Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Temat: Pojedynek Opcja

  1. #16
    Snake
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Just FoD Zobacz post
    Temat to bzdura. Oczywiście walki pvp sa drogie. I takie mają być. Snake ile ty masz lat?
    Jeśli ufasz graczowi to możesz ryzykować walkę bez "zaplecza" w postaci osłony i tak dalej.
    Jeśli natomiast nie, to możesz się umówić, ale posiadasz je gdyby przeciwnik się nie wywiązał z umowy a zazwyczaj tak to będzie mieć miejsce.
    Swoją naiwnością prezentujesz poziom 15-latka. Skarżysz się na odwieczną cechę ludzi, nie dostrzegając źródeł z jakich wyrasta. Borowski ciekawie to określił w słowach: " Człowiek jest tylko ludzi w ludzkich warunkach" czyli póki przeciwnik będzie wygrywał dotrzyma umowy a potem...
    Poza tym z tego co wiem sam nie prezentujesz wysokich zasad do jakich byłbyś skłonny przekonywać graczy. Nie bądź hipokrytą.
    Jeśli oczekujesz od ludzi wręcz rzymskiego wychowania musisz sam w nie wierzyć i je prezentować. Co do źródeł o których pisałem to twoja hipokryzja ujawnia się po dwakroć- raz, że sam nie prezentujesz odpowiednich postaw a dwa zgadzając się na taką moralność przykładasz cegiełkę do nowej wieży Babel- wieży moralnego niezrozumienia. "Stwórz z siebie wzór by ludzie mogli szukać w nim swojego odbicia". Taka hipokryzja w połączeniu z naiwnością i nieznajomością ludzkiej natury to właśnie de facto sposób postrzegania świata przez 15-latka. Stawiasz żądania innym ale sobie już nie...
    Mógłbym ci sparafrazować (cytatów nie pamiętam) japońską Hagakure, Marka Aureliusza albo Tacyta. Tylko po co? Nie sądzę, że miałoby to na ciebie jakikolwiek wpływ... A retoryki na tobie ćwiczyć nie będe. Sam się nad tym zastanów.
    Tak było i będzie, trzeba podejmować działania z ostrożnością i nie ufać nazbyt ludziom szczególnie w czasach gdy kręgosłup moralny jest słaby.
    Sam nie powinienem cię oceniać bo święty nie jestem, ale ktoś musi to jednak zrobić.

    Dam ci prostą radę jak sprawić by walki były tańsze. Bądź najlepszy, lepszy niż jesteś. Kiedy już to będzie niepodważalne to nie będziesz musiał korzystać po 3 osłony w każdej walce... Zaczniesz oszczędzać a przy okazji zaprezentujesz przeciwnikowi jak mocny jesteś. Wygrana będzie smakować podwójnie.
    Druga rada, bardziej trywialna, to gdy przeciwnik rzuci 1 osłonę to rzucaj runami magii bądź kamieniami. Jest spora szansa, że nie rzuci następnych 2 jeśli i ty nie rzucisz. A miksy rege takie drogie wcale nie są.

    P.S W sprawie handlu nie masz racji. Itemy na 30 lvl są drogie ponieważ to tam gromadzi się kapitał cały i tam są walki pvp. De facto ludzie na niższych lvl nie posiadają takich funduszy( z powodu krótszego okresu gry i zdecydowanie mniejszej ilości walk z potworami) zatem te ceny będą relatywnie niższe. Powodem tak wysokich cen jest limit lvl. Jednak magiczny krzyżyk kosztuję z 15 k a amulet kajana ponad 50 k a przecież na 30 lvl jest nieopłacalny więc nie jest tak źle. Na więcej nie ma co liczyć bo 30 k dla 20 lvl to oszczędności z 4 lvl jeśli normalnie expi.

    O co ci łomie chodzi ? ile mam lat lol[pedofil?] co ma ten temat do rzeczy z moim wiekiem, nie rozumiem... dałem propozycje nie musi ci się podobać... Dalej i się czytać nie chciało
    Więc nie płacz mi tu i nie pisz książki...[Co za gościu...]

    P.s Na kogo ja się skarze ?

    Człowieku idź ty się lecz na głowie [przeczytałem całe] jesteś jakiś psychiczny....
    Ostatnio edytowane przez Snake ; 14-05-2011 o 21:41

  2. #17
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Nie zgadzam sie z pomyslem, a walcze codziennie po pare ladnych walk

    Pozwol Just FoD, ze Cie zapytuje - "Takie narzekania wynikają z waszej słabości." To zdanie mowi wszystko, tyle w tym temacie

  3. #18
    The End
    Konto usunięte
    Pozwole sobie na trochę matematyki:
    Ze smoka mroku masz codziennie 3 miksy rege. Załóżmy, że nawet nie walczysz z kobrą,wiwerną,tygrysem czy z gryfem (chodź przecież tak nie jest)...
    Dodatkowo masz ruch co 7,5 minuty. Dziennie daje ci to 192 ruchów. Licząc na tygrysach (0 kosztu expa jeśli masz eq z regeneracją) masz 192*117 golda (na obecną chwile) czyli 22464 k dziennie. 2 walki dziennie powinieneś odbyć za to. Dodatkowo możesz nabijać gemy więc jakaś kasa też tam z tego jest. Szalu nie ma, ale idzie się utrzymać. Zakładając, że masz 100 ranku to teoretycznie 5 miejsce jest wykonalne w 3 dni... Wiec skoncz z tym... Top 3 da się zdobyć w 5 dni.
    Tylko wybacz stary, ale trzeba być mocnym...

    Problemem może być tylko miks odnowienia lv2. Tu mogę się zgodzić, ale to tylko 2 miksy na walke. Mozna wygrać bez niego w walce na wszystko.
    Ostatnio edytowane przez The End ; 14-05-2011 o 22:06

  4. #19
    Dantez
    Konto usunięte
    Rozumiem FoD, zgadzam się z tobą że niema konsekwencji, ale jednak gracze powinni się kierowac jakimiś zasadami, skoro wcześniej sie na nie zgodzili.

  5. #20
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Jedni twierdza, ze zasad powinno sie przestrzegac inni uwazaja, ze zasady sa po to, zeby je lamac ;] innymi slowy, kazdy ma wlasne zasady

  6. #21
    The End
    Konto usunięte
    Jasne, że tak ale co zrobisz... Jestem jak najbardziej za zasadami, sam je zresztą promuję, ale ludzie nie są zbyt chętni. Banalny przykład z dzisiaj:
    Wczoraj chciałem kupić jastrzębie piórko +2 za 38 k , facet mnie przebił, powiedział, że jest mu ono potrzebne i jest gotów sporo dać (on 30 lvl ,ja 24 lvl). Uznałem, że ponieważ mam mniej środków to pójdę mu na rękę i nie będę licytował. Napisałem mu o tym i życzyłem dobrej nocy (aukcja z 1). Dzisiaj patrzę a facet sprzedaje te piórko... No to napisałem do niego grzecznie i zaoferowałem 45 k więdząc, że kupił je za 40 k. On na to że chce 70... I ma w dupie, że poszedłem mu na rękę i tylko dzięki mojej uprzejmości kupil za tyle. Mu jest ono niepotrzebne a mi wprost przeciwne. Nie starczy mu zarobić 5 k czy nawet 10 k. Zapewne za 60 k by sprzedał, ale nie w tym rzecz... Jest pazerny w takim stopniu iż łamie granice przyzwoitości. Żadnych zasad...
    Nie uskarżam się, ale podaje tylko taki przykład żeby zobrazować problem. I nic takiemu graczowi nie grozi bo rzadko kto jest w stanie przeskoczyć ponad czubek własnego nosa. Nie ma sposobu tego sankcjonować, ale można próbować narzucać lepsze wzroce zachowań. Bo tych lepszych wzorców od góry nie ma. Póki byłem 1 to starałem się trzymać pewien poziom wśród graczy czasem nawet wymuszając pewne zachowania bądź przekupując graczy i chodź nie zawsze mi wychodziło to śmiem twierdzić, że było lepiej. ( swoją droga przekupywać gracza by postapil wlasciwie też nie jest dobrą nauką, no ale od czegoś trzeba zacząć)
    Wtedy rzadko się zdarzało by łamano zasady odnosnie użycia osłon,miksów rege i odnowienia. Teraz to dzieje się o wiele częściej.
    Potrzeba by przykład szedł od góry.

    Powiedzenie zasady są po to żeby je lamac ma chyba pewne etymologiczne pochodzenie prawda?
    Chodzi tu oczywiście albo o zle zasady albo o przelamywanie wzorcow zachowań. Gdzie trzeba podkreślić, że omawiane wzorce krępują w ten czy inny sposób.
    Ciezko mi wyobrazić jak próby namowienia graczy do dotrzymywania wzrocow mogą być krępujące. "Pacta sunt servanda"
    Jak sam napisałeś kazdy moze miec wlasne zasady i jest to sluszne, ale musi je miec... A brak zasad nie jest zasadą
    Ostatnio edytowane przez The End ; 14-05-2011 o 23:16

  7. #22
    mklem
    Konto usunięte
    Ehh gryźcie się bardziej... i tak to nikomu nic to nie da
    To właśnie jest wasz przykład łamania zasad i trzymania kultury na forum

    Cytat Napisał Snake Zobacz post
    Ile mam lat lol[pedofil?]
    Szczególnie twój SNAKE za takie wypowiedzi powinieneś dostaw warna (moim zdaniem)



    A ap-ropo tematu, jestem kompletnie przeciwny temu pomysłowi....
    Walka to walka i istnieją elementy ułatwiające oraz utrudniające walkę dla obydwu stron....jeśli nie jesteś w stanie ponieść na dzień dzisiejszy kosztów z nią związanych twoja sprawa.
    Każdy z równym trudem musi zapracować na osłonki itd.

    P.S
    Proponuje dodać opcje walki tylko na kamienie :P

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •