Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Resp bogin

  1. #1
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145

    Resp bogin

    https://i.gyazo.com/0b712a6dbdc5a140...d89f0a4ea1.png

    Nie biłem dzisiaj, a nie mam. Tylko na głównej postaci.
    Podejrzewam, że wiąże się to z tym, że wyszedłem z tej postaci podczas walki z nią (wczoraj) i kolejny raz wszedłem dopiero dzisiaj. Miałem animację jej "znikania" (jak zawsze z każdym minibossem po walce) i wyskoczył licznik, że dopiero za 6 godzin będę ją miał.

  2. #2
    Podejrzewam, że wiąże się to z tym, że wyszedłem z tej postaci podczas walki z nią (wczoraj) i kolejny raz wszedłem dopiero dzisiaj. Miałem animację jej "znikania" (jak zawsze z każdym minibossem po walce) i wyskoczył licznik, że dopiero za 6 godzin będę ją miał.
    licznik resetuje się na pokonaniu, zaś wszelakie akcje związane z pokonaniem aktywują się w momencie bycia zalogowanym.

  3. #3
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    z każdym innym mini bossem jest tak, że po ponownym zalogowaniu najpierw znika, a potem się znowu pojawia, poza tym naprawdę myślisz, że gdyby było tak jak piszesz, to dopiero teraz ten błąd by wyszedł?

  4. #4
    Reset licznika następuje po zniknięciu mini, po walce, itd. Na samym końcu całego "zdarzenia".
    Czyli tak jak Mop pisał.

  5. #5
    tak czy siak można to potraktować jako błąd przy bogini, bo rozumiem, że teraz jak artefakty są zawsze złote to każdy kto wyjdzie z gry w czasie walki i nie pojawi się do końca dnia to ją straci

  6. #6
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,759
    to nie błąd - tak jest z każdym mini 24h, którego walki się nie dokończy.

  7. #7
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145


    Jak to jest niedokończona walka, to ja już nie wiem.
    Tak nie jest z każdym mini, na przykładzie garudy -> walka Garuda vs. ja i ktoś inny.
    Daję auto, nie czekam aż ten ktoś inny zdąży zabić garudę i się wylogowuję. Następnego dnia zalogowuję się, mam animację znikającej garudy i pojawia się nowa, od razu, zaraz obok mnie.
    Z boginią było tak, że została zabita o 21:51, 20 grudnia. Po zalogowaniu się znowu 21 grudnia nie zrespiła mi się nowa.

  8. #8
    Nie chodzi o walkę, a o całe zdarzenie. Całe zdarzenie musi się zrealizować. Po zabiciu jest animacja znikania i po niej ustawiane są zmienne następnego respu.

    Więc po walce musisz wejść do gry, aby "odtworzyć" do końca ów zdarzenie. Tak, aby w rogu widzieć kiedy będzie następny resp.

  9. #9
    Ale to można spokojnie uznać za błąd jeśli soad nie kłamie z tym, że przy innych bossach nie ma znaczenia, czy zdarzenie zakończy się w ten sam dzień, czy następny

  10. #10
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,381
    Jeżeli artefakty zamieniają się w srebrne na końcu, to ma znaczenie IMO, bo tego postać soada "nie widziała", więc nie zastosowalo się wszystko, co miało być dalej.

  11. #11
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    Ale to można spokojnie uznać za błąd jeśli soad nie kłamie z tym, że przy innych bossach nie ma znaczenia, czy zdarzenie zakończy się w ten sam dzień, czy następny
    Przy innych nie ma, kiedyś również tak robiłem z garudą. Ale to chyba nie jest błąd, zauważ że garuda odnawia się co 24h bez spełniania żadnych czynników, co ważniejsze bez żadnych scenek. W przypadku bogini, prawda odnawia się co 24h, ale do jej respa potrzebne są te złote artefakty, a ich "ozłocenie" następuje w czasie scenki, która musi się odegrać. Soad ubił boginie, ale nie pozwolił się odegrać scence, więc artefakty zresetowały się dopiero po zalogowaniu.

    @down
    Są, dlatego w cudzysłowie, chodziło mi o to sprawdzanie, tylko nie wiedziałem jak to ubrać w słowa Przy innych mini dziennych sprawdza tylko jeden warunek, tu zostaną dwa, niezależnie od kolejności.
    Ostatnio edytowane przez Lisu aka wróciłem ; 30-12-2015 o 13:48

  12. #12
    a nie są cały czas złote? tutaj po prostu problem polega na tym, że na początku sprawdzane jest, czy artefakty są złote, a później ograniczenie związane z czasem, może wystarczy to odwrócić, żeby działało jak przy innych mini
    jak Tomi napisał:

    to nie błąd - tak jest z każdym mini 24h, którego walki się nie dokończy.
    a ewidentnie nie jest jak z każdym mini

  13. #13
    Może to jest tak, że jak ktoś wyszedł podczas walki to jest jeszcze systemowy delay na widoczność tej postaci po walce i np. krótkie zdarzenia zdążą się odtworzyć, dłuższe nie. Najprościej sprawdzić na Gomezie. Ew. jako osoba poboczna przyglądać się czy widać postać takiego Soada po adekwatnej walce - czy można go zaatakować po walce z Garudą, itp.

    Choć jak na moje to obstawiam, że nie ma delayu, a walka z Garudą była na tyle krótka, że nie wyrzuciło nam postaci z gry.

  14. #14
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Błąd znowu wystąpił - tym razem na postaci metallica
    Sprawdzałem ostatnio nawet na gomezie, każda postać aicha zostawiona na auto i przelogowana miała po północy odtworzenie scenki z gomezem, więc to z boginią to błąd występujący tylko tam.

  15. #15
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Po zabiciu mini bossa masz klepsydrę, która blokuje animacje eventów pobocznych (czyli aktywowanie się artefaktów).
    To tak, jakbyś cały czas bił garudę, którą łapie się zbierając jajko garudy (czyli nie latałaby swobodnie, tylko byłaby potrzeba wzięcia jajka dziennie i przed 00:00).

    Po zabiciu garudy tej, która jest teraz, też masz klepsydrę, ale zrespienie się przez nią nie jest eventem pobocznym.

    Myślę, że o to chodzi.

    Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć.
    Ostatnio edytowane przez Kim Chi ; 14-01-2016 o 19:17

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •