Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Likwidacja podwójnej tury na start walki

  1. #1

    Likwidacja podwójnej tury na start walki

    Proponuję wprowadzić drobną zmianę przy ustalaniu osoby zaczynającej walkę tak aby wyeliminować możliwość podwójnej tury u gracza mającego pierwszą turę w kolejce.
    Sytuacja może rzadka, ale pozwoliłaby wykluczyć sytuację, w której drugi gracz nie może nawet spróbować się wybronić odbiciem, czy też osłoną bo pierwszy gracz go zabija w 2 turach na starcie.
    Teraz prawdopodobnie na początku walki jeden z graczy jest obciążany tak jakby wykonał już swój ruch i w ten sposób jest w kolejce jako drugi, chciałbym, aby ten "ukarany" na starcie gracz był obciążony bardzo małą wartością(tak jakby miał bardzo dużo speeda) niezależną od szybkości w statystykach.

    O takie coś chodzi: https://mfo3.pl/r/b21c5e9d6
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 21-11-2015 o 12:24

  2. #2
    Teoretycznie przed taką sytuacją ratuje autostatus bariera/bariera magiczna, jednak pojawia się pewna... przewaga magów, gdyż wybór pajęczego wisiorka jest o wiele bardziej typowy niż chociażby bransy czarciej.

    w której drugi gracz nie może nawet spróbować się wybronić odbiciem
    fuj

  3. #3
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Bezsens. Też możesz założyć coś z przyspieszeniem, a skoro padasz na 2 hity, to zwiększ sobie obrony w statystykach.
    Nie zapominaj, w jaki sposób wraz z kolegami zabijasz meduzki. Dali ci eq, a ty tak się im odwdzięczasz, no wiesz co;/

  4. #4
    no ale to trochę nieuczciwe, że temu drugiemu graczowi tak na prawdę się zabiera jedną turę, a nie ustawia go drugim
    chce tylko, aby drugi gracz nie był okradany z kolejki
    Bezsens. Też możesz założyć coś z przyspieszeniem, a skoro padasz na 2 hity, to zwiększ sobie obrony w statystykach.
    Nie rozumiesz o co chodzi.
    Nie zapominaj, w jaki sposób wraz z kolegami zabijasz meduzki. Dali ci eq, a ty tak się im odwdzięczasz, no wiesz co;/
    Na pewno nie chcę dzięki okradaniu meduzek z kolejki
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 21-11-2015 o 13:01

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2013
    Postów
    353
    Również polecam zwiększyć obrony.

    jednak pojawia się pewna... przewaga magów, gdyż wybór pajęczego wisiorka jest o wiele bardziej typowy niż chociażby bransy czarciej.
    Ale przecież woj też może założyć pajęczy wisior.
    Ostatnio edytowane przez SoShy ; 21-11-2015 o 12:57

  6. #6
    do expienia nie na rękę, ale dalej uważam, że bardziej naturalne jest zaczynanie "wyścigu" szybkości równo, a nie z minusem u jednego na start

  7. #7
    Cytat Napisał SoShy Zobacz post
    Również polecam zwiększyć obrony.



    Ale przecież woj też może założyć pajęczy wisior.
    Nie chodzi o to czy może, tylko przeciw komu może.


    O takie coś chodzi: https://mfo3.pl/r/b21c5e9d6
    Nie mam zdania co do tej niesprawiedliwości kolejek, ale wyzywasz los, bo chcesz każdego perfidnie odbić - pomyśl jak czuje się druga strona Zero współczucia u tych ludzi.

    Sam dubel na początku mógłby jednak być w jakiś sposób eliminowany systemowo, bo uzależnia zbyt dużo od losowości.
    Ostatnio edytowane przez tosenevrati ; 21-11-2015 o 13:34

  8. #8
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    do expienia nie na rękę, ale dalej uważam, że bardziej naturalne jest zaczynanie "wyścigu" szybkości równo, a nie z minusem u jednego na start
    Wystarczy łapać z przyspieszeniem. Czarcia zbroja jest mega dobra dla woja (przewaga wojów). Nie ma co tego zmieniać. Wiadomo, że on jest hiterem, więc sam jesteś sb winien.

  9. #9
    dobra, chyba rzeczywiście nie warto tego ruszać, bo jakby startować od zera to osoba, która ma więcej speeda będzie miała zawsze podwójny ruch jeśli nie będzie zaczynać walki(nawet jeśli będzie miała 1 punkt speeda więcej), zostańmy przy bezstresowych meduzach

  10. #10
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    Zauważ, że mało jest takich osób, wiec jak widzisz, że łapie metallicą gdzie jest milion ataku to poprostu warto brać wisiora + jakiś czek i po sprawie

  11. #11
    musaraj
    Konto usunięte
    Ale w gruncie rzeczy zmiana algorytmu Przyspieszenia tak, by jednak nie dało się mieć 100% na pierwszą turę w trakcie walki byłoby dobre, myślałem że o tym będzie temat.


    Dobre - ale kompletnie niepopularne

  12. #12
    no właśnie teraz nie wiem do końca jak to jest z tym kolejkowaniem na samym początku walki i czekam na odp. bo według tego co kiedyś dostałem(tak skrótowo opisane) to nie powinno być takiej sytuacji, no ale jakoś nie zwróciłem uwagi na to, że nie miałoby to prawa bytu

  13. #13
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Ale w gruncie rzeczy zmiana algorytmu Przyspieszenia tak, by jednak nie dało się mieć 100% na pierwszą turę w trakcie walki byłoby dobre, myślałem że o tym będzie temat.


    Dobre - ale kompletnie niepopularne
    Przeciwko graczom - fajne, może być.
    Przeciwko bossom i potworom - beznadziejne.

  14. #14
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Trixie Mattel Zobacz post
    Przeciwko graczom - fajne, może być.
    Przeciwko bossom i potworom - beznadziejne.
    No właśnie przeciw potworom; to że każdy biega z tą samą szybkością, z tym samym Przyspieszeniem i tak samo hiterzy nie jest wcale właściwe - jasne, jest łatwiej, ale za bardzo to ogranicza taktyki.

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2015
    Postów
    66
    Kiedyś testowałem czy mając 430 speeda będe miał za kazdym razem podwójną turę na poczatku. Uwaga odpowiadam!
    Udało mi sie to może z 3 razy..... Propozycja jak dla mnie nie ma sensu bo speederzy i tak mają w dupsko.

    https://mfo3.pl/r/bec1c2e6d

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •