Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 75

Temat: Błąd z expem na zającach.

  1. #31
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2012
    Postów
    212
    Niech dostają 2k golda za walkę, nie mówmy o tym, przecież im wszystko wolno

  2. #32
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    może lepiej żeby w grp energi nie tracić ?

  3. #33
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Nie znacie wszystkich faktów, także nie osądzajcie za szybko. Dosłownie kilka minut po wyżej wklejonych walkach miałem PW ze zgłoszeniem/podejrzeniem błędu, potem jeszcze powtarzane. Niestety z uwagi na to, że były to święta, nie odebrałem tych wiadomości. Nie mam wiedzy, aby ktokolwiek z testerów to wykorzystywał dla korzyści. Są jednak osoby, które zrobiły 1000 i więcej walk ewidentnie celowo.

    Testy nie są w stanie wszystkiego wychwycić, szczególnie, gdy było na nie tak bardzo mało czasu i nie było to coś, na co łatwo trafić.
    Oczywiście macie swoje teorie spiskowe, ale na to już nic nie poradzę.

    Niektórzy tu piszący mieli dostęp do testów bossów/eq Devos tak samo jak "etatowi" testerzy i też wspomnianych błędów nie wychwycili, też mogli sobie przygotować skrypty wcześniej itp (taka zaleta testowania) także przynajmniej od nich krytyka nie na miejscu.

  4. #34
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2012
    Postów
    212
    Przypadkowo bił w grupie z postacią z niskim lvlem, która akurat jest bankiem

  5. #35
    Użytkownik Avatar Val Gaav
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    236
    zabrac połowe wszystkiego , cofnie go do 50 lv będzie sam raz

  6. #36
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Skryptów się nie czepiam. Ale kurde ile można

    Testy nie są w stanie wszystkiego wychwycić, szczególnie, gdy było na nie tak bardzo mało czasu i nie było to coś, na co łatwo trafić.
    Oczywiście macie swoje teorie spiskowe, ale na to już nic nie poradzę.
    No tak. Testować bossa (strażnik) który ma być na 65lvl do pokonania. Testować, testować. Jest ok.
    Nagle po wprowadzeniu upka, dostaje odkryty błąd, że da się obejść strażnika na 57.
    Mam uwierzyć, że przez kilkanaście miesięcy tester nie odkrył błędu, ale zauważył go kilka dni po upku w trakcie walki?

  7. #37
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    No tak. Testować bossa (strażnik) który ma być na 65lvl do pokonania. Testować, testować. Jest ok.
    Nagle po wprowadzeniu upka, dostaje odkryty błąd, że da się obejść strażnika na 57.
    Mam uwierzyć, że przez kilkanaście miesięcy tester nie odkrył błędu, ale zauważył go kilka dni po upku w trakcie walki?
    Skrypt ma ograniczoną ilość poleceń, mimo tego, że jest znacznie zwiększony limit do pisania bossów / mini. Warunki do przewidywania dubla z reguły są oparte o dwa współczynniki, które jakoby można zawsze oszukać, równie dobrze, ktoś całą walkę mógłby nie bić czekając na dubla, czego w 90% skrypt nie wychwyci bo nie ma do tego warunków. Duble to jeden z największych problemów w pisaniu skryptów, bo musza być pisane na obie profesje, uwzględniać masę zdolności ze zwiększonymi obrażeniami i statusami jak skupienie / mobilizacja. Ogarnięcie jednym skryptem wszystkich wariantów dubla jest niemożliwe, bo skrypt zajmowałbym praktycznie całe miejsce, którym może osoba pisząca operować. Zawsze jest furtka przy skryptach, bo to w końcu automat.

  8. #38
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    No, ale nikt na testach nie przewidział, że można tak bić? Bo o to mi chodzi, a nie o skrypt.

  9. #39
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Fakt, mieliśmy tym razem malutko czasu na ten event... 36h(?) jak dostaliśmy całość do momentu wprowadzenia eventu, mogło coś umknąć. Ale robienie 60 "kontrolnych" walk na zwykłym serwerze jak się okazało że jest błąd? (Myślę że admin by załapał po 1 raporcie o co biega. Nie trzeba mu tyle materiału dowodowego dawać)
    Co do innych graczy. Napisanie że jest błąd na PW do admina (a on nie odpisze) nie znaczy że można sobie z niego korzystać i pisać o nim na sb -.-'
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  10. #40
    Houqe
    Konto usunięte
    Cytat Napisał sic Zobacz post
    Fakt, mieliśmy tym razem malutko czasu na ten event... 36h(?) jak dostaliśmy całość do momentu wprowadzenia eventu, mogło coś umknąć. Ale robienie 60 "kontrolnych" walk na zwykłym serwerze jak się okazało że jest błąd? (Myślę że admin by załapał po 1 raporcie o co biega. Nie trzeba mu tyle materiału dowodowego dawać)
    Co do innych graczy. Napisanie że jest błąd na PW do admina (a on nie odpisze) nie znaczy że można sobie z niego korzystać i pisać o nim na sb -.-'
    Wystarczy korzystać z niego mądrze. Soad z mopem zrobili raptem 4 strony walk. Jumanji już poleciał po całości.. Musi się jeszcze dużo nauczyć od starczych i doświadczonych braci

  11. #41
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    No, ale nikt na testach nie przewidział, że można tak bić? Bo o to mi chodzi, a nie o skrypt.
    Zabijanie na dublu było przewidziane, widocznie obrażenia zadane były poza zakresami, które skrypt dopuszczał ( dublem - hitera jest raczej bardzo rzadko spotykany, a tutaj jedynym problemem było, że soad dysponował zarówno obrażeniami jak i mocnym ekwipunkiem, przez co uzyskał sytuację, której ktoś nie przewidział skrypt w takim wariancie ).

    Wszelkie walki były do wglądu zarówno twórcy skryptu, jak i osób testujących, więc problem musiał przekroczyć ramy skrypty, który jak pisałem jest ograniczony na duble.

  12. #42
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Sami byście wykorzystywali tę lukę, już nie płaczcie.

  13. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    To jaka jest ostateczna wersja? Do ilu walk "skażonych" żadnych konsekwencji nie będzie?

  14. #44
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    To jaka jest ostateczna wersja? Do ilu walk "skażonych" żadnych konsekwencji nie będzie?
    jak dla mnie powyżej 50 powinno być . kara odejmowanie lv

  15. #45
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588
    Nie wiem jak oni testowali te walki, ale mi wystarczyła 1 walka z Koridorem żeby stwierdzić, że jest błąd.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •