Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 150

Temat: Pierwszy krok w zmianach PvP - system ELO

  1. #31
    Wybacz ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi...
    Punkt 1.- nie narzekam, przeciwnie w kolejnym poscie uzylem slowa "fan", z definicji osoba okreslajaca siebie mianem fana kogos/czegos, pozytywnie wypowiada sie o tym, napewno nie narzeka.
    Punkt 2.- tutaj tylko blyszczysz niewiedza, "cala lista rzeczy calkowicie zerznietych z lola" zaczyna sie w punkcie C i na nim konczy. Ewentualnie mozna podciagnac punkt B ale biorac pod uwage, jak wiele gier zastosowalo taki system to raczej kiepski argument. Dodatkowo lol polegal na systemie elo dosc dawno, odszedl od niego ponad poltora roku temu.
    Chcialbym odejsc calkowicie od gry League of Legends, jestesmy na forum mfo. Wybacz narodzie, ze osmielilem sie uzyc tego porownania. Temat dotyczy systemu szachowego, przy tym pozostanmy.

  2. #32
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    "Potrzebna jest też górna granica przymusu walki rankingowej by gracze z małym rankigniem pociągani dużym zyskiem/mała stratą nie bójkowali graczy non stop graczy z topki. Tzn jak niski ranking zaatakuje dużo wyższy, ten wyższy może teraz już ważne (odznaczyć / zaznaczyć w okienku bójki rankingowa/nie)"
    Nie rozumiem po co to. Może mi ktoś wytłumaczyć? Skoro ktoś nie chce walczyć o ranq, to niech go sobie wyzeruje. Z tego co ja rozumiem, przez taką możliwość niektórzy będę unikać walk o ranq, co mija się z celem. Jeżeli myślę nie tak, to mnie poprawcie.

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2013
    Postów
    176
    Tu chodzi o to , żeby ktoś z 200 rankiem nie mógł walczyć z kimś kto ma 10 000. Dlaczego?- to co skopiowałeś- nic nie stracą, a mogliby zyskać bardzo dużo, więc każdy by chciał próbować.

  4. #34
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    No i to chodzi:P przynajmniej będzie większa rotacja. Jak ktoś ma tyle ranqa, niech udowodni, że na to zasługuje. Przynajmniej jak dla mnie sprawa wygląda w ten sposób. Tylko można zmienić, żeby korzyści były mniejsze, bo może przez dochodzić do nadużyć.
    Ostatnio edytowane przez proskiler ; 04-04-2015 o 23:16

  5. #35
    arararar
    Konto usunięte
    Moim zdaniem w najniższej lidze - tej dla tych którzy dopiero wdrażają się w PvP, powinny być żetony za karzdą walkę rankingową (niezależnie od wyniku) ale oczywiście za przegraną o wiele mniej niż za wygraną. Chodzi o to, żeby początkujących graczy nie zniehęcać do PvP... W ten sposób nawet początkowo słabi w gracze będą mogli zdobyć tyle żetonów, żeby zakupić miksy, ulepszyć trochę uzbrojenia i zacząć częściej wygrywać, wskoczyć do kolejnej ligi w której żetony są już tylko za wygraną. Oczywiście musiałby powstać jakiś system, który zapobierze nadużycią. np. jeśli ktoś zdobędzie 50 żetonów za same przegrane, to na miesiąc blokuje się zdobywanie żetonów za przegraną.

    (sorry za orty jeżeli wystąpiły)

  6. #36
    Cytat Napisał arararar Zobacz post
    Moim zdaniem w najniższej lidze - tej dla tych którzy dopiero wdrażają się w PvP, powinny być żetony za karzdą walkę rankingową (niezależnie od wyniku) ale oczywiście za przegraną o wiele mniej niż za wygraną. Chodzi o to, żeby początkujących graczy nie zniehęcać do PvP... W ten sposób nawet początkowo słabi w gracze będą mogli zdobyć tyle żetonów, żeby zakupić miksy, ulepszyć trochę uzbrojenia i zacząć częściej wygrywać, wskoczyć do kolejnej ligi w której żetony są już tylko za wygraną. Oczywiście musiałby powstać jakiś system, który zapobierze nadużycią. np. jeśli ktoś zdobędzie 50 żetonów za same przegrane, to na miesiąc blokuje się zdobywanie żetonów za przegraną.

    (sorry za orty jeżeli wystąpiły)
    wystąpiły, lepiej nie olewać czerwonych podkreśleń przeglądarki
    Jak sam wspomniałeś możliwe są nadużycia, a celem jest zachęcanie do awansowania, a nie siedzenie dla korzyści na pierwszym etapie
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  7. #37
    arararar
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    wystąpiły, lepiej nie olewać czerwonych podkreśleń przeglądarki
    Jak sam wspomniałeś możliwe są nadużycia, a celem jest zachęcanie do awansowania, a nie siedzenie dla korzyści na pierwszym etapie
    Racja, mój pomysł powodowałby, że gracze celowo zostawaliby w najsłabszej lidze...
    Chodzi mi głównie o to, aby pomóc początkującym uzbierać tą początkową pulę żetonów, za którą można już ogarnąć jakieś porządne uzbrojenie...

  8. #38
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Wam się wszystkim wydaje, że ci na minimalnym mają eq +8, a wy jedyny macie zerówki. Właśnie w minimalnym gdzie nie ma żetonów, najwięcej graczy na zerówki (ba nawet na 1k ranku takich jest dużo)

  9. #39
    kryzsiukh
    Konto usunięte
    Kiedy wprowadzona będzie ta cała zmiana ?

  10. #40
    Druga połowa maja.
    Możliwa obsuwa do czerwca.

  11. #41
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2015
    Postów
    66
    Ja mam takie pytanie odnośnie profitów w pvp
    Powie mi ktoś czy pvp się oplaca??? NO CHYBA NIE...

    Raport z bójki https://mfo3.pl/r/b5458478a
    bójka oczywiście nie jest ustawiona dowodem może byc screen który zrobiłem chwile później
    https://screenshooter.net/102183615/gbernhg

    Oczywiście męczy mnie już zachowanie graczy tego typu a jest ich dużo w społeczności MFO, ale temat nie jest o kulturze tylko o pvp a więc pytam się DLACZEGO przy stracie 2 skupek i paru mixów nie dostałem chodz jednego żetonka na pokrycie strat? Czy możecie zająć się pierwsze wyrównaniem strat i zysków w pvp a nie pitolić o zmianie całego systemu na elo? Takie to trudne do zrozumienia? system rankingowy MFO jest niepowtarzalny nie trzeba go zmieniac tylko dajcie ludzią coś w zamian jak ktos ma tracić w walce z 20k a zyskuje 2k i nawet expa nic to chyba jest coś nie tak....
    Mam straszny ból d*py o te 2 skupy. Dotuję to gre wiec czegoś tez wymagam.

  12. #42
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Katarsis Zobacz post
    Oczywiście męczy mnie już zachowanie graczy tego typu a jest ich dużo w społeczności MFO, ale temat nie jest o kulturze tylko o pvp a więc pytam się DLACZEGO przy stracie 2 skupek i paru mixów nie dostałem chodz jednego żetonka na pokrycie strat?
    Bo to nie była walka rankingowa.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  13. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2015
    Postów
    66
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Bo to nie była walka rankingowa.
    Toś pomógł tylko mogłaby nią być gdybym miał więcej rankingu tak to taki typek może sobie atakować "słabszych" nie bojąc się przy tym że straci punkty rankingowe.
    Ale to już mniej mnie te punkty obchodzą niż to że po wygranej walce z powinienem dostać coś wiecej niż tylko "satysfakcje"

  14. #44
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Zawsze można dobrać kogoś do pomocy skoro nie była to walka rankingowa.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  15. #45
    Żetony to nagroda za walki PvP, nie bójki, chyba że bójka bedzie jednoczesnie walka rankingowa.
    Żetonów za bójki nie powinno być ze wzgledu na to, że chodzenie po lokacjach z bójkami nie jest konieczne do ukończenia czystej linii fabularnej gry. Wychodzenie) poza wskazane obszary wiąże się z zagrożeniem bójki, ale niesie również wymirne korzysci.
    Mozliwosc bicia minibossow, wykonania questow pobocznych itp.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •