Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Podwójna tura po spowolnieniu

  1. #1

    Podwójna tura po spowolnieniu

    W walce z Rebeq nałożyłem na niego spowolnienie i na ostatnią turę przed końcem spowolnienia miałem podwójny ruch, gdy go wykonałem swój ruch wykonał Rebeq i zeszło z niego spowolnienie, a ten dostał od razu następny ruch do wykonania. Jeśli ja miałem jakąś tam sume X uzbieraną po doublu, jego Y był mniejszy po tym i miał ruch, więc powinno do tego dodać odwrotność jego szybkości zredukowanej przez spowolnienie i to nie wpłynęłoby na to, że jego Y będzie mniejszy jak przed kalkulacjami, gdy miał spowolnienie, co najwyżej tury wyglądałyby tak: mój>mój>jego(schodzi spowo)>mój>jego>jego , a wyglądały tak: mój>mój(widzę, że rebe ma jedną turę)>jego>jego. Przynajmniej tak rozumiem działanie szybkości...

    W efekcie tego, gdyby Rebeq się nie uleczył mógłby mnie zabić na swojej "ukrytej" podwójnej turze. Błąd, czy źle coś rozumiem ? Tak czy siak, nie powinno być chyba takich niemiłych niespodzianek.

    Raport
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 09-11-2013 o 21:07
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  2. #2
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Ja myślałem, że spowolnienie i przyspieszenie mają być takie zdradzieckie

  3. #3
    Użytkownik Avatar Seitas
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    552
    Miałem to samo na moją korzyść Dubelek po spowolnieniu
    https://mfo3.pl/r/167338517

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Ja myślałem, że spowolnienie i przyspieszenie mają być takie zdradzieckie
    Czy mają, czy nie to kwestia drugorzędna, pytanie brzmi czy cały algorytm na szybkość zadziałał tak, jak miał zadziałać. Podejrzewam że tak, bo te spowolnienia/przyspieszenia potrafią namieszać. Innym problemem jest też to, że kolejka jest wyświetlana na dany moment, a powinna uwzględniać kończenie statusów. Tomi nawet gdzieś pisał - chyba nawet 4 niedoskonałości w prezentacji tur, ciekawe kiedy będzie to przerabiane na nowo.

  5. #5
    mozliwe ze ostatnia tura na spowo konczy sie z efektem takim samym jakby juz byla bez spowo(licznik zwieksza sie po usunieciu statusu), a to chyba blad
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 09-11-2013 o 22:44
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  6. #6
    Pirrat
    Konto usunięte
    Zacytowałbym słowa Tomiego, ale znaleźć nie mogę . Kiedyś pisał, że duble są rozpisane wraz z początkiem walki czy coś takiego.

  7. #7
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Zacytowałbym słowa Tomiego, ale znaleźć nie mogę . Kiedyś pisał, że duble są rozpisane wraz z początkiem walki czy coś takiego.
    aha, fajnie. wracajac do bledu, planuje sie jakas korekte czy tak ma zostac?
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Ten temat był już poruszany kilka razy, i raczej wszystko jest dobrze, trzeba po prostu uważać w takich sytuacjach, albo można zaryzykować

  9. #9
    Pies Na Baby
    Konto usunięte
    To nie jest błąd.

  10. #10
    A mi sie wydaje ze chciano uniknąć sytuacji, gdy ktoś dostaje ukryta kolejkę, rozumiem taką sytuacje, gdy jednemu schodzi przyspieszenie a drugiemu spowolnienie, ale gdy ma się ostatnią turę spowolnienia to powinno się kończyć turę z obniżeniem speeda, a nie całym, albo kolejka już powinna ignorować ostatnia turę spowolnienia i wyświetlać następne tury tak jakby tego spowolnienia już nie było.
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 11-11-2013 o 15:48
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  11. #11
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Można to uznać za błąd. Są to nieścisłości z prezentacją kolejek (są np. różnice w tym co widzą gracze na bieżąco, a replayem). Był kiedyś cały temat temu poświęcony. Naprawa wymaga jednak dosyć gruntownych/czasochłonnych zmian w silniku walki, które zostaną w końcu wykonane, ale muszą poczekać.

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2013
    Postów
    222
    Chodzi o to,że widząc spowolnenie: 1 tura, wykonując ruch spowolnienie się kończy, a to oznacza, że znowu swobodnie możesz mieć dubla.

  13. #13
    A sam fakt, że spowolnienie nie "obciąża" tej ostatniej tury, bo znika zanim ona się zakończy w rozliczeniu kolejek to już zamierzone ? Jeśli dobrze myślę to spowolnienie nałożone z buławy, albo zdolności "spowolnienie" na 3 tury, zwalnia przeciwnika jedynie dwukrotnie między 1 i 2, oraz 2 i 3 turą posiadania spowolnienia, co daje utratę ledwo 0,6 tury przez spowolnienie przy szybkości równej 200 po obu stronach, trochę słaby efekt zważywszy na to, że użycie zdolności kosztuje nas mp i 1 turę na wykonanie ruchu, a gdy po obu stronach ta szybkość będzie większa efekt będzie jeszcze słabszy. I jaki jest sens zdolności "spowolnienie" ? przydaje się chyba tylko na usunięcie przyspieszenia przeciwnikowi
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  14. #14
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    A sam fakt, że spowolnienie nie "obciąża" tej ostatniej tury, bo znika zanim ona się zakończy w rozliczeniu kolejek to już zamierzone ?
    Nie jest.
    Właśnie sprawdziłem to z jackiem i faktycznie - w przeciwieństwie do innych statusów/statystyk po zejściu spowolnienia, postać od razu odzyskuje pełną szybkość na następną kolejkę, co de facto skraca działanie efektu o turę. Mogło by tak zostać, gdyby efekt działał od razu na kolejkę następującą po rzuceniu.

    A - rzuca spowolnienie
    B - już ta kolejka może zostać opóźniona (1 obniżka)
    A
    B - (2 obniżka)
    A
    B - (3 obniżka)
    A
    B - zejście statusu i brak opóźnienia kolejnej tury


    Ale raczej poprawimy tak:

    A - rzuca spowolnienie
    B - ta kolejka nie może zostać opóźniona
    A
    B - (1 obniżka)
    A
    B - (2 obniżka)
    A
    B - zejście statusu i 3 obniżka

  15. #15
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Ale raczej poprawimy tak:
    A - rzuca spowolnienie
    B - ta kolejka nie może zostać opóźniona
    A
    B - (1 obniżka)
    A
    B - (2 obniżka)
    A
    B - zejście statusu i 3 obniżka
    Według mnie logicznie byłoby, że nabieramy rozpędu po spowolnieniu, czyli nie mamy pełnego efektu spowolnienia oraz pełnej szybkości, która jest w dalszej walce liczona.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •