Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Propozycja dotycząca systemu walki w MFO3.

  1. #1
    Genta
    Konto usunięte

    Propozycja dotycząca systemu walki w MFO3.

    Swego czasu grałem w serię gier Final Fantasy, które wprowadziły pewien rodzaj aktywnej walki Active Time Battle (ATB). Pomyślałem sobie, że zastosowanie tego podczas walk z mobami i bossami, a szczególnie w walkach PvP i z mini-bossami byłoby świetnym pomysłem, gdyż rozgrywka byłaby bardziej urozmaicona i dynamiczna być może gracze mogliby stosować nowe strategie itp. Nie chcę zamieniać obecnego systemu turowego na ATB, ale wprowadzenie tego jako opcja przy walce (i automatycznej, i manualnej) byłoby swego rodzaju ewolucją.
    Dla tych, co nie wiedzą: ATB w turowej walce opiera się na czekaniu pewnej ilości czasu na swą kolejkę, a system gry nie ustawia automatycznie kolejności akcji postaci. Czas, w jakim czeka się na kolejkę, uzależniony by był od Szybkości. Nie jestem w stanie opisać, na czym to dokładnie polega, ale dam link do filmiku na YouTube:
    https://www.youtube.com/watch?v=1SRT4nZYn5A
    Paski Act z prawej strony napełniają się z czasem szybciej lub wolniej, w zależności od statusu postaci i jej statów. Gdy jest pełny, postać może wykonać ruch.

  2. #2
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Na nie. To nie FF. Przecież jak te paski będą uzależnione od szybkości, to wyjdzie na prawie to samo, co jest teraz. I to żadne urozmaicenie, tylko dodatkowe czekanie na ładowanie, tak jakby walki trwały krotko.
    Bididididid!

  3. #3
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Takie rozwiązanie wbrew pozorom znacznie zwiększa "szybkość walki" - nie czekamy na to co robi przeciwnik, komendy wybieramy niezależnie od innych graczy. Przykładowo jeśli z naszej szybkości wynika, że kolejkę mamy co 10 sekund, to co te 10 sekund mamy możliwość wybrania komendy, bez czekania na to co zrobią przeciwnicy. Im szybciej "ogarniasz" jaką komendę wybrać, tym mniej tracisz cennych sekund i łapiesz lepsze pozycje w kolejce.
    Już braliśmy takie rozwiązanie pod uwagę, takie walki z pewnością są mniej nudne (ciągle trzeba coś robić), ale też są bardziej zręcznościowe i zarazem dużo krótsze - szczególnie jeśli walczy 8 osób - wszystkie czasy oczekiwania na kolejkę są prawie równoległe.

  4. #4
    Nikon
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Im szybciej "ogarniasz" jaką komendę wybrać, tym mniej tracisz cennych sekund i łapiesz lepsze pozycje w kolejce.
    Już widzę te narzekania osób ze słabym netem.
    Chociaż walki auto mogły by być ciekawe.

  5. #5
    Genta
    Konto usunięte
    Dzięki za rozpatrzenie tematu =D Szkoda, że pomysł się nie przyjmie (chociażby osoby z większym pingiem), ale teraźniejszy sposób walki jest też niezły.

  6. #6
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    ATB raczej nie wprowadzimy, ale zastanawialiśmy się nad tym, aby komendy można było wybierać cały czas i na kilka rund do przodu, a nie tylko w momencie gdy mamy kolejkę oraz ewentualnie modyfikować/odwoływać w zależności od tego co się dzieje. To jednak wymaga całkowitej modyfikacji interfejsu.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •