Strona 832 z 1132 PierwszyPierwszy ... 332732782822830831832833834842882932 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,466 do 12,480 z 16974

Temat: [ Pytania ]

  1. #12466
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Grunf Zobacz post
    Z jakichś mobków dropi srebrny pył? Chodzi mi o powtarzalny sposób na jego uzyskanie
    Mimic

  2. #12467
    Cytat Napisał Bladawiec Obłąkaniec Zobacz post
    Można ustawić odpowiedni warunek oraz Automatycznie jako cel.
    Jak działa cel automatyczny? Chodzi mi o to, czy taki warunek przy celu na najniższe hp w skrypcie i na automatyczne w poleceniu wykona się kiedykolwiek poza sytuacją w której cała przeciwna drużyna ma 100% hp lub jest jeden przeciwnik. I czy dobrze stargetuje

    I czy jeśli nie, to jest inny sposób na wycelowanie w przeciwnika z aktualnie najwyższym hp, jednocześnie posiadając odgórny cel skryptu na inny niż najwyższe hp? Czyli w sumie pytanie sprowadza się do "jak działa cel automatyczny?"
    Ostatnio edytowane przez Lisu aka wróciłem ; 29-01-2020 o 19:37

  3. #12468
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Jak działa cel automatyczny? Chodzi mi o to, czy taki warunek przy celu na najniższe hp w skrypcie i na automatyczne w poleceniu wykona się kiedykolwiek poza sytuacją w której cała przeciwna drużyna ma 100% hp lub jest jeden przeciwnik. I czy dobrze stargetuje
    Przecież to co ustawiłeś jest bez sensu.

    Załącznik 11052
    Ostatnio edytowane przez Kim Chi ; 22-06-2020 o 19:28

  4. #12469
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Przecież to co ustawiłeś jest bez sensu.
    To co ustawiłem sprawdza czy przeciwnik który jest targetem ma najwyższe hp% w przeciwnej drużynie. Przykład, 2 przeciwników, jedne 40% hp, drugi 70% hp, po kolei od góry. Przeciwnik hp% (40%) == Przeciwna drużyna najwyższe hp% (70%) <- nie wykona się. Przeciwnik hp% (70%) == Przeciwna drużyna najwyższe hp% (70%) <- wykona się.

  5. #12470
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Bladawiec Obłąkaniec Zobacz post
    Mimic
    oraz szkatułka Necrona (czyli Necron).
    Pewnie z Materacu też, ale pewności nie mam.

  6. #12471
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    oraz szkatułka Necrona (czyli Necron).
    Pewnie z Materacu też, ale pewności nie mam.
    Nigdy się nie spotkałem z pyłem z jakiejkolwiek szkaty materaca

  7. #12472
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Jak działa cel automatyczny? Chodzi mi o to, czy taki warunek przy celu na najniższe hp w skrypcie i na automatyczne w poleceniu wykona się kiedykolwiek poza sytuacją w której cała przeciwna drużyna ma 100% hp lub jest jeden przeciwnik. I czy dobrze stargetuje

    I czy jeśli nie, to jest inny sposób na wycelowanie w przeciwnika z aktualnie najwyższym hp, jednocześnie posiadając odgórny cel skryptu na inny niż najwyższe hp? Czyli w sumie pytanie sprowadza się do "jak działa cel automatyczny?"
    Należy zrozumieć, jak działa skrypt. Po pierwsze w momencie, gdy zaczyna się twoja tura, to skrypt sprawdza kto jest celem. Gdy już to sprawdzi, to wszelkie warunki dotyczące jednego przeciwnika, dotyczą TYLKO celu, skrypt nie porówna tego u innych. W twoim poleceniu sprawdzasz więc, czy przeciwnik z najniższym hp ma jednocześnie najwyższe hp. Dlatego też ten warunek zawsze będzie negatywny, przy większej ilości przeciwników z nierównym hp.

    Jeśli byś już znalazł jakiś sposób na obejście tego problemu, to pojawia się drugi. Wybór celu automatycznego nie ma nic wspólnego z warunkami. Cel automatyczny sam dobiera najkorzystniejszą sytuację z jego perspektywy (odnawia mp osobie z najmniejszą ilością, leczy hp osobie, która najbardziej tego potrzebuje, zdejmuje statusy osobom, które je posiadają). Celu automatycznego nie da się kontrolować, można jedynie przewidzieć, co zrobi i to wykorzystać.

  8. #12473
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Należy zrozumieć, jak działa skrypt. Po pierwsze w momencie, gdy zaczyna się twoja tura, to skrypt sprawdza kto jest celem. Gdy już to sprawdzi, to wszelkie warunki dotyczące jednego przeciwnika, dotyczą TYLKO celu, skrypt nie porówna tego u innych. W twoim poleceniu sprawdzasz więc, czy przeciwnik z najniższym hp ma jednocześnie najwyższe hp. Dlatego też ten warunek zawsze będzie negatywny, przy większej ilości przeciwników z nierównym hp.

    Jeśli byś już znalazł jakiś sposób na obejście tego problemu, to pojawia się drugi. Wybór celu automatycznego nie ma nic wspólnego z warunkami. Cel automatyczny sam dobiera najkorzystniejszą sytuację z jego perspektywy (odnawia mp osobie z najmniejszą ilością, leczy hp osobie, która najbardziej tego potrzebuje, zdejmuje statusy osobom, które je posiadają). Celu automatycznego nie da się kontrolować, można jedynie przewidzieć, co zrobi i to wykorzystać.
    1 cześć, wiem o tym, dlatego pytam czy cel automatyczny to obchodzi. Bo wiem, że obchodzi niektóre inne warunki ograniczone właśnie przez wybór celu, jak sam napisałeś, np zdejmuje statusy.

    2 cześć, nie jest tak, cel automatyczny jest ściśle powiązany z warunkami. Jutro mogę podesłać Ci przykład polecenia, na którym to dobrze widać.

    Generalnie moje pytanie sprowadza się do tego, czy cel automatyczny aby nie nadpisuje tego głównego celu w całym skrypcie, z tym że dla jednego polecenia, tj. czy w warunku, który podałem jako przykład, wybór celu automatycznego nie spowoduje sprawdzenia również pozostałych przeciwników, a nie tylko tego z najniższym hp.

  9. #12474
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    1 cześć, wiem o tym, dlatego pytam czy cel automatyczny to obchodzi. Bo wiem, że obchodzi niektóre inne warunki ograniczone właśnie przez wybór celu, jak sam napisałeś, np zdejmuje statusy.

    2 cześć, nie jest tak, cel automatyczny jest ściśle powiązany z warunkami. Jutro mogę podesłać Ci przykład polecenia, na którym to dobrze widać.

    Generalnie moje pytanie sprowadza się do tego, czy cel automatyczny aby nie nadpisuje tego głównego celu w całym skrypcie, z tym że dla jednego polecenia, tj. czy w warunku, który podałem jako przykład, wybór celu automatycznego nie spowoduje sprawdzenia również pozostałych przeciwników, a nie tylko tego z najniższym hp.
    1. Ale to cel obchodzi, a nie warunki. Warunki dotyczą bezpośrednio celu wybranego na górze.

    2. No to poproszę. Prosty skrypcik stojący po mojej stronie: ustaw moja postać hp<500, użyj miksa cel automatyczny. Będzie się zdarzać tak, że będziesz leczył sojusznika, jeśli ten też będzie miał małe hp.

    Nie nadpisuje. Cel automatyczny zmienia tylko WYKONANIE polecenia, SPRAWDZANIA nie tyka.

  10. #12475
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    1. Ale to cel obchodzi, a nie warunki. Warunki dotyczą bezpośrednio celu wybranego na górze.

    2. No to poproszę. Prosty skrypcik stojący po mojej stronie: ustaw moja postać hp<500, użyj miksa cel automatyczny. Będzie się zdarzać tak, że będziesz leczył sojusznika, jeśli ten też będzie miał małe hp.

    Nie nadpisuje. Cel automatyczny zmienia tylko WYKONANIE polecenia, SPRAWDZANIA nie tyka.
    Podesłałem. Przykład, który podałeś nie ma nic wspólnego z tym co napisałeś wyżej xd Będzie się tak zdarzać, bo automat leczy członka drużyny z najniższym hp i bez zombie/nietykalności, ale takie polecenie nie wykona się, jeśli będziesz miał więcej niż 500 hp. A jeśli ktoś z drużyny będzie miał poniżej 500, a Ty powyżej, to... też się nie wykona.

    Automat na pewno sprawdza warunki, z tego co pamiętam w przypadku zdolności ofensywnych/ataków omija też przeciwników z nietykalnością (czek przy expieniu), także wciąż poszukuję kogoś, kto wie jak działa od kuchni. Czy to jest zbitek warunków które wykonuje inaczej, np ożywia martwego, czy kryje się za tym jakaś większa logika.

  11. #12476
    Rozumiem, że skrypt na wsparcie i zero bicia?
    Bo inaczej waliłabyś tylko wdowę, dopóki jej hp nie spadłoby odpowiednio.
    Bardziej obstawiam, że użyłaś opcji "po kolei".
    Słowo klucz - Mythrilowa różdżka
    zadajesz obrażenia obu pająkom na raz, trochę wolniej idzie ale jest bezpieczniej, bo możesz i czeknac wdowę i jej znormowac mobilke.

  12. #12477
    WaN PeRsI
    Konto usunięte
    https://mfo3.pl/r/b8cbd05d5

    czemu bonusy zadziałały przy jednym z 10 ubitych mini. (na swoim smoku nie działały)

  13. #12478
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,337
    Cytat Napisał WaN PeRsI Zobacz post
    https://mfo3.pl/r/b8cbd05d5

    czemu bonusy zadziałały przy jednym z 10 ubitych mini. (na swoim smoku nie działały)
    Happy Hour.

  14. #12479
    WaN PeRsI
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Quesso Zobacz post
    Happy Hour.
    a ok

  15. #12480
    Yatagarasu
    Konto usunięte
    Ile kosztuje karta trójgłowego węża bo dropła mi

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •