Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 111

Temat: Waznośc ranku

  1. #31
    Bardziej bylbym za jakims pomysłem ze to NIE puntky rankingowe wyznaczaja TOP3, ale TURNIEJ o najlepszego gracza PvP!

    ~~~~~~~~~~~~~------------------------------ MÓJ POMYSŁ NA TURNIEJ NAJLEPSZEGO GRACZA PVP! ------------------~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Mysle, ze walki byłyby o wszystko.
    Wystartować można, jeśli TWÓJ RANK jest RÓWNY lub WIĘKSZY 1/2ranku gracza z najwieksza iloscia (mozna zmienic).
    Przedział leveli - wszyscy w jednej grupie, wszystko dozwolone. Taki turniej moze raz na tydzien (2?) wyłonił by najlepszego gracza, który nosił by medal
    Osobiście czekam na turnieje. Zwłaszcza, ze zapowiadają się bardzo ciekawie. Zakładając, ze plany się nie zmieniły - wałczyć nie będzie się własną postacią, a "avatarem" z dowolnie dobranymi statystykami i ekwipunkiem (?). To bez wątpienia wyłoni najlepszych graczy.

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...=6424#post6424
    Ostatnio edytowane przez ADIHC1 ; 19-05-2011 o 20:25 Powód: dodałem odnośnik do wypowiedzi Tomiego na ten temat

  2. #32
    Sheep
    Konto usunięte
    no co ty mówisz!
    Ale będzie jazda D: Czekamy!

  3. #33
    Jacek
    Konto usunięte
    Przy wyzwaniu nie określało by się godziny tylko po prostu każde wyzwanie miało by taki sam limit czasowy np. 48h.
    Gracze musieli by się umówić osobiście tak jak do każdego pojedynku. Wymuszanie walk automatycznych to nie jest dobry pomysł.
    Unikanie walki było by rzadkie, bo wtedy tracisz rank na pewno a tak to tylko jak przegrasz.Propozycja Tomiego jest nawet lepsza, ale bardziej skomplikowana.

  4. #34
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Rzucasz graczowi wyzwanie, a jezeli on nie odpowie na nie w przeciagu 3 dni, mozesz go zlapac gdziekolwiek na mapie? tak dobrego pomyslu jeszcze nie slyszalem!

  5. #35
    Sheep
    Konto usunięte
    Nie.. Rzucasz graczowi wyzwanie a W TYM CZASIE mozesz go zlapac w ZWYKLYCH MIEJSCACH DO BÓJKI, tylko ze ON NIE MOZE WEZWAC POMOCY

  6. #36
    Sheep,

    Cytat Napisał Tomi
    może tak: gdy masz aktywne wyzwanie od jakiegoś gracza (gdzieś jest lista takich wyzwań) to jest np. 3 dni na dogadanie się na pojedynek. Po przekroczeniu wyzywający może Cię łapać na mapie gdzie chce (taka bójka bez pomocy).
    Można byłoby łapać wszędzie.

  7. #37
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    może tak: gdy masz aktywne wyzwanie od jakiegoś gracza (gdzieś jest lista takich wyzwań) to jest np. 3 dni na dogadanie się na pojedynek. Po przekroczeniu wyzywający może Cię łapać na mapie gdzie chce (taka bójka bez pomocy). Dodatkowo na liście wyzwań można ustawić profil eq, który byłby aktywowany przy takiej łapance.
    ja mowilem odnosnie tej propozycji wiec czytaj wszystko, a nie tylko ostatni i przedostatni post

    Dodam tylko, ze tutaj powinno sie zrobic granice lv na wyzwanie, np. wyzszy nie moze wyzwac nizszego lv... bo jaki bylby sens, gdyby 30lv wyzwal 10lv do walki?
    Ostatnio edytowane przez Nyhariel ; 19-05-2011 o 20:52

  8. #38
    Sheep
    Konto usunięte
    Cytat Napisał ADIHC1 Zobacz post
    Sheep,


    Można byłoby łapać wszędzie.
    Czyli ze nawet w Langeburgu?

  9. #39
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Nawet jak sie ukryje u Telimeny na chacie to go dorwiesz

  10. #40
    w kazdym razie cos z tym trzeba zrobic..bo niekórzy beda odmawiac pojedynku całe zycie

  11. #41
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Hmm czytałem wszystkie posty i wpadłem na pewien pomysł,
    mianowicie, a może by dodać stare dobre punkty rankingowe?
    Wtedy na pewno więcej by się walczyło,
    przecież na mfo2 pkty pvp nie spełniły swojej roli,
    ja mam dobre chary na mfo2 (z 1500, 2000 pvp) i bardzo rzadko mam walki pvp.
    W mfo3 znikł główny atut mfo2 czyli częste i ciekawe walki.

    Wiem że zaraz pewnie wyśmiejecie mój pomysł, ale taka jest prawda.
    W mfo3 za mało dostaje się za walkę:
    -pvp (rzadko)
    -złoto
    -item (mega rzadko)

    Zdecydowania za mało w porównaniu z mfo3
    -exp
    -rank
    -pvp
    -itemki


    I zapewne to właśnie małe nagrody za wygraną są przyczyną małej ilości walk.
    Na walkę wydamy 25k golda (3x osłonki, 3x rege, odniwiania 1,2) a dostaniemy za wygraną 500 golda?
    -złoto
    Ostatnio edytowane przez Chaos ; 19-05-2011 o 22:38
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. #42
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Wyzwania są coraz bliżej akceptacji na listę TODO. To powinno trochę ruszyć skamieniały ranking.

    Co do ranku PvP, porównując go do zwykłego ranku z MF2 - rank z MF2 pokazywał raczej aktywność gracza, a nie zawsze jego umiejętności - wystarczyło dużo walk, niekoniecznie z dobrymi (często przypadkowymi, nieprzygotowanymi) graczami, aby uciułać go całkiem sporo. Może tu też i taki rank powinien być (dla każdego coś miłego)
    Co do stawek golda, przedmiotów w pojedynkach - trzeba będzie zrealizować pomysł z określaniem tego w warunkach pojedynku (pula złota, ew. itemki) i wtedy gracze już by samodzielnie ustalali ile chcą ryzykować. Myślę też, że pojedynki "o nic" mogły by nie zużywać itemków - wtedy można by potrenować nie martwiąc się o koszty.

  13. #43
    The End
    Konto usunięte
    Ciekawa propozycja tomi. Do rozważenia choć mojej też bym nie skreślał bo mimo, że dość skomplikowana to nie ma raczej słabych punktów poza tym jednym.
    Co do twojej propozycji to TAK jednak są pewne "ale". TODO one:
    1. Tylko gracz wyzwany może stracić ranking z powodu nieprzyjęcia wyzwania.
    2. Musi gracz wyzywający mieścić się w przedziale pvp wyzwanego
    3. Nie odbycie walki oznacza że wyzywający może cię złapać w każdym miejscu, ale... walka się nie odbędzie. Wyzwany traci od razu rank,złoto,item ( walka jak o wszystko) tylko, że bez walki. Pojedynek nie odbył się, zatem traktujemy to jako walkower. Można by dodać dodatkową opcjedo tego na postaci np poniżej opcji pojedynek : "znieważ". Byłaby to właśnie furtka na egzekwowanie nieodbytej walki. Możnaby również w statystykach odnotowywać zniewagi i w ten sposób wiadomo by było kto odmawia walk
    4. Jak zrobić by wyzywający nie unikał walki? I tu jest problem... Nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Jeśli znajdziemy jakiś prosty i skuteczny sposób to można to wprowadzić.
    Ostatnio edytowane przez The End ; 20-05-2011 o 02:10

  14. #44
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał Just FoD Zobacz post
    Do rozważenia choć mojej też bym nie skreślał bo mimo, że dość skomplikowana to nie ma raczej słabych punktów poza tym jednym.
    Główna wada jest taka jak podał Jacek - aktywność można by sobie odświeżać nawzajem na ustawionych walkach.

    Cytat Napisał Just FoD Zobacz post
    Ciekawa propozycja tomi. Do rozważenia choć mojej też bym nie skreślał bo mimo, że dość skomplikowana to nie ma raczej słabych punktów poza tym jednym.
    1. Tylko gracz wyzwany może stracić ranking z powodu nieprzyjęcia wyzwania.
    w mojej propozycji tak ma być
    Cytat Napisał Just FoD Zobacz post
    2. Musi gracz wyzywający mieścić się w przedziale pvp wyzwanego
    tak jak pisałem - wyzywać można by tylko osoby, nawet nie tyle z przedziału, ile np. 5-10 najbliżej nas w rankingu. Jeśli w okresie trwania wyzwania przeciwnik uciekł by z przedziału rankingowego to wyzwanie się automatycznie anuluje.
    Cytat Napisał Just FoD Zobacz post
    3. Nie odbycie walki oznacza że wyzywający może cię złapać w każdym miejscu, ale... walka się nie odbędzie. Wyzwany traci od razu rank,złoto,item ( walka jak o wszystko) tylko, że bez walki. Pojedynek nie odbył się, zatem traktujemy to jako walkower. Można by dodać dodatkową opcjedo tego na postaci np poniżej opcji pojedynek : "znieważ". Byłaby to właśnie furtka na egzekwowanie nieodbytej walki. Możnaby również w statystykach odnotowywać zniewagi i w ten sposób wiadomo by było kto odmawia walk
    Ja to widzę trochę inaczej. Wysyłasz wyzwanie, mija termin rozegrania pojedynku. W tym momencie z rankingiem nie dzieje się nic. Dlaczego? Bo wyzywający też moze zacząć unikać pojedynku i wtedy to nie jest "wina" wyzwanego. Od tej pory możesz jednak "polować" na takiego gracza i atakować gdzie chcesz bez pytania o zgodę ( i vice-versa). Do kiedy? Do czasu aż w końcu zawalczycie lub wypadniecie nawzajem z przedziału rankingowego. To byłby wiec taki mechanizm rozszerzający ataki bez zgody na wszystkie mapy względem konkretnych osób.

  15. #45
    Nyhariel
    Konto usunięte
    zwykly rank bylby debilizmem, generalnie pomyslz wyzwaniem jest genialny wyzywasz gracza, jezeli nie odpowie na wyzwanie w przeciagu 3 dni, mozesz go lapac gdzie chchdesz i nikt mu nie moze pomoc... to najlepsze rowiazanie

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •