Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 77

Temat: Jesteśmy oszukani

  1. #46
    Ja podejrzewam, że aktualizacja będzie dziś/dziś na jutro.

  2. #47
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał Stefanek Zobacz post
    Ja podejrzewam, że aktualizacja będzie dziś/dziś na jutro.
    Ja bym w życiu czegoś takiego nie podejrzewał.

  3. #48
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Dla tych co myślą, że stworzenie jednej mapki to łatwe proponuje by zrobili taką mapę np. w RPG Makerze. Zobaczycie, że wcale nie jest to łatwe. To nie jest zrobienie tylko pustej mapy. Są jeszcze do zrobienia warstwy.

    Jak ktoś nie wie co to warstwy

    Trzeba jeszcze ustawić pola, po których można się poruszać, dodać interakcje (otwieranie skrzynek), itd..

    Tutaj macie cytat kogoś, kto próbował stworzyć jedną mapkę w RPG makerze:

    Cytat


    Co prawda te 2,5 roku to jest bardzo dużo, myślę, że po 1,5 roku powinno się to skończyć. Ale skoro aż tyle osób dalej czeka na te Devos to chyba nawet te kilka miesięcy więcej nic nie zmieni. Może jak Admini zrobią Panel GM będziemy krócej czekać na update. W przyszłości podobno ma powstać panel dla questmakerów, wtedy będzie można pomóc w update. A jak nie chce Wam się czekać, proste rozwiązanie, usunąć konto. Tyle osób narzeka na brak update a jakoś czekają dalej, widocznie chcą dalej grać w MFO...

  4. #49
    Pirrat
    Konto usunięte
    W przyszłości podobno ma powstać panel dla questmakerów, wtedy będzie można pomóc w update.
    Żebyś się nie przeliczył

    Co do robienia mapek, wszystko na początku jest trudne, jak się robi to sukcesywnie to idzie relatywnie szybko, bo pamięta się schematy przy określonych polach, ale jak się robi coś na jakiś czas to tak jest.

  5. #50
    Fatal
    Konto usunięte
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Dla tych co myślą, że stworzenie jednej mapki to łatwe proponuje by zrobili taką mapę np. w RPG Makerze. Zobaczycie, że wcale nie jest to łatwe. To nie jest zrobienie tylko pustej mapy. Są jeszcze do zrobienia warstwy.
    RPG Maker jest prościutki gdy się go opanuje ;]

  6. #51
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytowanie gościa który ma pierwszy kontakt z programem i porównanie go do "profesjonalistów" którzy zajmują się tym od 10 lat komercyjnie nie jest zbyt mądre.
    To może zapytajmy jak trudna jest jazda na rowerze 4 latka i profesjonalnego kolarza?

    A odnośnie tekstów "nie podoba ci się to usuń konto", powiedziałbym raczej - nie podoba ci się to nie wspieraj gry kupowaniem mf.
    Niestety głównym źródłem zysków są gracze nowi i naiwni nieświadomi tego że ta gra nie ma przyszłości.
    Zarejestrują się, na początku trochę zainwestują a po paru miesiącach odejdą, oni utrzymują tą grę.

  7. #52
    Niestety głównym źródłem zysków są gracze nowi i naiwni nieświadomi tego że ta gra nie ma przyszłości.
    Nowi gracze mają przed sobą kilka miesięcy gry. To całkiem sporo biorąc pod uwagę, ile czasu zajmuje przejście "pudełkowych" gier (kilka dni?).

    Z kolei po kilku miesiącach "nowy gracz" jest już "świadomym graczem" - akceptuje grę taką, jaką jest (i jeśli nadal kupuje MFy, robi to świadomie) lub zmienia ją na inną.

  8. #53
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał ADIHC1 Zobacz post
    Nowi gracze mają przed sobą kilka miesięcy gry. To całkiem sporo biorąc pod uwagę, ile czasu zajmuje przejście "pudełkowych" gier (kilka dni?).
    ekhm.




    itp itd
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  9. #54
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Kilka miesięcy, z czego codziennie gra godzine, bo mu się ena skończy

  10. #55
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    ekhm.



    itp itd

    Polecam ^_^

  11. #56
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Fatal Zobacz post
    RPG Maker jest prościutki gdy się go opanuje ;]
    zgadzam się

  12. #57
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał ADIHC1
    Nowi gracze mają przed sobą kilka miesięcy gry. To całkiem sporo biorąc pod uwagę, ile czasu zajmuje przejście "pudełkowych" gier (kilka dni?).
    Serio, porównanie gry przeglądarkowej do gry pudełkowej?
    Jak na standardy gier w przeglądarce MFO ma strasznie niską żywotność.
    Nie pamiętam drugiej tak krótkiej gry.

    Cytat Napisał ADIHC1
    Z kolei po kilku miesiącach "nowy gracz" jest już "świadomym graczem" - akceptuje grę taką, jaką jest (i jeśli nadal kupuje MFy, robi to świadomie) lub zmienia ją na inną.
    I najczęściej niestety zmienia, nie z powodu niskiego poziomu bo gra jest dobra tylko braku perspektyw na rozwój gry.

  13. #58
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Nowym graczom, którzy myślą że gra się dłużej niż zakładają, bez niewiedzy topią banknoty. Dopiero po zdobyciu 50 Lv się im oczy otwierają, że gra jest ledwo zaczęta. Myślenie o jakimkolwiek ukończeniu gry jest bezzasadne. Niestety wtedy jest już za późno, większość czuje się oszukana i odchodzi, a adminowi jest to na rękę. To jest tak nieuczciwe, że aż 30 miesięcy jest już stosowane. Wg mnie przy rejestracji powinna być podana wyraźna informacja o tym, że gra jest ukończona w zaledwie kilku % i o przewidywany, przeciętny czas ukończenia gry w zakresie fabuły.
    Można to łatwo obliczyć - ile dni zajmuje wbicie każdego kolejnego poziomu i zsumować te wartości. Nie cała energia jest zamieniana oczywiście na EXP, więc można przyjąć: liczba dni wbicia 50Lv *1,2 = liczba dni kiedy przeciętnie się zakończy fabuła. Pozostanie trochę pewnie questów pobocznych i wbicie 51 Lv ale to już jest nudne, a zwykły gracz nie potrzebuje takich wrażeń.

    Siwe kropki, samobójstwa, coraz częściej akcje "jesteśmy oszukani" są tylko konsekwencją działań (ich braku raczej) ze strony administracji. Mając taką w miarę dobrą opinie z MFO1 i MFO2, w MFO3 zostało to tak naruszone, że nie ma od tego żadnego usprawiedliwienia. Admin mając ogromne perspektywy a gra potencjał, zostały zaprzepaszczona. Te śmiechu warte zapowiedzi Antka w grupie że "update dzisiaj" są tak żenujące, że dziwię się że Administracja go tam jeszcze trzyma.

    Zwieńczeniem wszystkiego jest oczywiście grobowa cisza.
    Amen.
    Napisz w końcu coś nowego a nie w każdym poście to samo.
    /
    Tak wiem o mfo nie ma nic nowego do napisania
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  14. #59
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Od 30 miesięcy stan faktyczny praktycznie się nie zmienił, więc i komentarz. Gdy będzie update, będzie nowy komentarz.

  15. #60
    ekhm.
    To z kolei z profilu Twojej postaci w MFO:

    Całkowity czas gry 5 miesięcy 4 dni 6 godzin 18 minut
    To ponad 3752 godziny ;)

    Nie wiem co, jednak coś Cię tutaj trzyma.

    Serio, porównanie gry przeglądarkowej do gry pudełkowej?
    Dlaczego nie? Obie oferują rozrywkę.

    Jak na standardy gier w przeglądarce MFO ma strasznie niską żywotność.
    Większość gier przeglądarkowych ma prostą mechanikę, która właściwie nie wymaga aktualizacji (OGame, Plemiona, etc). Tak jak w nich gracze w nieskończoność mogą walczyć ze sobą, tak jest również i w MFO - PvP jest dostępne i to całkiem niezłe. Zresztą, uważam, że samo PvP obroniłoby się jako odrębna gra, w końcu na przykład w MFO1 (tym, które tak wszyscy wspominają z nostalgią) gra oferowała niewiele ponad PvP.

    Szczerze mówiąc nie znam innej gry przeglądarkowej stawiającej większy nacisk na fabułę. A nawet przy tak prostych grach, jak wymienione wyżej, pracują zespoły ludzi. Nad MFO pracują dwie (jedna nad silnikiem gry, druga nad "zawartością gry", m.in. fabułą). I to nie etatowo - w wolnym czasie, po pracy.

    Ciekawostka z działu testowego:

    Ponad 60 nowych map/lokacji (dokładniej naliczyłem 64, ale pewnie gdzieś się pomyliłem)
    Dla porównania cały kontynent Arkadii w mfo2 zawiera całe 85 mapek - dużo mniejszych, mniej skomplikowanych, mniej ozdobionych i bez warstw.
    Ile zajęło zbudowanie Arkadii w MFO2?

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •