Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem wykazu kar shoutboxa?

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem.

    17 80.95%
  • Nie, nie jestem.

    4 19.05%
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 66

Temat: Wykaz kar shoutboxa

  1. #1
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185

    Wykaz kar shoutboxa

    Proponuję zrobić jakiś wykaz kar (jakiś regulamin) na shoutboxie tak jak ma to miejsce na forum głównym.
    Wiadomo, że oczywiście mniej więcej, bo trzeba ręcznie odkneblować, no chyba że jest jakaś opcja na nałożenie knebla czasowego.

    Ustrzegło by to przed (plusy):

    -Absurdalnymi karami (oczywiście zależy, z której strony patrzyć)
    -Zakładaniem tematów typu: "za co ban, na jak długo etc", a co za tym idzie marnowaniem czasu na odpowiedzi i bawienie się w zamykanie tematów
    -Trollowaniem zbanowanych, którzy jeśliby wiedzieli kiedy im knebel zejdzie starali by się zachowywać w porządku, gdzie jako bez tej informacji człowiek może się naprawdę sfrustrować (wydaję mi się to o wiele lepszą opcją dla graczy, a szczególnie dla moderatorów, bo niestety ale to dopiero gracze z "wiecznym kneblem" mogą dać popalić - niestety nerwy mogą puścić)
    -Ogólnym zamętem na forum
    -Traktowaniem wszystkich graczy tak samo (jak to ma ostatnio miejsce), ponieważ gracze byliby karani zgodnie z wykazem, czyli za wtóre wykroczenia coraz dłuższe kary

    Minusy (szczerze mówiąc nie mogę się dopatrzyć, ale mimo wszystko spróbuję je znaleźć z pozycji administracji):
    -Troll/ukarany musi zrozumieć swoje zachowanie i wykazać chęć poprawy, więc kara powinna być odpowiednio długa by to zobaczyć, a nie żeby tylko miał odczekać karę i nadal robić to samo (choć wg mnie odpowiednie odczekanie, w dodatku gdyby było coraz dłuższe jest jednak nauczką)
    -Trolle będą regularnie trollować wiedząc co ich czeka (nawet jeśli, to szczerze mówiąc, ja osobiście nie widzę problemu w odbanowaniu trolla, a potem w nałożeniu mu 2x dłuższej kary, a z czasem gdy będą już naprawdę długie to myślę, że przestanie go to 'bawić')
    -Moderatorzy będą mieć mniej swobody w nakładaniu kar, gdyż będą musieli stosować się do regulaminu/wykazu (w sumie sam wykaz kar chyba byłby lepszy, moderatorowie nadal banowali by wedle własnego uznania tylko kary dostosowali by odpowiednio długo do wykazu)

    Wiem, że moja osoba na tym forum jest różnie postrzegana, ale temat jest jak najbardziej poważny i nie jest wcale trollingiem, ale propozycją o lepsze życie na forum, zarówno dla graczy, jak i moderatorów.

    JEŻELI ZAMIERZASZ TROLLOWAĆ W TYM TEMACIE LUB NIE MASZ NIC CIEKAWEGO DO NAPISANIA TO PROSZĘ ODPUŚĆ SOBIE TEN TEMAT.
    Prosiłbym graczy o KULTURALNĄ, UARGUMENTOWANĄ DYSKUSJĘ.
    Prosiłbym również moderatorów o ich opinię i co o oni sami o tym uważają oraz o nie zamykanie tematu.
    Jestem ciekaw co sądzą o tym gracze, jak i zarówno osoby z góry.
    Ostatnio edytowane przez Coni ; 23-04-2013 o 16:44

  2. #2
    Noriko
    Konto usunięte
    Była już kiedyś taka propozcja, niestety (lub stety) to nie przeszło.

    @edit.
    Znalazłam

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...light=Shoutbox
    Ostatnio edytowane przez Noriko ; 22-04-2013 o 21:34

  3. #3
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Chodzi o wykaz kar czyli o wymierzanie długości kar zgodnie z nim, a nie o regulamin czyli o to jak moderatorzy mieliby postępować.

  4. #4
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Oczywiście pomysł godny uwagi, przypominam sobie, że kiedyś ktoś wyszedł z podobnym pomysłem, ale chyba wtedy poszło to w zapomnienie. Widzimy teraz jaka panuję sytuacja, tworzą się tylko nie potrzebne spięcia.

  5. #5
    musaraj
    Konto usunięte
    Przydałby się.

    Oczywiście post-modernizm zmierza do skrócenia i kompresji. Stąd za każde przewinienie ta sama kara - bez limitu.

    A z SB trzeba coś zrobić.

  6. #6
    Użytkownik Avatar RoLL
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    379
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    A z SB trzeba coś zrobić.
    To było głupie stwierdzenie, bo znając Adiego zaraz napisze, że - Owszem trzeba, np wyłączyć...

    Ja tam jestem neutralny co do pomysłu. Ale pewnie jakbym dostał knebla za jakieś głupoty, który trwał by xxxxx dni, to pewnie szybko zmieniłbym zdanie
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #7
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Przecież zaraz bedzie post Adiego, ze jestes fuj i tylko mu roboty dodajecie, bo was trolli to powinno sie zamykac w gettach. A VD jest taki kochany.

    I nic sie nie zmieni. Zawsze bedzie argument przeciw. Zawsze. Szkoda.

    Oczywiscie jestem za, bo wam wspolczuje, chcoiaz sam nie uzywam shoutbouxa tak bardzo mocno.
    Bididididid!

  8. #8
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał El Fortuno Zobacz post
    Oczywiście pomysł godny uwagi, przypominam sobie, że kiedyś ktoś wyszedł z podobnym pomysłem, ale chyba wtedy poszło to w zapomnienie. Widzimy teraz jaka panuję sytuacja, tworzą się tylko nie potrzebne spięcia.

    Nie poszło w zapomnienie pozwole sobie zacytować główny powód dla którego regulaminu nie ma i nie będzie: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...998#post114998
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  9. #9
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Po raz enty powtarzam, głownie chodzi o:
    o wykaz kar czyli o wymierzanie długości kar zgodnie z nim, a nie o regulamin czyli o to jak moderatorzy mieliby postępować.

  10. #10
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał sic Zobacz post
    stworzenie regulaminu sb w którym DOKŁADNIE będzie określone za co i na ile dostaje się knebla

    Taki cytat z tematu mojego...
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  11. #11
    Ja mam proste rozwiązanie. Proponuję zacząć stosować ogólny regulamin forum również w przypadku SB.

  12. #12
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Skoro regulamin przewiduje to:
    System Kar

    Spam
    pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
    Off-topic
    pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
    Wulgarne zachowanie
    pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
    Obrażanie Użytkowników
    pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
    Prowokowanie konfliktów
    pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
    Inne naruszenie Regulaminu
    pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
    Multikonto
    ban 30 dni na konto główne, konta dodatkowe permanentny ban
    to czemu by nie ;>

  13. #13
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Spam
    pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
    Off-topic
    pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej

    Jak można zweryfikować te podpunkty na SB?

  14. #14
    Noriko
    Konto usunięte
    Cytat Napisał El Fortuno Zobacz post
    Spam
    pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
    Off-topic
    pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej

    Jak można zweryfikować te podpunkty na SB?
    Spam można. Ale Off-topic raczej sie nie da ;p

  15. #15
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Spam to powtarzanie cały czas tej samej wiadomości przez dłuższy czas.
    No, off topica raczej nie ma, bo sb to miejsce do luźnych rozmów na wszelakie tematy.
    Tak czy siak, wykaz kar dobrze sprawuje się na całym forum to i na shoutboxie też tak powinno być.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •