Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Poziom bicia bossa - utrudnienie wbicia rekordu.

  1. #1

    Poziom bicia bossa - utrudnienie wbicia rekordu.

    Zrobiłam postać pod fabułe a tam gacki na min. 4 poziom. Rly? Te blokady całkowicie psują grę. Fakt, powinno być jakieś info, na jakim go ubić ale tak w ogóle po co ten ranking? Jak nie można sobie takich Gacków np. na 3 poziomie ubić lub Galarety na 5 (jak to kiedyś było). Bez sensu i licze nie na blokade ubicia, lecz tylko na informacje (Jak to w mroźnej grocie) o tym, że najlepiej wbić tam na danym poziomie.

    To samo tyczy się starych rekordów. Są 2 wyjścia:

    1) Usunąć blokujących NPC
    2) Usunąć ranking poziomowy ubicia bossów

  2. #2
    Nikon
    Konto usunięte
    1) na tak
    więcej nie jesem w stane napiszac

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    21-05-2013
    Postów
    111
    Już widzę tysiąc postów:
    "Ratunku! Nie umiem pokonać Gacków na 4 lvl!"
    "Galareta za trudna" itp.
    Ustawienie NPC-ów informujących że najlepiej ubić na X poziomie niewiele w tym pomaga.
    Ale ogólnie pomysł na tak, ale będzie pełno spamu.

  4. #4
    "Ratunku! Nie umiem pokonać Gacków na 4 lvl!"
    Randomy na automatycznych statach umieją je ubić na 4. Właśnie blokada według mnie jest posunięciem w złą stronę. Poza tym taki Mateusz z Groty nietoperzy mówi nam, co i jak zrobić, by je ubić na tym 5 lvl.

  5. #5
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Zrobić tak jak na nimfie, że informuje na którym poziomie najlepiej pokonać, ale przy odpowiedniej opcji przepuszcza.

  6. #6
    Albo zrobić funkcję fabularną, gdzie po otrzymaniu informacji, że wymagany jest X lvl, aby się zmierzyć z danym bossem, udajemy się do specjalnego NPC'ta, którego przekonamy, żeby blokujący NPC pozwolił nam podjąć walkę.
    Czyli: blokada.NPC.A -> NPC.B -> koniec.blokady.NPC.A

    Po co NPC B? Aby zminimalizować szansę usunięcia blokady przez nowych graczy.
    Inna opcja to po prostu usunięcie takich blokad jeśli najwyższy lvl postaci na koncie > 20.
    O ile 1. opcja to po prostu dodanie NPC i lekkie zmodyfikowanie zdarzenia, to 2. opcja wymaga (o ile jeszcze jej nie ma) stworzenia opcji sprawdzającej max.lvl.konta w formie zdarzenia, tudzież zmiennych, a potem nieco prostsze zmodyfikowanie takich blokad jak w opcji nr 1, z tą różnicą, że po prostu nie dodajemy nowych NPC.

    Oczywiście przy 1. opcji NPC byliby na tyle "ukryci", że nowy gracz ma nikłe szanse go spotkać, tym bardziej w wymaganej kolejności, natomiast bardziej doświadczeni, dzięki forum będą o takich NPC dobrze wiedzieć.
    Tym samym rozwiąże to problem blokad dla doświadczonych graczy, jak i braku blokad dla nowych graczy.

    Edit
    Oczywiście tj. Antek napisał można jeszcze dodać łagodną blokadę, jednak nie wiem jak ona się obecnie sprawdza, bo z tego co słyszałem to dużo osób chce pomocy z nimfą.

  7. #7
    opcja wymaga (o ile jeszcze jej nie ma) stworzenia opcji sprawdzającej max.lvl.konta w formie zdarzenia
    O ile się nie myle, to tak jest, gdy mając na koncie postać z poziomem X to nie możemy dać punktu.

  8. #8
    Nie chodzi mi dokładnie o sprawdzanie poziomu i wysyłanie informacji do silnika tylko konkretnie sprawdzanie przy zdarzeniu z informacją do klienta, bo to jednak może stanowić różnicę, a kolejne implementacje, choć łatwe w stworzeniu niekoniecznie muszą być szybkie w stworzeniu.

  9. #9
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Pisałem już dawno temu, jak nabijałem w sumie poziomy tą postacią (nowym kontem), że 'blokady' powinny być w formie ostrzeżenia.
    Na TAK.

  10. #10
    Użytkownik Avatar skarlet
    Dołączył
    01-08-2011
    Postów
    859
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...okonania-bossa

    Temat kompletnie olany przez administracje i przeniesiony do archiwum.
    Raczej tego nie zmienią bo to są ...
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez TeraMisiu ; 04-12-2013 o 13:31 Powód: Wulgaryzmy.

  11. #11
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał skarlet Zobacz post
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...okonania-bossa

    Temat kompletnie olany przez administracje i przeniesiony do archiwum.

    Porządkowanie działów Hyde Park i Rozmowa.


    Moim zdaniem, lepiej jest założyć "bardziej konkretny" temat w dziale Propozycje.
    Jak widać w dziale Rozmowa z luźnych pogaduszek nic z tego nie wynikło (przed przeniesieniem do Archiwum nikt w tym temacie nie pisał przez ponad 3 miesiące).

    Z doświadczenia wiem, że nawet po złożeniu konkretnej propozycji, na jej rozpatrzenie (przez Administrację) można czekać bardzo długo.

  12. #12
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    Z doświadczenia wiem, że nawet po złożeniu konkretnej propozycji, na jej rozpatrzenie (przez Administrację) można czekać bardzo długo.
    To jest właśnie powód, dla którego:
    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    (przed przeniesieniem do Archiwum nikt w tym temacie nie pisał przez ponad 3 miesiące).
    Ale czy to jest powód, żeby wywalać temat do archiwum?
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  13. #13
    Użytkownik Avatar Seitas
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    552
    Moim zdaniem powinno zostać udostępnione bicie bossów na niższych poziomach dla doświadczonych graczy.

  14. #14
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Ale czy to jest powód, żeby wywalać temat do archiwum?
    Temat nie został wywalony, bo znalazłby się w Koszu - tylko został przeniesiony.
    Nie będę wdawał się w głębsze dywagacje, ale czytaj uważniej, a może zrozumiesz dlaczego jest tak, a nie inaczej.


    Robiłem porządki w działach Rozmowa i HP. Było dużo tematów do przejrzenia i coś mogłem przeoczyć.
    Dlatego napisałem:

    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    Jeśli ktoś uważa, że temat został zamknięty za wcześnie, to proszę pisać.

    Próbowałeś nawet "na siłę" odgrzewać stare kotlety:
    - 1 temat trafił z powrotem do Archiwum;
    - 2 niedługo też się "zarchiwizują";
    - a jednego z proponowanych tematów nawet nie było sensu wyciągać z Archiwum.


    Nie ma też sensu urządzanie wielkiej awantury.
    Wystarczy przecież napisać prośbę o przywrócenie tematu (wyciągnięcie z Archiwum) i zapewne zostanie on przywrócony.

  15. #15
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    I po co ta mowa nienawiści?
    Nie możemy żyć w harmonii i spokoju
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •