Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Temat: Kiedy będzie aktualizacja?

  1. #16
    Szczerze powiem to co się tu dzieję to jest co najmniej żart. Właściciele biorą kasę za punkty MF, a nie mają czasu rozbudować gry? 50% graczy zakończyło grę lub usunęła konta - w oczekiwaniu na niedoczekany UPDATE... Jeśli nie mają admini i właściciele czasu to niech grę sprzedadzą komuś lub oddadzą w dobre ręce... Albo zarabiacie na tym i coś zróbcie albo sobie dajcie spokój ! Odrobinę odpowiedzialności ludzie...

    A jeśli nie macie zamiaru rozbudowywać gry to, gdy ją stworzyliście mogliście napisać na głównej stronie, że gra się kończy na 50 lvl...

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał Bucik Swordmaster Zobacz post
    Szczerze powiem to co się tu dzieję to jest co najmniej żart. Właściciele biorą kasę za punkty MF, a nie mają czasu rozbudować gry? 50% graczy zakończyło grę lub usunęła konta - w oczekiwaniu na niedoczekany UPDATE... Jeśli nie mają admini i właściciele czasu to niech grę sprzedadzą komuś lub oddadzą w dobre ręce... Albo zarabiacie na tym i coś zróbcie albo sobie dajcie spokój ! Odrobinę odpowiedzialności ludzie...

    A jeśli nie macie zamiaru rozbudowywać gry to, gdy ją stworzyliście mogliście napisać na głównej stronie, że gra się kończy na 50 lvl...
    Ale administracji o to właśnie chodzi, żeby nie informować i zamydlić oczy, że gra się kończy szybciej niż zaczyna. Inaczej nikt by się rejestrował się w tym bagnie, gdzie topione są bezpowrotnie pieniądze przez graczy, którzy kupują MFy. Robienie update'a prawie dwa lata nie jest normalne, nawet przy głębokiej elastyczności w oczekiwaniu na niego. Przez to MFO samo się demontuje, bo nie ma żadnych perspektyw, zwłaszcza że w najbliższym czasie ma być jakieś kolejne uciekanie się do paraupdateów, które mają zatuszować rzeczywistość i pokazać zupełnie inny obraz. Taka jest prawda, zwłaszcza po tych prawie 2 latach z każdym dniem nabiera dodatkowej mocy.
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 28-05-2014 o 09:26

  3. #18
    Znam wiele gier, w której update robili co roku i dodawali mapy całych nowych miast(5x większych od lange/eliar) - (od podstaw!)

    To co tutaj widzimy to zupełna kpina, według mnie nie ma sensu liczyć na ten UPDATE, a jeśli on wejdzie w życie to gra zastygnie na kolejne 2 lata (po pół roku dodana fabuła(w nadchodzącym od 2 lat UPDATE) - zostanie również ukończona przez większość graczy), co spowoduje kolejną rezygnację wartościowych ludzi i graczy tej gry. (nie mówię o graczach w wieku 8-12 lat dla których bicie smoka to szczyt szczęścia) - tylko o graczach myślących, którzy lubią fabułę, lubią robić questy oraz przy okazji nabijać poziomy oraz budować fajne EQ i drużyny. Dla mnie osobiście taka gra, jak MY FANTASY bez questów to jest nieporozumienie zupełne.

    Ilość questów powinna być niezliczona, różnorodna oraz odważna - kilka prostych questów to nic ciekawego dla zaawansowanego gracza gier tego typu.

    Ciekawe co na to admini, bo jestem ciekaw

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2013
    Postów
    172
    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Ale administracji o to właśnie chodzi, żeby nie informować i zamydlić oczy, że gra się kończy szybciej niż zaczyna. Inaczej nikt by się rejestrował się w tym bagnie, gdzie topione są bezpowrotnie pieniądze przez graczy, którzy kupują MFy. Robienie update'a prawie dwa lata nie jest normalne, nawet przy głębokiej elastyczności w oczekiwaniu na niego. Przez to MFO samo się demontuje, bo nie ma żadnych perspektyw, zwłaszcza że w najbliższym czasie ma być jakieś kolejne uciekanie się do paraupdateów, które mają zatuszować rzeczywistość i pokazać zupełnie inny obraz. Taka jest prawda, zwłaszcza po tych prawie 2 latach z każdym dniem nabiera dodatkowej mocy.
    Co jak co, ale jak za Mapy'm nie przepadam i jego wyrażaniem opinii na wiele tematów/spraw tak teraz zupełnie się z nim zgadzam.
    13.05.2013 Tomi napisał, że miesiąc to zdecydowanie za mało, ale PIĘĆ miesięcy nie zakłada nawet w PESYMISTYCZNYM wariancie. Minął rok. Zero odzewu co jak gdzie i kiedy. Kiedyś jeszcze pisali, co zamierzają, co chcą poprawiać, nawet temat jest przypięty. Teraz cisza. Nawet pisałem do Tomiego w sprawie mojego konta i bbuuccuuss, bo za niedługi czas zamieszkamy razem i chcemy uregulować sprawę tego, że będziemy oboje korzystać z jednego IP. Nie ma odpowiedzi. Pisałem jakieś... 1.5 tyg temu ?
    Ale co, jak widzę dzisiaj targ i ktoś tam mało mi znany kupił 120mf... To po co cokolwiek zrobić? Każdy napcha sobie bank na 20-30 kk i gra stoi. Nawet jeżeli powstanie jakakolwiek aktualizacja to dysproporcja pomiędzy nowymi graczami a "starymi" będzie ogromna. Będzie to wiązało się z tym, że jeżeli "nowy" będzie chciał nadrobić stratę w eq- będzie musiał ładować mf nawet na zwiększenie limitu energii + sprzedaż mf. Nie mam żalu do stałych graczy bo co mają robić z goldem? Wydawać na co? Gdyby można było, chociaż to głupi pomysł, ale za tego golda doładowywać energię czy inne warianty to pewnie postacie bankowe nie były by tak napchane. Dlatego dziwią mnie wcześniejsze pomysły nad usunięciem postaci bankowych w celu zwiększenia PvP. Nie widzę jakoś gracza z 30-40 kk walczącego z graczem który ma 50k. Z pewnością będzie siedział w mieście i nie wynurzał nosa, w oczekiwaniu na update. Koło się zamyka. Czym szybciej powstanie update, tym będzie mniejsza dysproporcja pomiędzy graczami, mniej osób odejdzie z mf i z pewnością ożywi to ładowanie mf. To też z korzyścią dla administracji.

    Ale, co ja się tam znam.
    Pozdrawiam

  5. #20
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Tomi jedynie ma powiadomienia SMS'owe gry pojawi się post w temacie "problemy z płatnościami"

  6. #21
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Mysle, ze do wakacji lub na ich początku bedzie up. Swiadczy o tym nagrodzenie screenów na facebooku - wrzucaja je, bo pewnie koncza prace. Lepiej pozno niz wcale.
    Bididididid!

  7. #22
    O widzę, że jakaś dyskusja się pojawiła, krążąca wokół tematu, który chciałbym omówić.
    Pierwszą sprawą jaką chętnie rozważę jest system gromadzenia "przewagi" starych graczy.

    To po pierwsze nie mam nic przeciwko gromadzeniu złota przez doświadczonych graczy, jednak mój niepokój budzi fakt możliwości zakupu punktów premium "MF" inną drogą niż zakupem za realne pieniądze. Tworzy to parę toksycznych dla interesu gry zjawisk:

    1. Ustala się cena rynkowa MF, która jednoznacznie określa, że tych punktów nie opłaca się zużywać na podstawową usługę jaką jest doładowanie energii NIGDY.
    Bo po max_lv wykupienie jej jest nieopłacalne (nie ma właściwie opcji by na dłuższy okres czasu używanie MF na energie było opłacalne. Lepiej opłaca się zmagazynować MF lub sprzedać) Istnieje może parę usług, które są opłacalne, ale ich użycie jest ograniczone do pewngo momentu:
    a)Outfity dla większości graczy wystarczy jeden, dla nielicznych po 1/postać lub i więcej.
    b)Limit energii, który pozwala na unikanie start energii związanych z nieaktywnością + gromadzenie energii na eventy, co wiąże się z lepszym wykorzystaniem energii w gold/1ene . Lub na podwójne dropy, które są ekstremalnie efektywne. Po czasie na pewno się zwróci
    c) reset stat - czasami jak potrzeba
    Reszta usług jest znacznie mniej używana.
    Dodatkowo dla nowego gracza, który powinien być zachęcony do szybkiego wbijania poziomów itp. bardziej się opłaca sprzedać mf i mieć na eq (270k starczy chyba na pełne eq do 40lv) niż mieć 200eny więcej.

    Z kupnem MF od nowych graczy przez tych doświadczonych wiąże się kolejny problem. Gracz NOWY kupuje MF , sprzedaje je graczowi STAREMU.
    Wszyscy są szczęśliwi, STARY ma na upa, nowy ma na rozwój. NOWY za absurdalnie mały wydatek 3zł(kurde batonik) , może zapewnić sobie ilość golda, której sam nie zarobi zbyt szybko. A stary skoro i tak nie ma nic do roboty z goldem, woli przenieść go w pewną walutę, MF. No normalnie wszyscy zadowoleni, bo uzyskują swój cel minimalnymi kosztami, no właśnie minimalnymi kosztami, więc wszyscy poza GRĄ.

    Moja propozycja prosta. Gdy już będzie panel GM, kompletnie uciąć jakiekolwiek interakcje pomiędzy graczami z udziałem punktów premium (handel), wprowadzić usługę "Gold za MF" (bo przecież żetony za MF już są, a to to samo) , może jakaś usługa "Unikat za MF". A wszelakie próby handlu kodami, surowo, bezwzględnie karać.

    Wracając do toksyczności handlu MF. Poza tym, że wszyscy na nim zyskują przy minimalnych kosztach własnych. MF tworzą również walutę, której wartość NA PEWNO wzrośnie. Wartość Golda stale spada, zaś MF stale rośnie. Więc inwestycje w MF zawsze przyniosą zysk po czasie.
    Taki Coni posiadający w (Lange?) 10kk golda, będąc najbogatszym graczem MFO, po 2 latach podczas Eliar nie kupił by sobie za to pełnego setu najlepszego eq. Zaś inwestując cały majątek w MF(zakładając istnienie handlu MF wtedy), miałby spokojnie na całe wymienione uzbrojenie i może jeszcze więcej. To prowadzi do konkluzji, że zawsze opłaca się transferować gold->MF .


    Ostatnią już wadą MF jest ich możliwość gromadzenia na upki. Zamiast "zachęcać" topowych graczy do prześcigania się w wyścigu expa itp do 65lv co by rodziło pewnie jakieś wydatki z ich strony na MF , oni sobie je spokojnie gromadzą. I na czas upka używają MF o wartości 300zł(no tak przykładowo)
    To chyba tyle.

    Zastanawiające może jest to, czemu piszę ten post, niejako wpieprzając się w sprawy finansowe gry, które nijak powinny mnie obchodzić. Ano dlatego, że podoba mi się ta gra, jest mimo wszystko w miarę jest wyjątkowa nawet na skale Polski jeżeli chodzi o gry przeglądarkowe. Toteż ślepo liczę, że jeżeli gra zacznie przynosić więcej zysków, przyniesie ono też większe zaangażowanie twórców, co zaś spowoduje częstsze upki i tym podobne. Pomimo to, że nie uważam swojej opinii za bezbłędną, a nawet może błędną, to mimo wszystko chciałbym tu naznaczyć, że w małej ilości gier jest dopuszczony handel punktami premium, a jak już jest to nie są to gry o specyfikacji MFO, gdzie akumulacje ich można z pewnością w pewnym momencie użyć.

  8. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2013
    Postów
    172
    Przeczytałem twoją wypowiedź 3 razy, żeby na spokojnie ogarnąć. Zgodziłem się z wypowiedzią Mapy'ego i z twoją też się zgadzam. Jedyne co mogę napisać jeszcze, to kupowanie mfów na targu jest też ciekawą opcją przerzucenia golda z jednokrotnym płaceniem podatku. Przykład, mam 300k na MatiPce. Widzę na targu 10mf za 300k. Kupuje. Loguje się na MatipceBank - sprzedaje po 300k ( a nawet po 1 sztuce po ok 35k, pójdą jak świeże pączki z różą). Podatek w sumie wynosi 0, bo sprzedając po 1 szt, osiągam wynik brutto 350k. Nawet wychodzę na +. Idealny sposób na przerzucenia nadmiaru golda na inną postać.

  9. #24
    Dyskutować nie ma po co. Update będzie jak będzie. A jest już bliżej niż dalej ; )

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •