Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 64

Temat: Co ze średnimi cenami na targu?

  1. #16
    Coni
    Konto usunięte
    Mi tam pasuje akurat, że nie ma średnich cen

  2. #17
    Inkazuki
    Konto usunięte
    A wystarczy jedna zdecydowanie zawyżona oferta na targu i średnie ceny są zniekształcone.
    Przecież od zawsze tak było, że gdy ktoś na s1,s2 kupił po zawyżonej cenie item, to wtedy wartość przedmiotu wzrastała...

  3. #18
    Ale to tylko ekstremalne przypadki, których naprawdę mało ;>
    Polemizowałbym ;)

    Mi tam pasuje akurat, że nie ma średnich cen
    Czego kolega powyżej jest przykładem ;)

    Na średnich cenach najbardziej ucierpią handlarze. Nic dziwnego, że stawiają opór, hehe..

  4. #19
    Coni
    Konto usunięte
    Czego kolega powyżej jest przykładem
    Sugerujesz coś ?:>

  5. #20
    Ale ja orientuję się w cenach.
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...Blno%C5%9Bci-1
    Nie wiem ile jest wart, więc start od 100k
    ADIHACZ FAIL! ;D

    A tak poważnie. Powinien być wyznaczony jakiś standard, w którym musi się zmieścić jakiś przedmiot, aby był odnotowany do "średnich"

    Przykład: Ogrzy Hełm: (min 35k, max 120k) <- między tymi cenami będzie się zawierać średnia wyliczona na podstawie sumy kwot wylicytowanych (mieszczących się w przedziale) przez ilość hełmów. Z tym, że potrzeba kogoś, kto będzie te standardy ustalał...

  6. #21
    Cytat Napisał Levusek Zobacz post
    Temat z połowy maja, po tych trzech miesiącach wszyscy się doszkoliliśmy

  7. #22
    A tak poważnie. Powinien być wyznaczony jakiś standard, w którym musi się zmieścić jakiś przedmiot, aby był odnotowany do "średnich"

    Przykład: Ogrzy Hełm: (min 35k, max 120k) <- między tymi cenami będzie się zawierać średnia wyliczona na podstawie sumy kwot wylicytowanych (mieszczących się w przedziale) przez ilość hełmów. Z tym, że potrzeba kogoś, kto będzie te standardy ustalał...
    Ja nie wiem po co komplikujesz. Zwykłe średnie sprawdzają się bardzo dobrze. Ręczne ustalanie cen, teraz to poszedłeś po bandzie...

  8. #23
    Inkazuki
    Konto usunięte
    Przykład: Ogrzy Hełm: (min 35k, max 120k) <- między tymi cenami będzie się zawierać średnia wyliczona na podstawie sumy kwot wylicytowanych (mieszczących się w przedziale) przez ilość hełmów. Z tym, że potrzeba kogoś, kto będzie te standardy ustalał...
    Nie rozpier*laj gospodarki... A gdy ilość hełmów wzrośnie tak, że będą chodziły po grosze? ; ] I tu nagle w średnich cenach 35k,,,,

  9. #24
    Wymyśl coś lepszego ;>
    Bardzo wybiórczo czytasz to, co napisałem.

    Średnie ceny można liczyć na różne sposoby, w tym odrzucając najniższe i najwyższe ceny.
    Poza tym i tak uważam, że średnie ceny w jakiejkolwiek formie są lepsze niż żadne.

  10. #25
    Coni
    Konto usunięte
    Nom, ceny na początku będą drogie (po upie) a potem będą tanieć, a gdy będzie wyprzedaż jak teraz będą bardzo tanie - średnia będzie błędna.
    Do tego nie zapominajmy, że trzeba by było zrobić średnie ceny dla każdego itemku +0, +1, +2, +3.

  11. #26
    Cytat Napisał Inkazuki Zobacz post
    Nie rozpier*laj gospodarki... A gdy ilość hełmów wzrośnie tak, że będą chodziły po grosze? ; ] I tu nagle w średnich cenach 35k,,,,
    Już wzrosła do tego poziomu... W tym momencie nie mieć kompletu na 30lv to wstyd, bo jest tego 3-4 krotny nadmiar w grze.

    Po co przekłamane dane? Lepsze już żadne, przynajmniej jak dla mnie.

  12. #27
    Inkazuki
    Konto usunięte
    Już wzrosła do tego poziomu... W tym momencie nie mieć kompletu na 30lv to wstyd, bo jest tego 3-4 krotny nadmiar w grze.

    Po co przekłamane dane? Lepsze już żadne, przynajmniej jak dla mnie.
    Dlaczego zakładasz od razu, że dane będą przekłamane?

  13. #28
    Bo targ jest uwolniony, prowizje zdjęte, przekręty możliwe. Naprawdę tego nie widzisz?

  14. #29
    Inkazuki
    Konto usunięte
    przekręty możliwe
    Po co robić przekręty skoro kurde jest handel?

  15. #30
    Nom, ceny na początku będą drogie (po upie) a potem będą tanieć, a gdy będzie wyprzedaż jak teraz będą bardzo tanie - średnia będzie błędna.
    Nie, średnia będzie, jak sama nazwa wskazuje - średnią. Taka już jej charakterystyka ;)

    Usprawnieniem może być liczenie średniej na podstawie różnych interwałów czasowych (tydzień, dwa tygodnie, miesiąc).

    Do tego nie zapominajmy, że trzeba by było zrobić średnie ceny dla każdego itemku +0, +1, +2, +3.
    A to problem? ;)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •