Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 111

Temat: Waznośc ranku

  1. #1
    The End
    Konto usunięte

    Waznośc ranku

    Dobra to co się dzieję to przegięcie. Proponuje na nowo podjąc dyskusje na temat ważności ranku. Zdecydowanie jestem na tak. Połowa obecnych graczy z 20 już nie walczy i ma taki zamiar najpewniej do upa... Koszmar.
    Moja propozycja:
    - gracze nieaktywni zachowują rank
    - gracze aktywni są zobligowani do walki o rank 3 razy na tydzień
    - w przypadku walk proponuje zdjac limit 5 pojedynków na tydzień
    - żeby uniknąć sztucznych walk o rank sugeruje wprowadzić mozliwosc zdobywania ranku dopiero od tych 3 stoczonych walk. Czyli w przypadku wygrania jednej z tych 3 walk gracz, którego ważność ranku wygasła nie otrzymuje zadnych pkt, natomiast przeciwnik je traci. Natomiast gdy gracz który "próbuje odzyskać ważność" przegra, traci swój rank. Ograniczy to podstawianie walk.
    - takie cos aktywuje sie gdy w ciagu tygodnia w walkach pvp (nie bojkach!) nie zostaną naliczone 3 walki o rank. W innym przypadku nie ma blokady i walczy się normalnie.
    - gdy ważność ranku zostanie przekroczona( czyli mniej niż 3 walki o rank na tydzien) gracz traci go z szybkością 5% na dzień. Gdy ponownie "nabije" rank to odzyskuje to co stracil.
    - oczywiscie walki z niskimi lvl to przelewy jak wiadomo i będa traktowane jako przewinienie przelewu ranku


    Zapraszam do dyskusji i komentowania.
    Ostatnio edytowane przez The End ; 19-05-2011 o 17:12

  2. #2
    Sunflora
    Konto usunięte
    Jestem na tak
    Oprócz:
    - w przypadku walk proponuje zdjac limit 5 pojedynków na tydzień

  3. #3
    The End
    Konto usunięte
    To wrzucilem juz jako dodatek. Wiem, że już w uczciwych walkach ten limit 5 walk to jest mało niestety, ale można to wywalić.

  4. #4
    The End
    Konto usunięte
    Nadmienię tylko, że z 15 osób ktore dzisiaj pytałem o walke zgodziły się 2. Jest fatalnie, do top 5 nie ma sposobu się dobić, nawet w przypadku wygrywania 100% walk.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Jeżeli rozumiem dobrze sytuacje.:
    -Jeżeli wyjadę na wakacje to tracę ranking? Nie wiem po ilu dniach offa się włącza inactive. Musiało by to chyba byś zmienione
    -Co jeżeli np. jestem top3 i nikt nie chce ze mną walczyć? Stracę punkty rankingowe?

    Proszę o odpowiedz bo propozycja ciekawa.

  6. #6
    The End
    Konto usunięte
    Jesli wyjedziesz to tracisz rank do czasu az konto jest inactive. W momencie przejscia w inactive wskakuje ci rank znowu. Jak wracasz masz rank normalnie, tyle ile wyjechales no i musisz w ciagu tygodnia nabic 3 walki. Jezeli nikt z tobą nie chce walczyć to tracisz rank niestety ,ale... dojdziesz do pulapu w którym będziesz mieć możność walki (większa liczba przeciwników) i wtedy po stoczeniu 3 walk ponownie odzyskujesz rank. Nic nie tracisz na dłuższą metę. Jedynie zmusza to do walki.
    I lepiej walczyć wtedy gdy coś można wygrać niż jak jest mus stoczenia walk gdzie można tylko stracić.

  7. #7
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Just FoD Zobacz post
    Dobra to co się dzieję to przegięcie. Proponuje na nowo podjąc dyskusje na temat ważności ranku. Zdecydowanie jestem na tak. Połowa obecnych graczy z 20 już nie walczy i ma taki zamiar najpewniej do upa... Koszmar.
    Moja propozycja:
    - gracze nieaktywni zachowują rank
    - gracze aktywni są zobligowani do walki o rank 3 razy na tydzień
    - w przypadku walk proponuje zdjac limit 5 pojedynków na tydzień
    - żeby uniknąć sztucznych walk o rank sugeruje wprowadzić mozliwosc zdobywania ranku dopiero od tych 3 stoczonych walk. Czyli w przypadku wygrania jednej z tych 3 walk gracz, którego ważność ranku wygasła nie otrzymuje zadnych pkt, natomiast przeciwnik je traci. Natomiast gdy gracz który "próbuje odzyskać ważność" przegra, traci swój rank. Ograniczy to podstawianie walk.
    - takie cos aktywuje sie gdy w ciagu tygodnia w walkach pvp (nie bojkach!) nie zostaną naliczone 3 walki o rank. W innym przypadku nie ma blokady i walczy się normalnie.
    - gdy ważność ranku zostanie przekroczona( czyli mniej niż 3 walki o rank na tydzien) gracz traci go z szybkością 5% na dzień. Gdy ponownie "nabije" rank to odzyskuje to co stracil.
    - oczywiscie walki z niskimi lvl to przelewy jak wiadomo i będa traktowane jako przewinienie przelewu ranku


    Zapraszam do dyskusji i komentowania.
    przypomina mi to troszkę system zaczerpnięty z battleforge ale może być ^^

  8. #8
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Ja mam inną propozycję - jeśli TOP 3 odmawia pojedynku to traci 10% ranku

  9. #9
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    nie top 3 tylko top10 ^^

  10. #10
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Trochę niefajnie tomi. Rozumiem, że propozycja Just FoD sprowadza się do tego co było z postacią w mfo2 jak była w więzieniu. I to jest dobre. Postać ma swoje punkty rankingowe cały czas, ale nie jest wyświetlana w rankingach.

  11. #11
    The End
    Konto usunięte
    Tomi, ale to jest poważna propozycja. I póki co widzę zainteresowanie nią. Każdego gracza obowiązują te same zasady więc jest uczciwie :P
    Choć jesli to ludziom nie będzie przeszkadzać to może być 10%... To i tak to samo de facto - w wymuszonych 3 walkach i tak gracz może stracic 10% maksymalnego ranku, a po nabiciu 3 walk odzyska całość. Może być i nawet momentalna redukcja do 50. Kwestia uzgodnienia. Ważne jest czy sam system czy się sprawdzi.
    Wydaję mi się, że ma na to duże szanse.

    P.S Po chwili namysłu doszedlem do wniosku, że redukcja do 50 nie wchodzi w rachube :P
    System % jest lepszy. Może być 10%, może być 5%.
    Ostatnio edytowane przez The End ; 19-05-2011 o 17:33

  12. #12
    Sunflora
    Konto usunięte
    Tomi dosyć dobry pomysł 10 % ranku z top 10

  13. #13
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    a 11 miejscu się upiecze

  14. #14
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    komuś musi :d

  15. #15
    The End
    Konto usunięte
    I tak wskoczy zaraz na 10 bo ten z poprzedniego 10 będzie tracił rank jak i ci wyżej.
    Dodatkowym plusem jest rozruszanie pozycji w pvp. Będą większe dzienne i tygodniowe skoki pomiędzy graczami.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •