Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 42

Temat: kowal nie ulepsza przedmiotów

  1. #16
    Pirrat
    Konto usunięte
    Masz pecha, wiedziałem, że z tej szaty nic ciekawego nie wyjdzie a bransoleta się przydała
    Ostatnio edytowane przez Pirrat ; 12-03-2013 o 23:46

  2. #17
    Zenobia
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Masz pecha, wiedziałem, że z tej szaty nic ciekawego nie wyjdzie a bransoleta się przydała
    prosze o nie spamowanie, tylko o kogoś kompetentnego o wyjaśnienie problemu


    a tak btw, bo to juz druga osoba porusza: nie przypominam sobie żebym robiła jakis interes z pirratem, tylko z graczem muszynianka. Ale skoro zarówno soad jak i pirrat twierdzą inaczej, czyzby więc to znaczyło że konto muszynianka jest multikontem pirrata ? ciekawe ....

  3. #18
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Ze względu na zaokrąglenia, ukryte i widoczne bonusy odstępstwa od prognozy mogą być naprawdę spore.

    Rozbieżności powstają już na samym itemku wyjściowym (widoczny/niewidoczny bonus). Przykładowo myślicie, że macie +2.5 (bo tak wynika z widocznych stat), a tak naprawdę to jest +2.1 (bo staty są zaokrąglone w górę). Przykładowo było: 13.51, 44.51, 23.51, 0 stat realnie, a pokazuje w grze 14, 45, 24, 0 (zaokrąglenie w górę).

    Podobne rozbieżności powstają na itemku, który poświęcamy.

    Nawet zakładając, że ulepszamy item o dokładnie 3 punkty (item poświęcony nie ma odchyleń) to po ulepszeniu, w zależności od tego jak dopełniły się staty wyjściowe, może okazać się, że:
    a) bonus +3 pkt poszedł następująco: 14.49, 45.49, 24.49, 0.06. Ulepszenie = +3 staty, ale po zaokrągleniach (tym razem w dół) widoczne ulepszenie jest zerowe: nadal 14, 45, 24, 0. Korzyść jednak będzie "do odzyskania" przy kolejnej operacji.
    b) bonus +3 pkt poszedł następująco: 16.51, 44.51, 23.51, 0.98 -> wtedy uzyskamy +4 punkty widocznego bonusu: 17, 45, 24, 1

    Sytuacja może być też odwrotna, a przy unikach i celności rozbieżności mogą być dużo wyższe.
    Własnie dlatego nie sposób przewidzieć, o ile dokładnie widoczny bonus się zmieni, a prognoza jest niedokładna - ona bardziej dotyczy zmiany bonusu ukrytego niż widocznego w grze.

    Przy okazji zmian u kowala planujemy uprościć to trochę i operacje odnosić do plusów widocznych.

    DODATKOWO NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE:
    obecnie przy ulepszaniu pkt bonusu nie zawsze przeliczają się 1 do 1. Im jest większa różnica pomiędzy itemkiem ulepszanym i poświęcanym, tym ten poświęcany gorzej działa. Przykładowo mamy +0 (+2 staty) i +1 (4 staty). Jeśli ulepszamy +2, to efektywność +0 nie będzie jedynie 2x niższa niż +1. (wymagania rosną w tempie geometrycznym, tzn. 3x+1 nie daje +3, potrzeba 4x+1 lub 2x+2). Niwelują to nieco żetony, bo dają stały bonus.
    Tylko przy łączeniu punkty są zawsze przeliczane dokładnie 1 do 1.

    Zmiany w kowalu mają między innymi wprowadzić wzór bardziej liniowy i oczywisty również do ulepszeń.

  4. #19
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Zenobia Zobacz post
    a tak btw, bo to juz druga osoba porusza: nie przypominam sobie żebym robiła jakis interes z pirratem, tylko z graczem muszynianka. Ale skoro zarówno soad jak i pirrat twierdzą inaczej, czyzby więc to znaczyło że konto muszynianka jest multikontem pirrata ? ciekawe ....
    To, że ktoś robi z tobą interesy to nie znaczy, że dla sb, wiedząc jaką mnie uwielbiasz, tak samo jak soada, trzeba było znaleźć pośrednika.

  5. #20
    Jan Saryusz
    Konto usunięte
    Soad i Tomi matematycznie, ja opisowo. Kupiłaś ode mnie bransoletę, tak. Jednak chciałaś z miejsca wrzucać 8-10 żetonów. Metoda "chybił i skręcił kostkę" tu nie działa. Wspomniana bransoleta była niezłą dwójką, jeśli nie mylę itemów i wrzucenie żetonów w takiej ilości w jakiej chciałaś to zrobić popsułoby Ci szyki, bez względu na to czy chciałaś ją nieco usprawnić czy zrobić +3. Przypadki takie jak podany zdarzają się każdemu. Jeden z matematyków objaśnił, że im więcej statystyk ma przedmiot tym trudniej przewidzieć jak bonus się rozłoży, pod tym podpisze się każdy kto chociaż raz u kowala był. Na forum wrzucony jest dość dokładny kalkulator Czarnulki w formie excela, zrób sobie kawę, zobacz co do czego a w przyszłości nie będziesz się tak wściekała na stracone przedmioty.

  6. #21
    Zenobia
    Konto usunięte
    Przestań, bo bzdury piszesz że aż strach. Metoda "chybił i skręcił kostkę" tu nie działa ? A co tu działa ? Chyba rzut monetą raz się uda a innym razem nie, niezależnie od użytych itemków.
    Tamten przypadek z bransoletą: to była bardzo silna +2. Ty sam używałeś kalkulatora i mi pisałeś, że użycie żetonów na pewno spowoduje jej skok na +4. Więc wahałam się czy kupić tą od Ciebie czy jakąś inną słabszą, żeby nie ryzykować. Ale w końcu postanowiłam jednak zaryzykować, więc ograniczyłam żetony. I jaki mieliśmy rezultat ? Ulepszenie itemku 2,98 innym 1,66 daje nadal itemek 2,98. To jest absurdalne. I proszę mi bzdur nie opowiadać, że te staty poszły tam gdzieś ukryte, bo ponowne ulepszenie tej samej bransolety następnym itemkiem z bonem 0,99 plus 10 żetonów daje ledwo średnie +3. A gdyby było tak jak piszecie to, że te staty nie są widoczne, to jakim cudem kolejne ulepszenie nie daje od razu +4 ?

    I tutaj identyczny przypadek. A z kalkulatora to korzystam tylko że go sobie można gdzieś wsadzić, jak dowodzą moje przypadki.

    To jest wyliczenie przy 0 żetonach

    Lv eq 50
    Typ eq Unikat
    Liczba użytych żetonów 0
    EQ #1 EQ #2
    Widoczy bonus 14.88% 8.26%
    Plus +2.98 +1.65
    Użyta baza obrażeń 470
    Łączenie**
    Bonus po połączeniu 19.83%
    Plus po połączeniu +3.97
    Szansa na dodatkowy bonus z żetonów 0%
    Bonus z bonusem dodatkowym* 24.83%
    Plus z bonusem dodatkowym* +4.97
    Ulepszanie
    Zmiana bonusu* +0.48
    Bonus po ulepszeniu* 17.32%
    Plus po ulepszeniu* +3.46

    a to w przypadku jakbym użyła 10 żetonów

    Lv eq 50
    Typ eq Unikat
    Liczba użytych żetonów 10
    EQ #1 EQ #2
    Widoczy bonus 14.88% 8.26%
    Plus +2.98 +1.65
    Użyta baza obrażeń 470
    Łączenie**
    Bonus po połączeniu 19.83%
    Plus po połączeniu +3.97
    Szansa na dodatkowy bonus z żetonów 30%
    Bonus z bonusem dodatkowym* 24.83%
    Plus z bonusem dodatkowym* +4.97
    Ulepszanie
    Zmiana bonusu* +0.73
    Bonus po ulepszeniu* 18.57%
    Plus po ulepszeniu* +3.71


    nawet głupi koszt się nie zgadza

    Przybliżony koszt ulepszenia/łączenia 96 746 G ± 10%

    a ja zapłaciłam 112 678, więc zdecydowanie przekracza to te +10%

    Więc ja ze swojej strony nie widzę żadnego błędu, wszystko było policzone tak żeby nie przekroczyć +3.

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Nawet zakładając, że ulepszamy item o dokładnie 3 punkty (item poświęcony nie ma odchyleń) to po ulepszeniu, w zależności od tego jak dopełniły się staty wyjściowe, może okazać się, że:
    a) bonus +3 pkt poszedł następująco: 14.49, 45.49, 24.49, 0.06. Ulepszenie = +3 staty, ale po zaokrągleniach (tym razem w dół) widoczne ulepszenie jest zerowe: nadal 14, 45, 24, 0. Korzyść jednak będzie "do odzyskania" przy kolejnej operacji.
    To na pewno nie jest ten przypadek. Wcześniej ulepszałam itemek (bransoleta garudy) który ma tylko 2 ruchome staty, więc skoro był już na starcie 2,98 i został dodany 1,65, to przynajmniej 1 statystyka nawet przy najbardziej niekorzystnym rozkładzie powinna się zmienić. A tymczasem nic się nie poprawiło. Poświęciłam kolejną bransoletę tym razem z bonem 0,99 i wtedy dopiero drgnęło o 2 punkciki i w statach i wskoczyło na +3. Gdyby było tak jak piszesz to kolejne ulepszenie powinno być dużo bardziej widoczne.
    Ostatnio edytowane przez VaanDee ; 13-03-2013 o 11:01 Powód: łączenie postów

  7. #22
    Użytkownik Avatar Lady Karen
    Dołączył
    06-04-2012
    Postów
    593
    Ceny średnie są orientacyjne, w moim przypadku, jak używałam kalkulatora również często były zaniżone. Jednak nie tak bardzo, by nie mogło się przewidzieć mniej wiecej kwoty. Nawet parę razy z dokładnością do 2-3k pokazywało.

    To na pewno nie jest ten przypadek. Wcześniej ulepszałam itemek (bransoleta garudy) który ma tylko 2 ruchome staty, więc skoro był już na starcie 2,98 i został dodany 1,65, to przynajmniej 1 statystyka nawet przy najbardziej niekorzystnym rozkładzie powinna się zmienić. A tymczasem nic się nie poprawiło. Poświęciłam kolejną bransoletę tym razem z bonem 0,99 i wtedy dopiero drgnęło o 2 punkciki i w statach i wskoczyło na +3. Gdyby było tak jak piszesz to kolejne ulepszenie powinno być dużo bardziej widoczne.
    a z tego co piszesz - mogłaś ulepszać jedną "słabą" (zaokrąglony bon w góre) drugą taką samą, jak pisał tomi. Byłby to pech jak 190, ale jakoś może tłumaczyłoby sytuację.

    Swoją drogą, mam pytanie: czy jak łaczymy dwa przedmioty, bez użycia żetonów, to nie ma żadnej możliwości by wskoczyły dodatkowe punkty? (chodzi mi o robienie mocnych +3)
    @down
    dzięki za szybką odpowiedź!
    Ostatnio edytowane przez Lady Karen ; 13-03-2013 o 12:54

  8. #23
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Daj linki do wszystkich tych przedmiotów oraz wypisz kolejność ulepszania (co z czym) oraz ile wrzuconych żetonów to zerknę. Niestety nie mogę teraz zobaczyć jaki itemek był wyjściowo, wiec to sprawdzenie będzie miało ograniczoną wartość.
    ----------------------------
    Widzę, ze dawałaś juz linki do dwóch przedmiotów:
    https://mfo3.pl/view/ga/2691989 miał 1.62 ukrytego bonusu
    https://mfo3.pl/view/ga/2755488 miał 1.09 ukrytego bonusu

    Daj też ten trzeci, który powstał oraz jego staty przed ulepszeniami jeśli pamiętasz.
    ----------------------------


    Cytat Napisał Lady Karen
    Swoją drogą, mam pytanie: czy jak łaczymy dwa przedmioty, bez użycia żetonów, to nie ma żadnej możliwości by wskoczyły dodatkowe punkty? (chodzi mi o robienie mocnych +3)
    Nic dodatkowego ponad staty maksymalne z obu itemków nie wejdzie.

  9. #24
    Zenobia
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Daj linki do wszystkich tych przedmiotów oraz wypisz kolejność ulepszania (co z czym) oraz ile wrzuconych żetonów to zerknę. Niestety nie mogę teraz zobaczyć jaki itemek był wyjściowo, wiec to sprawdzenie będzie miało ograniczoną wartość.
    ----------------------------
    Widzę, ze dawałaś juz linki do dwóch przedmiotów:
    https://mfo3.pl/view/ga/2691989 miał 1.62 ukrytego bonusu
    https://mfo3.pl/view/ga/2755488 miał 1.09 ukrytego bonusu

    Daj też ten trzeci, który powstał oraz jego staty przed ulepszeniami jeśli pamiętasz.
    ----------------------------



    Nic dodatkowego ponad staty maksymalne z obu itemków nie wejdzie.
    nie nie, panie admin, bo to była trochę inna kolejność

    na początku do bransolety +2 szcz 80, szyb -11 czyli łączny bon 9

    został dodany (poświecony) itemek kupiony od Jana Saryusza https://mfo3.pl/view/ga/2691989

    niestety nie posiadam linka do tego +2. JS był tak miły, że mi to wszystko przeliczał na kalkulatorze i ja sie wahałam, bo istniało bardzo duże ryzyko, ze bransoleta wejdzie na +4. Dlatego podczas ulepszania nie dodałam żadnych zetonów, bo nawet w takim przypadku kalkulator wskazywał plus po ulepszeniu 3,46.

    Po ulepszeniu pozostal ten sam itemek +2 co był, absolutnie nic sie nie zmieniło. Bransoleta +1 przepadła i kosztowało to też ponad 120k. Zszokowana nie zrobiłam screena tylko zaczełam szukac w ekwipunku i przebolałam tą stratę.

    Nastepnie kupiłam jeszcze jedną bransoletę tym razem ze słabszym bonem https://mfo3.pl/view/ga/2755488
    i po ulepszeniu 10 zetonami poprawiła sie chyba o 2 jakaś statystyka i bransoleta przeszla w +3. Również tego itemka juz nie mam, ponieważ został on połaczony z innym +3 dając w sumie +4.

    To jest ta stara sprawa i pewnie będzie to trudno sprawdzić jak to dokładnie było

    A teraz ta najnowsza z wczoraj, tutaj nie powinno byc zadnego problemu.

    Szczegóły widać n azałaczonym screenie https://img18.imageshack.us/img18/6729/ulepsz.jpg


    do tej szaty +2 z bonem 9 https://mfo3.pl/view/ga/2616818
    poświeciłam taką +1 z bonem 5 https://mfo3.pl/view/ga/2743729

    a w rezultacie dostałam identyczny itemek jak wyjściowy https://mfo3.pl/view/ga/2889996

    Użytych zostało również 0 zetonów, bo wszelkie wyliczenia wykazywały, że istnieje bardzo duże niebezpieczeństwo wejscia w +4, a tego chciałam uniknąć.

    Ja rozumiem, ze czasami moze sie zdarzyć, ze itemek nie ulegnie polepszeniu, ale chciałam zwrócic uwagę, ze obie ulepszane rzeczy były z maksymalnym plusem 2,98, a również poświecane rzeczy do najgorszych tez nie należały. Nie byly to zadne gołe itemki tylko takie które maja wyraźnie widoczny bonus i to dość spory.

    Więc prosze o sprawdzenie mego przypadku, bo w tak niekorzystny rozkład wszystkich czynników, to ja po prostu nie wierzę. musi gdzieś byc jakis bład, albo te 0 zetonów, albo moze któraś statystyka jest taka sama, albo oba czynniki i nie następuje zadne ulepszenie.

  10. #25
    Nikon
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Zenobia Zobacz post
    I tutaj identyczny przypadek. A z kalkulatora to korzystam tylko że go sobie można gdzieś wsadzić, jak dowodzą moje przypadki.
    Mi tam zawsze dobrze wychodzi. Kalkulator wylicza z tego samego wzoru zmianę bonusu co serwer gry.

    Cytat Napisał Zenobia Zobacz post
    nawet głupi koszt się nie zgadza
    Koszt się cały czas zmienia. Kalkulator ma mniej więcej pokazywać. Współczynnik dawno nie był aktualizowany. Zresztą aż taka duża różnica nie wyszła.
    Ostatnio edytowane przez Nikon ; 13-03-2013 o 16:10

  11. #26
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Przed:
    MAGDEF:0.02
    LCK:2.83
    SPD:0.01
    DEF:0.03


    Po:
    MAGDEF:0.13
    LCK:3.12
    SPD:0.09
    DEF:0.03


    Plus ukryty zwiększył się o 0.11+0.29+0.08 = 0.48, a więc błędu nie ma - jest niefart.

  12. #27
    Nikon
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Przed:

    Plus ukryty zwiększył się o 0.11+0.29+0.08 = 0.48, a więc błędu nie ma - jest niefart.
    mógłbyś jeszcze to zobaczyć?
    pas ulepszany:
    https://mfo3.pl/game/view.php?t=ga&id=2730419

    zmiana bonusu +1,2

    pas po ulepszeniu:
    https://mfo3.pl/game/view.php?t=ga&id=2733539

    doszło: +1.56
    minimalna zmiana bonusu aby tak się stało: +1.18 czyli tylko +0,02 mniej od zmiany bonusu

  13. #28
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał Czarnulka Zobacz post
    mógłbyś jeszcze to zobaczyć?
    Nie ma już pierwszego przedmiotu w grze.

  14. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    71
    Czy bonus za zetony zawsze wynosi 5% czy moze tez wynosic np 0 czyli czy zetony zawsze cos daja (niekoniecznie my to widzimy-statystyki ukryte) ?

  15. #30
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał Rykus Zobacz post
    Czy bonus za zetony zawsze wynosi 5% czy moze tez wynosic np 0 czyli czy zetony zawsze cos daja (niekoniecznie my to widzimy-statystyki ukryte) ?
    Przy łączeniu? Za każdy żeton masz 3% szans na pojawienie się dodatkowego bonusu, a gdy się pojawi to wynosi 5% (jeden plus), oczywiście mogą być odchylenia, bo 5% dotyczy bonusu ukrytego.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •