy przejściu w drugą stronę, mamy wybór i zmieniane są dwa ustawienia jednocześnie. Błędem to nie jest, raczej skrótowym potraktowaniem tematu - pełne ustawienia niezależne obu tych opcji są dostępne w konfiguracji. W tym podręcznym przełączniku nie warto było gmatwać mnogością opcji - o ile w przypadku expienia auto ma to po prostu dużo większe znaczenie, to przy manualu rozgrywanym raz na jakiś czas - raczej znikome.

    f5 to już w ogóle zżyte z mfo, powinno próbować coś się zrobić, żeby nie wciągało gracza do walki z mini w grupie, gdy ma to się zakończyć koniecznością wciśnięcia f5
    Tu nie wiem o co chodzi.

    co do walk to blokuje postacie jak jest sie np w targu a ktos atakuje. Po tym wielka zwiecha tylko f5 działa
    To bug do poprawy


    A więc zgodnie z twoim rozumowaniem, ja wolałem walkę manualną w tamtej chwili, a zostałem zmuszony do auto przez uczestnika grupy. Więc w sumie masz racje, może powinno w takim przypadku wymuszać walkę manualną, a członkowie grupy z trybem automatycznym by mieli po prostu od razu włączoną auto-walkę.
    No tak, ale ktoś zawsze będzie zmuszany przy mieszanych ustawieniach w grupie. Raczej logiczne jest, że to inicjujący walkę powinien "ustawiać" tryb. W innym wypadku to inicjujący zamiast natychmiastowej auto, otrzyma walkę manualną, której nie chciał. To już jest kwestia dogadania w grupie, aby mieć jednolite ustawienia.

    Można by ewentualnie zrobić, że jeśli inicjujący ma manual, a inni auto, to ci inni są w trakcie walki manualnej domyślnie "na auto".

  9. #9
    Przełączanie trybów auto/manual, a pokazywanie okna wyników - to jest tak, że powrót z auto do manual nie zmienia ustawienia "okna wyników". Przy przejściu w drugą stronę, mamy wybór i zmieniane są dwa ustawienia jednocześnie. Błędem to nie jest, raczej skrótowym potraktowaniem tematu - pełne ustawienia niezależne obu tych opcji są dostępne w konfiguracji. W tym podręcznym przełączniku nie warto było gmatwać mnogością opcji - o ile w przypadku expienia auto ma to po prostu dużo większe znaczenie, to przy manualu rozgrywanym raz na jakiś czas - raczej znikome.
    tak, to jest szczególik i na pewno lepsza obecna forma niż dorzucenie niepotrzebnie dodatkowych opcji do manu, ale ostatnio po prostu przypadkiem aich respiąc ze mną w grupie wdowy zasypywał mnie takimi okienkami i było to trochę kłopotliwe, musiałem szybko zmienić tryb na inny typ komunikat i po prostu wydało mi się to trochę niewygodne/niedopracowane, ale rzeczywiście można to osobno ustawiać w konfiguracjach mapy, więc można to zignorować, myślałem, że jedynie ten jeden combo box to reguluje



    f5 to już w ogóle zżyte z mfo, powinno próbować coś się zrobić, żeby nie wciągało gracza do walki z mini w grupie, gdy ma to się zakończyć koniecznością wciśnięcia f5
    Tu nie wiem o co chodzi.

    co do walk to blokuje postacie jak jest sie np w targu a ktos atakuje. Po tym wielka zwiecha tylko f5 działa
    To bug do poprawy
    tutaj generalnie chodzi mi o sytuację, gdy przykładowo ktoś złapie mini bossa, gdy oglądamy wynik walki z poprzednim i wciągnie nas do następnej walki, ale nie możemy nic zrobić bez odświeżenia
    No tak, ale ktoś zawsze będzie zmuszany przy mieszanych ustawieniach w grupie. Raczej logiczne jest, że to inicjujący walkę powinien "ustawiać" tryb. W innym wypadku to inicjujący zamiast natychmiastowej auto, otrzyma walkę manualną, której nie chciał. To już jest kwestia dogadania w grupie, aby mieć jednolite ustawienia.
    no to właściwie znowu moja niewiedza, myślałem, że nie można ustawiać trybu walki i sposób komunikawania osobno w konfiguracji mapy

    więc właściwie temat niepotrzebny i do zamknięcia

    ale tutaj jeszcze w nawiązaniu do tego problemu od którego uwalnia tylko f5:
    https://youtu.be/ub2gjXQW3yg
    trixie niby zgłaszał to rok temu, a podejrzewam, że nie raz się to przewijało
    15:54
    Trixie Mattel
    nie niby tylko na pewno zgłaszałem
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 03-03-2016 o 15:56

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •