Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Login/Hasło na czacie

  1. #1
    Kim Chi
    Konto usunięte

    Login/Hasło na czacie

    Powinno być zabezpieczenie przed podaniem loginu/hasła na czacie.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Lokithor
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    212
    np ******

  3. #3
    Łatwo powiedzieć "powinno", trudniej zrobić skrypt który wykryje np. "moie chasło to .brajanekpropvpkox2007 bes kropki". Zgadzam się, ale nie wydaje mi się, żeby dało się wyeliminować problem wyłudzaczy kont. Chyba, że przy próbie wpisania swojego hasła normalnie zasrałoby nam ekran komunikatami, że nie wolno bo okradną, może wtedy ten Brajan ogarnie, że może ktoś właśnie próbuje go okraść.

  4. #4
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Albo mogłoby być tak jak z przekleństwami, że tylko wysyłający widzi swoją wiadomość.

  5. #5
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    A co jeżeli ktoś ma normalne słowo? Czy wtedy nie będzie łatwiej zgadnąć czyjegoś hasła/loginu jak je wygwiazkuje?
    Może być z tym więcej szkody niż pożytku. Już pomijając to jak bardzo irytujący byłby problem omijania słów "tabu".

  6. #6
    Na nie. Ktos jest glupi to niech cierpi.

  7. #7
    wydaje mi się, że problem wyłudzania haseł dotyczy tylko skrajnie beznadziejnych przypadków, ale zdolnych na tyle, że ominą wszelkie zabezpieczenia przy przekazywaniu swoich danych do logowania

    ewentualnie jakby na pw przychodziła wiadomość i w treści by miała "login" lub "hasło" to u adresata mogłaby pojawiać się automatyczna wiadomość z ostrzeżeniem, żeby nikomu nie podawać loginu/hasła

  8. #8
    Użytkownik Avatar Hubert M
    Dołączył
    21-06-2013
    Postów
    63
    Według mnie to najlepiej nic nie robić z tym. Jak jakiś gracz poda login i hasło i straci konto to będzie dla niego nauczką, że nie warto ufać innym graczom.

  9. #9
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Kubaz Zobacz post
    Na nie. Ktos jest glupi to niech cierpi.
    Cytat Napisał Hubert M Zobacz post
    Według mnie to najlepiej nic nie robić z tym. Jak jakiś gracz poda login i hasło i straci konto to będzie dla niego nauczką, że nie warto ufać innym graczom.


    Tak, a później sam administrator pisze o tym na forum:
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Wiem z doświadczenia - gracz okradziony, ok sprawdzam specjalnie komunikat w PW - oczywiście zaakceptowany i nic to nie pomogło. Ba, pomagam mu odzyskać konto, tłumaczę czego ma nie robić, a za kilka dni robi dokładnie to samo i znowu chce pomocy. Ręce opadają.

    W tym samym poście nawet napisał:
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Coś podobnego do tego w PW ma być (+wykrywanie puszczenia hasła), ale naprawdę nie sądźcie, że to wiele pomoże.
    Czyli chyba temat do zamknięcia, skoro admini mają to w planach.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •