Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 152

Temat: 2013 - Opinie o Halloween-owym evencie

  1. #1
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690

    2013 - Opinie o Halloween-owym evencie

    Dobre:

    - Fajne poty speeda ( te duże przydadzą się do expienia gdy wejdzie upek)
    - Fajne chowańce ( jak dla mnie mogą sobie zostać i latać cały rok.Tylko dodać od czasu do czasu nowe)
    - Fajnie że leci prezent z mini, a nie konkretny drop

    Złe:

    - Hodowla dyń
    a) Serio? Oki lubię sobie po hodować roślinki z grze, ale to chyba nie ten typ gry i nie ten target wiekowy ( z moich obserwacji prowadzenie farmy to zabawa dla: pań koło 40 samotnych z dzieckiem albo znudzonych piszących prace magisterską[za dużo ich chyba w mfo nie ma])
    b) Za szybko się psują te nasze nieszczęsne dynie
    c) Co to za podkradanie? Poczułam się jak w margo ;/
    d) Nawet sobie ukraść dyni nie mogę. Bo moja postać musi sobie odpocząć po ostatniej próbie... pirrat w czasie tego odpoczynku zakosił 2... ( ene oczywiście mi pobrało).

    -Nowy mini
    a) Przydało by się zrobić krótsze przerwy między kolejnymi pojawieniami się bossa
    b) Jak już się pojawia to w 2 miejscach z małym odstępem czasowym
    c) 1 na wszystkich wszyscy na 1 to banda łysego... poczułam się jak w margo gdzie stoi 10 osób do 1 potworka i czeka i im gały z niecierpliwości wyłażą i palec drga...
    d) Trochę inaczej rozłożyć drop bo jest zbyt przewidywalny... + drenaż bo zawsze jest na 1 osobę

    Inne:
    - Trochę dziwnie mi się zachowuje chowaniec jak wejdę do jakiejś lokalizacji. Jakby ktoś go z gumki od majtek wystrzelił z 2 końca ekranu. Nie wiem czy mi się to podoba czy nie bardzo.
    Ostatnio edytowane przez NieZabijajMnie ; 31-10-2013 o 20:32
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  2. #2
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    - Fajne chowańce ( jak dla mnie mogę sobie zostać i latać cały rok.Tylko dodać od czasu do czasu nowe)
    O właśnie, trzeba petycję napisać!

    A co do hodowli to też wkurza, ale zawsze jakaś odmiana od gnieżdżenia się wszystkich na jednej mapce.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    d) Nawet sobie ukraść dyni nie mogę. Bo moja postać musi sobie odpocząć po ostatniej próbie... pirrat w czasie tego odpoczynku zakosił 2... ( ene oczywiście mi pobrało).
    Najwidoczniej byłaś większym sępem niż pirrat, jeśli pielęgnujesz i sadzisz, dynie wyrywasz w 100%, a jak chcesz zrywać tylko dynie, to wychodzisz na tym słabo.

  4. #4
    Użytkownik Avatar LeFil
    Dołączył
    01-05-2011
    Postów
    114
    Śmieszny błąd widać. że antkowi wyrosły skrzydła zamiast dłoni.
    Nazwa:  mfo3.png
Wyświetleń: 883
Rozmiar:  553.5 KB

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2011
    Postów
    41
    Jak już dawno temu napisałem:
    Ja bym dodał skilla: "Rolnictwo". Postać mogłaby się trudnić rolnictwem i nabijać levele. Na początku sadziłoby się marchewy i inne takie na jakimś nędznym poletku w okolicy Dilli, później można by nabyć jakieś lepsze pole w okolicach Eternii, a potem luksusowe czarnoziemy w pobliżu Urkaden! Ponadto powinno się móc posiadać sad z jabłoniami i wiśniami. Na wyższych levelach rolnictwa powinno się móc sadzić lepsze roślinki, jeszcze nieobecne w grze np. szparagi, które leczyły by bardzo wiele HP i były bardzo smaczne. Pomogłoby to też utworzyć inny skill: Gotowanie - możliwość tworzenia różnych dań np. jajko Garudy w koszulce z sosem holenderskim.
    Wobec tego bardzo mnie cieszy, że dano możliwość uprawy dyń. Mam nadzieję, że poletka do sadzenia zostaną przez twórców gry ponownie wykorzystane w przyszłości - w końcu już się nad nimi napracowali Troska o "cudze" dynie to coś wspaniałego i jednoczącego społeczeństwo! Niestety tak łatwa możliwość zerwania dyni przez obcych trochę psuje zabawę i zniechęca do sadzenia. Mam chyba też trochę za wolny internet do tej zabawy, bo często zanim zauważę, że dynia zrobiła się duża, to ona już zniknęła.

    Jeżeli chodzi o tę część z nowym mini-bossem to nie chciało mi się czekać, aż pojawi się jakiś wolny bossik.

    Bieganie za Dyniogłowymi jak zwykle krejzi. W tym roku z większą liczbą energii!

  6. #6
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał aich Zobacz post
    Najwidoczniej byłaś większym sępem niż pirrat, jeśli pielęgnujesz i sadzisz, dynie wyrywasz w 100%, a jak chcesz zrywać tylko dynie, to wychodzisz na tym słabo.
    Podlewanie: 15
    Wyleczona zaraza: 0
    Usunięte szkodniki: 0
    Kopanie: 1
    Pielęgnacje ogółem: 16
    --------------------------------
    Posadzone nasionka: 1
    Zerwane dynie: 1


    Prawdziwa plaga dyń niech mnie ktoś zbanuje...
    Ostatnio edytowane przez NieZabijajMnie ; 31-10-2013 o 09:59
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  7. #7
    Hodowla dyń, jak i nowy mini-boss były tworzone na podstawie nowych funkcji silnika, można by nawet rzec - aby je wypróbować.
    Jeśli zdadzą test to jak najbardziej do gry można wprowadzać co raz to nowe elementy i być może na stałe, tj. bossy po całej krainie dla pierwszej osoby, która je spotka (z baaardzo rozłożonym respem i w baaardzo przeróżnych lokacjach, tak aby nie było kampienia), instancje, eventy i questy globalne, grupowe, drużynowe, gildiowe.

    a) Przydało by się zrobić krótsze przerwy między kolejnymi pojawieniami się bossa
    Boss respi się losowo. Najmniejszy czas jest kilkukrotnie (o ile nie jeszcze więcej) mniejszy od najdłuższego możliwego. Także jakieś wahania powinny być.
    Jeśli chcesz bossa dla siebie - zapraszam na Słoneczną Polanę, Upiorny Zagajnik został właśnie stworzony dla czegoś nowego w grze, zresztą po co 2 bossy? Tym bardziej jeśli każdemu miałby się respić w krótkim czasie - wyszłoby tego za dużo. Natomiast Baalrukh jest tylko jeden. :] Co najwyżej można zmniejszyć jego czas respu - wprowadzenie 2 spowodowałoby pojawienie się masy problemów.

    @Up
    Nie masz zakazu zrywania. :P Jednak z tego co teraz liczyłem to akurat na 1 posadzoną i zerwaną pełną dynię przypada 10 pielęgnacji, może coś w tym jest.

  8. #8
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    @Up
    Nie masz zakazu zrywania. :P Jednak z tego co teraz liczyłem to akurat na 1 posadzoną i zerwaną pełną dynię przypada 10 pielęgnacji, może coś w tym jest.
    No nie mam zakazu jak chce sobie zerwać to tylko mi 5pkt za samą próbę pobiera i dyni nie daje. Mogę sobie zrywać nikt nie zakazuje... Do klopa z takim czymś szczególnie prezent niespodzianka który ma 100% drop 5 pestek... Bravo się postaraliście. Jak będę chciała farmę sobie robić jest tyle innych lepiej zrobionych pod tym względem gier. Dla mnie event nietrafiony i nie mam zamiaru brać w nim udziału. Jeśli tak ma wyglądać devos to szkoda że czekałam na upka.
    W końcu MMORPG to taka farma z pietruszką którą podlewa wampir więc czego innego można się spodziewać.

    Cytat Napisał Koridor Zobacz post


    Jeśli chcesz bossa dla siebie - zapraszam na Słoneczną Polanę, Upiorny Zagajnik został właśnie stworzony dla czegoś nowego w grze\
    A jak ci się nie podoba to wyp... więc wyp...lam
    Ostatnio edytowane przez NieZabijajMnie ; 31-10-2013 o 10:24
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  9. #9
    Ale ta plantacja to tylko część, a nie cały event. Był nowy pomysł, to czemu by go nie wypróbować i sprawdzić, wiadomo, że jak coś nowego to niektórym może się nie spodobać, natomiast nie jest to wielkości Update, że tym którym się nie spodoba w całości zadowolą się czym innym.
    Jak już masz jakieś pomysły na ciekawe eventy możesz je oczywiście zgłaszać, także sama opinia tutaj jest ważna, aby twórcy wiedzieli czym się zajmować w przyszłości i mieli już świadomość, które rodzaje eventów mogą się części nie spodobać, a być może nawet dowiedzą się o takich, które będą się podobać wszystkim w 100%.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Ten event to straszne dno, nie popisali się.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  11. #11
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Fajnie, jakby można było pielęgnować wszystkie, ale wyrywać tylko swoje.
    Bididididid!

  12. #12
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Ale ta plantacja to tylko część, a nie cały event. Był nowy pomysł, to czemu by go nie wypróbować i sprawdzić, wiadomo, że jak coś nowego to niektórym może się nie spodobać, natomiast nie jest to wielkości Update, że tym którym się nie spodoba w całości zadowolą się czym innym.
    Jak już masz jakieś pomysły na ciekawe eventy możesz je oczywiście zgłaszać, także sama opinia tutaj jest ważna, aby twórcy wiedzieli czym się zajmować w przyszłości i mieli już świadomość, które rodzaje eventów mogą się części nie spodobać, a być może nawet dowiedzą się o takich, które będą się podobać wszystkim w 100%.
    Pomysł bossa jest fajny, ale jak dla mnie za rzadko się respi albo po prostu jest super nowinką i dopchanie się do niego oznacza nieprzespaną nocą. Lepiej jakby był w 1-2 dniu pojawiał się co 10-15 min by gracze mogli go poznać bez zawalania nocy szczególnie że drop ma... bez komentarza. A potem ogłosić w 3-4 dniu że za dużo wam dropi dajemy go rzadziej. Teraz nasiona dyni się przydadzą graczom by się nauczyć jak je hodować potem już będzie mniejsze zapotrzebowanie.
    Ostatnio edytowane przez NieZabijajMnie ; 31-10-2013 o 10:50
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Jeśli jest drop 100% nasion to jest błąd, bo miały wypadać inne przedmioty, na testowym mi przynajmniej inne wypadały.

    Z drugiej strony jeśli spojrzeć dla graczy którzy byli rok temu, dwa lata temu, jest gorzej, z Dyniogłowych wypadają tylko nasiona, dynie za hersztów, szansa na Dynie jest taka sama jak rok temu, ale mamy 2 razy więcej energii... W zasadzie po obiektywnym spojrzeniu jest gorzej niż rok temu, są co prawda dwie nowe rozrywki, ale pod względem zysków, wychodzimy słabo.

    Z drugiej strony event nie ma na celu zysków wśród graczy(takich jak rok temu) tylko zyski również dla administracji. Widać, że sporej części graczy event strasznie przypadł do gustu. Forumowych maród tak naprawdę nic nie było by wstanie zadowolić, chyba że wypuszczenie całej fabuły aż do Folhord.

  14. #14
    Cytat Napisał Krycha Zobacz post
    Fajnie, jakby można było pielęgnować wszystkie, ale wyrywać tylko swoje.
    Niezła koncepcja. Jeszcze trzeba by było wymyślić co dawałaby nam pielęgnacja dyń innych i jak zapamiętać, które były nasze. A to z kolei też zablokowałoby pracę na samej plantacji, bo wymagałoby posiadania nasion z jakichś źródeł (Słoneczna Polana, Upiorny Zagajnik).

    Pomysł bossa jest fajny, ale jak dla mnie za rzadko się respi albo po prostu jest super nowinką i dopchanie się do niego oznacza nieprzespaną nocą. Lepiej jakby był w 1-2 dniu pojawiał się co 10-15 min by gracze mogli go poznać bez zawalania nocy szczególnie że drop ma... bez komentarza. A potem ogłosić w 3-4 dniu że za dużo wam dropi dajemy go rzadziej. Teraz nasiona dyni się przydadzą graczom by się nauczyć jak je hodować potem już będzie mniejsze zapotrzebowanie.
    Dobrze, że piszesz o tym teraz, a nie pod koniec eventu. Na spokojnie można nawet dodać otoczkę fabularną do tego: "Zapadła Halloweenowa noc, Baalrukh czując większą ilość upiorów, ludzi z krwi i kości oraz zapach dyniowej zupy odnawia siły znacznie szybciej niż wcześniej." (albo coś w tym stylu)

    Nie wiem jaki jest maksymalny czas respu, ale minimalny jeśli jest kilkuminutowy to możliwe, że obecnie wynosi nawet 3min.

    @up
    Myślałem, że to mają lootać dynie i pestki z dyniogłowych, a nie same pestki. Hehe.

  15. #15
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Nie wiem czy 100% panowie ale 2/2 zapytane osoby miały 5 pestek.
    @up 1 juz czekał Baalrukh na nas potem kolejny był chyba za 1h czy coś koło tego potem za jakieś 30min a potem na np czekałam min 20pare min... Nie wiem jak inni... więc wydaje mi się trochę rzadko.

    PS: nie stałam tam pół nocy więc nie znam danych z 1 ręki tylko z samych opowiadań + jeden na którego sobie poczekałam.
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •