Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem wykazu kar shoutboxa?

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem.

    17 80.95%
  • Nie, nie jestem.

    4 19.05%
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 66

Temat: Wykaz kar shoutboxa

  1. #16
    Ekhm. Pisząc to miałem na myśli oczywiście to, że za przewinienia na SB nakładane byłby normalne bany ;)

    Tego typu stopniowanie kar w przypadku knebli jest problematyczne. Bany można sprawdzić w profilu użytkownika przed nałożeniem kolejnego. W przypadku knebli nie ma takiej możliwość. Co prawda większość knebli notujemy sobie w zbiorczym temacie, jednak jego przeglądanie w poszukiwaniu kneblowanych użytkowników jest po prostu niewygodne.

    W tej chwili uważam, że największym problemem nie jest długość knebli (bo na to w ten czy inny sposób dany użytkownik sobie zapracował), co po prostu fakt, że moderatorzy czasami zapominają o anulowaniu normalnych knebli (co tworzy podłoże pod teorie spiskowe ;)), a odcięty od SB użytkownik nie wie do którego moderatora zgłosić się w tej sprawie. Przez myśl przeszło mi upublicznienie tematu, w którym notujemy kneble, ale problemem są ograniczenia techniczne - temat musiałby być zamknięty, jednak zwykli moderatorzy nie mogą pisać w zamkniętych tematach poza swoim działem.

    Także nie zanosi się na zmiany.

  2. #17
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    W tej chwili uważam, że największym problemem nie jest długość knebli (bo na to w ten czy inny sposób dany użytkownik sobie zapracował), co po prostu fakt, że moderatorzy czasami zapominają o anulowaniu normalnych knebli (co tworzy podłoże pod teorie spiskowe )
    Niech każdy mod i pseudomod notuje sobie sam kogo ukarał i zdejmuje knebla po skończeniu czasu. Najlepiej dać, zostawić i tyle. A taki VD jeszcze nie ma czelności się do tego przyznać, że zapomniał, tylko chowa się za argumentami typu "trolle nie mają praw", "masz knebla na wieczność". Trochę niefajnie. Dajesz knebla? Pamiętaj, żeby go ściągnąć. Dobrze, że bany mijają same, bo też byłyby poślizgi trwające kilka tygodni.

    Zresztą, z tego co mi wiadomo Adi, to Ty odpowiadasz za swoją świtę moderatorów i pseudomoderatorów, więc powinieneś w imieniu zazielenionych odkneblowywać, jeżeli oni o tym zapominają. Może gdy będzie na Tobie ciążyć naprawianie ich błędów, to zmobilizuje ich to do pilnowania swoich obowiązków, bo odkneblowywanie jest jednym z nich. Zresztą, nas nie powinno obchodzić czy zapominacie, czy nie - macie obowiązek ściągacz po odpowiedniej ilości czasu kneble.

    Komedia władzy trwa w najlepsze. To jest nie do pomyślenia, by na liczącym się forum moderatorzy robili takie gafy. A VD pokazał już wiele razy, że ma userów gdzieś, nie potrafi się przyznać do błędu i przeprasza tylko, gdy mu każesz. Sad but true. Mam nadzieję, że nie dostanę bana.

    Pozdrawiam,
    śmiejący się z zielonych,
    zwykły user.
    Bididididid!

  3. #18
    Niech każdy mod i pseudomod notuje sobie sam kogo ukarał i zdejmuje knebla po skończeniu czasu.
    Notują. Mimo to zapominają. Tak to już jest z ludźmi - są niedoskonali.

    Niestety, tylko wersja premium SB (płatna) pozwala określić czas trwania knebla podczas jego nakładania.

    Zresztą, z tego co mi wiadomo Adi, to Ty odpowiadasz za swoją świtę moderatorów i pseudomoderatorów, więc powinieneś w imieniu zazielenionych odkneblowywać, jeżeli oni o tym zapominają.
    To ja mam pamięć absolutną? ;)

    Ja tak samo zapominam o swoich kneblach, jak i pozostali moderatorzy.

    Niestety, czasami musicie się po prostu przypomnieć. Najlepiej mi na PW, zamiast prowokować burdy na forum.

  4. #19
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Notują. Mimo to zapominają. Tak to już jest z ludźmi - są niedoskonali.
    Wydaje mi się, że jakby zapomnieli raz czy dwa, to się by nic nie stało, ale ile można? W miesiącu mod zakłada pewnie max 5 knebli (a pewnie i mniej niektórzy), a i tak zapominają, więc dla mnie to nie jest usprawiedliwienie.
    To ja mam pamięć absolutną?
    Ty po prostu jesteś za nich odpowiedzialny.

    Podtrzymuje to, co napisałem wyżej. Nas nie powinno obchodzić, czy potrzebujecie zażywać lecytynę. Nie pamiętasz o kneblu, to odpuść sobie jego dawanie. Równie dobrze można powiedzieć, że to modzi prowokują burdy zapominając o kneblach. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Bididididid!

  5. #20
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Co prawda większość knebli notujemy sobie w zbiorczym temacie, jednak jego przeglądanie w poszukiwaniu kneblowanych użytkowników jest po prostu niewygodne.
    Co w tym niewygodnego?
    Zwykła szukajka ctrl + f i widać wszystkie informacje o kneblach danego gracza - 10 sekund roboty.
    Oczywiście proponowałbym formę typu:
    Nick Spam Wulgarne zachowanie Obrażanie użytkowników Prowokowanie konflifktów Inne naruszenie Regulaminu
    Gracz 1 1 2 0 0 1
    Gracz 2 0 2 1 2 0
    Gracz 3 0 3 2 1 2
    Gracz 4 2 0 0 0 0
    I wtedy od razu widać, który gracz za co i ile razy miał knebla, po czym wymierzany byłby kolejny z odpowiednią długością.

    Notują. Mimo to zapominają.
    To jak się im przypomina to wypadałoby, żeby zdjęli.
    Aktualnie zamiast tego to przedłużają knebla za "poganianie", a o kneblu oczywiście nie zapomnieli, lecz ten po prostu miał być "dłuższy".
    Co z tego, że nawet jakbyś upomniał się po pół roku to nadal byłaby ta sama gadka.

    Pisząc to miałem na myśli oczywiście to, że za przewinienia na SB nakładane byłby normalne bany
    Zamiast knebli na shoutboxie?
    Też nie takie głupie. Wolę mieć bana na forum i wiedzieć kiedy mi zejdzie niż mieć knebel na shoutboxa na czas "nieokreślony".

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Nie wiem ile trwają te wasze kneble, ale niektórzy z modów mogą zastosować się do zasady "co masz zrobić jutro zrób dziś", problem w części mógł by mieć mniejsze znaczenia, bo wystarczy raz na dwa dni sprawdzać zablokowanych, a nikt nie zostanie poszkodowany, niektórzy dostaną mały bonus

    Problem jest w tym, że modzi pewnie banują z doskoku, moderuje raz na tydzień, później po tygodniu kolejny raz i nie ma ciągłości. Jeżeli by kneblował codziennie, to codziennie by też zdejmował, problem leży w małej liczbie użytkowników sb przez co jest on moderowany z doskoku i stąd takie "problemy"

    Twoja tabelka Coni by cię pogrążyła bo nie ma jakiejś normalnej systematyzacji na tym forum, tym bardziej, że konto gry jest z nim bezpośrednio powiązane.
    Wykroczenia za kneble powinny się kasować przykładowo po pół roku i iśc w zapomnienie, a nie kumulować coraz bardziej olbrzymie liczby dni bana.

  7. #22
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Twoja tabelka Coni by cię pogrążyła
    Miałem tylko raz (a może dwa?) knebla, za to na kilka miesięcy, więc nie sądzę.

    Problem jest w tym, że modzi pewnie banują z doskoku, moderuje raz na tydzień, później po tygodniu kolejny raz i nie ma ciągłości.
    Nawet jeśli, to tak jak pisałem.
    Nie upomnisz się o knebla = nie zdejmą Ci go.
    Upomnisz się o niego = za "narzucanie się" zostanie on dodatkowo przedłużony, a jeszcze może na haczysz się o bana na całe forum.

    Wykroczenia za kneble powinny się kasować przykładowo po pół roku i iśc w zapomnienie, a nie kumulować coraz bardziej olbrzymie liczby dni bana.
    Trzeba by stworzyć jakieś ostrzeżenia, które by się kasowały z upływem czasu, a to jest zapewne więcej roboty niż stworzenie prostej tabelki.
    No chyba, że jest już taka opcja w vBulletinie, ale zapewne nie. W dodatku chęci ADIHC1 stoją pod dużym znakiem zapytania ;)
    Ostatnio edytowane przez Coni ; 24-04-2013 o 12:33

  8. #23
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Problem jest w tym, że modzi pewnie banują z doskoku, moderuje raz na tydzień, później po tygodniu kolejny raz i nie ma ciągłości. Jeżeli by kneblował codziennie, to codziennie by też zdejmował, problem leży w małej liczbie użytkowników sb przez co jest on moderowany z doskoku i stąd takie "problemy"
    Nie ma ludzi niezastąpionych. Myślę, że jak im się nie chce albo nie mają czasu to znajdą się inni, którzy będą wypełniać ich obowiązki rzetelnie.
    Bididididid!

  9. #24
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Odkąd nie ma Michula, co chwilę są jakieś problemy wokół SB.
    Adi, przypnij go kłódką do fotela i niech siedzi przy shoutboxie 24/7.
    Wszyscy będą hepi.

    @E:Btw. Adi, czemu archiwum jest wyłączone dla randomów?
    @E2: Pamiętacie, jak kiedyś Michul pobanował w uj ludzi? Wtedy to był ewenement, teraz to jest na porządku dziennym.
    Ostatnio edytowane przez SystemOfADown ; 24-04-2013 o 14:55
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  10. #25
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    VD to CHYBAteż człowiek. A chyba każdemu człowiekowi, który posmakuje władzy coś strzela w bani. Czemu nie pójdziecie na kompromis? Zabrać mu moda na 2tyg/miesiąc. Potem oddać, zobaczymy czy się uspokoi.

  11. #26
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    VD to CHYBAteż człowiek. A chyba każdemu człowiekowi, który posmakuje władzy coś strzela w bani. Czemu nie pójdziecie na kompromis? Zabrać mu moda na 2tyg/miesiąc. Potem oddać, zobaczymy czy się uspokoi.
    Nie przejdzie, bo Adi "woli aktywnych modów blablalbla". A taki VD zastąpiony byłby lepiej przez jakieś 80% tego forum - wystarczyłoby nie szaleć. Ale on ma przeszłość, kiedy jeszcze był ogarnięty, choć nie odnajduje sie w realiach tego forum. Nic nie się zmieni, dopóki Adi nie będzie myślał na bieżąco, a nie żył przeszłością.
    Bididididid!

  12. #27
    Wydaje mi się, że jakby zapomnieli raz czy dwa, to się by nic nie stało, ale ile można? W miesiącu mod zakłada pewnie max 5 knebli (a pewnie i mniej niektórzy), a i tak zapominają, więc dla mnie to nie jest usprawiedliwienie.
    Histeryzujesz. O ilu kneblach zapomnieli moderatorzy? Ostatnio o dwóch (Andrevv, Rosalyn). Squadron (na życzenie), Coni (konflikt z moderatorem), Desdemona (na życzenie), NC (konflikt z moderatorem) mają/mieli tak długie kneble z innego powodu.

    Ty po prostu jesteś za nich odpowiedzialny.
    Niestety nie daje mi to pamięci absolutnej.

    Podtrzymuje to, co napisałem wyżej. Nas nie powinno obchodzić, czy potrzebujecie zażywać lecytynę. Nie pamiętasz o kneblu, to odpuść sobie jego dawanie. Równie dobrze można powiedzieć, że to modzi prowokują burdy zapominając o kneblach. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Dałem Tobie proste rozwiązanie: PW do mnie. Na siłę szukasz problemu tam, gdzie go nie ma.

    Co w tym niewygodnego?
    Zwykła szukajka ctrl + f i widać wszystkie informacje o kneblach danego gracza - 10 sekund roboty.
    Oczywiście proponowałbym formę typu:

    I wtedy od razu widać, który gracz za co i ile razy miał knebla, po czym wymierzany byłby kolejny z odpowiednią długością.
    Tak to nie wygląda. Moderatorzy w kolejnych postach po prostu piszą komu i na jak długo dają kneble. Często w treści postu nie ma nicku użytkownika, jedynie screen z SB. Kto miałby prowadzić takie podsumowanie w tabeli? Ja? Wszystko to dla użytkowników sprawiających problemy? Ehe ;)

    Jeśli rozwiązanie nie będzie proste/przystępne, to nic się nie zmieni.

    Tak na marginesie, z VaanDee jest problem taki trochę jak z Mapym - komunikacja. Czemu jego depozyt został przyjęty tak, a nie inaczej i czemu nazwano go złodziejem? Przecież nie dlatego, że sam pomysł był zły (większość graczy nie ma z kim przerzucać złota), ani dlatego, że kogoś okradł - wszystko przez sposób, w jaki się wypowiada i jak reaguje na krytykę. Podobnie jest z VaanDee - to wszystko nie eskalowałoby tak bardzo, gdyby inaczej konstruował swoje wypowiedzi, bo w tej chwili większość z nich działa na użytkowników jak płachta na byka.

  13. #28
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Histeryzujesz. O ilu kneblach zapomnieli moderatorzy? Ostatnio o dwóch (Andrevv, Rosalyn). Squadron (na życzenie), Coni (konflikt z moderatorem), Desdemona (na życzenie), NC (konflikt z moderatorem) mają/mieli tak długie kneble z innego powodu.
    A ile jest ogólnei nałożonych? Dwa razy tyle?
    Niestety nie daje mi to pamięci absolutnej.
    Niestety.
    Dałem Tobie proste rozwiązanie: PW do mnie. Na siłę szukasz problemu tam, gdzie go nie ma.
    Ostatnio nie potrafiłeś rozwiązać mojego problemu z VD, broniąc go za wszelką cenę, więc podziękuję, spasuję, bo nie czuję pomocy z Twojej strony. Wybacz.
    Tak to nie wygląda. Moderatorzy w kolejnych postach po prostu piszą komu i na jak długo dają kneble. Często w treści postu nie ma nicku użytkownika, jedynie screen z SB. Kto miałby prowadzić takie podsumowanie w tabeli? Ja? Wszystko to dla użytkowników sprawiających problemy? Ehe
    Problem napisać nick gracza? Robicie sztuczne problemy.
    Bididididid!

  14. #29
    A ile jest ogólnei nałożonych? Dwa razy tyle?
    [Dzisiaj 18:55] [PW do ADIHC1] ADIHC1 : Squadron, skarlet, Desdemona, SystemOfADown, Kostian

    Ostatnio nie potrafiłeś rozwiązać mojego problemu z VD, broniąc go za wszelką cenę, więc podziękuję, spasuję, bo nie czuję pomocy z Twojej strony. Wybacz.
    Co nie znaczy, że nie warto próbować. To na pewno skuteczniejsze rozwiązanie, niż atak bezpośrednio na forum i narażanie się na kolejne bany.

    Wspominałem już, że brakuje wam instynktu samozachowawczego?

    Problem napisać nick gracza? Robicie sztuczne problemy.
    Napisać - nie. Szukać potem - tak ;)

    To jednak bez znaczenia, bo stopniowania knebli nie będzie. W ogóle dziwię się, że chcecie stopniowania w przypadku, kiedy obecnie większość knebli jest parodniowa - przecież to zmiana na waszą niekorzyść. To, że kary byłyby stopniowane, wcale nie rozwiązałoby problemu z pamiętaniem o ich anulowaniu. Rzekłbym, że wręcz przeciwnie.

  15. #30
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Jeżeli już będzie napisany, to można to zrobić szukajką ctrl + f, wg Ciebie wcześniej się nie dało, bo były to screeny, więc teraz by się dało.

    To jednak bez znaczenia, bo stopniowania knebli nie będzie. W ogóle dziwię się, że chcecie stopniowania w przypadku, kiedy obecnie większość knebli jest parodniowa - przecież to zmiana na waszą niekorzyść. To, że kary byłyby stopniowane, wcale nie rozwiązałoby problemu z pamiętaniem o ich anulowaniu. Rzekłbym, że wręcz przeciwnie.
    IMO lepszy knebel wg wykazu kar, niż knebel bez konkretnego okresu czasowego, bo w wielu przypadkach z parodniowego robi się kilkutygodniowy.

    BTW: Nie myśl Adi, że tylko neguje i narzekam. Doceniam Twoją pracę, nawet mogę powiedzieć, że Cię lubię, tylko niektóre rzeczy mi nie pasują, czego ukrywać nie zamierzam.
    Bididididid!

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •