Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 261

Temat: Po robocie

  1. #1
    musaraj
    Konto usunięte

    Po robocie

    Uznajmy ten temat za delikatną kontynuację żali upkowych.

    Cytat Napisał Sasha Grey
    To już za długo się ciągnie.
    Pozwoliłem sobie na delikatne wyliczenia:

    Testy trwają około 2 miesiące,może więcej, ale 1st teaser nie pojawia się wcześniej niż 2 miesiące przed upem, nie później niż miesiąc przed, więc można spokojnie założyć, że upek pojawi się pewnie gdzieś w lipcu,sierpniu, może później.

    Wracając do samego tworzenia upa - ile może trwać przygotowanie mapek i potem całości do testów?

    Fabuła - idzie z MFO2, więc wymyślanie fabuły głównej raczej wiele nie trwa. Wymyślanie questów pobocznych ile, ze 2 godziny swobodnego myślenia max.?
    Dialogi - po wykonaniu zarysu fabuły daje max. 4 godziny wolnego czasu, ba! dialogi się przygotowuje nawet w trakcie testów (a przynajmniej poprawia).
    Potworki (nazwy)- dosłownie parenaście minut jak idzie wena.
    Potworki (skrypt) - na testach,
    Bossy,minibossy, unikalne potwory - również testy.
    Bronie (nazwy idą od minibossów), ich działanie i ogólny balans - też na testach.
    Samo przygotowanie wyglądu mapek - daje max. pół miesiąca na sam wygląd, kwestie dopracowania może miesiąc w trakcie... testów.
    Przygotowanie panelu GMa - pare miesięcy przeznaczone czasem po godzinach.


    Ponieważ MFO jest robione "po robocie" , dzień w pracy trwa od 8-16,dodam z godzinę - 1,5 na załatwienie jakichśinnych spraw - do godziny 21 wychodzi mi min. 3,5 godziny. Oczywiście często są jakieś inne zajęcia,więc zakładamy 4 dni tygodniowo. Dodatkowo oczywiście nie robi się tylko my fantasy ale jakiśswój czas , więc biorę 2 dni tygodniowo po 2,5 godziny,co daje 5 godzin tygodniowo. Praktycznie nic,tymbardziej, że ... płacą.

    MFO to chyba najlepsza gra MMORPG stricte Polska, ba, z Margonemem toczy równą walkę na polskim rynku, a jak wiadomo Margonem jest tworzony przez prawdziwego lidera na tym rynku, przez całą firmę trzepiącą ogromną kasę, co dużo mówi o popularności MFO. Dochód - na pewno niemały.

    Gdyby mi płacili za, jakby nie patrzeć, robienie swojego hobby przez 5 godzin tygodniowo to bym to robił z uśmiechem i bym się przykładał, a nie cynicznie wyciskał kasę.


    Ostatni upek był 6 lipca. Potem było parę zmian,wprowadzono igrzyska i pomieszano energię, dlatego "czas na robienie upka" liczę od grudnia. Więc 5 miesięcy, ale przygotowanie mapek już odliczę. Zajmie to... praktycznie miesiąc.
    I to licząc minimalnie.

    Więc co się dzieje, że to tyle trwa?
    Rozumiem,zajmujecie się mfo2. To może zabierać trochę czasu, ale nadal upek dawno powinien był być wdrożony na testach i przynajmniej w większości przetestowany.
    Panel GMa robiony jest od samego początku gry, czyli od ponad dwóch lat. Ile może trwać przygotowanie go? Na pewno nie aż tyle.

    Przy tym panelu wcale nie trzeba łączyć z upem. Nawet lepiej, by go NIE ŁĄCZYĆ. Aby było zaskoczenie, bo tak to multikonta szybko zostaną usunięte,gdy panel zostanie zapowiedziany.

    A upek się ciągnie,ciągnie. Czemu?

  2. #2
    Nikon
    Konto usunięte
    Te narzekania nic nie zmienią
    Jak ktoś się nudzi to polecam "War Thunder"

  3. #3
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    A po co? Im dłuzej robią cała grę, tym więcej kasy zbiją. Tak samo było w MFO2, teraz już niewiele osób gra i przychody sa zapewne niższe. Ale hajs się zgadza.
    Bididididid!

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    389
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Gdyby mi płacili za, jakby nie patrzeć, robienie swojego hobby przez 5 godzin tygodniowo to bym to robił z uśmiechem i bym się przykładał, a nie cynicznie wyciskał kasę.
    Widać, ze nigdy nie miałeś okazji zarabiać na swoim hobby przez dłuższy czas. Mentalność człowieka jest taka, że choćby coś kochał, to jak mu za to płacą to mu się chwilami zwyczajnie nie chce. Ba! Nawet staje się to dla niego męczące. Upek jak będzie to będzie. Znajdź sobie do tego czasu inne gierki, a jest ich tak wiele, że można w nich wybrać coś dla siebie.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Co by się stało gdybym podarował adminom po 1 mln złotych polskich ? Jak myślicie, kontynuowali by pracę nad grą ?
    Pewnie wysłaliby dedyka z Jajorki
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  6. #6
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Upek będzie kiedy będzie. Gry przy tworzeniu których twórcy byli poganiani wyszły dużo bardziej ubogie niż w zamyśle.

  7. #7
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Upek będzie kiedy będzie. Gry przy tworzeniu których twórcy byli poganiani wyszły dużo bardziej ubogie niż w zamyśle.
    Ciebie może cieszy siedzenie na 52lvl i wiecznie oczekiwanie na uratowanie brata ;(, ale innym na pewno nie jest tak wesoło. Nikt nie każe robić upa 100% dobrego, błędy zawsze będą, więc je się poprawi. Poza tym przydałoby się słowo otuchy dla adminów jak to kiedyś pisali

  8. #8
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Ja tam doceniam pracę adminów, oby tak dalej ;)

  9. #9
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Również doceniam ich ciężką pracę, w takim tempie fabułę ukończą za około 5 lat. Średnio, jedno miasto wychodzi co 192 dni, jesteśmy dopiero przy 5 (Devos) z 14.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    A mnie się wydawało, że MFO3 to "głowna" praca adminów do kręcenia lodów. Jeżeli jest inaczej, to update'a nie będzie w 2 i 3 kwartale.
    Mimo to też doceniam (nie dosłownie) pracę Adminów. Tomu lubi jak się go (błogo)sławi i podnosi na duchu, więc: oby tak dalej!
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 07-05-2013 o 16:06

  11. #11
    Cytat Napisał Krycha Zobacz post
    A po co? Im dłuzej robią cała grę, tym więcej kasy zbiją. Tak samo było w MFO2, teraz już niewiele osób gra i przychody sa zapewne niższe. Ale hajs się zgadza.
    No kryśka mam nadzieję ,że wpadłeś na to dużo wczesniej ;D

    @ Musaraju..
    ŁASAHSASHAHSAHSAHSHAS TOMI i JACEK pracują?! BUASHAHSAHSAHS chciałbyś zarabiać tyle co oni na Twoim 'hobby'

  12. #12
    Użytkownik Avatar Something
    Dołączył
    05-01-2013
    Postów
    247
    Devos będzie 30 lutego jestem tego pewny.

  13. #13
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    A upek się ciągnie,ciągnie. Czemu?
    Jeśli to pytanie skierowane do administracji, to mam propozycję:
    Przygotuj odpowiedź jaką chciałbyś usłyszeć, a ja potwierdzę, że właśnie taki jest powód

  14. #14
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  15. #15
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Jeśli to pytanie skierowane do administracji, to mam propozycję:
    Przygotuj odpowiedź jaką chciałbyś usłyszeć, a ja potwierdzę, że właśnie taki jest powód
    Umywasz ręce od odpowiedzi? Ja chcę tylko usłyszeć/przeczytać prawdę - czy wam się tego robić nie chce, czy chcecie wybrać jak najwięcej kasy, czy brak weny czy brak czasu (haha).

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •