Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Co z tym kowalem ?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2011
    Postów
    141

    Co z tym kowalem ?

    Na jakiej zasadzie on działa ? Miałem szpony garudy +2 i ulepszyłem nimi szpony +0.
    Wyszły +1 no cóż ukryty bonus. To jeszcze raz powtórzę operacje i plus się nie zmienił ale widoczny bonus tak jakby stopniał. Pierwsza myśl no pech.
    Postanowiłem powtórzyć operacje i finalny produkt wygląda teraz tak szpony garudy +1
    Ostateczny bilans to: 3*szpony garudy+0 "zmarnowane; 30 żetonów; i trochę golda

    Zdaję sobie sprawę że w nich 6 statystyk w które można ingerować. Niby może być ukrytego bonusu 2,94
    Czy to oznacza że mogą mi nagle wskoczyć na +4?

    a oto ostatnie ulepszenie: Nazwa:  wtf.jpg
Wyświetleń: 114
Rozmiar:  97.9 KB

  2. #2
    musaraj
    Konto usunięte
    Nie do końca rozumiem.

    Jak mówimy o ulepszaniu, to po prawej masz okienko w którym pojawia Ci się bonus, jaki zostanie dodany, więc +1 wychodzące z ulepszania +0 przy pomocy +2 jak najbardziej może wyjść.
    Powtórzyłeś operację - to znaczy, że ulepszyłeś tymi szponami które wyszły kolejne +0? To powinien stopnieć, logicznie. Bo ulepszyłeś słabszym plusem, więc wzrost będzie niższy.
    Po kolejnym powtórzeniu to samo.



    Dobre szpony Ci wyszły zresztą, poprzednie też niezłe (mówie o +1)

    Za to zastanawia mnie co innego - jakim cudem te +2, teoretycznie zużyte, nadal są widoczne?

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Myślałeś, że jak przedmiot +0 ulepszysz przedmiotem +8 to Ci +9 wyjdzie?

  4. #4
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Jeśli chcesz coś ulepszyć to "lepsze" eq musi być na GÓRZE a "gorsze" na DOLE inaczej obniżysz sobie bonus eq.

    A co do +4... zalezy co dodasz
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  5. #5
    Nikon
    Konto usunięte
    zmiana bonu zależny od bonu itemka który jest ulepszany i który jest zużywany (także od ilości żetonów)

    im mniejszy bon ma itemek ulepszany tym większa zmiana bonu
    im większy bon ma itemek ulepszający tym większa zmiana bonu

    Na jakiej zasadzie on działa ? Miałem szpony garudy +2 i ulepszyłem nimi szpony +0.
    nigdy zmiana bonu nie jest większa od plusa itemka ulepszającego więc wyszło +1
    kolejne ulepszenia nie były potrzebne...

    jak ulepszasz i chcesz mieć wysoki plus to ulepszaj itemek z wysokim +, zużywaj z mniejszym +
    odwrotna sytuacja (ulepszaj itemek z niskim +, zużywaj z większym +) tylko jest przydatna gdy masz bon w złą statę lub rozłożony we wszystkie staty a liczysz że wpadnie w jedną lub dwie

    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Za to zastanawia mnie co innego - jakim cudem te +2, teoretycznie zużyte, nadal są widoczne?
    itemki kasują się po jakimś czasie (nie od razu)
    tak samo nie widać od razu naprawienia
    mnie dziwi bardziej fakt że niektóre itemki w ogóle nie się nie kasują - nie wiem od czego to zależy

    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Myślałeś, że jak przedmiot +0 ulepszysz przedmiotem +8 to Ci +9 wyjdzie?
    zużywając moją koronę +9 wychodzi zmiana bonusu +4.65 (z żetonami +4.65)
    Cytat Napisał sic Zobacz post
    Jeśli chcesz coś ulepszyć to "lepsze" eq musi być na GÓRZE a "gorsze" na DOLE inaczej obniżysz sobie bonus eq.
    A co do +4... zalezy co dodasz
    w przypadku zużywanie wysokich plusów tak prawie zawsze jest
    ale jak ulepszasz +0 czyste i zużywasz +0 z bonem (4-5% około) to często +1 wchodzi
    Ostatnio edytowane przez Nikon ; 17-05-2013 o 00:34

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2011
    Postów
    141
    thx za odpowiedzi. moim celem było zmienienie bonusu w inne statystyki ponieważ mam jedne szpony +3 z bonem w obrony i celność. Liczyłem że mi wskoczy w obrażenia\atak przy zachowaniu +2. Jedno i drugie się nie udało

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2011
    Postów
    141
    I jeszcze jedno pytanie np. przedmiot ma 12% (bonus widoczny) i ulepszamy za pomocą niego inny przedmiot 5% to po całej operacji mamy możliwość bez żetonów mieć bonus 17% czy 12%. zakładając że może wyjść 12% i wychodzi 9,5%(widocznego bonusu) to oznacza iż bonus ukryty to 2,5% ? Czy może one mogą zostać obniżone 12%->9,5% ze stratą tych 2,5%? Jak będę miał możliwość to dam po +

  8. #8
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Iksniwals Zobacz post
    I jeszcze jedno pytanie np. przedmiot ma 12% (bonus widoczny) i ulepszamy za pomocą niego inny przedmiot 5% to po całej operacji mamy możliwość bez żetonów mieć bonus 17% czy 12%. zakładając że może wyjść 12% i wychodzi 9,5%(widocznego bonusu) to oznacza iż bonus ukryty to 2,5% ? Czy może one mogą zostać obniżone 12%->9,5% ze stratą tych 2,5%? Jak będę miał możliwość to dam po +
    O 5%, czy za pomocą niego 5%?

    Źle piszesz, bo jeżeli ulepszasz przedmiotem 12% przedmiot który ma 5%, to wyjdzie Ci około 11%. Wtedy te 5%, które już było się nie zmienia tylko te punkty z 6% się mogą zmienić.
    Jeżeli ulepszasz w odwrotną stronę (zużywasz na ulepszenie ten itemek 5%) to dojdzie Ci dodatkowe 2,5 % (czyli wyjdzie Ci całkiem ładny bon, 14,5%), to 12% które było poprzednio pozostanie tak samo rozdane, a te 5% będzie rozdawane losowo.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Ksiliath
    Dołączył
    04-04-2011
    Postów
    260
    Musaraj ma rację ale trzeba pamięta, że jeszcze wkład ma bonus ukryty. Jeśli faktyczni będziesz miał bardzo wysoki ukryty bonus to możesz otrzymać ponad 12% z tych 5%, ale wtedy bez szans, że cały bonus pójdzie w 1 statystykę, bo wtedy ukryty z każdej statystyki pójdzie w górę i się uwidoczni. Możesz mieć przypadek że nawet tych 11% nie otrzymasz, ponieważ miałeś niski bonus ukryty i on zostanie poprawiony, ale tak jak pisał musaraj z x% otrzymujesz 1/2x% +- bonus ukryty. Im więcej statystyk tym więcej możesz otrzymać z bonusu ukrytego lub więcej stracić przy ulepszaniu.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •