Zobacz wyniki ankiety: "Tomi" - Jaką karę społeczność uważała by za adekwatną?

Głosujących
106. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Całkowite bany bezterminowe

    55 51.89%
  • Ban bezterminowy dla Pirrata i okresowe dla Soada i Bungiego + odebranie korzyści

    27 25.47%
  • Bany terminowy do 30 dni od wprowadzenia upka + odebranie korzyści

    13 12.26%
  • Udajemy że nic się nie stało.

    11 10.38%
Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 147

Temat: OSZUŚCI ;) Trochę prawdy o MFO

  1. #46
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    W takich sprawach nie może być ujednoliconej kary (kodeksowej), gdyż każdy przypadek jest inny.

    Moja wersja kary miała być taka:
    30 dni, wymazanie itemków z plusami >= 4 (czyli wszystkie kowalone) i -50% złota.
    To miała być ta oferta "złagodzona".
    W sumie myśle że to dobry pomysł, ale jak dopiszesz Pirratowi bezterminowego. Może być przypadkowo, nikt nie zauważy.

  2. #47
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2013
    Postów
    116
    Moim skromnym zdaniem to eq max +3 dla nich wyższe do kosza tak można by zrobić . taka moja sugestia

  3. #48
    Nikon
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    W takich sprawach nie może być ujednoliconej kary (kodeksowej), gdyż każdy przypadek jest inny.

    Moja wersja kary miała być taka:
    30 dni, wymazanie itemków z plusami >= 4 (czyli wszystkie kowalone) i -50% złota.
    To miała być ta oferta "złagodzona".
    co z dobrymi itemkami +3? co z itemkami na niższe lv?
    proponuje zmianę plusów na +0 (czysty itemek bez bonu)

    co ze złotem od scava i innych multi?
    -50% to za mało

  4. #49
    Użytkownik
    Dołączył
    28-02-2012
    Postów
    122
    Cytat Napisał Nikon Zobacz post
    co z dobrymi itemkami +3? co z itemkami na niższe lv?
    proponuje zmianę plusów na +0 (czysty itemek bez bonu)

    co ze złotem od scava i innych multi?
    -50% to za mało
    Dwagramy dał kase i po aferze jak Soad dostał bana za multi na 30 dni z multi poszła kasa na jego bank....

  5. #50
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Nie znam się, ale nie należy zapomnieć, że karty też ten program chyba wyłapywał, a na kartach można nieźle zarobić zwłaszcza jak się wie o nich od razu i odkupi za bezcen...

  6. #51
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,651
    Odebranie samych korzyści to za mało, bo wtedy będzie się opłacało grać niezgodnie z regulaminem, a w przypadku wykrycia stracimy to co uzyskamy, a więc gra o sumie zerowej. Oprócz zabrania korzyści musi być czynnik dolegliwy jak kara finansowa (działa dobrze) i czasowa.
    Zależy też jak bardzo stratna była administracja (finansowo i czasowo), że aż musiała w taki sposób interweniować. Gdyby to zrobił jakiś całkowicie nieznany gracz, to podejrzewam że kara byłaby już całkowicie przesądzona - ban całkowity. Ban całkowity jednak nie wiele pomorze - gracz się skasuje i zrobi nowe konta z "nową" czystą historią i będzie dalej to samo robić. Szukałem też okoliczności łagodzących - nie znalazłem!
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 28-02-2014 o 22:16

  7. #52
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Ogólnie zastanówcie się co chcecie napisać, i napiszcie swoją opinię, a nie przekrzykujecie się jak na bazarze i wnosicie kolejne swoje bezsensowne posty do tej dyskusji.

    Ogólnie można to podciągnąć pod ataki DDoS bo w zasadzie leci zapytanie do każdego raportu, ewentualnie później do itemka, czyli trochę obciąża serwer.

    Dlatego to nie było wcześniej zgłoszone? Dla mnie to było oczywiste i takie rzeczy wiedziałem od dawna, miałem napisać dla drużyny taki skrypt/program ale nigdy mi się nie chciało za to zabrać(bo jestem leniwy). Dla własnych potrzeb miałem napisany do przeglądania itemów w js, ale z tego mało korzyści bo nie wiadomo do kogo należy item. Nikt pewnie nie jest w stanie określić skali tego problemu, bo niektóre itemy nawet jak są dobre na targu to i tak są szybko wyłudzane(gracze są tak głupi, że aż żal). Niektóre osoby potrafią zrobić kilka przerzutów itemów o danym plusie przez targ, aby zmanipulować ich średnią cenę, i jeszcze bardziej namieszać w głowie potencjalnemu sprzedawcy.

    Dla osób które usłyszały o tym skrypcie kilka dni temu, może tydzień dwa(wtedy to nabrało taki rozgłos). W zasadzie jakiś czas temu zablokowałeś pole upgrades w raportach, chodziły słuchy, że gracze na kontach 1lvl walczyli do wypadnięcia itema aby sprawdzić dokładny plus itema(cząstkowy). Dla nie wtajemniczonych taki skrypt sprowadzał się do iterowania po raportach wq jakiś kryteriów, i parsowaniu źródła raportu, chyba po frazie item_id było id itemu jeśli wypadł, w zasadzie prosta zabawa ze stringami i tyle

    Co do kary jaką proponuje to sam zdecyduj, jak ktoś wspomniał kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień. Ogólnie przez brak panelu GM wielu graczy ma multikonta i też wbija sobie złotko, w przypadku SOADA dostałem ponad 40kk od DWAGRAMY, trochę wbił na multi, ale za to już pokutował. Wq mnie kara nie powinna uderzać aż tak bardzo w ich itemy. Dlatego bym nie odbierał im wszystkich z + > 3/4 np. przelecieć jakimś algorytmem i z 50% prawdopodobieństwem je usuwać. Ci gracze mają po 5 miesiący przegrane, a taki skrypt może działać sobie bez bycia w grze(dla ciemnych), ilość zbitych bossów przez nich jest strasznie wysoka(biją codziennie, co doceniam) więc te ich zyski nie biorą się tylko z tych oszustów. Bym powiedział że oszustwa to 1/3 tego majątku, dochodzi do tego aktywna gra, dobra gra pvp(która daje zyski) oraz wyłudzanie od ciemnych(które wykorzystuje większość graczy).

    Zaraz zobaczę jak teraz wyglądają źródła raportów, ogólnie dla niewtajemniczonych tam jest zapisany cały raport(przynajmniej był) przy większych chęciach, można napisać nawet skrypt który by analizował walki podczas igrzysk śmierci, opracowując taktykę. Tylko to by była grubsza sprawa. I nie piszcie, że mfo2 było sprawiedliwe bo dzieci które robiły 200-300 czy 1000 walk, aby wybrać optymalne statystyki. To normalny cwaniak napisał algorytm genetyczny zrobił z 1 000 000 walk i mógł wam się tylko śmieć w oczy jakimi jesteście fraj... Wiedza zawsze lepsza ponad chore ambicje

  8. #53
    Użytkownik
    Dołączył
    28-02-2012
    Postów
    122
    Tomi ? Decyzja ? Sprawiedliwa dla graczy którzy chcą jeszcze normalnie grać i mieć szanse w tej grze opanowanej przez GRUPE GRACZY...

    Nie zmienię zdania BAN CAŁKOWITY nie raz leciał za mniej znaczące sprawy, bo zwykły szarak nie miał by nic do powiedzenia .
    Ostatnio edytowane przez Talvisota ; 28-02-2014 o 22:28

  9. #54
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,651
    Jeżeli to można uznać z DDoS to można mówić o złamaniu prawa.
    Ustawa Kodeks Karny:

    Art. 268.§ 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się z nią,
    podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
    § 2. Jeżeli czyn określony w § 1 dotyczy zapisu na informatycznym nośniku danych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
    § 3. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1 lub 2, wyrządza znaczną szkodę majątkową,
    podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
    § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1–3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

  10. #55
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Nie można robić z nich wielkiej jednorazowej pokazówki. Zwykle gracze za wykorzystywanie błędów np z respieniem goblina dostawali 1-2 tyg, a teraz nagle ma być perm... Fakt że pewnie wykrycie tego dłużej trwało, ale jeśli nigdy nie było kar o regulaminowej długość ( ani za multi ani za kradzieże itp[a przynajmniej ja nie pamiętam]) to nie można nagle zrobić wyjątku tylko dla 1 przypadku. Musi być albo wprowadzona na stałe że jeśli kara regulaminowa to 30 dni to kara dla gracza to 30 dni, albo zmienić regulamin na łagodniejszy by obowiązywał wszystkich. A nie dla 1 perm dla innych tydzień. Wg mnie panowie powinni się dogadać z adminem czy chcą dłuższą karę i kasacje np 50% golda/eq czy mniejszą karę i zostać z 10-20% dóbr.
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  11. #56
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2013
    Postów
    166
    Cytat Napisał sic Zobacz post
    Nie można robić z nich wielkiej jednorazowej pokazówki. Zwykle gracze za wykorzystywanie błędów np z respieniem goblina dostawali 1-2 tyg, a teraz nagle ma być perm... Fakt że pewnie wykrycie tego dłużej trwało, ale jeśli nigdy nie było kar o regulaminowej długość ( ani za multi ani za kradzieże itp[a przynajmniej ja nie pamiętam]) to nie można nagle zrobić wyjątku tylko dla 1 przypadku. Musi być albo wprowadzona na stałe że jeśli kara regulaminowa to 30 dni to kara dla gracza to 30 dni, albo zmienić regulamin na łagodniejszy by obowiązywał wszystkich. A nie dla 1 perm dla innych tydzień. Wg mnie panowie powinni się dogadać z adminem czy chcą dłuższą karę i kasacje np 50% golda/eq czy mniejszą karę i zostać z 10-20% dóbr.
    Bądź co bądź, jeśli faktycznie chodzi tu o DDoS, to już mniejsza z regulaminem gry, lecz chodzi tu już o złamanie kodeksu karnego... Szczerze? W takiej sytuacji wybór kary przez nich będzie korzyścią dla nich. Niech gracze zdecydują o karze... Powstała ankieta, a to czy ktoś respi goblina wcześniej czy coś w tym stylu, a tworzenie skryptów, które pokazują kto zdobył jakieś dobre eq daje do myślenia. Teraz już wiem skąd soad miał kartę pędraka... Jak dla mnie -50% golda i zabranie eq powyżej +4 jest karą odpowiednią i jakiś tam ban na 2 tyg. - m-c

  12. #57
    Houqe
    Konto usunięte
    Cytat Napisał sic Zobacz post
    Nie można robić z nich wielkiej jednorazowej pokazówki. Zwykle gracze za wykorzystywanie błędów np z respieniem goblina dostawali 1-2 tyg, a teraz nagle ma być perm... Fakt że pewnie wykrycie tego dłużej trwało, ale jeśli nigdy nie było kar o regulaminowej długość ( ani za multi ani za kradzieże itp[a przynajmniej ja nie pamiętam]) to nie można nagle zrobić wyjątku tylko dla 1 przypadku. Musi być albo wprowadzona na stałe że jeśli kara regulaminowa to 30 dni to kara dla gracza to 30 dni, albo zmienić regulamin na łagodniejszy by obowiązywał wszystkich. A nie dla 1 perm dla innych tydzień. Wg mnie panowie powinni się dogadać z adminem czy chcą dłuższą karę i kasacje np 50% golda/eq czy mniejszą karę i zostać z 10-20% dóbr.
    I czy chcą mieć pryczę dolną, górną, czy przy parapecie..


    Przez 2 lata grali z przewagą nad zwykłymi graczami.
    I dlatego powstała ta ankieta. By teraz Ci szarzy gracze nad krórymi oni mieli przewagę, mogli wybrać sposób ich ukarania. Taka tam mała rekompensata. ;d

    Ja ciesze się jak mi jakiś itemek wskoczy na +7, a co miesiąc Soad wstawia 10 wykutych przedmiotów, w tym połowa +8. To jest żałosne.
    Gracze szukają odpowiednich połówek miesiącami by zrobić coś podobnego.
    I bez wachania wybieram opcję pierwszą - bany bezterminowe.

  13. #58
    musaraj
    Konto usunięte
    Tak wtrącając do coponiektórych opinii: "usunąć tylko zyski" - to trochę żałosna opcja. Gdzie się, u licha, stosuje tylko "usuwanie zysków" jako karę za oszustwo? Kara zawsze zawiera zadośćuczynienie. Kara często jest zbyt adekwatna do czynu. I taka ma być.

    Sam jakoś o sprawie nie wiedziałem (bo odciętą od społeczeństwa jednostką jestem, żyję), bulwersuje mnie, choć minimalnie, fakt że nic o tym jakoś przez ten rok czy ile to minęło czasu. Jeżeli wiele osób (a wiele się przyznaje) o tym wie i wiedziało, to coś tu jest chore. Ogółem wiele rzeczy w tej grze jest chore.

    Taki Pirrat czy soad w tej grze to typowy element przestępczy. To nie pierwsza i nie ostatnia sytuacja, gdy łamią regulamin gry, forum czy czegokolwiek dla własnej korzyści. Jak aich wyżej pisał o sprawie DWAGRAMY lub multikont - fakt, że to jest tolerowane jest trochę żałosny :|

    Jednak nie to tu najbardziej przeraża/rozśmiesza/budzi politowanie. Jeszcze o 17 Pirrat miał dostęp do gry, teraz prawdopodobnie też. I co da ten ban, skoro oni teraz po prostu zrzucą sobie to EQ i całe złoto (dla bezpieczeństwa mogli już dawno to zrobić) potem po banie po prostu wrócą? Bo czemu nie? Czy naprawdę tak trudno podjąć wcześniej jakąś jedną decyzję i coś wykonać konsekwentnie? Zamierzamy banować - sprawmy, by ban był odczuwalny. Teraz nawet perm dla wszystkich panów niewiele zmieni.


    Co do samej sytuacji - jako laik niezaznajomiony z sytuacją przyznam szczerze - nie widzę aż takiej wielkości w tej przewadze. Ot, po prostu nołlajfy, a nołlajfienie przynosi korzyści, takie czy inne. To że używali do tego botów - inna sprawa.
    Jakie są więc korzyści? Nie do oszacowania. Ale zauważalne.

    Jedyne co w tej sprawie jest pewne to to, ze złamano regulamin. A jeżeli do tego dochodzą ataki DdOS - to mam lepszą propozycję kary:
    -Złoto -100%. Odebranie całego EQ. Rank -75%. I niech grają, byleby szybko to EQ zabrać.
    O, i założyć sprawę karną. To jednak w tym momencie jest pogwałcenie prawa - a tu się zazwyczaj przelewki kończą.

    A wszystko przez brak panelu GMa.


    Co do samego tematu - przybrano tutaj żałosną formę. Zero kultury, co chwila niewerbalne krzyki, złośliwości i alternatywna ortografia mendzącej sic. Współczuje Tomiemu i nie zdziwię sie, jeżeli temat w takiej formie po prostu zignoruje i nada własną karę - bo takim "brudnym" tematem nikt by się nie chciał sugerować.

  14. #59
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Zamiast perma można im wyzerować golda/itemki/rank - w sumie oll (oczywiście sprawdzając czy czegoś szybko przed karą komuś nie przerzucili).
    Zaoszczędzą na wbijaniu poziomów.
    Nie tak źle.
    Pirratowi można dorzucić ban na IP ;)

  15. #60
    Houqe
    Konto usunięte
    musaraj dobrze prawi bo, usunięcie zysków to jak zabranie zabójcy noża za karę, ze kogoś zabił

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •