Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Dziwne działanie gry

  1. #1
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605

    Dziwne działanie gry

    Witam. Dzisiaj jak normalnie grałem sobie w mfo. Naglę zauważyłem, że ktoś mnie zaatakował. Zdziwiło mnie to, że nad widokiem mapy miałem napis "Eliar" i się wcześniej teleportowałem do miasta. Była to bójka a jak wiadomo bójek nie można zaczynać w mieście. Zauważyłem błąd więc przeciwnik dał remis. Zamknąłem widok walki i wygląd mapy mnie całkowicie zszokował. Nigdy nie widziałem tylu błędów.(Zdjęcie 4) Nacisnąłem F5 i się pojawiłem na cmentarzysku jak wchodziłem do portalu. Pojawiłem się w eliar, mogłem już chodzić jednak nadal były te same błędy co na zdjęciu 4. By pojawił się normalny wygląd miasta musiałem tak z 6-7 razy wciskać F5. Błąd sam się naprawił jednak wolę to zgłosić i dowiedzieć się czemu tak się stało.

    Zdjęcia


    Tak jak pisałem wyżej błąd sam się naprawił jednak wolę to zgłosić i dowiedzieć się czemu takie błędy pojawiły mi się (jeżeli to w ogóle możliwe)
    Przepraszam za "mazanie" na tych zdjęciach jednak chciałem zaznaczyć większość błędów.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Nacisnąłem F5 i się pojawiłem na cmentarzysku jak wchodziłem do portalu.
    Czy to znaczy, że atak nastąpił podczas korzystania z portalu?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2013
    Postów
    172
    Na 99% tak. Tak samo miałem jak pisałem z moim błędem wcześniej. A już miałem takich z trzy bójki, kiedy zaakceptowałem przejście do Eliar i załączał się obrazek Eliar. Dopiero, gdy postać sama zrobi krok z teleportu można uznać że bójki nie ma.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    07-05-2014
    Postów
    10
    Ja też kiedyś zostałam zaatakowana w mieście, konkretnie w Eternii. Było to chyba 10 sekund po tym, jak się do Ete przeteleportowałam, a chyba nie powinno mieć miejsca.

    Nazwa:  eterniabójka.png
Wyświetleń: 231
Rozmiar:  82.5 KB

  5. #5
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał matipce Zobacz post
    Na 99% tak. Tak samo miałem jak pisałem z moim błędem wcześniej. A już miałem takich z trzy bójki, kiedy zaakceptowałem przejście do Eliar i załączał się obrazek Eliar. Dopiero, gdy postać sama zrobi krok z teleportu można uznać że bójki nie ma.
    Generalnie tak to teraz funkcjonuje - postać jest bezpieczna dopiero jak już wyjdzie z portalu na nowej mapie (i zakończy się scenka). Gdy bójka przerwie scenkę teleportu, to po walce scenka jest wznawiana od nowa (jeśli wygraliśmy) lub anulowana jak przegraliśmy (odesłanie do punktu respawnu).

    Opisane błędy są raczej tylko graficzne/wizualne związane z przerwaniem procesu zmiany mapy i cofnięciem się na poprzednią. Może uda się coś na to poradzić.

  6. #6
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    W tym problem, że jak się teleportuję, scenka się skończy i przykładowo podchodzę do fontanny w eliar. Dopiero pod fontanną, jak już normalnie chodzę to wtedy pojawia się bójka.

  7. #7
    Houqe
    Konto usunięte
    Mi się czasem zdarzało po przegranej walce z minibossem pozostać na mapie i normalnie się po niej poruszać, a tak naprawdę mój "sobowtór" stał w mieście w miejscu respienia, obok portalu i nie poruszał się wcale.

  8. #8
    Najwyraźniej postać się buguje przy portalu i gdy jest się w mieście, to jeszcze ta postać za portalem stoi. Zdarzyło mi się, jak przechodziłem z kolacji bójki na sąsiednią lokację. Niby jestem w kolacji bez bójki, ale jednak ten, kto mnie tam ścigał, dopadł.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •