Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 72

Temat: Zapomniany system wyzwań?

  1. #16
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Generalnie po mojej przerwie staram się jak najszybciej nadrobić zaległości co do zmian wprowadzonych w grze, ale na pierwszy rzut oka rzeczywiście + w eq jest chyba trochę za duży. Za dawnych czasów eq +2/+3 miało ogromne ceny (jak na swój lv), wydaje mi się że tak jak już ktoś wyżej wspomniał - pvp jest dla tych bogatszych. Mam nadzieje, że mfo nie wyszło z ogromnego plusika, który trzyma wielu graczy, mianowicie o nie zwiększanie przewagi w pvp nad tymi co nie wydają kasy na grę. Na razie sam nie mogę ocenić, bo dopiero się ogarniam po przerwie, ale jak dobiję lv od którego można łączyć eq to na pewno wyrażę swoje zdanie.

  2. #17
    Był Mifune. Ponoć FoD. Zdołał spokojnie na 50lv dorobić sobie eq ,które pozwolilo mu walczyc na ~1k ranku

  3. #18
    Może się mi wydaje, ale mam odczucie, że na grę najwięcej wydają osoby, które mają nikłą aktywność w pvp, czy w wypowiedziach na forum. Żeby się wzbogacić trzeba maniakalnie grać w mfo i dorabiać się po upkach. Bonusy w eq są duże i to daje ogromną przepaść pomiędzy tymi bez bonusów i tymi z bonusami. Ale patrząc na to inaczej, wszyscy mierzą w eq +6 +7 +8, a żeby zrobić takie coś trzeba wydać od groma złota, a i szczęście będzie niezbędne. Do tego niektóre przedmioty mają istotną tylko jedną statystykę, dlatego od skrajnie dobrego eq +3 wzrost przydatności przedmiotu wraz z bonusem nie jest tak bardzo ważny. Każdy, w miarę aktywny gracz może bez problemu potworzyć sobie przedmioty +3/+4, a między nimi, a tymi "najlepszymi" nie ma już tak ogromnej różnicy. Szkoda jedynie, że ulepszanie jest takie drogie, bo na targu jest masa śmieci i nie ma w czym przebierać. Dobre eq +2 i wyżej jest z reguły strasznie drogie, a +0 można kupić za grosze. Tanie ulepszanie zredukowałoby przedmioty +0, a byłoby więcej do przebierania w przedmiotach +1/+2.
    Za dawnych czasów eq +2/+3 miało ogromne ceny (jak na swój lv)
    Teraz jest tak samo, a może są nawet jeszcze większe ceny.
    Te + ogólnie psują grę, bo pvp nie jest dla tych co myślą w statach tylko dla tych, którzy wydają kasę (może nawet prawdziwą), kupują eq i robią +7/8. Bo jak ktoś ma itemy +8, a drugi nawet +2, to tak, jakby w tym samym eq walczył poziom 50 na 60+.
    Podejrzewam, że nawet topka w pvp dysponuje jedynie kilkoma przedmiotami z tak wysokim bonusem, chyba że sobie pożyczają i prawdopodobnie mało kto z nich wysyła smsy na grę. Ja mam trochę złota, a mam jedynie dwie bronie na +6, buty na +8 i dodatek +7 nabyty za 500k, gdybym wydał nawet wszystko przy obecnych cenach nie miałbym takiego asortymentu o jakim wspominasz.
    mam postać na 30lvlu, dobre staty lecz eq bez + lub +1. Efekt? ja bije po 200-300 a dostaje po 500. Do tego przeciwnik ma dubla, ja chybiam w niego z miecza, a on trafia z włóczni. Więc ja się pytam: Czego mam więcej? Nieczego, bo eq bez + :/
    Z tego co pamiętam jesteś starym graczem, więc jak możesz mówić o poważnym podejściu do pvp jak kupujesz sobie eq do walki za złoto zarobione z bicia mobków przez dwa dni zamiast starać się mieć lepsze i dziwisz się, że wygrywasz tylko z nowymi graczami, albo tymi co podchodzą do pvp bez przygotowania?
    Dziwna logika "nie walczę pvp bo nie mam dobrego eq", ktoś kupuje topór orka za 100k(więcej zarabiam w 15 min na ognikach) i się dziwi, że ma gorszą broń od kogoś co miesiąc jak debil zarabia na ganianiu nieumarłych po cmentarzu i sępi całymi dniami mini bossy.
    Gdzie jakiś etap przejściowy w walkach pvp ? Teraz do pvp można wejść tylko, gdy ma już się dobre eq ? Musze być w top 10, albo w ogóle nie walczę ? więcej jest chyba graczy bez dobrego eq, więc jakby chcieli walczyć to by walczyli miedzy sobą, po prostu nie chcą walczyć, bo albo ich nie wciągają walki, albo nie chce im się spędzać tyle czasu w grze, albo się zniechęcają, gdy stracą zdobyty rank w momencie dojścia do przedziału tych "pro". Nie widzę jakoś możliwości osłabienia bonusów na tym etapie gry, to by działało na zasadzie "gracze nie mogą zrobić sobie +7, to zróbmy tak, żeby +7 było nieopłacalne", a już teraz jest bardzo kosztowne.
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 04-03-2013 o 13:01
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  4. #19
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Cytat Napisał Coni
    Może coś co proponowałem kiedyś, zamiast 5% bonusu za plus, byłoby tylko 3%.
    Różnica między itemem bez + a z + nie będzie aż taka duża, a w dodatku kowal nadal będzie funkcjonował gdyż ciągle będzie można tworzyć itemki +8 itd.

    Małe porównanie.
    Przyjmijmy, że item ma 50pkt.
    Obecnie przy +3 (15%) zyskujemy 7,5 pkt, a przy +7 (35%) 17,5. Jest to różnica 10 punktów czyli całego poziomu.

    Przy zmianach na 3%, te same założenia, że item ma 50pkt.
    +3 (9%) to jest 4,5 pkt, a przy +7 (21%) 10,5. Jak widać różnica jest mniejsza i wynosi 6 punktów.

    Ewentualnie zawsze można wziąć inny przykład na konkretnym przypadku.
    Weźmy na przykład buty gothar, które posiadają 60,5pkt.
    Przy +7 (35%) zyskujemy 21,175pkt przewagi nad graczem z eq bez + (na jednym itemku aż tyle zysku, a co dopiero przy całym secie?!)
    Przy zmianach na 3% wychodzi, że +7 (21%) da 12,705pkt przewagi nad graczem z eq bez.

    Więc nadal będzie warto mieć eq z + i je ulepszać, ale już nie będą wnosiły aż takiej ogromnej przewagi jak kiedyś.
    Ostatnio edytowane przez Coni ; 04-03-2013 o 13:20

  5. #20
    Przed Eliar nie było kowala i było to samo gadanie o przewadze z eq. Przy osłabieniu bonusów, chęć graczy na ulepszanie przedmiotów może zmaleć jeszcze bardziej. Widok spalania jednego przedmiotu i płacenia pewnej sumy złota za otrzymanie 1 punkcika statystyki (lub nawet nie) nie będzie zachęcał do zabawy w kowala. Obawiam się, że zmiana na 3% za plus, nic znaczącego nie wniesie do pvp, a tylko zmniejszy atrakcyjność kowalstwa.
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  6. #21
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Obawiam się, że zmiana na 3% za plus, nic znaczącego nie wniesie do pvp, a tylko zmniejszy atrakcyjność kowalstwa.
    Zmniejszy przewagę pomiędzy bogatymi, a biednymi (czytaj z dobrym eq i z przeciętnym eq).
    Kowal jak to kowal, będzie tak samo atrakcyjny jak jest, bo 3% czy 5% to i tak gracze z topki będą chcieć zdobyć jak największą przewagę.
    Zawsze można wtedy obniżyć lekko koszt ulepszenia/naprawiania itemków by nie być 'stratnym'.

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2011
    Postów
    339
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Zmniejszy przewagę pomiędzy bogatymi, a biednymi (czytaj z dobrym eq i z przeciętnym eq).
    Kowal jak to kowal, będzie tak samo atrakcyjny jak jest, bo 3% czy 5% to i tak gracze z topki będą chcieć zdobyć jak największą przewagę.
    Zawsze można wtedy obniżyć lekko koszt ulepszenia/naprawiania itemków by nie być 'stratnym'.
    Jeżeli zmniejszenie bonusu, to tylko z obniżeniem cen za kowalstwo. Już w tym momencie kowal jest dość drogi...

  8. #23
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Zmniejszy przewagę pomiędzy bogatymi, a biednymi (czytaj z dobrym eq i z przeciętnym eq).
    Kowal jak to kowal, będzie tak samo atrakcyjny jak jest, bo 3% czy 5% to i tak gracze z topki będą chcieć zdobyć jak największą przewagę.
    Zawsze można wtedy obniżyć lekko koszt ulepszenia/naprawiania itemków by nie być 'stratnym'.
    No i teraz pytanie na co ten kowal ? miejsce do wywalania złota dla najbogatszych ? na początku czytałem o kowalu jak były prace nad nim to wszystko wskazywało, że to będzie najkrótsza droga dla tego "przeciętniaka" na zdobycie eq do walki, a teraz wygląda na miejsce do pozbywania się złota dla najbogatszych. Osłabienie bonu jeszcze bardziej odbiegnie od tych pierwotnych założeń. Po osłabieniu sytuacja zdobycia najlepszego eq będzie podobna jak przed update Eliar, tylko trudniejsza o konieczność składania wizyt u kowala(zamiast polegania na samym dropie jak wcześniej).
    Wolałbym wizję dużego ruchu u kowala, gdzie duża liczba graczy zacznie ulepszanie, niż osłabianie przewagi bogatych(co doprowadzi tylko do rozleniwienia biednych, a i sukces w postaci ich aktywności pvp bardzo wątpliwy). Tym bardziej, że mfo nie ma usług typu "pakiet golda za sms", a tych bogatych jest stosunkowo mało, więc nie wiem czemu kombinować, co zrobić, żeby pan X bez eq, mógł walczyć z panem Y z eq, jak pan X ma dużo osób w tej samej sytuacji co on i to przez tamte osoby powinien iść coraz wyżej w pvp.
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 04-03-2013 o 15:47
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  9. #24
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    A czy coś się zmieni?
    Ci co korzystają z kowala i tak zapewne będą korzystać bo będą chcieć uzyskać przewagę, tak czy siak.
    Jeżeli % bonusu spadnie to powinny i ceny ulepszania/naprawy -> więc możliwe, że jeszcze więcej chętnych będzie.

    Po osłabieniu sytuacja zdobycia najlepszego eq będzie podobna jak przed update Eliar
    Eee? Sytuacja będzie taka sama jak jest obecnie.
    Wolałbym wizję dużego ruchu u kowala, gdzie duża liczba graczy zacznie ulepszanie, niż osłabianie przewagi bogatych
    Nikt nie chce osłabić bogatych, jedynie padły sugestię by poprawić grę zwykłego, przeciętnego gracza.

    jak pan X ma dużo osób w tej samej sytuacji co on i to przez tamte osoby powinien iść coraz wyżej w pvp.
    Pan X nie zamierza w ogóle walczyć wiedząc, że jeśli nawet wybije się wyżej to i tak przegra z panem Y, którego eq bije jego na głowę.

  10. #25
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Skoro już toczycie takie dyskusje o kowalu, to wspomnę, że są zaplanowane spore zmiany w jego funkcjonowaniu. Ulepszanie ma być podzielone na dwa rodzaje - za pomocą żetonów (bez potrzeby posiadania drugiej sztuki eq) i za pomocą eq jak obecnie (ale bez dodatku żetonów) i z ułamkiem kwoty do zapłacenia w złocie. Ogólnie te +3/+4 ma być łatwe i w miarę tanie do uzyskania, a słabe eq +0/+1 opłacalne do zużywania na ulepszenia.
    Przeliczniki chcę ustawić gdzieś na poziomie: item +0 daje 0.5 plusa, a więc 6 sztuk +0 da nam gwarantowane +3.

    Co do kwestii "eq a PvP" - w większości gier różnica w wypasionym/zwykłym eq jest dużo większa niż w MFO. Jeden dobry item loota się tygodniami/miesiącami i naturalne jest, że osoba która je zdobędzie wymiata w PvP. Po prostu wypracowała czy nawet kupiła sobie tą przewagę i nikogo to nie dziwi. Tak jak Jeahok pisał wyżej - po prostu początkowo walczy się w "swojej lidze", a nie podejście "albo topka, albo nie walczę w ogóle".

  11. #26
    Za mało graczy ,by mówić o ligach. Albo topka albo nie istniejesz.

    Jak miałoby wyglądać ulepszanie bez przedmiotów?

    Ogólnie +3/4 musi byc na tyle łatwe do zdobycia ,żeby się opalało te itemki palic.Taki pancerz orka do niedawna 800k. spalenie 6sztuk a kupno pewniaka z 10 bonusu do defa. Więc nikt nie bd tego robił w wypadku niektórych itemków ,tych kluczowych.

  12. #27
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Te zmiany w kowalu będą przed upkiem fabularnym czy wraz z nim? Bo nie wiem czy itemki trzymać czy sprzedawać

  13. #28
    Zenobia
    Konto usunięte
    no własnie istotne pytanie, bo ja z kolei nie wiem czy teraz na siłe cos ulepszac, czy poczekac na zwiekszenie bonusa i spadek cen

  14. #29
    Z reguły jest tak ,że większość rzeczy wpływających na system rozgrywki jest wprowadzane przed upkiem ,by rzeczy które chce się poprawić nie ciągnęły się dalej

  15. #30
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Może być za tydzień, może być za miesiąc

    Jeszcze co do kwestii "bardziej opłaca się wylootać/poszukać niż zrobić u kowala +3"
    Gdyby nie kowal to jakiekolwiek +3 teoretycznie wypada 1 na 50 itemków, natomiast w 100% ukierunkowane +3 jest jeszcze kilka razy mniej prawdopodobne. Ceny takiego eq powinny być wręcz kosmiczne, a biorąc pod uwagę, że obecnie w grze jest gdzieś po 250 sztuk takiego orkowego/kapłanowego eq w grze, to właściwe mogło by takie jeszcze w ogóle nie zaistnieć. Ja nie wiem dlaczego eq +0 tak trzyma cenę w stosunku do wyższych plusów, pewnie dlatego, że ciągle jest mało eq w obiegu i jakikolwiek unikat jest poszukiwanym towarem. A może jednak coś jest nie tak i te naturalne +2/+3 wypadają za często;]

    Ogólnie te 6 sztuk na +3 dotyczy zupełnie czystego +0, natomiast przeciętnie będzie to 4/5 sztuk.
    Co do ulepszania żetonami - wstępny plan zakłada: ustalamy jaki plus docelowy chcemy (1/2/3 do wyboru w zależności od aktualnego plusa itemka), system oblicza cenę w żetonach i do takiej wartości ulepsza.
    Całość musi jeszcze przejść testy, ale tak naprawdę tego typu mechanizmy i tak ostatecznie zweryfikuje gra na serwerze produkcyjnym. Na pewno dobrze było by to zrobić jeszcze przed nowym upkiem, aby wyłapać ewentualne problemy.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •