Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 75

Temat: Błąd z expem na zającach.

  1. #1
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588

    Błąd z expem na zającach.

    https://mfo3.pl/r/bfe08ef37

    Dlaczego bijąc w grupie zające otrzymuje się więcej expa, złota, AP? Wygląda to na poważny błąd.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2012
    Postów
    212
    Błąd jest znany, a mimo to nikt z tym nic nie robi, a gracze wykorzystują.

  3. #3
    To nie tyle błąd, co po prostu luka w systemie, choć oczywiście może podchodzić pod wykorzystywanie błędów z pkt w regulaminie. +Ban w związku z nagminnym jego wykorzystywaniem.

    Dla grupy 2 osób jest przelicznik 1.6x.
    65 lvl ma 80% udziału w dropie (w grupie z tym 17 lvl). (bazowo jest 50% dla równych lvli)
    System zlicza jego 80% wraz z uwzględnieniem przelicznika 1.6x. W efekcie dostaje 1.28 tego co dostałby normalnie. W przypadku grup 3 i 4 osobowych mogłoby wyjść jeszcze więcej.

    Po prostu potrzebna jest blokada na górny udział w dropie i/lub blokada/kara za grupowanie się graczy z dużymi różnicami lvl. (np. zmniejszenie przelicznika dla dużych różnic)
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 07-04-2015 o 13:27

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2012
    Postów
    212
    1000 eny wydane na takie bicie i robienie tego dalej to chyba nagminne wykorzystywanie

  5. #5
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588
    Napisałem do gracza Woojownik ale chyba udaje głupiego, bo twierdzi, że ten błąd został zamierzony przez Tomiego. I dalej expi w grupie.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    30-01-2013
    Postów
    1
    Cytat Napisał Ice Axe Zobacz post
    Napisałem do gracza Woojownik ale chyba udaje głupiego, bo twierdzi, że ten błąd został zamierzony przez Tomiego. I dalej expi w grupie.
    Zobaczymy co Tomi powie na ten temat. Lepiej popatrzcie na gracza Bel Shadow zdobył prawie 2mln złota i też expi 2 w grupie. Nikt w grze nie informował o tym, że jest to błąd. Dopiero dzisiaj Ice Axe mi napisał więc, aby był wyjaśniony ten błąd teraz expie sam.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    08-12-2012
    Postów
    12
    No cóż... Ja też korzystałem z tego buga lecz nie zdawałem sobie z tego sprawy aż do tej pory. Odkryłem to parę dni temu, nie wiedziałem czy jest to błąd czy nie więc zajrzałem na forum czy jest coś na ten temat. (nic nie znalazłem). Następnie zobaczyłem ,że wiele graczy expi w grp z mniejszymi lvl więc ja również zacząłem.Pomyślałem ,że ma to związek z tym bonsuem grupy (zostało to wprowadzone 2miesiące temu ok. i nadal nwm o co w tym chodzi) i dalej expiłem w grp. Po ujrzeniu tego tematu natychmiastowi zaprzestałem expienia w grp gdyż teraz mam prawie 100% ,że jest to błąd. Nie wykorzystywałem go z wiedzą o tym ,że jest to bug.

    Pozdrawiam.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588
    Było napisać temat na forum a nie czekać aż ktoś inny to zrobi, gdybym wiedział że teraz będzie lepszy exp niż na x1,5 dropie to zostawił bym energię Mam nadzieję że korzyści zostaną odebrane.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #9
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    To oczywiście błąd/luka w systemie.
    Będziemy działać w tej sprawie.
    Korzyści będą cofane. Czy coś więcej to zależy od skali.

    Czy zawsze coś takiego musi się dziać akurat w święta...

  10. #10
    Użytkownik Avatar Paweek
    Dołączył
    10-04-2011
    Postów
    149
    Ehh a ja nie korzystałem, ciekawe czy uczciwość popłaca.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    08-12-2012
    Postów
    12
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    To oczywiście błąd/luka w systemie.
    Będziemy działać w tej sprawie.
    Korzyści będą cofane. Czy coś więcej to zależy od skali.

    Czy zawsze coś takiego musi się dziać akurat w święta...
    Hmm może zrobić coś takiego
    Przykład:
    ktoś użył 100 energi na walke z zającami w grp. Proponuje aby ten gracz przez następne 100 energii dostawał o 50/70% (tyle aby się to zrównało) mniej złota z potworów.?

    Ps. Używanie kryształów/handlu się nie zalicza.
    Ostatnio edytowane przez Toborn ; 07-04-2015 o 14:35 Powód: dodanie kolejnej propozycji

  12. #12
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Cytat Napisał Toborn Zobacz post
    Hmm może zrobić coś takiego
    Przykład:
    ktoś użył 100 energi na walke z zającami w grp. Proponuje aby ten gracz przez następne 100 energii dostawał o 50/70% (tyle aby się to zrównało) mniej złota z potworów.?

    Ps. Używanie kryształów/handlu się nie zalicza.
    i frytki do tego ? bez sensu

  13. #13
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał Toborn Zobacz post
    Hmm może zrobić coś takiego
    Przykład:
    ktoś użył 100 energi na walke z zającami w grp. Proponuje aby ten gracz przez następne 100 energii dostawał o 50/70% (tyle aby się to zrównało) mniej złota z potworów.?

    Ps. Używanie kryształów/handlu się nie zalicza.
    Myślę że łatwiej będzie odjąć z konta X golda niż robić specjalne ilości golda podczas expu dla kilku osób.
    Szczególnie jak pisały o błędzie i wiedziały o nim.
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2012
    Postów
    212
    Golda, Ap, exp..

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Po za tym istnieje też inny błąd (z wyścigami), ciekawe ile osób już skorzystało z tego błędu.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •