Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 59

Temat: Remis na Igrzyskach- dlaczego nie odpadli? Celowe wykorzystywanie błędu w grze.

  1. #31
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Nikt się z tobą nie spiera xd (przynajmniej ja nie mam takiej ochoty, sory poszukaj kogoś innego). Ja jednak nadal proszę Tomiego, aby przynajmniej zablokował postać gracza Platynowy, aby nie zdążył przekazać eq dalej. Banując mu puste konto nic się nie uczyni i tak stworzy nowe konto z TOR'a. A znając życie już 1/2 konta damiana opustoszała. A co do tego błędu (żeby nie było że spam), to jednak wina leży również "poniekąd" po stronie gry. Remis da się osiągnąć na IŚ na 2 sposoby (zombi + rege oraz zatrucie), czasami może zdarzyć się podczas walk automatycznych przypadkiem. Co wtedy? (to ten pierwszy post dla tych mniej ogarniętych)

    Chciałem trochę odpocząć, ale nic z tego. Pozwól damianie, że wytknę ci kilka błędów w twoim toku rozumowania.
    Cytat Napisał PlaTyNoWy Zobacz post
    Tomi wyraźnie napisał że gdy ktoś "ostro przegina" w większości walk to nie były przelewy,lecz zwyczajne zbijanie ranqu co nie jest karane przynajmniej Antek nie dostał za to bana.
    Tomi również wspomniał o ranqu całym nabitym,i gdy ktoś pnie do topki. A po pierwsze ja walczę z każdym,nawet tymi najlepszymi i potrafię wygrać.
    Po drugie gdyby mi aż tak bardzo zależało na ranqu to bym go nie zbijał ani razu,a zbijam go regularnie dla żetonów.
    Zacznijmy od tego. Co ma do tego to że walczysz z każdym, "nawet z tymi najlepszymi i potrafisz wygrać" (Daj komuś średnio ogarniętemu eq +7 na 50 poziom to i on sobie poradzi niezgorzej). Ale o czym ja piszę... (Odpowiadam spamem na spam tak poniekąd )

    Przechodząc do sedna sprawy. Zaciekawiła mnie bardzo ta wypowiedź: "...nie były to przelewy, lecz zwyczajne zbijanie ranku co nie jest karane ". Zaczynajmy:

    I. "Karane" - Jak to nie jest karalne? To pozbywanie się ranku jest na to specjalna funkcja którą można wykupić za mf.

    II. "Przelewy" - Jak to nie były przelewy? W ABSOLUTNIE ŻADNEJ walce, nie walczyłeś na arenie, a w pojedynku/bójkach (Bądź łaskaw zauważyć, że do walki w pojedynku potrzebna jest akceptacja obu stron, więc to PRZELEW, a nie ZBIJANIE (które również jest karalne). Dodatkowo zerknij na to, że w pojedynkach walczyłeś najczęściej 2/3'krotnie pod rząd, co również pozwala stwierdzić, iż walczyłeś umyślnie, żaden schemat walk nie został zmieniony, mimo tego iż przeciwnik był "przypadkowo" ubrany na przeciwną profesję 2'krotnie pod rząd).

    III."Zbijanie ranku" - Tu również popełniłeś podstawowy błąd logiczny - zbić ranking można tylko za pomocą specjalnej usługi (wspomniałem o tym wcześniej). Ale 'Zbijanie ranku" to nie to samo co "Oddawanie ranku", w tej drugiej sytuacji obie strony korzystają co jest łamaniem regulaminu (I nie, przeczytaj uważnie - to nie to samo co punkt I).

    Zostawmy już to jakże "niefortunne" i przejdźmy do dalszych niedopatrzeń. Co by tu teraz udowodnić...:

    a)Zacznijmy od tego - oto linki do walk z graczem o nicku Ice Axe, który atakował ciebie, ty atakowałeś go:
    -https://mfo3.pl/r/b39872688
    -https://mfo3.pl/r/b4e1a66b2
    -https://mfo3.pl/r/b1a435a67
    -https://mfo3.pl/r/be762aa30
    Nie może być dyskusji o błędzie, gdyż ten gracz 4'krotnie oddawał ci ranking, używając skryptu który ma na celu zużycie wszystkich przedmiotów specjalnych które dodają nam żetony (pominę już fakt, iż należycie do jednej grupy, ma on związek ze sprawą, ale oczywiście zbyt łatwo można się z tego wynikać - skupimy się na faktach, które absolutnie nie podlegają dyskusji).?

    b)zwykle walczyłeś kilka walk po kolei, przeciwnik nie zmieniał swojego stylu walki, ba! To za mało powiedziane. Przeciwnik nie zmieniał absolutnie przez 2/3 walki nic, chociaż nawet początkujący gracz zauważyłby że coś tu nie gra, a wbrew pozorom walczyłeś z graczami posiadającymi coś więcej niż podstawowe umiejętności (np. DBSTF i Belnel).

    c)Wspomniałeś, że zbijasz ranking dla żetonów i że gdyby ci na nim zależało to byś go nie zbijał? Ale co to ma do rzeczy? To chyba oczywiste, nie wiem co tu próbujesz udowodnić, ale coś mnie zaciekawiło. Do czasu aż nie wbijesz do topki Tomi nie może nic zrobić według ciebie tak? Obrałeś taki tok rozumowania (poniekąd poprawny), ale to że resetujesz ranking wcale nie wpływa na to, że nie popełniasz przestępstwa. Wbrew pozorom nie liczy się ilość aktualnego rankingu, a ilość walk kupionych.

    O czym to ja chciałem jeszcze napisać...
    Może...:
    A dobra tam... Nie rozpisałem się zbytnio jeszcze o tym "przegięciu" to może od tego teraz zacznę. Ogólnie tak to zacznijmy od tego, że wskaże ci gdzie przegiąłeś:
    1. 20 walk w ciągu 17 dni. (27 września - 14 października nie licząc dzisiejszego dnia) To już nawet nie jest stosunek 1:1.

    2.Przegięciem jest również liczba żetonów zdobytych dzięki tego rodzaju oszustwom, ale to raczej zostawmy narazie w spokoju (Tomi i za to powinien wyciągnąć odpowiednie konsekwencje - dla tego NADAL wnioskuję o to, aby zablokować przynajmniej możliwość handlu, ew. spisać wszystkie posiadane przez niego itemy z 14 października 2014 roku o godzinie 00:01, aby nie przekazał ich nigdzie dalej).

    3.Dzięki kupowaniu ranku otrzymujesz oczywiste korzyści (żetony o których napisałem powyżej), ale żetony to tylko czubek góry lodowej. Tu chodzi mi o korzyści finansowe - kupujesz rank - zdobywasz medal - więcej graczy kupuje od ciebie skrypty i statystyki - kupujesz więcej walk.

    No i to by w sumie było na tyle z tych moich ciekawostek moralnych. Jeżeli będziesz miał jakieś pretensje/zajdzie jakieś niedomówienie śmiało pisz. Na pewno udzielę odpowiedzi.

    Żeby Tomi miał większą szansę zauważyć, to może powtórzę...: Tomi i za to powinien wyciągnąć odpowiednie konsekwencje - dlatego NADAL wnioskuję o to, aby zablokować przynajmniej możliwość handlu, ew. spisać wszystkie posiadane przez niego itemy z 14 października 2014 roku o godzinie 00:01, aby nie przekazał ich nigdzie dalej.




    A i jeszcze jedno. Sory wielkie że piszę 2 posty pod sobą, później się tym zajmę, ale teraz naprawdę mi się odechciało, a żeby nic nie kolidowało ze sobą, prosiłbym jeszcze aby żadna osoba mająca odpowiednie uprawnienia do edytowania tekstu nie robiła tego za mnie. Sam się tym jeszcze dzisiaj zajmę
    Ostatnio edytowane przez Leonardo ; 14-10-2014 o 18:28 Powód: Błąd x3 dzięki i KCwO na przyszłość.

  2. #32
    Użytkownik
    Dołączył
    21-08-2012
    Postów
    56
    Ta, płaczcie dalej, chyba wiecie, że i tak nikt nic za to nie zrobi, chyba, że wykonacie kilka telefonów

    Spieracie się jak dzieci w piaskownicy o jedną łopatkę. Nie mam zamiaru bronić ani jednej ani drugiej strony (choć powinienem), bo nikt nie jest niewinny w tych czasach w mfo. Moim zdaniem powinno to zostać jedynie naprawione i nie mam zamiaru się doczekiwać w nieskończoność odebrania nagrody lub nawet "więzienia".

    Kłóćcie się dalej, pozdrawiam.

  3. #33
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Ale bez przesadyzmu. Jednak takie masowe skupywanie rankingu po prostu nie może uchodzić płazem, bo wyjdzie na to, że są zasady i "zasady".

  4. #34
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Może on płaci Tomiemu za to, by przymykał na to oko. Znając naszego admina jest to całkiem prawdopodobne o tym Leonardo nie pomyślałeś sprawa ciągnie się od miesięcy i nikt z tym nic nie robi, i prawdopodobnie nie zrobi

  5. #35
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Platyna tak czy siak będzie kupował rank, zbijał go i nic z tym admini nie zrobią. Jak chcecie jeszcze o tym podyskutować pogadajcie na priv / piszcie w temacie Antka (Bezczelne przelewanie ranku) lub załóżcie nowy temat. Ten temat został stworzony w innym celu.

    Co do tematu myślę, że admini nie pomyśleli, że ktoś może coś takiego zrobić. Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem będzie aby po zremisowanej walce wszystkich przenosiło do miasta tak jak to jest np. z bombem. Niby z nim jest remis a przenosi.

    Pozdrawiam

  6. #36
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Platyna tak czy siak będzie kupował rank, zbijał go i nic z tym admini nie zrobią. Jak chcecie jeszcze o tym podyskutować pogadajcie na priv / piszcie w temacie Antka (Bezczelne przelewanie ranku) lub załóżcie nowy temat. Ten temat został stworzony w innym celu.
    Sprawdź czy w tamtym temacie Tomi chociaż raz coś odpisał, to dowiesz się dlaczego nie pisałem nic tam, a w temacie w którym tomi już raz (teraz to już 2 razy) udzielił odpowiedzi.

    Edit (i to nie jest przegięcie tak?):
    https://mfo3.pl/r/b7147d247
    https://mfo3.pl/r/b8fe19764
    Ostatnio edytowane przez Leonardo ; 14-10-2014 o 17:14

  7. #37
    Pirrat
    Konto usunięte
    1. Błąd z remisem jest ewidentny! Jeżeli ktoś przewiduje, że remis nie może wystawić, przekłada "wszelkie" dostępne sposoby, żeby temu zapobiec (np. auto walka po 30min), to jest to błąd.
    2. Jak zbijanie ranku i ponowne jego wbijanie ( przy okazji naganne farmienie żetonów ) nie jest działaniem na szkodę innych graczy, a tym samym uzyskiwanie nieuczciwej przewagi, to po uj w ogóle jest ten punkt w Regulamienie i usługa do resetowania rankingu!?
    Jak zapewne wiecie, w odróżnieniu od kar za wykorzystywanie błędów, kary za przelewy ranku nie są praktycznie przydzielane. Były ze 2-3 wyjątki jak ktoś naprawdę ostro przeginał i dzięki temu znajdował się w topce.
    Które miejsce musi zając osoba w rankingu, żebyś zaczął działać?
    Ostatnio edytowane przez Pirrat ; 14-10-2014 o 18:26

  8. #38
    Użytkownik Avatar Paweek
    Dołączył
    10-04-2011
    Postów
    149
    Moim zdaniem, naprawić błąd i to wystarczy, a co do kary polecam głosowanie.
    Zresetować wszystkim ranking, Bo Ci którzy są dobrzy i tak go wbiją znowu, i zacząć przestrzegać bardziej regulaminu.
    Pozdrawiam wszystkich prócz Platynowego.

  9. #39
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cofnąłem nagrodę za zwycięstwo. Dodatkowej kary nie przydzielam - niech już będzie, że nie było to do końca sprecyzowane. Jeśli ktoś czuje niedosyt po obu stronach barykady to wprawdzie kwestia kary jest już zamknięta, ale temat zostawiam otwarty.

  10. #40
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Nie wiem Tomi, czy to przez przypadek czy nie, ale wydaje mi się, że coś pominąłeś (podpowiedź - długi post).
    Jeżeli Fatal utracił nagrodę za taki błąd, Platynowy powinien dostać bana. Popełnił o wiele większe i gorsze przestępstwo (na większą skalę). Dlaczego z tym nic nie zrobisz? To chyba oczywiste, że jest winny. Ale oczywiście zyski są ważniejsze.

  11. #41
    Użytkownik Avatar Paweek
    Dołączył
    10-04-2011
    Postów
    149
    Słyszałem, że jak Tusk był, było źle ale widzę odszedł i jest gorzej.

  12. #42
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Cofnąłem nagrodę za zwycięstwo. Dodatkowej kary nie przydzielam - niech już będzie, że nie było to do końca sprecyzowane. Jeśli ktoś czuje niedosyt po obu stronach barykady to wprawdzie kwestia kary jest już zamknięta, ale temat zostawiam otwarty.
    Ja też tego nie rozumiem, albo jest winny i kara regulaminowa albo niewinny i brak "kary" i kary, bo odebranie korzyści nie jest karą. Każdy może naruszyć regulamin i gdy to wyjdzie, zostaną odebrane korzyści, a jak nie to będzie na +, czyli tak czy inaczej, wychodzi na 1/2+. Pierwszy raz widzę coś takiego jak "prawie winny" lub "prawie niewinny". Kolejna sprawa zamieciona. Można zamknąć.

  13. #43
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Cofnąłem nagrodę za zwycięstwo. Dodatkowej kary nie przydzielam - niech już będzie, że nie było to do końca sprecyzowane. Jeśli ktoś czuje niedosyt po obu stronach barykady to wprawdzie kwestia kary jest już zamknięta, ale temat zostawiam otwarty.
    Kwestia przelewania ranku jeszcze została do rozstrzygnięcia .

  14. #44
    Użytkownik
    Dołączył
    07-05-2013
    Postów
    15
    Mapy, Ty w tej sprawie nie masz nic do powiedzenia, prawda jest taka że próbujesz stać za regulaminem, ponieważ dostajesz ostre wciry od nas, dlatego masz powód co do interwencji do rzekomego "przestępstwa", więc daruj sobie niezbedne komentarze...
    A co do "kary" - dla Fatala, wdl mnie nie jest fair, została przyznana od razu (3dzień) , a co do Platyny, za oszustwa a także nieprawidłowości w postaci "przelewaniu ranqa" oraz innych gorszych przestepstw niż ten incydent, nadal nie otrzymał kary a co lepsze nawet ostrzeżenia.
    Ostatnio edytowane przez stolec ; 14-10-2014 o 20:54

  15. #45
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Tą kwestie Tomi poruszy, jak nie dostanie przelewu od Platynowego za Październik.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •